Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przejzalem te zasiłki certyfikowane przez Nvidie i niech ktos mi szczerze powie czy moja zasilka przy obecnej konfiguracji z podpisu nie starczy na GTSa?

na tej stronie byly zasilki certyfikowane do SLI. Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wcześniej pisał, że G80 liczy fizykę, no może nie całkiem, ale postęp jest, teraz trzeba czekać na gry, które coś z tego skorzystają i PhysyX skończy tak jak miał skończyć - na śmietniku historii elektroniki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhysyX skończy tak jak miał skończyć - na śmietniku historii elektroniki ;)

Przy tej cenie napewno , jeżeli cena spadła by do powiedzmy 200-300zł sytuacji by się zmieniła. Niestety nie ma konkurencji , dlatego cena physyX cały czas stoi na tym samym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

jeżeli chodzi o 8800gts to narazie pewnie nie wiadomo :) obie firmy chyba korzystają ze standardowych referencyjnych pcb nvidii, tak wiec roznic sie beda najprawdopodobniej tylko naklejka lub coolerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj wieszal na mnie psy ,za to że nie dość wyrażnie podjarałem się G80.

Obiecuję poprawę-w najbliższym czasie udam się do sklepu komputerowego,odkupię(wezmę /zabiorę),tekturowy STAND Nvidii,postawię w pokoju zapale świeczki(moze pomyśle o kadzidłach) i będę się starał kilka razy w ciągu dnia oddać pokłony "Zielonemu Bratu".Myśle że taki prowuzoryczny ołtarzyk wystarczy...

Dobra , mój brak zapalu nie jest związany z wydajnościa G80,która jest w dzisiejszych grach zdumiewająca.Odnoszę wrazenie ,że G80 to taki zespawano/posklejana proteza Hi-tech,która ma za zadanie stać się tymczasowym mostem pomiędzy DX 9 a DX 10 ,zanim nie wymyślą czegoś bardziej zmyślnego.Mogło to wyglądać tak:

NV Headquarters

-potrzebujemy jakieś nowej karty,z paroma nowościami,ktore przełożą się na dobrą sprzedaż

np.akceleracja fizyki jest ostatnio modna.

-noo ale nasi byli koledzy z 3DFx opracowali już coś takiego-drogo chcą ale fajna rzecz przy odrobinie marketingu...

-je.... ich,my tez chcemy fizykę i mamy lepszy marketing.

-ok.fizyka jest.

-slyszałem, że ATI ma mieć szynę 512 -my też chcemy,możemy coś z tym zrobić?

-eee..moze nalot na ich centum badawcze...ewentualnie jakichś Tomahawk...lub dwa... dla pewności.

-byłoby fajnie ,ale nie to miałem na myśli.

-no dobra mamy 384bity może być?

-chcemy 512!

-obawiam się ,że to niemożliwe,wątpię czy ktoś kupi kartę, której nie może włożyć do obudowy.

-co za problem?Nowy zasilacz to i nowa buda się przyda...no dobra niech będzie, to ile tam było tych bitow?

-więcej nie mozemy i tak już I/O wywaliliśmy...

-ok.a ile mamy tych ,no, piksel shaderow i reszty?

-coś koło 32

-Kanadyjczycy krzyczą ,że mają więcej.

-nic teraz nie zrobimy,trzeba wezwać wsparcie z dzialu PR/marketingu,na pewno coś wymysłą

-świtna rada!Rozmnożyliśmy przez pączkowanie parę PS i mamy teraz 128(sto dwadzieścia osiem!!)Stream procesorss.

-Ci od marketingu to są równi goście,nawet potrafili przekonać SONY ,ze kupują monstum a kupili obcięte G70 hi hi.No ale fajną nazwe wybrali RSX-nikt im nie podskoczy.

- ok.musimy jeszcze powiedzieć developerom ,ze mają jeszcze parę miechów do prezentacji DX10,więc będą mieli handicap-za rok już trzeba ich pogonić bo nam się konsumenci na konsole przestawią.

 

Tak to odbieram-pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poczytalem kolejne testy np na pclabie i powiem tak 8800GTX - potwor, wymiata i tyle, ale 8800GTS to juz gorzej, nie wiem moze to sterowniki jeszcze nie dopracowane, ale zeby karta starszej generacji 1950xtx bila nowego GTS w wielu testach, albo jest o pare klatek wolniejsza , jedyna gra oblivion wypada znacznie lepiej na G80, generalnie to przeciez smieszne a cenowo sa podobne. GTX nie ma sprzecznosci - obecny lider - wymiatacz, ale ten GTS hmmm naprawde dziwna sprawa, nie chce go juz skreslac ale jak dla mnie narazie srednio i tyle - takie moje zdanie

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ceny sa dobre ale fizycznie to tylko w Komputroniku sa karty za gruba kase.

zdecydowanie warto zaczekać na normalne ceny - GTX od Foxconna docelowo ma kosztować około 1900 polskich nowych złotych :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna gra oblivion wypada znacznie lepiej na G80

(G80 -> GTS) No i mi to wystarcza :) i tak gdyby nie Oblivion to nie miałbym takiego pędu do modernizowania grafiki (na razie jeszcze rok mam na Morrowinda...). A GTX i tak nie kupię dopóki nie zmniejszą rozmiarów karty, bo ta mi zablokuje całą obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...