Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Po zainstalowaniu update do dx9 i skreceniu procka do 3 ghz wyniki jak na zdjeciach. Troche mnie to dziwi procek jest stablny nawet przy 3450 mhz. Musze jeszcze raz sprawdzic tego procka.

post-23020-1177255226_thumb.jpg

post-23020-1177255245_thumb.jpg

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie o programiku Gainwarda - mianowicie Expert tool.

W nim podobno da sie również podkręcać pod Vistą.

Pozdr.

U mnie radził sobie ładnie z 7600GS - więc software'owo powinno byc oki - jeśli się z samą kartą nie pogryzie. Fajny, prosty i skuteczny programik.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do wątku o Expert Tools: LINK

 

A tutaj cytat odnośnie podpisów sterowników po angiesku:

 

"how do you disable driver signing in x64 Vista?"

 

1) Try a reboot

2) Boot with F8

3) Permanently disable driver signing:

Search for "cmd.exe"

Run as administrator

Paste: Bcdedit.exe /set nointegritychecks ON

Press Enter

Reboot

 

Może komuś się przyda.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cienki ten program cos skale sie koncza dla pamieci max 1900 a dla gpu max 670

zostalem juz nawrocony jesli chodzi o krecenie gpu w 8800 :) jestes pewny, ze przekroczyles 648? sprawdz rt :D

Edytowane przez -mess-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z tego co przeglądałem, każdy (jak nie większość) posiada C2D i 8800GTX/GTS, ale czy np Venice kręcony na 2,7-2,9Ghz w zupełności starczy do kręconego 8800GTS 320MB ?

Spokojnie Ci wystarczy. Ja wczesniej mialem X2@2650Mhz z GTX'em i powiem tak: im w wyzszej rozdzielczosci grasz i im wiecej wlaczasz upiekszaczy, tym mniejsza jest roznica miedzy X2, a C2D. Takze tym bardziej GTS styknie z Venicem. Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm zamierzam grać tylko w 1280x1024, ale zastanawiałem się właśnie czy np jak kupię za kilka miechów coś porządnego (8800,HD 2900) to czy proc mi nie ograniczy karty :) nie chodzi mi oczywiście o bicie rekordów w markach czy tym podobnych tylko gra z full detalami z aa+anizo+hdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zadam takie głupie pytanie, bo skąd niby macie to wiedzieć, ale czy sądzicie, że w rozdzielczościach do max 1280 x 1024, czyli na LCDku 19', gry takie jak np. crysis które kiedyś tam niedługo bądź za jakiś czas wyjdą, to czy geforce 8800gts 320mb wystarczy zeby sobie pograc w przyzwoitych detalach?

 

Jest to swego rodzaju rozwinięcie mojego wczesniejszego pytania, bo jak już wspomniałem waham się pomiędzy 320/640 mb :)

 

A te 300zł różnicy [ Najtańsze 640mb jakie znalazlem to InnoVision za 1326zł ] w moim przypadku robi różnicę.

Z góry dzięki za odp.

Pozdro

Elhau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie spokojnie wystarczy ta karcioszka. Gdyby było inaczej nie kupowałbym karty z 320MB pamięci do mojego lcd (1400x900).

W rozdzielczościach do 1600x1200 różnic dużych nie będzie - na pewno nie wartcyh tych 300-400zł które można przeznaczyć na dodatkowe 1GB ramu które IMHO bardziej się przyda w nowszych grach.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zadam takie głupie pytanie, bo skąd niby macie to wiedzieć, ale czy sądzicie, że w rozdzielczościach do max 1280 x 1024, czyli na LCDku 19', gry takie jak np. crysis które kiedyś tam niedługo bądź za jakiś czas wyjdą, to czy geforce 8800gts 320mb wystarczy zeby sobie pograc w przyzwoitych detalach?

 

Jest to swego rodzaju rozwinięcie mojego wczesniejszego pytania, bo jak już wspomniałem waham się pomiędzy 320/640 mb :)

 

A te 300zł różnicy [ Najtańsze 640mb jakie znalazlem to InnoVision za 1326zł ] w moim przypadku robi różnicę.

Z góry dzięki za odp.

Pozdro

Elhau

Moim zdaniem nie warto, bo czy setki to sporo jak się trzeba liczyć z pieniędzmi :-| . Nie mniej jednak różnice już widać a wraz nadejściem nowych tytułów różnice będą jeszcze większe.

Wybieraj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie - jesli chodzi o te nowe stery pod Viste - w markach przyrost u mnie ledwie 200-300 pkt. W grach rzeczywiście jakoś lepiej, ale żeby krzyczeć z radości to nie.... Widzę , że prawdziwy kop występuje dopiero w wersji dla Win XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

158.18 dla OS Vista x64 - nie udaje mi się włączyć SLI :blink:

 

Zaznaczam kropeczką opcję SLI, potwierdzam - niby jest OK - po reloadzie CP nadal wyłączone - wydajność potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. wiadomo od dłuższego czasu,ze testy różnych magazynów nie do końca mogą być wyznacznikiem jakości (delikatnie ujęte), a zatem pytam czy ten 8800 GTS Asus 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) bedzie rzeczywiście lepszy od 8800 GTS Gainward Bliss 320MB TV & 2x DVI (PCI-E).

Kusi mnie bardziej ten drugi gdyz niby ma wg specyfikacji wyzsze taktowania 550/1760, ale znowu na innych stronach jest napisane inaczej. zapewne jak sie domyślam , owe taktowania bedą dotyczyły wersji Golden Sample - ale czy rzeczywiście daje to duży plus Gainwardowi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a tak zapytam, posiadacie swoje kochane 8800gts, czy jest miedzy nimi jakaś znacząca różnica, bo wybierając sugeruję się też poniekąd łatwiejszą i korzystniejszą jej sprzedażą w przyszłości. Asus - wiadomo, dostał wyróżnienie, Gainward - coraz mniej znacząca i wyróżniająca się swoim prestiżem firma..... obie są na podobnym pułapie cenowym, należącym do najtańszych obecnie na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie otworzyłem paczke z kartą EVGA 8800 GTS 320.

I jestem w kropce. Korci mnie bardzo żeby ją podłaczyć i sprawdzić czy wogóle działa. Ale według zaleceń producenta min. zasilacz to 400-450 W z min 26A na lini 12V.

Nie byłoby problemu gdyby nie awaria zasiłki z podpisu.Jest już na sewrisie 2 tydzień i najwyraźniej nie ma zamiaru za szybko wrócić.

Chwilowo "jade" na starym poczciwym Chiefie 420 W, niestety jego linia 12V to (wedla producenta) 18A.

 

Dylemat mam tym większy że primo: nie moge usiedzieć widząc nowy sprzęcior :D ,

sekundo: Chief do tej pory spisywał sie wyśmienicie - bez zwisów ciągnął jakieś pół roku temu to co w podpisie(A64@2700, 4*Hdd, 6*fan, 7900GT@580/1600) zresztą w tej chwili robi to samo...

 

No i mam w związku z tym pytanko do kogoś kto był w podobnej sytuacji co ja.

Czy warto ryzykować uruchomienie kompa z tą grafą i zasiłką na pokładzie?

Nie chciałbym spalić Chiefa bo Topower wróci do mnie pewnie po 3 maja (a bez kompa to jak bez ręki)...

 

Będe wdzięczny za każdą podpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...