Skocz do zawartości
kuruś

Matura 2007 i 2008 (od 48 strony)

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że zdaję rozszerzenie i tu jest większy problem z słuchaniem. Jak trafi się układanie w kolejności chronologicznej to przeje****, bo tam jeden błąd na początku od razu powoduje, że ma sie praktycznie 0 za całość ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do angielskiego to właśnie sobie przeglądałem zestawy na ustna i muszę powiedzieć, ze niektóre tematy rozmów i pytania do obrazków są naprawdę poryte, a o samych obrazkach już nie wspomnę (w sumie to się nie dziwie przy takiej ilości zestawów) mam nadzieję, ze trafie jakiś "normalny" zestaw bo u mnie z angielskim bardzo słabo i to z mojej winy bo więcej mnie na angielskim nie było niż byłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ustnym angielski to jest taka sprawa ze bez slowek mozna kupe zrobic co najwyzej. gramatyka juz nie jest taka wazna bo jesli tylko zdolasz przekazac informacje (ja byc, ja robic, ty mowic itp) to zalicza, fakt ze maks pkt sie nie dostanie ale lepsze to niz umiec gramatyke na 5+ a slowek znac tyle co kot naplakal (bo wtedy juz jest klops). a jak ktos oglada duzo zagranicznych filmow, gra w gry w wersji en to ze slownictwem nie powinno byc problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego zdaję angielski na maturze :D a w technikum uczyłem się niemieckiego (nauczycielka jakaś średnio dobra... gimnazjum kończyłem mając z GER 6 a 1-sza technikum - musiałem zdawać na 2 bo tak kijowo uczyła O.o )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie dokładnie dotyczy tematu, ale czy ktoś wybiera się na makrokierunek na politechnikę śląską? Co w ogóle myślicie o tym miksie? Niby co do wszystkiego to do niczego, jednak ten jakoś przyciągnął moją uwagę - studia po angielsku, może uda się je skończyć na jakimś stypendium za granicą. Zna ktoś kogoś to jest na tym i może mi coś przybliżyć o poziomie angielskiego i w ogóle materiału? Warte to to coś czy nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz żeś mnie zdewastował O.o z mojej klasy też psychole jadą na pielgrzymkę do Częstki, żeby zdać maturę.... geeeez...

Jak zwykle El0 i Pr0 Bi0 nie jedzie bo pielgrzymki są dla frajerów tak samo jak nauka do matury :mur: Weź ty się zastanów zanim coś napiszesz bo tak się składa, ze w większości szkół jest taka tradycja i co roku klasy maturalne jadą do Częstochowy.... a co się na takiej "pielgrzymce" robi to już zupełnie inna sprawa... :lol:

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam szczerze mówiąc nie wierzę w wyjazdy do Częstochowy ;P nawet jakby ktos sie tam modlił żarliwie to i tak to nic nie da jeśli się nie uczył ;P jak to mówił mój katecheta ;P bóg to nie maskotka że jak cos chcemy to go głaszczemy ;P (koniec o wierze bo to śliski temat - ehmm i to jeszcze ja o bogu gadam - <pół ateista>;D

A odnosnie nauki, to zacząłem sie poważnie martwić maturką z fizy i angola ;D angol pisemny wybrałem rozszerzony a kur$# teraz tak po wizytach na paru uczelniach wyszło ze wystarczyłby mi podstawowy ;P no i bede musial sie przemeczyc i pouczyc... ;/ ehmm a odnośnie fizy to własnie wiekszosc wzorków jest na karcie wzorów ;P jedyne czego tam nie ma to paru praw potrzebnych zaledwie w paru zadaniach ;P jakies tam kirchhofy, czy czy równania na fotony itp ;P reszta w sumie jest.. najgorsze tylko tą teorię całą znać ... ehmm hollidaya i jeszcze jakąś grubą ksiązkę do fizy mam ale kurde nic nie tknąłem ;/ ehmm ale póki co przynajmniej matą się zająłem ;D aż sie zdziwiłem ze (ja leń) tak chętnie zadanka liczyłem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś ile to jest 15 minut mówienia w Wordzie? :D Tak średnio? 3-4 strony, czy więcej?

To zależy od tego czy potrafisz ładnie mowic, ale 4 strony to raczej jest max. Ja miałem napisane 4 strony (czcionka 12) i to było mierzone na rowne 15 minut ciągłego mowienia, jednak podczas prezentacji bardziej rozwijałem niektóre wątki (nigdy nie miałem problemu z improwizowaniem), w rezultacie czego komisja przerwała mi w połowie (czas minął) - nie zdążyłem w ogole omowic jednej z trzech lektur, będącej kluczową dla podsumowania, którego oczywiście też nie powiedziałem z braku czasu. Komisja miała na szczeście konspekt mojej pracy, wiec nawiązała do tej ostatniej powieści w swoich pytaniach, jednak punkty zostały odjęte. Ostatecznie miałem 90%, co uwazam za wynik przyzwoity, zważywszy na fakt, ze powiedziałem połowe tego co chciałem. Zmierzam do tego, ze jeśli potrafisz mówić z głowy to dwie strony Ci stykną, natomiast jeśli zamierzasz uczyc się tego co napiszesz na pamięć (nie polecam) to 4 strony dają 15 minut szybkiego mowienia (nie zapomnij, ze w tych piętnastu minutach musi się także zawierać jakaś gadka-szmatka na początek, coby komisje zainteresowac).

 

Z tym, że zdaję rozszerzenie i tu jest większy problem z słuchaniem.

W słuchaniu na rozsz. pytania zawierają zazwyczaj jakis haczyk, na który łatwo się złapać, jeśli nie zna się dobrze angielskiego. Jeśli wyłapiesz wszystko co mowi lektor to nie powinienes dać się nabrać, jednak gdy coś wydaje Ci się zbyt łatwe jak na poziom rozszerzony (a nie masz pewności, ze wszystko dobrze zrozumiałeś), to prawdopodobnie nie jest to właściwa odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, tylko odpowiedzi są przeważnie 4 :) na szczęście niektóre pytania można pociągnąć pod wiedzę ogólną, jednak nie polecam na to liczyć na maturze akurat :)

 

Ma ktoś coś do powiedzenia apropo Makrokierunku? bardzo mnie to interesuje co myślicie na ten temat.. Najlepiej jakby wypowiedział się student z tego właśnie kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle El0 i Pr0 Bi0 nie jedzie bo pielgrzymki są dla frajerów tak samo jak nauka do matury

pokaż mi gdzie tak napisałem... po za tym pisz nicka poprawnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mojej klasy też psychole jadą na pielgrzymkę do Częstki, żeby zdać maturę.... geeeez...

Dla mnie to wystarczający dowód :-| PS. Rok temu byłem i nie żaluje ;)

No to bierzemy się ostro do roboty, od dziś miesiąc do maturki z biologii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jadę do Częstochowy. Piszę rozszerzoną histę, trzeba się wziąć do roboty... Jeszcze na dodatek błąd zrobiłem w bibliografii, bo dowiedziałem się, że mój temat nie brzmi: "Język Internetu. Podaj jego charakterystyczne cechy na przykładzie wypowiedzi z wybranych list dyskusyjnych", tylko "Język Internetu. Przedstaw jego charakterystyczne cechy na przykładzie wypowiedzi z wybranych list dyskusyjnych". Myślę, że jak poprawię i jutro oddam, to dyrektorka to przyjmie, bo inaczej będą jaja, jak berety :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matura z polskiego coraz blizej, a wszystkie kordiany i lalki wylecialy mi z glowy. Mysle ze wystarcza mi opracowania, zeby sobie przypomniec conieco, a takze dowiedziec sie rzeczy ktore mi jakims cudem umknely. Jakie polecacie opracowania, z jakiego wydawnictwa, nazwe itd? Z czego wy korzystacie o ile korzystacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja Ci juz przypadkiem nie polecałem stosownych ksiązek z opracowaniami/streszczeniami?

 

EDIT:

A nie, to danrokowi polecałem, czyt. strona 16 :P

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś myślę przeczytać, parę opracowań...ogólnie mam nadzieję, że będzie podobnie jak na próbnej, gdzie nie trzeba było się z niczego przygotowywać...tylko praca w oparciu o tekst w zasadzie...

tylko w klucz żeby trafić...rozszerzony polski chory jest :|

 

w zasadzie 17 po napisaniu historii już można zbijać bąki...ustny polski i angielski myślę że bez problemów najmniejszych pójdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety panowie, mi w tamtym roku nie udalo sie pisac matury... 1,5 tygodnia przed maturka kochana pani od polaka wpisala mi 1 na koniec roku ;] A jakos w tym roku ciesze sie z tego, ze koncze ta szkole z takimi dobrymi wynikami i jakos maturka sie nie martwie ... jakby co jest 6 lat zeby cos poprawic ;p Chodziaz licze, ze na matmie rozszerzonej bedzie cos co lubie i bedzie chodziaz 50% ;] Pozdro ;]

 

1.Wiecie gdzie można znaleźć wzory, które dostaje się na maturze z matmy??

 

2.Jak zapisać w bibliografii, że będe miał prezentacje na kompie w PowerPoincie przygotowane?

1. Gdzies na stronie CKE czy OKE.

 

2. Prezentacja multimedialna przy uzyciu komputera i wyswietlacza (jakos tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązywaliście arkusz maturalny z matematyki rozszerzonej dołączony do Gazety Wyborcznej z dnia 20.04.07? Strasznie trudny jest, znaczy rozwiązałem go, ale przecież nie ma porównania do tego co CKE opublikowała jako przykład poziomu matury w tym roku. Jakie jest Wasze odczucie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież nie ma porównania do tego co CKE opublikowała jako przykład poziomu matury w tym roku

Jesli mozna wiedziec to o ktory arkusz Ci chodzi :> ?

O probna ktora byla w listopadzie czy cke pozniej jeszcze jakis publikowala ? Jezeli tak to mozna prosic linka bo na ich stronie cos go nie widze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak :D Zdaje matematykę i fizykę, więc mam co robić ;/ Prezentację z polskiego napisałem już, ale chyba nie będę się uczył, tylko zaimprowizuje - powinienem zdać :)

 

Pozdrawiam maturzystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...