Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

bios 1.80 jak w sigu mam napisane :] ale zastanawiam sie nad ocwb8 bo mam vcore zrobiony a na 1.80 chyba nie dziala.

 

btw moze mi ktos podrzucic obraz gotowy do nagrania bootowalnej plytki z asrflashem ?? :D

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zejść z pamieciami na 2T a bios to polecam p 2.10 lub 2.20. Na 1.80 jednemu chodzio nieźle innym bardzo słabo (ja na 1.80 miałem problem z htt >250 więc dałem sobie spokój i jade na 2.10).

 

A co do petycji to @LukasAMD może Ty wież co z tym bedzie ?:P

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam bios OCWB 2, który rozwiązał wszystkie moje problemy z pamięciami oraz zapewnia mi największe HTT = 340 (na razie więcej nawet nie probowałem). Bardzo ważne jest, ze posiada on opcje Max Async Latency oraz Read Preamble, które odpowadają za kontrolera pamięci procesora. Proponuje pierwszy parametr ustawić 8ns, a drugi 6.0ns, co u mnie spowodowało ,ze pamięci i oraz HTT idą sporo wyżej niż wcześniej. Pozdrawiam.

Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam OCWB2 mam na nim największe HTT, ale chyba cos sie gryzie z SP2004 :?

U mnie się nie "gryzie" z SP2004. Przechodzi bez błędów pozostawione na całą noc. Edytowane przez Stanko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Troszkę przemieszałem i wyszło coś takiego:

post-102111-1159457407_thumb.jpg

post-102111-1159457450_thumb.jpg

 

Mam nadzieję, że coś widać ;)

 

Czy 1080.2 to nie za duże HTT?

Proc to select, podobno na Epoxie z nf4 robił 2.754mhz.

Co by tu jeszcze pocisnąć?

Czytałem troszkę faqa, no i jak zrobiłem jak w faqu to mi nawet na 2.2gh nie chciał ruszyć ;)

Teraz dźwignąłem to pierwsze cudo z 200 na 270 i nic więcej, jedynie C&Q wyłączyłem, no i działa ;)

Dopiszcie coś na szybko ;) DZIĘKI !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie na tym procu co ja mam tylko lepsza mobo wyciągają więcej.

 

Mobo sprzedam chętni na asrocka PM.

zeby przez te 500-1000 pktow mobo zmieniac to... lepiej bys sie pobawil z optymalizacja systemu, sterami itp.

 

ja jakos na moim 76gs mam w marku 05/06 takie same wyniki jak na DFI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek ;)

Szybki wpad do biosu, przestawienie "mostek to coś tam" i to drugie też coś tam na 600, przestawienie tego pierwszego na 300 i:

post-102111-1159459447_thumb.jpg

 

Zaraz zrobię kupę ;) Już się ciśnie na zewnątrz ;)

Puszczam PI i smarki, jak przejdą, to zwieracze nie wytrzymają ;)

 

Uuu już edit = pi wywaliło "not exact in round" - czyli co, zmniejszyć, czy da się to jakoś uratować?

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na OCWB2 na realnym 1,45v w CPU-Z pokazywało 1,472 a na P2.10 pokazuje ładnie czyli 1,450v :-P

 

 

Uuu już edit = pi wywaliło "not exact in round" - czyli co, zmniejszyć, czy da się to jakoś uratować?

Mało ma prądu, więc raczej niz nie zrobisz, musisz zrobić vid4 moda, wtedy możesz dac nawet 1,55v i wtedy jest to do uratowania

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, teraz dałem 290 a te mostki na 800 i mam HTT Link 1160 ;)

PI 1mb przeszło ;)

 

post-102111-1159460037_thumb.jpg

 

To HTT to do ilu powinno być? Zmniejszyć znów na 600?

Co może się stać na tak dużym htt?

Btw, coś kiepsko, 4 sekundy 1mb PI szybciej niż na 2.25GH :(

Puszczam 3dmarka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A co do petycji to @LukasAMD może Ty wież co z tym bedzie ?:P

Nic nie wiem bo nie ja pisałem tą petycje - ja ją tylko znalazłem (niechcący) ;)

 

A właśne - czy miał ktoś kłopoty przy HT wyższym niż 1000 Mhz ??? U mnie działa na trochę ponad 1100 Mhz i nie mam problemów ale chciałbym wiedzieć czy to może skrócić żywotność płyty - bo jeżeli nie to nie ma się czym martwić :P

 

EDIT:

Widzę że znowu jest poruszany temat biosów, IMO najlepszy jest 1.8 - primo jest oficjalny tak że wchodzi przez windowsa a po drugie całkiem niezły do oc (tzn. ja problemów z nim nie mam).

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka pytań ;)

Zainstalowałem WXP PL PROF SP2 updaty z maja. Ściągnąłem Integrated220.rar ze strony Aszroka. Rozpakowałem, dałem instalację, no i jedyne co mam to stery "pci to agp" i "usb 2.0". Olałem jedno i drugie. Dlaczego nie ma nic więcej? Nic nie trzeba?

Teraz sprzęt chodzi tak:

post-102111-1159468819_thumb.jpg

 

Przeszedł smarki i troszkę grania. Czy te HT Link zostawić takie, czy dać (z 600) na 800, ale to już coś 1160 jest (ale działa) ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie leci 2.6 bez problemu na 1.45 ale nie wszedzie. Super Pi każde luźno przechodzi to samo SP2004 tylko mam reset w FEARe (i to juz na 2.5 :/). Oj dłabym dużo za wieksze napiecie (lutownicy nie mam w domu zeby zrobić vmoda wiec licze na petycje :().

 

@KZI jak Ci działa na 600 to daj na 600 bo zadna to różnica prawie. Ja musze jechać na x4 (800) bo na x3 nie bootuje mi sie Windows juz prz htt >240 (nieważne na jakim biosie).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie leci 2.6 bez problemu na 1.45 ale nie wszedzie. Super Pi każde luźno przechodzi to samo SP2004 tylko mam reset w FEARe (i to juz na 2.5 :/). Oj dłabym dużo za wieksze napiecie (lutownicy nie mam w domu zeby zrobić vmoda wiec licze na petycje :().

Do Vmoda nie potrzebujesz lutownicy... Wystarczy lakier.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnosnie petycji to musze was zmartwic, bo ona ona juz tam byla jak mialem k7vt4a 3 lata temu :(

Mnie natomiast zastanawia czemu chlopaki z OCWB tego nie zrobili, oraz czy nie mogliby dodac opcji z biosu VSTA odnosnie VDIMM i napiecia chipsetu

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Vmoda nie potrzebujesz lutownicy... Wystarczy lakier.

Albo ołowek tak ? Zrobie bład i pupa ale ok jaki lakier ? ;d

Mam pytanie odnośnie Super Pi. Po odpaleniu tego programu miałem praktycznie obciążony tylko jeden rdzeń. Zainstalowałem Dual Core Optimizer, ale przed SP2. Czy to mogło mieć wpływ na takie obciążenie?

SuperPi jest tylko na 1 rdzeń ;). Cinbench obsługuje 2 (i wiecej rdzeni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnosnie petycji to musze was zmartwic, bo ona ona juz tam byla jak mialem k7vt4a 3 lata temu :(

Mnie natomiast zastanawia czemu chlopaki z OCWB tego nie zrobili, oraz czy nie mogliby dodac opcji z biosu VSTA odnosnie VDIMM i napiecia chipsetu

Jak by to było takie proste to pewnie by już zrobili. Widocznie płyta nie jest do tego dostosowana, a panowie z ASRocka nie będą ryzykowali częstszego oddawania do serwisu ich płytek. Szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie odkrylem ze bios 2.1 jest rewelacyjny.

Na poczatku jak krecilem procka mialem stabilne 2,4 na 1,350 i potem o dziwo juz przy 1,375.

Nie sadzilem ze to bylo spowodowane upgradem do biosu 2.2

To samo jest na 1.8

 

A wiec reasumujac u mnie jest roznica:

1.8/2.2 2.1

---------------------------------------

2.4@1.375 2.4@1.35

2.5@1,450 2.5@1.425

 

Wlasnie jestem po nocce z sp2004 na 2,5@1,425 gdzie 2dni temu przy 2.2 i wczesniej przy 1.8 bylo stabilne przy 1,45 !!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ołowek tak ? Zrobie bład i pupa ale ok jaki lakier ? ;d

Electron

 

adamlop - testowałeś może OCWB2? Jeśli tak to jakie miałeś wyniki kręcenia CPU.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...