Skocz do zawartości
marco

[recenzja] Tagan Vs Chieftec 420 W

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie, czy ktos pisal inaczej ? Tylko ile z tej mocy czynnej wykorzystamy to juz zależy od cos(fi)

To ile mocy czynnej wykorzystasz zależy od tego jaki odbiornik podepniesz pod zasilacz.

 

Zakładamy że komputer potrzebuje 200W mocy.

 

P = 230V * 1,08A * 0,8 cosfi = 200W

 

P = 230V * 0,915 * 0,95 cosfi = 200W

 

Przy lepszym cosfi zmniejsza się prąd pobierany przez zasilacz. Mówiąc o sprawności mowimy o mocy a nie o prądzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile mocy czynnej wykorzystasz zależy od tego jaki odbiornik podepniesz pod zasilacz.

 

Zakładamy że komputer potrzebuje 200W mocy.

 

P = 230V * 1,08A * 0,8 cosfi = 200W

 

P = 230V * 0,915 * 0,95 cosfi = 200W

 

Przy lepszym cosfi zmniejsza się prąd pobierany przez zasilacz. Mówiąc o sprawności mowimy o mocy a nie o prądzie.

 

Ale głupoty piszesz :)

 

Przy duzym przesunieciu fazowym odbiornik bedzie musial pobrac wiecej pradu z sieci zeby zaspokoic swoje potrzeby ;) co swiadczy o nizszej sprawnosci zasilacza bo przy mniejszym przesunieciu fazowym wystarczy tylko 0.91A jak to wyliczyles.

 

Podchodzisz do sprawy od d.... strony, za wszelka cene próbujesz udowodnić ze się myle ;]

 

P.S Dla czepialskich usunąłem słowa odnosnie krotszych impulsach na diodach.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz, że jak jest mowa o sprawności to to odnosi się do mocy a nie do prądu? Sprawność do stosunek mocy oddanej do pobranej. To nie jest stosunek czegokolwiek do pobieranego pradu.

 

Jesteś elektroniekiem i podchodzisz do tego w nieodpowiedni sposób. To jest sprawa elektryka a nie elektronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy duzym przesunieciu fazowym odbiornik bedzie musial pobrac wiecej pradu z sieci zeby zaspokoic swoje potrzeby

piszesz to co on wczesniej wzorem napisal tyle ze wzorami ;)

 

Pozatym:

Skoro moc czyna jest stala niezalezna od cos fi, i zawsze w calosci wykorzystana (zurzyta) to znaczy ze cos fi nie ma pwlywu na moc czynna, zmienia sie prad pobierany przez układ.

Odbiornik przy duzym przesunieciu fazowym potrzebuje wiecej pradu ze wzgledu na zwiekrzona moc bierna i tylko ze wzgledu na nia.

 

PS. zaczyna sie robic spory of top moze lepiej zalozyc odzielny temat na temat tych rozwarzan ?? ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie nie wypowiadam w tym temacie :) Ciesze sie ze paru osobom podobal sie test i mam nadzieje ze komus sie przyda. Zapraszam za jakis czas na calkiem testy zasilaczy.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty piszesz :)

 

Przy duzym przesunieciu fazowym odbiornik bedzie musial pobrac wiecej pradu z sieci zeby zaspokoic swoje potrzeby ;) co swiadczy o nizszej sprawnosci zasilacza bo przy mniejszym przesunieciu fazowym wystarczy tylko 0.91A jak to wyliczyles.

 

Podchodzisz do sprawy od d.... strony, za wszelka cene próbujesz udowodnić ze się myle ;]

Bez pomiaru poboru pradu przez zasilacz watomierzem lub domowym licznikiem teoretyczne dyskusje nic nie wnosza.

Taki pomiar warto robic bo producent zasilacza podaje teoretyczna sprawnosc w najbardziej korzystnych warunkach

(o ile podaje)

Wartio robic pomiar w idle bo czesto do ponad 90% czasu pracy komputera oraz pod obciazeniem 3Dmark bo gry 3D to

tez czesty tryb pracy kompa.

Obstawiam ze HPC 360-202 DF REV ATX 2.0 z pasywnym PFC bedzie oszczedniejszy od HPC-420-302 z aktywnym PFC w idle jesli chodzi rachunki za prad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez pomiaru poboru pradu przez zasilacz watomierzem lub domowym licznikiem teoretyczne dyskusje nic nie wnosza.

Pomiaru mocy a nie prądu, myląc pojęcia nie można mowić o sprwności, cosfi itd.

 

Pomiar pradu > amperomierzem,

pomiar mocy > watomierzem (lub inne metody),

pomiar napięcia > voltomierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiaru mocy a nie prądu, myląc pojęcia nie można mowić o sprwności, cosfi itd.

 

Pomiar pradu > amperomierzem,

pomiar mocy > watomierzem (lub inne metody),

pomiar napięcia > voltomierz.

Masz racje ale potocznie mowi sie ze urzadzenie ciagnie duzo pradu a nie mocy co i tak na jedno wychodzi przy stalym napieciu.

Tak naprawde chodzi o to ile ciagnie zlotowek z naszego portfela co rachunek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, więc przede wszystkim Witam :)

 

Skierowano mnie tu jako na forum bardzo merytoryczne i zawierające dużą bazę wiedzy, i po części to się sprawdziło. To znaczy znalazłem rozwiązanie dwóch swoich problemów z komputerem, i to całkiem szybko. Wyszukiwarka co prawda działa trochę dziwnie :?

Natomiast po przeczytaniu artykułu będącego przedmiotem dyskusji nie bardzo wiem czy opinia na temat tej strony nie jest przypadkiem trochę naciągana.

Nie jestem specjalistą od zasilaczy, ale elektroniką i zasilaczami impulsowymi róznych typów zajmuję się od lat kilkunastu. Nie oceniam poziomu wiedzy autora artykułu (pana Łukasza Rzedzickiego), ale z kilkoma jego tezami nie mogę się zgodzić. To znaczy nie chodzi o moją "zgodę", tylko o sprzeczność tych tez z moją wiedzą.

 

Oprócz wspomnianych linii napięcia w zasilaczach stosuje się jeszcze jedną linie +5VSB, która działa cały czas, nawet gdy nasz komputer jest wyłączony. Jest to tak zwana linia stand-by, wytwarzana za pomocą tradycyjnego transformatora, układu prostowniczego i stabilizatora 5V. Linia ta służy do zasilania naszego peceta w trybie stand-by oraz głównego stabilizatora w zasilaczu.
Panie Łukaszu, proszę mi podać chociaż jeden model zasilacza ATX w którym napięcie +5V sb jest wytwarzane na transformatorze zasilanym bezpośrednio z napięcia sieciowego (~230V). Przyznam się że w życiu widziałem zaledwie kilkadziesiąt zasilaczy ATX (co jest zapewne liczbą mizerną w stosunku do Pańskiej wiedzy), ale z takim rozwiązaniem się nie spotkałem. Z całym przekonaniem zapewniam że taka konstrukcja nie ma zastosowania ani w tanich zasilaczach typu Codegen (Megabajt itp.), ani w znanych mi droższych konstrukcjach typu Chieftec czy Delta. Wszystkie one mają napięcie 5Vsb wytwarzane miniaturową przetwornicą (o mocy 5-20W), często zbudowaną na specjalizowanym układzie scalonym. Użycie "zwykłego" transformatora sieciowego o podobnej mocy jest po prostu nieekonomiczne i powoduje niepotrzebnie duże zużycie prądu w stanie czuwania :arrow: zasilacze impulsowe mają dużo wyższą sprawność niż transformatory sieciowe i połaczone z nimi szeregowe stabilizatory napięcia.

 

Dlaczego aktywne układy PFC są tak zachwalane ? A no dlatego, iż w przeciwieństwie do pasywnych układów potrafią one dynamicznie zmieniać punkt pracy zasilacza. W pasywnych konstrukcjach punkt ten ustawia na “oko” producent czego wynikiem jest mniejsza sprawność zasilacza a co za tym idzie więcej oddanego ciepła i wyższy rachunek za prąd. Tanie zasilacze typu Codegen czy Megabajt posiadają pasywne układy PFC.
Panie Łukaszu, ja rozumiem że to jest (jakże modny ostatnio) "skrót myślowy", ale takie uproszczenie nawet w technikum miało by BARDZO negatywny wpływ na ocenę. "Dymaniczna zmiana punktu pracy zasilacza"? a cóż to ma znaczyć?

Zmienia się jedynie kąt przesunięcia pomiędzy mocą czynną a bierną, co na samą pracę zasilacza ma wpływ zerowy. Układ zamontowany w zasilaczu Chieftec posiada funkcję stabilizacji napięcia, ale nie wynika ona z działania układu PFC tylko aplikacji użytego układu scalonego i jego dodatkowych możliwości.

Natomiast rozważania na temat wpływu układu PFC na "sprawność" (może Pan napisać CO dla Pana ten termin oznacza?) oraz "wyższych rachunków" są kompletnie nieuzasadnione z technicznego punktu widzenia. Pasywne PFC jest obliczone tak żeby przy pewnym obciążeniu (zazwyczej 75-80% mocy znamionowej) uzyskać cosφ=1. Układy aktywne działają w szerszym zakresie mocy pobieranej, ale - ponieważ w przyrodzie nie ma nic za darmo - na zmianę cosφ zużywają trochę energii, tym więcej im większa jest potrzebna korekta. Czyli w praktyce układ "aktywnego PFC" zawsze powoduje wzrost ociążenia źródła przez podłączony za jego pośrednictwem odbiornik, a co za tym idzie wyższe opłaty za zużycie energii elektrycznej. Nie będę odsyłał Pana do literatury fachowej, ale proponuje przeczytanie opracowania z (wielokrotnie polecanego na forum) serwisu 2339249[/snapback]

Powiedzcie mi jedna, czym rozni sie opisywany szef od tego - [] , niby ten z allegro ma 2 linie 12v lacznie 32A a max load tu i tam jest 216W ?
Te zasilacze różnią się datą produkcji. testowany został wyprodukowany [0325] a ten z allegro [0445] i jest ostatnią produkowaną wersją modelu 420-302DF. Datę łatwo rozszyfrować, pierwsze są dwie cyfry oznaczające rok (w jednym przypadku 2003 a w drugim 2004), a dwie pozostałe to tydzień. Czyli jeden zasilacz pochodzi z połowy roku 2003 (ten testowany) a drugi z końca 2004 roku. Maksymalna moc obciążenie na linii +12V nie zmieniła się, bo konstrukcja zasilacza jest w obu przypadkach prawie identyczna. Rozdzielenie na dwie "niezależne" linie wynika z konieczności dopasowania produktu do dyrektywy UE. Edytowane przez S.T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów wycieli mi posty, pewnie może dlatego, że za bardzo obnażam braki autora.

 

Dziękuję przedmówcy za wyjaśnienie w bardziej fachowy sposób pewnych niuansów.

 

Może autor zrozumie, że wypisuje głupoty.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ja napisze tyle- za testy zasialczy powinno brać się osoby mające o tym jakieś pojęcie od strony elektryczno-elektronicznej. bNapisać test moge i ja ale raczej nie o to chodzi :(

 

Checi dobre, wykonanie to raczej dość uboga recenzja 2 konstrukcji ze sporą brodą...

 

Osobiście chętnie poczytal bym teścik zrobiony przeBenito,Zenfista itp obejmujący kilkanaście nowych topowych modeli- tagany u25, coolteka, topki p3 i p7 itp...A tak to troszke zapychanie dziury i robienie "masy" na portalu kosztem jakości...

Doceniam jedynie dobre chęci autora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek zarówno portalu, jak i części redakcji jest stosunkowo młody. Wszyscy pracujemy w pocie czoła, starając się przy tym zdobyć jak najwięcej doświadczenia i fachowej wiedzy z różnych dziedzin. Wymaga to nie tylko ogromnego zamiłowania do tego, co robimy, ale przede wszystkim czasu.

 

Osobom zirytowanym niskim poziomem merytorycznym recenzji na portalu PurePC.pl polecamy inne serwisy fachowe, nikt tu nikogo na siłę nie trzyma.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tym forum, więc przede wszystkim Witam :)

 

Panie Łukaszu, proszę mi podać chociaż jeden model zasilacza ATX w którym napięcie +5V sb jest wytwarzane na transformatorze zasilanym bezpośrednio z napięcia sieciowego (~230V). Przyznam się że w życiu widziałem zaledwie kilkadziesiąt zasilaczy ATX (co jest zapewne liczbą mizerną w stosunku do Pańskiej wiedzy), ale z takim rozwiązaniem się nie spotkałem. Z całym przekonaniem zapewniam że taka konstrukcja nie ma zastosowania ani w tanich zasilaczach typu Codegen (Megabajt itp.), ani w znanych mi droższych konstrukcjach typu Chieftec czy Delta. Wszystkie one mają napięcie 5Vsb wytwarzane miniaturową przetwornicą (o mocy 5-20W), często zbudowaną na specjalizowanym układzie scalonym. Użycie "zwykłego" transformatora sieciowego o podobnej mocy jest po prostu nieekonomiczne i powoduje niepotrzebnie duże zużycie prądu w stanie czuwania :arrow: zasilacze impulsowe mają dużo wyższą sprawność niż transformatory sieciowe i połaczone z nimi szeregowe stabilizatory napięcia.

Przyznam, ze nie bylem tego pewien jak jest w nowych konstrukcjach ale widzialem osobiscie kilka lat temu zasilacze z napieciem stand-by wytwarzanym przez malutkie trafo i jestem tego pewien, poza tym w wielu urzadzeniach elektronicznych standby moze realizowac zwykle trafo. Oczywiscie mala przetwornica moze realizowac ta funkcje, czemu nie ? imho wygodniejszy i lepszy sposob.

 

Panie Łukaszu, ja rozumiem że to jest (jakże modny ostatnio) "skrót myślowy", ale takie uproszczenie nawet w technikum miało by BARDZO negatywny wpływ na ocenę. "Dymaniczna zmiana punktu pracy zasilacza"? a cóż to ma znaczyć?

Zmienia się jedynie kąt przesunięcia pomiędzy mocą czynną a bierną, co na samą pracę zasilacza ma wpływ zerowy. Układ zamontowany w zasilaczu Chieftec posiada funkcję stabilizacji napięcia, ale nie wynika ona z działania układu PFC tylko aplikacji użytego układu scalonego i jego dodatkowych możliwości.

Natomiast rozważania na temat wpływu układu PFC na "sprawność" (może Pan napisać CO dla Pana ten termin oznacza?) oraz "wyższych rachunków" są kompletnie nieuzasadnione z technicznego punktu widzenia. Pasywne PFC jest obliczone tak żeby przy pewnym obciążeniu (zazwyczej 75-80% mocy znamionowej) uzyskać cosφ=1. Układy aktywne działają w szerszym zakresie mocy pobieranej, ale - ponieważ w przyrodzie nie ma nic za darmo - na zmianę cosφ zużywają trochę energii, tym więcej im większa jest potrzebna korekta. Czyli w praktyce układ "aktywnego PFC" zawsze powoduje wzrost ociążenia źródła przez podłączony za jego pośrednictwem odbiornik, a co za tym idzie wyższe opłaty za zużycie energii elektrycznej. Nie będę odsyłał Pana do literatury fachowej, ale proponuje przeczytanie opracowania z (wielokrotnie polecanego na forum) serwisu 2339690[/snapback]

Czy wie pan jakie napięcie występuje za prostownikiem typu "mostek Graetza"? Kondensator przewidziany do pracy przy maksymalnym napięciu 250V tego nie wytrzyma, dlatego powszechnie stosuje się w układach filtrów sieciowych kondensatory na napięcie 350-385V. Czy konstruktor Chiefteca zrobił błąd?

Nie - ponieważ te kondensatory są połączone szeregowo, ze wszystkimi konsekwencjami takiego połączenia. W zasilaczach niskiej klasy stosuje się kondensatory o napięciu maksymalnym 200V (również połączone szeregowo), ale dużo mniejszej pojemności (200-220-280 µF). Z mojego (skromnego, co przyznaję) doświadczenia wynika że filtr sieciowy nie jest atutem zasilacza HPC-420-302DF, bo zdarzyło mi się już naprawiać dwa tego typu zasilacze z uszkodzonym właśnie kondensatorem w układzie filtrującym. Być może to przypadek, aż tak dużej praktyki nie mam.

Wiem o tym, dzieki takiemu połączeniu mamy maksymalne napięcie pracy sięgające 500V ! I pojemnosc ~ 340uF ale czy takie napiecie nie jest bezpieczniejsze tak jak to napisalem ? Przy elektrolitach pracujacych z napieciem 385V / na maksymalne 400V mamy dużo szybsze zużywanie się kondensatorow, co za tym idzie wyzsza temp pracy a wiec szybsza strata pojemnosci itp.

 

Czy naprawiajac sprzet i wymieniajac elektrolit np o napieciu 6.3V wstawia Pan taki sam 6.3V czy moze na wyzsze napiecie ? bo ja instaluje taki na conajmniej 10V

 

O przypadkach uszkodzenia filtra w tych zasilkach pierwsze słysze i jestem w szoku :| ciekawe...

 

Pomijając "jakość" tego typu konstrukcji językowej, to czy mógł by Pan przybliżyć ten temat? koniecznośc użycia filtrów ferrytowych na kablach zasilających newralgiczne podzespoły raczej źle świadczy o "jakości" napięć wychodzączych z zasilacza (słaba filtracja napięcia wyjściowego?), co z kolei jakoś mi nie pasuje do drogiego i bardzo rozbudowanego zasilacza Tagan. Może to tylko moda i "nadmiarowe" zabezpiecznie? Albo bezużyteczny gadżet?

 

Co to - do licha - "niekorzystne pole elektromagnetyczne"? Czy ma Pan na myśli zakłócenia sieciowe (głównie przemysłowe) i zakłócenia przechodzące z zasilacza do sieci energetycznej? (o częstotliwości przetwornicy i harmoniczne)

Zna Pan dobrze zasadę działania i zalety takich filtrów prawda ? Więc co ja będe sie nad nimi rozczulał, w skrocie zostało to opisane. Dla jednych to bedzie plus a dla innych gadzet. Ja uważam, że jest to dobre rozwiązanie, moze nie jest to cos bez czego nie mozna by sie obejsc, nie... ale fakt pojawienia sie takiego filtra należy uznać za +

 

Po co w roznej masci sprzetu, w zasilaczach(na ich przewodach) pojawiaja sie takie filry ? albo na koncowkach kabli USB od sprzetu fotograficznego ? czy jest to widzi misie producenta ? Proszę sobie odpowiedziec na to pytanie, dziwie sie ze sie w ogole w pojawiło, nie wiem w jakim celu.

 

 

To akurat nie jest typowy zasilacz niskiej klasy. W przeciwieństwie do 90% konstrukcji jest on zbudowany na przetwornicy pacującej z tranzystorem MOSFET i scalonym układzem regulatora napięcia umieszczonym po stronie pierwotnej. Typowe konstrukcje to układy na tranzystorach bipolarnych z układem regulacji po stronie wtórnej - historia techniki :lol: Ten jest w miarę nowoczesny, i powinien mieć stosunkowo dużą sprawność (teoretycznie, takie przetwornice są masowo używane w sprzęcie RTV od wielu lat).

Ten zasilacz wyciagnolem z komputera z przed 10 lat i byl on stary że hoho :) a jego moc to 200W miał posłużyć jako zdjecie pogladowe, tylko i wylacznie. Nie dawal rady nawet celeronowi 400MHz i rivie tnt, wiec takie cudo jak Pan opisuje to to nie jest ;]

 

 

Odnosnie recenzji

 

imho recenzja nie ma za zadanie pokazac mocy najnowszych na swiecie zasilaczy !!! Nie jest to super review nowosci i testow w 100% profesionalnych ! no bo jak ? na zwyklym Pececie !

 

Ludziom majacym problemy z czytaniem przypomnę, że zaznaczyłem to na wstepie recenzji, że jest to ostatni tego typu test ! Ma służyć pomocą ludziom noszącym się z zamiarem kupna zasilacza nowego/lub tanszego używanego. Recenzja tego Tagana powstala miedzy innymi daltego ze na naszym forum o zasilaczach pojawialo sie wiele pozytywnych i negatywych uwag o tym zasilaczu.

 

Jest to zestawienie "starej mocy i legendy" z nie najnowszym, ale będącym na topie i w kręgu zainteresowań Taganem !

 

Wypraszam sobie uwagi ludzi. którzy wchodza na ten temat, czytaja opinie kilku zbulwersowanych nie wiem czym userów i ich popierają nie wiedząc tak naprawde co to jest rezystor i jak wygląda ;) istne chamstwo do potęgi n-tej.

Każdy by poczytał recenzje najnowszych zasilek !! ale czy wszystkich stac na nie ! polecam jeszcze raz przeczytanie wstepu recenzji ! dlaczego wyjątkowo takie zasilacze.

 

Kulturalnie zachował się jedynie PAN S.T. za co z Góry dziekuje ! Chociaz parę uwag nie wiem czemu tak naprawde miało służyć, bo błędów nie było we wszystkim Co Pan napisal poza stand-by, czego nie byłem pewien.

 

Wiem, ze kto inny napisal by to moze nieco inaczej, użyłby słów bardziej profesionalnych powodującyh wytrzeszcz oczu na twarzy czytajacego ale po co ? Czy naprawde w recenzji były kosmiczne błedy ? Nie majace sensu i 99% poza wykresami to kłamstwa i brednie ? Czy pojawiło się jedynie kilka niedomówień ? Wynikajacych z tego iż nie chciałem zamęczać czytelnika zbednym tekstem. Mialem w recenzji umiescic schematy zasilacza i opisac blok po bloku ? sposb laczenia kondensatorow ? strukture z rysunkami zasady dzialaia filtrow ferromagneycznych ? A moze rodzaje przesuniec fazowych i na co one wplywaja ? O sprowadzeniu wzoru P=U*I*cos(fi) do postawi P=U*I ? Dajmy sobie spokoj i wrocmy do celu recenzji.

 

Teksty w stylu po co robicie recenzje szajsu/chłamu typu chieftec HPC, przeciez to gowno nie nadające sie do nowych komputerów, od ludzi typu BENITO to śmiech na sali, ktos taki sam sie na wstępie ośmiesza.

 

Mam wrażenie że część z Was popada w paranoję i marketing coraz wiekszych mocy 500, 600W boshe czy wystarczy do celerona 2ghz i geforce 2?

 

Przypominam iż kolejne testy będą przeprowadzone w inny sposób, na platformie tesowej. I najnowszy zasilaczy, 400,500,600 czy 700W aczkolwiek nie każdego to zainteresuje, sama cena odstraszy od razu czytelników, stąd aktualny artykuł !!! Będą testy najwiekszych NOWOSCI !!!

 

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajs i chłam to to nie jest, nie przeinaczaj tego co mówię. To jest po prostu zabytek, z którym nie należy porównywać nowych zasilaczy. Gdybyś miał jakie takie pojęcie to dobrał byś inny zasilacz podobnej klasy co Tagan żeby było porównanie i możliwość OBIEKTYWNEGO wyboru.

 

Na razie wszystko wskazuje, że to TY ośmieszyłeś się na wstępie.

 

Przecież ja tego gniota który nazywasz recenzją nie popełniłem. Ale pewnie i tak zaraz mi ten post wytną, bo ty możesz atakować innych na forum i ci to ujdzie płazem. Bo jesteś ELYTA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szajs i chłam to to nie jest, nie przeinaczaj tego co mówię. To jest po prostu zabytek, z którym nie należy porównywać nowych zasilaczy. Gdybyś miał jakie takie pojęcie to dobrał byś inny zasilacz podobnej klasy co Tagan żeby było porównanie i możliwość OBIEKTYWNEGO wyboru.

 

Na razie wszystko wskazuje, że to TY ośmieszyłeś się na wstępie.

 

Przecież ja tego gniota który nazywasz recenzją nie popełniłem. Ale pewnie i tak zaraz mi ten post wytną, bo ty możesz atakować innych na forum i ci to ujdzie płazem. Bo jesteś ELYTA.

 

Nigdzie nikogo nie atakowalem, porownanie bylo takie jakie bylo bo takimi zasilaczami dysponowalem, w przyszlosci beda inne. Drugi zasilacz nie mialbyc zasialczem klasy tagan, to chyba oczywiste, miala to byc inna, odmienna, konstrukcja ktora kiedys a i teraz cieszy sie zaineresowaniem i uznaniem wsrod pewnej grupy userow.

 

To Ty raczej wszystkich zawsze atakujesz ;]

 

I nie jestem zadna elyta to po primo, jesli nie podoba Ci sie rcenzja moja a nawet poprzednia Lagiera to naprawde nikt nie każe jej czytac, jestem przekonany ze komus obie recenzje sie przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOO tak pewnie zasłużyłem na bana :lol:, tylko zważ że to nie ja zaczynam tego offtopa tylko TY.

 

Wypisałem częśc błedów chłopakowi w dobrej wierze (zobacz mój 1 post w tym topicu) żeby je poprawił, zrobili to też inni (i tak notabene się częściowo stało po tym jak więcej osób zaczęło się uważniej przyglądać publikacji) ale jak autor zaczyna na mnie najeżdżać, ty z resztą też. To robię się niegrzeczny.

 

Poza tym jako redakcja powinieneś dążyć do poprawy błedów i nie obrażać mnie tylko dlatego że chcę aby cośbyło zrobione dobrze. Jeśli miały by mnie spotkać jakieś konsekwencje to was obydwóch równierz, ponieważ regulamin obowiązuje wszystkich, a wasze posty pozostawiają sporo do życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to wszystko mialem na mysli :) 10 pomiarow tego samego wentylatora w roznych odstepach czasu i kazde nagranie bedzie nieco inne.

Sledz uważnie PurePC w najblizszych godzinach/dniach pojawi sie moja recenzja :> Mam nadzieje ze sie spodoba.

Teraz ju żrozumiem dlaczego miałem śledzić wydarzenia na PPc, nie wiem dlaczego ale recenzja bardoz pasuje do mojego konfigu (patrz sig :P). Wracając, do samej recki, mnie się podobała, dysputy zeszły na temat czysto merytoryczny, ja do nich nie będe się wtrącał, gdyż nie dysponuje aż taką wiedzą abym mógł coś do niej wnieść. Nie mniej jednak czytając wasze i Twoje wypowiedzi sugerowałbym troche wiecej skromności i mniej wyzywania się.

 

Do wad Tagana dodałbym łatwą do zarysowania obudowę. Co do domniemanej wyskokiej głośności w/w zasilacza kompletnie sie nie zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOO tak pewnie zasłużyłem na bana :lol:, tylko zważ że to nie ja zaczynam tego offtopa tylko TY.

 

Wypisałem częśc błedów chłopakowi w dobrej wierze (zobacz mój 1 post w tym topicu) żeby je poprawił, zrobili to też inni (i tak notabene się częściowo stało po tym jak więcej osób zaczęło się uważniej przyglądać publikacji) ale jak autor zaczyna na mnie najeżdżać, ty z resztą też. To robię się niegrzeczny.

 

Poza tym jako redakcja powinieneś dążyć do poprawy błedów i nie obrażać mnie tylko dlatego że chcę aby cośbyło zrobione dobrze. Jeśli miały by mnie spotkać jakieś konsekwencje to was obydwóch równierz, ponieważ regulamin obowiązuje wszystkich, a wasze posty pozostawiają sporo do życzenia.

Nikt nie zasłużył na bana.

 

Wypisałeś część "błędów" z tym ze poprawilem tylko jeden odnosnie dlugosci impulsow bo reszta imho nie jest błędem. Reszty sie czepiales bo musiales sie czepic, nie spodobaly Ci sie moje sformułowania.

 

Juz w pierwszym poscie zarzucałeś mi jakas reklame i pisales ze usmiales sie z mojego tekstu i to ma byc w dobrej wierze ?

 

Teraz ju żrozumiem dlaczego miałem śledzić wydarzenia na PPc, nie wiem dlaczego ale recenzja bardoz pasuje do mojego konfigu (patrz sig :P). Wracając, do samej recki, mnie się podobała, dysputy zeszły na temat czysto merytoryczny, ja do nich nie będe się wtrącał, gdyż nie dysponuje aż taką wiedzą abym mógł coś do niej wnieść. Nie mniej jednak czytając wasze i Twoje wypowiedzi sugerowałbym troche wiecej skromności i mniej wyzywania się.

 

Do wad Tagana dodałbym łatwą do zarysowania obudowę. Co do domniemanej wyskokiej głośności w/w zasilacza kompletnie sie nie zgadzam.

Ciesze się ze kilku osobom sie podobala :) i Tobie :)

 

Ale ja nie twierdziłem ze jest glosny, tylko ze cichy :P (jesli to bylo do mnie ;) )

 

Pozdrawiam.

 

 

Ja już skończyłem, a ten temat pogadam z Romkiem. Jeśli ktoś chce pogadać to proszę na pw lub gg jeśli jestem dostępny. W miarę możliwości pomogę.

Ja będe z moja Babcią w tej sprawie rozmawiał, zobaczymy co ona na to powie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek zarówno portalu, jak i części redakcji jest stosunkowo młody. Wszyscy pracujemy w pocie czoła, starając się przy tym zdobyć jak najwięcej doświadczenia i fachowej wiedzy z różnych dziedzin. Wymaga to nie tylko ogromnego zamiłowania do tego, co robimy, ale przede wszystkim czasu.

 

Osobom zirytowanym niskim poziomem merytorycznym recenzji na portalu PurePC.pl polecamy inne serwisy fachowe, nikt tu nikogo na siłę nie trzyma.

Pozdrawiam.

Sorry ale po pierwesze to tutaj chyba komuś sie zaczyna we łbie przewracac :?

Piszemy co chcemy a jak sie nie podoba to wypierd... eh jakie top dojrzałe.

 

Sorry ale od dłuższego czsu wiele osób wyśmiewa np Pclaba za to jakie tam są marne merytorycznie recki. Niestety na tle ostatnich artów na Pure(nie wszystkich) Pclab ma recki i testy o klika rzedów wielkosci lepsze. Pure czytują nie tylko 12-14 letnie dzieciaki o bladym pojeciu o kompach i gratutujące każdego nawet marnego arta(powiedział bym nawet,zę od czasu oddzielenia się od tweaka lamek na pure zostało może 1% z tego co było). Jest też sporo osób po dwadześcia pare lat i starszych, ktore oczekują artykułów i testów na dobrym poziomie.

Jak arty są przeciętne czy nawet wręcz złe i nie podobają sie czytelnikom to raczej nie zmienia sie czytelników tylko nieudolną redakcje- sorry za to ostatnie zdanie ale

fragment

Osobom zirytowanym niskim poziomem merytorycznym recenzji na portalu PurePC.pl polecamy inne serwisy fachowe, nikt tu nikogo na siłę nie trzyma

pokazuje tutaj jakieś pomylenie pojęć u częsci redakcji :mur: i brak dojrzałości. Wkurzyłem sie przez to i napisałem mozę to czego nie miałem zamiaru aż tak ostro ująć. Do tego chodzi mi tutaj o calokształt, a nie ten akurat test.

To by bylo na tyle... Oby kolejne arty na portalu były lepsze, w planach przy tworzeniu Pure było chyba wybijanie sie na + na tle innych portali, a nie trzymanie poziomu tych marnych i zniknięcie w ich masie :-|

Na razie powoli zaczynam się rpzekonywać,ze mialo być cudownie a wyszlo jak zwykle czyli forum jest na dobrym poziomie a portal zaczyna równać w dół :?

Pierwszych paree artów przemilczałrem-co tam redakcja sie rozkręca, nie będe marudził jak sie rozkręcają i zdobywają doświadczenie, normalne zę nie 100% artów będzie bardzo dobrych ictp..ale stopniowo wymówek zaczyna brakowac. Przy tak licznej redakcji mozna umieszczać regularnie sporą liczbe dobrych artów, a nie mocno srednich byle coś sie pojawiało. Niestety poza nieco spóźnona recką Chaosa o gf 7300 i 7600 to ostatnimi czasy nie zaobserwowałem nic ciekawego na portalu.To taki problem napisać 1 słownei 1 dobrą merytorycznie recke czy test w miesiącu na głowę? Wtedy co kilka dni pojawil by się nowy art o dobrym poziomie... a jest jak każdy widzi... większość redakcji chyba jeszcze nic nie napisała :-|

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobom zirytowanym niskim poziomem merytorycznym recenzji na portalu PurePC.pl polecamy inne serwisy fachowe, nikt tu nikogo na siłę nie trzyma

99tomcat, chyba źle odebrałeś mój post, wobec czego jestem zmuszony sprostować. Przeczytałeś, do kogo się tyczy powyższa sentencja? Pierwsze dwa wyrazy powinny Ci wsyzstko wyjaśnić. Chiałem dać do zrozumienia, że jeśli kogoś to irytuje, to PPC nie jest serwisem dla niego; ponieważ nie rozumie, że pewnych rzeczy od razu się nie przeskoczy- bez żadnych podtekstów. Do nikogo konkretnego tej wypowiedzi nie adresowałem. Z radością przyjmiemy przemyslane słowa krytyki, ale drwin i braku szacunku dla naszej pracy tolerować nie będziemy. Gdzie tutaj niedojrzałość?

 

Co do recenzji, to nie wsyzscy są od pisania artykułów z testowanego sprzętu- ja np. jestem przede wszystkim redaktorem graficznym. Zapewniam Cię, że cała redakcja pracuje w pocie czoła, nawet jeśli tego pozornie nie widać. Redaktor naczelny nie śpi i obserwuje- jeśli ktoś przesadnie się obija, to długo w redakcji nie zagości- tego również możesz być pewien.

 

Jeszcze raz zaznaczę- na wszystko potrzeba czasu. Przykro mi, że niektórym kończy się cierpliwość i jednocześnie dziekuję tym, którzy naszą pracę dostrzegają i doceniają.

Edytowane przez DRuMah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...