Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm wydajność wydaje się całkiem w porządku :) nie ma drastycznych spadków.

 

Blue w jakich grach zwalnia i z jakim AA/AF grasz ? Czy w takiej rozdzielczości idzie wyczuć różnice pomiędzy włączonym i wyłączonym aa ?

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj w1920 płynnie , nie piszcie takicg głupot tak samo 1600.

Nie piszę że na wszystkich grach , chodzi mi o nowe tytuły , oczywiście AA i AF zakładam jako normalka.

przykład Vic , MOHA , DIRT , a to dopiero przedsmak .

Moim zdaniem GTX nadaje się do płynnej rozgrywki w 1280 z AA i AF.No chyba że dla kogoś 30fps jest ok momentami , i dlatego uważam aby nie było niespodzianek od 1600 -> potrzeba SLI .

Oczywiście przy tej cenie kart mowa o Max detalach i jakosci ..... oczywiście można zjechać z ustawien jakości i wtedy OK.

Ale jak ktoś poczyta jaki to szatan TEN GTX kupui a potem odpali LP z cieniami na maxa w 1280 i zobaczy 16-20fps momentami to mu szczena opadnie.

więc nie piszcie Że GTX w 1920 śmiga jak talala - hyba w HL2 , FEAR i innych produkcjach z przed roku czy 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym taki pewien czy w hl2 w wysokie rozdziałce bedzie duzo fps ;). Chodzi mi o source który uwielbia mhz proca i tyle - dziwny ten silnik strasznie .

Chyba w poprzednim tygodniu skonczylem HL2 a w tym HL2 Episode One - obie gierki w 1680x1050 z supersampling/transparency AAx8 i aniso x16 - gierka smigala z predkoscia swiatla... Choc nei wiem czy 1680x1050 lapie sie pod wysoka rozdzialke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem maniakiem i 30 klatek to dla mnie płynna gra... zamiast gadaniny wolał bym jakiś test :) ale nic nie moge znaleść prócz tego jednego co był podany ( mało dokładny był...)

Dla normalnych gierek 30fps ok typu VIC , ale szybkich strzelanek to zdecydowanie zamało ,, zwłaszcza że jak podczas normalnej gry mamy średnio 35 fps , w momentach gdy się robi gęsto , przeciwnicy , dym itd potrafi zbić się do 15-20 a to jest już mało.Też nie jestem maniakiem i 40+45 fps mi styka w zupełności ale 25 już nie .

I jak narazie nie zawiodłem się ale w 1280 x X , w 1600 na łeb fps nie leci ale już czasem mamy 25 fps a to jest obecnie

Drugą sprawą C2D 3,0G to już mało dla nowych pozycji do dużego FPS .

Widać że już proc nie wyrabia a nie grafa , świetny przykład VIC jak ktoś posadzi gdzyba a jesteśmy w pobliżu i gramy z fizyką na maxa 3G się poci i fps do 15 spada , Q już ma ok 20 ,

Więc na dzień dzisiejszy ogólnie bardziej brakuje proca niż grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Ludzie!!! Nie kupujcie 8800gts 640. Popatrzcie strone wstecz jak wyglada FEAR na mojej karcie. Nie da sie z tym nic zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie strasz ludzi :)

az z ciekawoscie demo FEAR combat na multi sciagne i zobacze jak to u mnie smiga

Blue potestuj Sli co prawda to GTX ale .. bedzie wiadomo czy to bedzie taki duzy wzrost wydajnosci

Edit:

Co do CS'a to gram w 1600x1050 i na maxa z anizo x2 i AAx4 bo wiekszej roznicy nie widze i fps ponizej 120 nie spada max co widzialem to 300 LOL

EDIT2

nie oslabiajcie mnie dopiero co dalem sie przekonac do panoramy a wy mi mowicie ze pograc nie mozna

ROznica w WIC w 1280x1024 a 1680x1050 okolo 5fps

Wieksza roznica zaaobserwowalem w demku lost planet w tescie

1280x1024

Snow: 42

Cave:46

1680x1050

snow: 29

cave: 42

Zaraz puszcze 3dmarka 2003 w panoramie i zobacze jaka roznica ...

1280x1024 : 26177

1680x1050 : 22919

Swoja droga jeszcze potestuja w innych smarkach

Ale np w colinie roznica okolo 8 fps

W dirt na ultra i panorama 30 fps i plynna rozgrywka tylko ze ja nie widze roznicy pomiedzy ultra i high :) i 2xaa czy 4 :)

Zawsze pozostaje OC

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe u mnie FEAR działa jakoś normalnie a też ma tom kartę najprawdopodobniej wina leży po stronie sterowników choć jest też szansa na uwaloną kartę graficzną co czasami się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez fear dziala normalnie ,na gts tez chodzi u znajomego.

No ja w FEAR gram na multi od samego początku gry , i od stycznia na 8800 kiedy kupiłem kartę ,chodził OK na wszystkich sterach jakie wyszły - pod vistą ..... no może na jednych były problemy , ale nie tyle z wyświetlaniem obrazu tylko zamykała się aplikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krótka podpowiedz. Czekać na nowe chipy od nvidi czy kupić na dzień dzisiejszy 8800GTS?

Ja kupilem nie zaluje .. bierz wersje 640mb ;p

Moje zdanie jest:

Czekac zawsze mozna :) pytanie ile ... bo ciagle cos nowego wyjdzie i tak mozna do $%^*^ smierci czekac;p

Niech sie inni tez wypowiedza " ja moge wskazac tylko drzwi , Ty muszisz przez nie przejsc " :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja w FEAR gram na multi od samego początku gry , i od stycznia na 8800 kiedy kupiłem kartę ,chodził OK na wszystkich sterach jakie wyszły - pod vistą ..... no może na jednych były problemy , ale nie tyle z wyświetlaniem obrazu tylko zamykała się aplikacja.

Ja też na GTX nie mam problemów z FEAR'em w 1680x1050, a STALKER chodzi jak marzenie :), dwa razy go już przeszedłem, żadnej zacinki czy spadków fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor - X2 3600+ Brisbane.

 

Wszystko bez oc, póki co.

 

Lost Planet ze wszystkim ustawionym najwyżej, jak tylko się dało, w rozdzielczości 1152x864 zachowuje płynność na poziomie około 40 klatek na sekundę (zdarza się więcej - to zależy od lokacji).

 

Gorzej jest kiedy bohater obrywa dużą ilością ogromnych skał, czy kawałów śniegu - wtedy widać drastyczne spadki do około 24 FPS, ale wtedy i tak niczego poza wspomnianymi skałami nie można zobaczyć na ekranie :).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor - X2 3600+ Brisbane.

 

Wszystko bez oc, póki co.

 

Lost Planet ze wszystkim ustawionym najwyżej, jak tylko się dało, w rozdzielczości 1152x864 zachowuje płynność na poziomie około 40 klatek na sekundę (zdarza się więcej - to zależy od lokacji).

 

Gorzej jest kiedy bohater obrywa dużą ilością ogromnych skał, czy kawałów śniegu - wtedy widać drastyczne spadki do około 24 FPS, ale wtedy i tak niczego poza wspomnianymi skałami nie można zobaczyć na ekranie :).

to podkręć tego 3600+ , nie będzie takich spadków fps. ... daj mu 2,7 i będzie GIT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lost planet ja niestety na viscie daje na medium(niektore high,dokladnie tego nie ustawialem)ale ok 40-70 klatek mam.Fear wszystko na full 1280x1024 to okolo 70-100klatek.Dirt wogole to porazka dla mnie.7K w 3d06.Narazie czekam z zmiana platformy bo chce zobaczyc jak phenomy beda smigac.Jak bedzie kicha no to bedzie ciezki wybor bo licze bardzo na amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niewiem co wy macie za problemy

bawilem sie wszystkimi 8800 (gts 320 / 640 i gtx) i na zadnej nie bylo problemow z grami. zadnych spadkow fps itd.

na wszystkich grafach byly te same bledy w wyswietlaniu grafiki we wszystkich grach w tych samych miejscach (czarne pola i smugi w bf2, rozmazania w dircie), fear wygladal na wszystkich kartach identycznie i nie bylo z ta gra na zadnej karcie problemow

 

tak wiec przestancie siac panike, bo nie ma ku temu powodow.

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam kłopotów - chyba że ustawię rdzeń na 608 i wyżej. Po pewnym czasie otrzymam jedynie błąd sterownika obrazu - ale to raczej kres oc a nie błąd.

Co do zwolnień to coś chyba jednak jest w zarządzaniu pamięcią karty bo jednak Ms jakąś tam poprawkę wydał. Ale z drugiej strony specjalnie się nie przejmowałbym bo już wydał a i jeszcze za czasów radka 1950pro stalker bez patcha dla gry też potrafił numer wywinąć typu alt-tab. A dziwnym trafem po instalacji patcha jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla normalnych gierek 30fps ok typu VIC , ale szybkich strzelanek to zdecydowanie zamało ,, zwłaszcza że jak podczas normalnej gry mamy średnio 35 fps , w momentach gdy się robi gęsto , przeciwnicy , dym itd potrafi zbić się do 15-20 a to jest już mało.Też nie jestem maniakiem i 40+45 fps mi styka w zupełności ale 25 już nie .

I jak narazie nie zawiodłem się ale w 1280 x X , w 1600 na łeb fps nie leci ale już czasem mamy 25 fps a to jest obecnie

Drugą sprawą C2D 3,0G to już mało dla nowych pozycji do dużego FPS .

Widać że już proc nie wyrabia a nie grafa , świetny przykład VIC jak ktoś posadzi gdzyba a jesteśmy w pobliżu i gramy z fizyką na maxa 3G się poci i fps do 15 spada , Q już ma ok 20 ,

Więc na dzień dzisiejszy ogólnie bardziej brakuje proca niż grafy.

Wiec wszystkie swoje teorie opierasz na jednej grze.

Ja tez tak moge. Dzis proc nie ma nic do gadania spojzmy na Bioshocka w ktorym fps wzsratsta nieznacznie przy przesiadce z jedno na 2 jajowke oraz przy kreceniu..... Nie przesadzajmy z 3ghz c2d jest wolny....popadasz w skrajnosc co moze teraz bez qada nie podchodzic do gier?

 

Czyli mam rozumiec, ze u ludzi z GTS 640 i GTX spadki fps nie wystepuja?

http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread...6982&page=2

Forum nvidi to jest popularny problem. Ciesz sie jesli tylko w FEAR to masz;D bo niektorzy maja to wszedzie:D i na 640 i na gtxach i na 320.

Poczytaj tam tematy o 8800 SLOWODOWN:)

A tu stanowisko nvidi

http://www.nforcershq.com/article8209.html

Pzdr

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj w1920 płynnie , nie piszcie takicg głupot tak samo 1600.

Nie piszę że na wszystkich grach , chodzi mi o nowe tytuły , oczywiście AA i AF zakładam jako normalka.

przykład Vic , MOHA , DIRT , a to dopiero przedsmak .

Moim zdaniem GTX nadaje się do płynnej rozgrywki w 1280 z AA i AF.No chyba że dla kogoś 30fps jest ok momentami , i dlatego uważam aby nie było niespodzianek od 1600 -> potrzeba SLI .

Oczywiście przy tej cenie kart mowa o Max detalach i jakosci ..... oczywiście można zjechać z ustawien jakości i wtedy OK.

Ale jak ktoś poczyta jaki to szatan TEN GTX kupui a potem odpali LP z cieniami na maxa w 1280 i zobaczy 16-20fps momentami to mu szczena opadnie.

więc nie piszcie Że GTX w 1920 śmiga jak talala - hyba w HL2 , FEAR i innych produkcjach z przed roku czy 2.

Piszesz kompletne bzdury. Od jakiegoś czasu mam panoramę 24 cale i gram w 1920x1200 pikseli. Wszystko chodzi bardzo dobrze w tej rozdziałce (Bioshock, TDU, MOHA demo). Jeżeli chodzi o Lost Planet, to z cieniami na high nie chodzi dobrze na żadnej karcie. Tak więc ta gra jest żadnym przykładem. Gram z AF16x oraz AA 4x w tej rozdziałce. Jeżli gra jest bardzo wymagająca to AA2x, co przy tak wysokiej rozdzielczości nie robi praktycznie żadnej róznicy w jakości. Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...