Skocz do zawartości
stefanor

Karta Muzyczna Oferująca Najwyższą Jakość Dźwięku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witame. Aż się zarejestrowałem z wrażenia. Jako posiadacz Vortexa 1 firmy Turtle Beach jestem zaskoczony pochwałami na temat tej karty. Kupiłem ją kiedyś od znajomego "za paczkę fajek", ale potem nie używałem. Przypomniałem sobie gdy kupiłem nową płytę główną, na której zintegrowany jest kodek Realteka 850. Myślałem że ten Vortex wciągnie go nosem, ale raczej się rozczarowałem. Dość długo porównywałem brzmienie i ostatecznie stwierdziłem, że Vortex ma bardziej podbite niskie tony, bo w tym zintegrowanym badziewiu jest z tym raczej cienko i to tyle, co przemawia na jego korzyść. Starałem się porównywać na różnych rodzajach muzyki i w niektórych przypadkach nie mogłem się zdecydować, która karta gra lepiej (albo gorzej, jak kto woli). W kilku przypadkach miałem odczucie wręcz że ten Realtek gra lepiej, jakoś tak bardziej szczegółowo. Ostatecznie wybrałem Vortexa, ale jak czytam tutaj, że ta karta to niemalże ósmy cud świata za pół-darmo, to jestem zszokowany. Może to zależy od firmy? Może TB robił słabe Vortexy?

Tak się składa że też mam na płycie ALC850. W porównaniu wyszło że gra znacznie gorzej jak dla mnie. Jeśli tobie się nie podoba to cóż, to twój problem. Jednej rzeczy jeszcze nie wiemy a to albo wszytko wyjaśni albo nic. Na jakim sprzęcie robiłeś to porównanie ?

 

BTW

W ogóle, ciężko się prowadzi dyskusję na jakiś temat z userami, którzy (nie podają w wypowiedzi || lub nie mają w sigu) ważnych danych technicznych <_<

 

BTW 2

Jeszcze w kwestii formalnej tych niskich tonów to ALC850 tutaj bardzo słabo wypada imo a Vortex poprostu je posiada i to dobrej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mpeg-4 zrobił zestawienie testów RMAA dla różnych płyt głównych. Jak się to przejrzy to widać, że sam typ kodeka nie stanowi o jakości ale ważniejsza jest jego implementacja na płycie. Czyli nawet pomijając subiektywne upodobania, oceny tego samego kodeka ale na różnych płytach nie są porównywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sprzęt" stanowiły moje słuchawki Sennheiser hd-477. Nie jest to rewelacja, ale myślę że do kompa wystarczy. Ponieważ widzę, dokąd to zaczyna zmierzać, to uprzedzam - nie jestem audiofilem i nie podejmowałem się profesjonalnej oceny czy porównania kart. Nie umiem ładnie, obrazowo opowiadać o brzmieniu tak jak specjaliści, nie dysponuję słuchem ani sprzętem godnym tego zadania :? Podkreślam, że nigdzie też nie napisałem że Realtek jest lepszy - używam Vortexa bo ogólnie podsumowawszy cały mój "test", Vortex wypadł ciut lepiej. Z tym że to porównanie mi uświadomiło, że żadna z tych kart nie gra tak, żebym był zawsze zadowolony.

 

Dotąd sobie nie zawracałem głowy kartami, bo uznawałem, że żeby kupić coś przyzwoitego to trzeba wywalić kilkaset zł, czego nie mam zamiaru robić. Po przestudiowaniu tego jakże ciekawego wątku dowiedziałem się nagle, że mam super kartę w kompie i się zdziwiłem. Dlatego pytam, czy już sam fakt że na karcie jest Vortex czyni ją super, czy inne elementy oprócz tego czipa mogą mieć znaczenie? Może inne Vortexy brzmią lepiej? Bardzo możliwe tez, że jestem na tyle upośledzony słuchowo i sprzetowo ze moja opinia jest po prostu nic nie warta. :sad:

 

pwlj: Z tego co zrozumiałem to Wy testowaliście Montego II. Ja mam Vortex 8820 czyli chyba jest to pierwszy Montego. I znowu - nie wiem czy jest duża różnica między tymi kartami? Na pewno jest inny czip, czy pozostałe części też? Nie miałem okazji porównać. Skoro tak zachwalacie to może faktycznie sobie sprawię, jeśli będzie kiedyś do kupienia w rozsądnej cenie.

 

Zaintrygował mnie też bardzo temat wyklętej firmy Creative, chyba sobie sprawię jakiegoś live'a 24 na Cirrusie, bardzo drogie to nie jest. Jeśli Vortex jest lepszy od wszystkich Sound blasterów razem wziętych, tak jak kilka osób w tym wątku sugeruje, to będę miał kolejny punkt odniesienia. Może się okazać, że mam bardzo wysokie wymagania względem kart :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedl do mnie turtle beach vortex 1

z tego co zauwazylem polepszyl sie bas, mniej szumow no i ciut lepsza jakby czystosc.

 

razor(lub inni) masz jakis sterownik ktory bys mi polecal czy na windowsowych jest spox?

do sluchania muzy zainstalowalem se foobar a sluchaweczki to koss ur 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO na windowsowych jest najlepiej. Radził bym ci wyciszyć wszystkie suwaki a zostawić tylko dwa pierwsze. Drugi powinien być na max a pierwszym tak sobie wysterować jak potrzeba. U mnie 1 jest na poniżej pierwszej kreski i już jest za głośno na słuchawkach. To niweluje całkowicie jakiekolwiek szumy.

 

Foobar2k + kernel streaming i w przypadku mp3 >= 256kbps gra koncertowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze cos dodatkowo zainstalowac?

Żeby mieć wyjście kernel streaming musisz zainstalować plugin http://foobar2000.org/components/index.html i wtedy możesz wybrać taki output. Nie polecam resamplerów, ditherów czy zwiększania bit depth powyżej 16 bit to nie creative tu nie trzeba nic poprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a mam takie pytanie bo ta wtyczka dziala jedynie z najnowszymi wersjami foobara a mi najwygodniej jest uzywac z pod znaczka 0.8 gdyz tam mam taka latke ze suwak glosnosci mam(w 0.9 juz on nie dziala) i teraz chcialbym wiedziec czy macie jakies sposoby na szybki i prosty wybor glosnosci w 0.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć wyjście kernel streaming musisz zainstalować plugin http://foobar2000.org/components/index.html i wtedy możesz wybrać taki output. Nie polecam resamplerów, ditherów czy zwiększania bit depth powyżej 16 bit to nie creative tu nie trzeba nic poprawiać.

Zwiekszanie bit death ponad 16 bitow rzeczywiscie nie ma sensu... gdyz dzwieku w takiej rozdzielczosci karta zwyczajnie nie odtworzy :)

 

Jednak jesli chodzi o resampling programowy 44-48 to ma on sens jak najbardziej. "Vortexy" na pewno nie potrafia prawidlowo w czestotliwosci 44.1 khz, pytanie tylko jak dokladny jest wewnetrzny resampling chipsetu autorstwa Aureala - innymi slowy jak wiele wprowadza znieksztalcen. Mysle, ze lepszy od foobarowego to nie jest on na pewno :)

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem to miedzy TB 8820 a TB 8830 prawie nie ma roznicy

i czy w ogóle ten Vortex ma wpływ na jakość dźwięku, czy to raczej zależy od kodeków SigmaTela, które były montowane na tych kartach? Ja rozumiem że Vortex to tylko DSP. Pomijając to, faktycznie nie udało mi się znaleźć nigdzie jakichś zasadniczych różnic między Montego I i II, nowsza ma ciut innego Sigmatela, ale różni się on chyba tylko tym, że obsługuje 4 kanały. Mimo to ludzie częściej polecają na forach Vortexa 2, a np. na Allegro dzisiaj karta Diamonda na V2 poszła za ponad 50 zł :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na szybko tłumaczenie testu(proszę się nie śmiać :D ) karty Asus Xonar D2 z ''ixbt'' piszę tutaj bo nie chcę pisać pod swoją ostatnia wypowiedzią kolejnego postu :wink: . Ciekawostką jest to że przy tworzeniu tej karty ponoć doradzali ludzie z RMAA/IXBT :D być może właśnie dlatego ASUS może się pochwalić lepszymi parametrami od Razer Barracuda Ac1 :D .

 

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...=0#entry2787992

 

i oryginał :

http://www.ixbt.com/multimedia/asus-d2.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nowość od firmy Audiotrak ''DR.DAC2 ''

 

2696514[/snapback]

Potrzebuję przetwornik CA do monitorów studyjnych - nie orientujesz się może czy ma ten model regulację wyjścia analogowego ( natężenie ) ? :wink:

Raczej tak ,spójrz na symbole(głośnik/słuchawki) przy przełączniku dla output obok potencjometru :

 

Dołączona grafika

 

http://www2.pcbee.co.kr/it/user_rv_viewer.php?num=10753

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do 600 zl? Najbardzie chodzi mi o to zeby jak najlepiej odtwarzala muzyke.

Dla kart powyżej 200-300zł nie ma już przyrostu jakości w zakresie odtwarzania muzyki. A jak potrafisz skonfigurować program odtwarzający na PC, to możesz równie dobry efekt osiągniąć z karty za 50zł.

 

Inna sprawa, że trudno mowić o jakości odtawrzania muzyki, jeżeli w miejscu odsłuchu słyszysz szum komputera lub korzystasz z miniaturowych głośników komputerowych. W takiej sytuacji właściwie wystarczy dowolna karta, która nie trzeszczy, nie obcina radyklanie pasma i szumi mniej niż komputer.

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kart powyżej 200-300zł nie ma już przyrostu jakości w zakresie odtwarzania muzyki.

Testerzy z IXBT piszą(na forum) że różnice istnieją ale nie są one bardzo znaczne , tylko raczej (mocno) minimalne . No i jak radzą do lepszej karty nie ma nawet co podchodzić bez słuchawek odpowiedniej klasy (sprawdzone absolutne minimum ) to Sennheiser HD-555 .

 

Kolejność rzeczy mających realny wpływ na jakość jest taka :Dobre słuchawki>zewnętrzny wzmak słuchawkowy >dobra karta AUDIO ,lub tańsza z dobrze skonfigurowanym softem .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że trudno mowić o jakości odtawrzania muzyki, jeżeli w miejscu odsłuchu słyszysz szum komputera lub korzystasz z miniaturowych głośników komputerowych. W takiej sytuacji właściwie wystarczy dowolna karta, która nie trzeszczy, nie obcina radyklanie pasma i szumi mniej niż komputer.

Masz na mysli szum wiatrakow czy rzekome szumy ktore powoduje bliskosc elektroniki komputera i zasilacz?

Bo wymiana chlodzenia to w sumie nie problem - jedynie dodatkowy koszt ;)

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...