Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamkłem licznik czyli pełne 400 i jeszcze kilka osób. 320 miałem na codzień. Były małe problemy bo po resecie płyta nie wstawała i trzeba było wyłaczyć i włączyć kompa ale to wina Biosu OCWB1.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yły małe problemy bo po resecie płyta nie wstawała i trzeba było wyłaczyć i włączyć kompa ale to wina Biosu OCWB1.

Pozdrawiam!

Ja tak mam na wszystkich biosach - raz na jakiś czas po restarcie płyta nie wstaje (bootuje na ogkrągło) i jest tak na każdym biosie - tym częściej, im wyższe fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje samsungi nie są takie złe 2X512 samsung UCCC narazie ustawiem na 240 na 2,5 3 3 7 9 dalej dalej mi sie niechce bawic??? bo mam 10X290

 

Obyla sie robić vdimm mod na asrocku ,bo nie wiem ile voltow ramki wytrzymaja i czy cos to da??

 

edit 255 3 4 4 7 T1

Edytowane przez 4kami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie:

Które sterowniki zainstalować ? Czy sterowniki ze strony Asrocka czy może Uli Integrated 2.20 ?

Chodzi mi o to które są lepsze i sprawiają mniej problemów i czy w tej paczce od ULI jest inny sterownik AGP niż na stronie AsRocka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

@Adyan - ja jak miałem w awaryjnej sytuacji (tej pierwszej) GF2 to instalowałem z ULI 2.0 i było ok.

 

Co do restartów - u mnie było to samo. Mam teraz bios 2.30 i nie mogę na nim ustawić kompa np. na 320x8 ale wystarczy wgrać 1.80i jak dobrze ustawię ramki to działa nawet 340x9 choć płyta też ma wtedy padakę z restartami. Więcej u mnie chyba się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na viscie nie trzeba tego uli wgrywac podczas instalki. sam wgrywa.tylko inaczej sie nazywa.

 

Mam pytanko probowal ktos wsadzac 4x hyperx? Mam 2x i mysle o dokupieniu 2 ksotek. i czy sa jakies problemy z 4 kostakmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem sobie Viste na drugiej partycji tylko zaczalem instalacje z poziomu windowsa bo nie chcialo mi bootowac z plyty.Dysk rozpoznalo bez problem tylko nie chodzi na SataII tylko jak Sata I i pewnie bede musial go przeinstalowac jeszcze raz

 

Odczyt z Hd tach wyglada tak jakby dysk mial zaraz umrzec

 

Dołączona grafika

 

a pood xp wychodzi pieknie linia

 

Jest jakis program do kracenia tej plyty pod windowsem,czy mozna to robic tylko w biosie??

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam płytę Asrock 939Dual-Sata2 z zainstalowanym WindowsemXP i wszystko działa idealnie, ale ostatnio dostałam na urodziny Windows Vista (chciałam zainstalować go jako drugi system), a z uwagi, że wcześniej podkręcałam sprzęcik i używałam programu A64Tweaker do podkręcania pamięci z Windowsa, mam malutkie pytanie, czy ten programik będzie mi działał również pod Vistą? (z opisu programu wynika, że nie jest przeznaczony pod Viste, ale... różnie to bywa) A jeżeli nie to może ktoś z forumowiczów może mi polecić inny podobny programik, jakoś nie mogę znaleźć innego odpowiednika :cry:

Za odpowiedź z góry dziękuję, pozdrawiam wszyskich forumowiczów :razz:

Edytowane przez slicznotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Wczoraj przyszła do mnie 939SLi-eSATA2. Mam trzy pytania.

 

1) Jak otworzyłem paczkę okazało się, że płyta jest bez baterii CMOS. Czy koś może mi powiedzieć jaka to jest bateria? Standardowa 3V czy jakaś inna?

 

2) Dwie strony wcześniej rozmawialiście o DrutModzie. Dlaczego? Przecież na płycie jest możliwość zrobienia Vcore moda.

 

3) A'propos Vcore moda i Vdimm moda. Czy jeśli zrobię mostek do Vcore to czy na proc idzie na stałe 1,55V czy jest to napięcie regulowane z poziomu biosu (podbite o 0,4V). a jeśli regulowane to co w sytuacji, gdy w biosie będzie ustawione 1,3V? po modzie będzie podbite do 1,7?

 

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewiem problem z zainstalowaniem systemu.Napisze od poczatku.Mam 2 dyski na sate 2 (jak widac w sygnaturce),system teraz chodzi na dysku WD i podlaczony jest jako sata1.Zaczyna mi cos ten dysk padac i chce zainstalowac system na Baracudzie.Tu zaczynaja sie schody.Przy instalacji nic sie nie dzieje,nie dochodzi nawet do momentu niebieskiego ekranu zaczynajacego instalacje.W biosie dysk widac,ustawione jest wszystko dobrze.Nie wiem juz o co chodzi.Macie jakies pomysly bo mi sie juz wyczerpaly :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewiem problem z zainstalowaniem systemu.Napisze od poczatku.Mam 2 dyski na sate 2 (jak widac w sygnaturce),system teraz chodzi na dysku WD i podlaczony jest jako sata1.Zaczyna mi cos ten dysk padac i chce zainstalowac system na Baracudzie.Tu zaczynaja sie schody.Przy instalacji nic sie nie dzieje,nie dochodzi nawet do momentu niebieskiego ekranu zaczynajacego instalacje.W biosie dysk widac,ustawione jest wszystko dobrze.Nie wiem juz o co chodzi.Macie jakies pomysly bo mi sie juz wyczerpaly :mur:

Zamiast instalować, przekopiuj system z dysku na dysk, pamiętając o odpowiednich flagach dla partycji. No chyba, że potrzebujesz świeżego systemu. Po czym wnosisz, że dysk zaczyna Ci padać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chcialem zainstalowac system na nowo na innym dysku bo drugiego chce oddac na gwarancje.Nie za bardzie kumam jak mam pamiętac o odpowiednich flagach dla partycji

 

 

Przy podlaczonych 2 dyskach i instalacji windy,widzial mi tylko jeden dysk.Starszy dysk nie za kazdym razem chce normalnie zalaczyc,po sprawdzeniu go znalazlo mi duzo badsectorow.Na naprawe nie mam troszke czasu,bo robilo by sie to z pare dni.Wiec chcialem oddac na gwarancje.

Edytowane przez kaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... szukalem w biosie i nie znalazlem... gdzie wlaczyc uruchamianie z klawiatury (ale dopiero przy wpisaniu konkretnego ciagu znakow)?

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie dawno tu nie było :-P

ale do rzczy :>

kupiłem dzisiaj 512 ramu ale tej samej firmy czyli Goodram ale ona ma 3 a nie jak wczesniejsza 2,5CL

i włożyłem i po wlożeniu komp nie chce wstawać tzn na podkręconym procku jak wczesniej miałem ustawione 9x278 to teraz nawet nie chce na 9x250 wstać ;/

co może być nie tak ??

po za tym w biosie cos pisze: "Setting wrong values in below sections may causesystem to malfunction" coś z napięciem chyba ale nie wiem czy pamięci czy procka ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chcialem zainstalowac system na nowo na innym dysku bo drugiego chce oddac na gwarancje.Nie za bardzie kumam jak mam pamiętac o odpowiednich flagach dla partycji

Przy podlaczonych 2 dyskach i instalacji windy,widzial mi tylko jeden dysk.Starszy dysk nie za kazdym razem chce normalnie zalaczyc,po sprawdzeniu go znalazlo mi duzo badsectorow.Na naprawe nie mam troszke czasu,bo robilo by sie to z pare dni.Wiec chcialem oddac na gwarancje.

Na drugim dysku tworzysz taką samą partycję jak ta na dysku, na którym zainstalowany jest system (za pewne pierwsza partycja a dysku, podstawowa). Kopiujesz na nią całą zawartość partycji z systemem, pamiętając o ukrytych plikach i folderach. Jakimś programem do partycjonowania oznaczasz tę partycję jako aktywną, a starą partycję z systemem odznaczasz, żeby nie była aktywna. Podłączasz drugi dysk w miejsce starego, ustawiasz z niego bootowanie. System odpala tak samo, jak ze starego dysku. Całość zajmuje ~15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i zadziala,ale dalej nie bede mial swiezej kopi.A to bylo dla mnie najwazniejsze :(

 

Zreszta i tak mi nie przekopiuje wszystkich pliczkow,bo pisze ze tylko do odczytu

Edytowane przez kaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...