Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

[...] poczytaj i wróć :)

Jestem :-P

 

Po pierwsze w tescie wykorzystano Intel Core 2 Duo E6300 "podkręcony do poziomu 2.4GHz" - przy C2D@grubo ponad 3GHz dolicz 30W

Po drugie artykuł dowodzi, że zasilacz 450 sobie poradził (na czas testów) i że był niemal maxymalnie obciążony...

 

Gdy jedziesz samochodem to piłujesz go na max obrotach ?? Może i tak ... frajda jest, ale spada żywotność silnika itd. Podobnie tu, może będzie działać, pytanie jak długo - może do czasu aż kolega podłączy dodatkowy HDD.

 

Miałem kiedyś Chiefteca 360W który starczał niemal na styk na moją ówczesną konfigurację ale nie było żadnych problemów ze stabilnością. Wpadł qumpel z HDD żeby jakieś fotki pozrzucać a ja przy okazji chciałem mu pokazać jakąś gierkę. W momencie gdy comp podlegał obciążeniu, następował restart.

 

PS

Jak podał Maciej_27 "na opakowaniu od ASUA-a EN8800 GTX jest napisane min. 450W" ... no to pewnie 70W starczy temu 2giemu GTX :lol: (łącze PCI-E daje 75W, a GTX ma jeszcze 2x6pin do wpięcia :ph34r:), a Fisher ma E6400@3.6GHz 4x1GB ... CPU > 100W, RAMik też bierze swoje ...

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak kręcisz c2d bez podnoszenia napięcia różnica między poszczególnymi modelami będzie znikoma :wink:

 

Po drugie radzę przeczytać post Fishera, może przytoczę kluczowe zdanie "Tak więc starczy ten zasilacz czy nie probowac ??". Teraz wytłumacz mu dlaczego ma nie próbować?

 

@Fisher podepnij wszytko zobacz jak działa, pomierz napięcia, jak będą w normie to zapomnij o problemie :)

 

Po ostatnie już mówiłem przestańcie (razem z Maciej_27) czytać broszury reklamowe i pudełka od kart graficznych :D pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeHe :P Dzieki za pomoc, ale niektorzy nie zrozumieli do konca mojej wypowiedzi :P Ja nie chce urzywac SLI na codzien i bac sie czy zasilacz pracuje na max mozliwosci, jak napisalem chce sprawdzic jak bedzie smigac to SLI ;) Taki low nie jestem ze nie wiem ile to wszystko bedzie zarlo itp ;) Poprostu chciałem sie poradzic czy jest sens wzucac drugą grafe. Po waszych wypowiedziach doszedłem do wniosku ze podlacze te 2 karciochy, jak cos sie bedzie dzialo nie tak to bedzie oznaka ze zasilka nie wyrabia i tyle odlacze ja sprawdze ktora sie najlepiej krecii i sobie ja zostawie, druga sprzedam ;)

Jeszcze raz dzieki za pomoc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jestem nowy ;-),i nie wiem gdzie napisać o swoim problemie,ale wydaje mi sie że dobrze trafiłem,mam kartę GIGABYTE 8800GTS 512MB DDR3 G92,podczas gry w nowego medala,karta jakby mi sie przetaktowywała,pojawiają mi sie czerwone ptaszki na chwilę ,zaraz obraz staje i zawiecha i pozostaje tylko twardy reset,dzieje mi sie tak po około 15 minutach nieraz 20-stu,nie ma na to reguły.Prosze o pomoc,komputer mam nowy,zlożyłem go sam gdzieś 2 tygodnie temu a tu takie coś ;-[.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpukać nic złego się nie dzieje a mam tą samą kartę co ty. Może zjedź trochę z taktowaniami rdzenia i pamięci. Mam pytanie w 8800GTS 512 są Quimondy czy Samsungi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jestem nowy ;-),i nie wiem gdzie napisać o swoim problemie,ale wydaje mi sie że dobrze trafiłem,mam kartę GIGABYTE 8800GTS 512MB DDR3 G92,podczas gry w nowego medala,karta jakby mi sie przetaktowywała,pojawiają mi sie czerwone ptaszki na chwilę ,zaraz obraz staje i zawiecha i pozostaje tylko twardy reset,dzieje mi sie tak po około 15 minutach nieraz 20-stu,nie ma na to reguły.Prosze o pomoc,komputer mam nowy,zlożyłem go sam gdzieś 2 tygodnie temu a tu takie coś ;-[.

Czy słychać wentylator??

Zdaża się że went "zostaje" na ~25% obrotów w trybie 3D.

I mogą się dziać takie cuda...

Sprawdź czy napewno kręci się ~50-60%

Morze w jakimś "firmowym" sofcie lub RivieTuner <- o ile masz zainst. jest wł. Direct Control Chłodzenia.

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X6800@2.93GHz + 1HDD comp w load (karty bez OC) pobierał max > 460W LINK

Zasilacz ma ok 75-80% sprawność, co daje 350W dla całego kompa. Taki drobny szczegól, czyż nie ;) ?

 

Druga sprawa. Kilka dni uzywalem sobie kreconego c2d + 8800gtx po oc na fsp 350w (15A na 12v) i problemów nie było, nawet sie zasilacz nadmiernie cieply nie robil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Riva Tuner 2.08 pokazywał też zmiejszone wartości w 3Marku06 wydajność też była zmiejszona nie robiłem do końca testu ale w pierwszej scenie było ok 83FPS, a po tej zmianie 31.

 

Problem rozwiązałem odinstalowałem sterownik wyczyściłem rejestr i zinstalowałem nowe stery Forceware 169.44 Vista x64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 2 dni jestem użytkownikiem Asusa 8800GTS G92 i juz zasatanawim sie nad "delikatnym" O/C. Czy jest jakiś program który automatycznie wykryje optymalne taktowania karty tak jak to sie działo w Ati na CCC? Czy przestawienie taktowania na wartosci z wersji asusa TOP beda bezpieczne? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm....o co chodzi ? :blink: podbiłem taktowanie rdzenia z 650mhz do 695mhz i taktowanie pamięci z 1940mhz do 2005mhz

a wyniki w 3Dmarku 2005 w ogóle sie nie zmieniły. DLACZEGO :sad: Jak podkręcać aby był jakikolwiek odczuwalny efekt?

Help :mur: Testy robie na defaults, czy jest szansa na tej karcie dobić do 20tys w 3DM2005?

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam w kompie kartę InnoVison 8800 GTX, chciałbym połączyć ją w SLI z innym GTX-em.

I tutaj mam pytanie: czy można łączyć karty różnych producentów - gdzieś czytałem że tak, ale nie jestem pewiem czy to prawda.

Oraz czy możliwy jest OC takich dwóch kart?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELL o,

ustawiłem zegary na nowe wyzsze wartosci i dla rdzenia 740mhz, shadery 1700mhz, pamięci 2070mhz i powiem ze nie widze przyrostu wydajności karty w 3dmarku2005? WHY? :sad:

 

Nie ten dział :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam w kompie kartę InnoVison 8800 GTX, chciałbym połączyć ją w SLI z innym GTX-em.

I tutaj mam pytanie: czy można łączyć karty różnych producentów - gdzieś czytałem że tak, ale nie jestem pewiem czy to prawda.

Oraz czy możliwy jest OC takich dwóch kart?

 

Pozdrawiam

Można , ale ważne aby miałe takie same zegary w biosach ... czyli 2 standardowe GTXy polecą , w najgorszym wypadku w jednej podmienisz bios.

 

ilke mozna bezpiecznie najwiecej podkrecic szadery w 8800GTS G80 na standardowym chlodzeniu?

Powiedzmy , ostatnie stabilne - 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialem zapytac czy mozna polaczyc w SLI

GF 8800 GTS 320MB z GF 8800 GTS 512MB tej samej firmy,

gdzies czytalem ze wersja z 512MB ramu ma inny procek, czy to zadziala?

To calkiem inne karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialem zapytac czy mozna polaczyc w SLI

GF 8800 GTS 320MB z GF 8800 GTS 512MB tej samej firmy,

gdzies czytalem ze wersja z 512MB ramu ma inny procek, czy to zadziala?

jednym z wymogów aby karty chodziły w SLI to taka sama ilość pamięci , nie wspominając już o tym że ty chcesz połaczyć " starego "

GTSa z nowym , jednym słowem brak takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednym z wymogów aby karty chodziły w SLI to taka sama ilość pamięci , nie wspominając już o tym że ty chcesz połaczyć " starego "

GTSa z nowym , jednym słowem brak takiej możliwości.

To w takim razie prosze doradzcie mi czy kupic nowa GF 8800 GTS 512MB i wywalic stara 320MB,

czy kupic druga 320MB i polaczyc w SLI.

Glownie gram na telewizorze w nizszej rozdzialce HD czyli 1280x720.

Ktora opcja lepsza: dwie na SLI czy nowsza 512MB.

Gdzie uzyskam lepsza wydajnosc?

Zasilacz mam jak w podpisie wiec powinien dwie karty uciagnac ;)

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI w nieidentycznych kartach jest mi znane tylko w przypadku GTS 640MB 96sp + GTS 640MB 112sp, inne kombinacje GTS stare + nowe czy 640 + 320 nie wchodzą w grę.

A jakie to GTSy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie prosze doradzcie mi czy kupic nowa GF 8800 GTS 512MB i wywalic stara 320MB,

czy kupic druga 320MB i polaczyc w SLI.

Glownie gram na telewizorze w nizszej rozdzialce HD czyli 1280x720.

Ktora opcja lepsza: dwie na SLI czy nowsza 512MB.

Gdzie uzyskam lepsza wydajnosc?

Zasilacz mam jak w podpisie wiec powinien dwie karty uciagnac ;)

Dzieki

wywal starego .

1. 320 to malo nawet dla 1280

2 . Sli nie zawsze chodzi ok we wszystkich tytułach

3. mniej papu komp pożera

4. potem łatwiej opylisz nowego GTsa

5.GTs 512 do 1280 styknie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewny problem z 8800GTX , była ona kiedys zalana i nie wyświetla oprazu o to miejszcze w którym doszukuje sie przyczyny

http://images26.fotosik.pl/189/edb66a947e619222.jpg

 

Jeden z tych układzików z 8 stupkami posiada srebna plamkę tak jak gdyby sie przepalił, wiecie co to za układ i czy da sie to wymienić w zakładzie np serwisie komórkowym albo komputerowym

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...