Skocz do zawartości
Roder

Biurko Mod By Roder

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

modzik caly czas po kawałeczku powstaje- płyta paździerzowa do obróbki bez narzedzi stolarkich to masakra - ja widać oklejone okleina na gorąco itp. w rzeczywistości wyglada lepiej - aparat strasznei wyjasrawil ta fotke - akurat to jest spod ktory jest wogole niewidoczny... nie bede dawal narazie wszystich fotek oklejonych otworów bo wygladaja tak samo mneij wiecej. na fotce widac kawalek gabki - cienka gąbka będzie tylko i wyłącznie na spodzie...

 

Ninja i quiet box juz do mnie pewnie jadą :)

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mod nie umarl i ciagle sie robi - w pon zrobie uaktualnienie fotek ( juz wiekoszosc jest wyklejona gabkami itp.)

 

Dziś kumpel mi wycina koszyki na napedy ze starych obudow optimusa AT - ehhh to bylo wykonanie - gruba blacha itp.

 

Ciagle czekam na ninje i reszte

 

A teraz sedno sprawy: Jako ze elektronik ze mnie żaden ale jakieś tam pojecie ogólne mam o diodach pytanie jakie napiecie daje plyta na zasilanie diod POWER i HDDLED ? czy to sa diody na 2,2-3V czy na 12V ? Zamowilem dwie oprawki i 2 niebieskie diody ... absolutnie nie zależy mi na jasności ich a wiem ze wymagają one 3,5V ok - niechcial bym sobie cos zjebac wiec trzeba rezystor czy nie ? Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napiecie daje plyta na zasilanie diod POWER i HDDLED ? czy to sa diody na 2,2-3V czy na 12V ? Zamowilem dwie oprawki i 2 niebieskie diody ... absolutnie nie zależy mi na jasności ich a wiem ze wymagają one 3,5V ok - niechcial bym sobie cos zjebac wiec trzeba rezystor czy nie ?

Ojej, jak ty brzydko mówisz, motyla noga :>

 

Płyta daje jakieś ~3V, więc powinno banglać bez problemu i bez rezystora. Sprawdzałem na kilkunastu różnych diodach i zawsze działało.

Problem może się pojawić, jak będziesz chciał podłączyć tych diod np. kilkanaście, wtedy trzeba zrobić jakiś sprytny driver na tranzystorze dajmy na to. Ale skoro mowa o dwóch (słownie 2) diodach, to problemu nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, jak ty brzydko mówisz, motyla noga :>

stary jestem i zdeprawowany :D ale jak slysze idaca ze szkoly mlodziez to hehe czuje sie ubogi w wulgarne slownictwo kurtka wodna

 

Dzieki Jonas - tak myslalem.... jak bedzie ok 3V to beda slabiej swiecic - jeszcze lepiej !

 

Zadnych diod , swiecacych wiatrakow itp. odpust outside :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak slysze idaca ze szkoly mlodziez to hehe czuje sie ubogi w wulgarne slownictwo kurtka wodna

Tja, nawet z moją niewątpliwą elokwękwękwęcją czuję się mikry jak pryszcz na tyłku wszy łonowej przy co bardziej wyszczekanych dziewczątkach.

 

C'mon, chociaż jeden malutki świecący wiatraczek. Malutki, na grafice chociaż. Najlepiej w siedmiu kolorach. Prooooszę :>

No dobra, to nie było śmieszne.

 

---linia cięcia---

Aha, byłabym zapomniała - moja płyta steruje diodami przez jakiś tranzystor (tyle wypatrzyłem moimi dioptrami, to są w końcu elementy SMD), więc wszystkie diody świeciły ile fabryka dała, acz oczywiście bez ryzyka uszkodzenia. Nie sądzę, żeby było to jakimś kosmicznym ewenementem, ale ciekawe, jak to u ciebie wyjdzie.

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powolutku ale idzie :) wlacznik dzis "osadzilem" kupilem plyte frontowa (dekiel :P) - lewy bok czea na diody i oprawi wiec nie moge "wygąbkowac" - w tle atrapa zasilacza ^^ - przytulnie prawda ?

 

Dołączona grafika

Czym przyczepiłeś gąbkę do ścianek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwidy albo na ostatniej fotce jest logo cooling.pl?? No ale mniejsza z tym, bardzo fajnie to wygląda i pewnie tez będzie ciche :D

cooling.pl to moj ulubiony sklep - pamiętam ich od początku ^^ - mieli jako nieliczni glacialtechy Igloo silent breeze - sprzęt uzyty w modzie kupiony jest wlaśnie u nich

 

wlaściwie mowie na to mod z braku innego określenia :D - ma być cicho

 

...i nie SZESCIAN a najwyzej PROSTOPADLOSCIAN hehe

 

Dzis bede mial daj boże "sanki" na hdd i dvd - mocowanei hdd silnecera bedzie "zagadkowe" bo nie ma miejca zeby dokrecic z prawego boku srubki

 

Juz dawno mnie to kusilo to biurko ale dawniej nie bylo odpowiedniego pasywnego osprzętu - naszczescie "proroczo" je zaprojektowalem he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pomysł z kompem w biurku nawet spoko, zwłaszcza jeśli chodzi o głośność a właściwie jej brak :P, osobiście nie zrobiłbym czegoś takiego ;) a to nie dla tego, że mam jakieś extra biurko, ale po prostu nie mam gdzie :lol2:

 

Powodzenia w pracach życzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, tylko jak bedziesz chcial przeniesc tego kompa... to troche padaczka :P

Wole klasyczna obudowe jest zdecydowanie mobilniejsza...

Jestem juz leciwy dosc i nie chodze na lan-party (zwlaszcza z 50 kg biurkiem hehe) - wystarcza mi lineage na l2 paradise :]

 

Jutro chyba wolne i poniedzialem - jak Bóg i dziecko pozwolą skoncze tzw. moda - mam juz wszystkie akcesoria....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maly update... myślałem ze dziś skończę ale z braku bosha nie moglem zamontowac CD sanek i jednoczesnie nie moglem wyciac dziury we froncie oraz osadzic maskownice - trudno.

 

Na fotce ponizej widac mocowanie silent boxa hdd- slabo widac ale sruby sa zdystansowane podkladkami gumowymi o grubosci 0,5cm

 

Widac tez włącznik i diody sygnalizacyjne

 

malowanko krawedzi wyszlo nawet spoko -obróbka plyty wiórowej :(- generalnie wszystkie fotki ^&%&^ canon mi cholernie wyostrza przy lampie a za ciemno tu jest na bez lampowefotki

 

No i widac - nazwijmy go - air-duct - 120 "wwiewowa" dmuchac bedzie na silent boxa (airduct jest z twardego piankowego tworzywa do wyrobu reklam - styrodur czy jak sie to tam nazywa) zbytnio się z tym nie p%%^% - i tak nie będzie widać. W srodku testowo scythe 120mm od ninjy z kompletu

 

Teraz juz z górki...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zlozylem testowo.... (zaraz wy[ciach!]le tego chiefteca :D

 

cudem weszlo -fotki niedlugo

 

Niestety heatpipe od ninjy dotyka kondensatora - ledwo weszlo :((( czy to jest bezpieczne ? po 30 minutach prime'a procek ma 53'C (temp pokoju 26'C - ninja pasywnie bez wiatraka leci) - wypowiedzcie sie o tym kondziorze

 

hdd w quiet boxie 32'C - po godzinei grania itp 33'C (temp pokojowa nadal 26) - jesli chodzi o dysk - wycisza zajebiscie ! warta kazdej zlotowki !

 

....tylko ten [ciach!]y chieftec:P

 

Jak uporzadkuje burdel w srodku to pstrykne fotki

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Roder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wszelki wypadek próbowałbym wcisnąć między te kondensatory a heatpipe'a cieńki pasek np. korka. Świetnie izoluje a i głowa spokojniejsza. Te rurki potrafia się solidnie nagrzewać.

ale jesli core ma 53'C max to rurki nie moga miec wyzszej temperatury ? a ze jest ich 9 to mysle ze maja max 40-45'C a dlakondziorow 70'Cto pryszcz ?

 

Jak bede zmienial zasilke to cos pokombinuje - ale pasuje mi cos cienszego niz korek o ledwo sie dal odgiac na tyle zeby ninja wszedl - nie chce urwac - jakis kretyn projektoal to rozmieszczenie kondziorow :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze....miooooodziooo.

I na biurku stoi tylko monitor a po kompie żadnego śladu nie ma ani nic nie słychać.

Pomysł i wykonanie pierwsza klasa !!

A jak ogólnie z głośnościa całego kompa - całkiem cicho czy jakieś szmery się wydostają?

Może pomyśl nad regulacją obrotów wentylatorów poprzez czujke temperatury

 

 

Co do SilentBoxa na dysk to tez chciałem cos takiego kupić ...ale pooglądałem fotki i zrobiłem sam.

Najpierw małe pudełeczko z blachy ALU w środek dysk i okleiłem mata bitumiczną. Potem drugie większe pudełeczko i od srodka tez wykleiłem matą bitumiczną. Do dużego pudełka weszło małe z dyskiem i całość też okleiłem matą.

Efekt- nie słychać kręcącego sie dysku tylko lekkie chrobotanie głowic jak defragmentuje.

Temperatury.....sam sie zdziwiłem ale sa o 2-3*C mniejsze niż dysk leżał luzem na gąbce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...