Skocz do zawartości
xacti

Naloty policyjne - nielegalne oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Co do stalowej, to mieszkam bardzo blisko i faktycznie policja szaleje, teraz wzieli sie za okoloczne miasta, Tarnbrzeg (tam jest centrala bardzo duzej sieci ktora zasiegiem obejmuje teren w promieniu 50km) Sandomierz (2 duze sieci sa czyszczone) i nawet sprawdzaja wsie w okolicach tych miast (gorzyce, wrzawy, grębów..... i wiele innych)

Kompy zabieraja, ogolnie ludzie horror maja, Płyty do piwnicy znoszą (sprawdzają w blokach piwnice ??)

 

Cos sie jednak z tym piractwem ruszylo, a szczegolnie w poludniowo-wschodniej czesci polski <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Frank. mam pytanko. co dokładnie oznacza ten pogrubiony fragment?

 

"3)uzyskanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej:

 

Art. 278. (kk) § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej."

 

czy tylko przypadek, gdzie sprzedaje się ściągnięte gry/programy/itp, czy już samo używanie? bo w sumie nie płaci się za program, więc jakąś tam korzyść się z tego ma.

odp:

 

ano właśnie dobre pytanie

 

jednak istnieje zasada, że nie należy przepisów karnych interpretować rozszerzająco

 

lecz wszystko w rękach sądu

 

ps. nie chodzi o manie korzyści, tylko o uzyskaniu programu w celu osiągnięcia, czyli ze świadomym zamiarem nakierowanym na efekt materialny

tak więc nic niestety nie jest takie jasne. choć w sumie niestety i stety :wink:

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chcialem powiedziec tylko, ze samo haslo w tv "policja rusza na walke z piractwem" daje wiele. Przynajmniej w moim otoczeniu dosc czesto teraz sie mowi o piractwie, ktos z rodzinki nawet oprogramowania sie pozbyl. Nawet jezeli policja nie wejdzie do wielu domow to i tak mozna powiedziec, ze jakis suckes odniosla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: czy takie sieci jak tpsa, aster czy chello tez tak gładko współpracują z policją?? Póki co słyszy się jedynie o nalotach na osiedlowe sieci gdzie zapewne ludzie udostępniają różne rzeczy po lanie... Policja przecież musi mieć jakieś podstawy do wejścia, a skąd takie info może dostać jak nie od operatora :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tak sie sklada ze mamy na dniach w stalowej woli po prostu rzez niewiniatek(?) policja gania jak szalona po calym miescie z nakzem prokuratorskim, ponoc "akcja" sa objeci tylko userzy jakiegos lanu, ludzie padaja jak muchy kompy rekwirowane, ale nikt nic nie wie, moze ktos jest ze staowej woli o cos wie wiecej na ten temat. Widzialem ze juz ktos o tym pisal wyzej.

 

Ja moge powiedziec ze jestem w 100% legalny.

A ja mogę powiedzeć że to g. prawda. Mały ten internet, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam xp prof kupionego, office to 2007 beta z ms, dostalem jak sie zapisalem do testow visty. Kaspersky z gazety, reszta freeware. Sciagam filmy i muzyke, tylko ze mam legalnej muzyki na kasetach i cd tyle, ze jakby chcieli porownac czy sie pokrywa to z tym co w mp3 to dali by sobie siana.

 

Przy poprzedniej fali paniki w Tychach policja zwinela chyba dwoch klientow firmy mediacom, ale to byly mlotki oglaszajace sie ze sprzedarza. W innej sieci glupki zalozyly wewnetrzengo huba DC na serwerze firmy i ktos zakablowal i polecieli po paru najaktywniejszych. I tyle, a cale miasto sie trzeslo i windowsy szly jak swieze buleczki :-) Heh pracowalem wtedy jescze jako sprzedawca/serwisant w komputerowym i czego to ja sie nie nasluchalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

studenc1k defragmentatorem chcesz wymazac pliki przez overwriting ? LOL. Nawet nadpisanie pliku nie kasuje go permanentnie nie mowiac o formacie (tym sektor za sektorem) on tez nie wywala danych permanentnie (niezly lol nie?) Jak chcesz wymazac pliki z dysku tak zeby byly nie do odzyskania czyli w zargonie "permanentnie" (np jak dysk sprzedajesz ;) ) to polecam programik eraser 5.8

Sofcik jest darmowy (tylko takiego softu uzywam) i ma kilka algorytmow niszczenia plikow w tym algorytm Gutmanna ktory w 35 fazach dokonuje niszczenia pliku. Program ma tez opcje wyczyszczenia dysku z danych nie ruszajac przy tym plikow NIE skasowanych czszczac tylko unused space. Bardzo fajny program ale jesli chodzi o predkosc dzialania to jet wolniejszy troche od defragmentatora, - ale jak to mowia bezpieczenstwo usera - "priceless" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydal bys sie FAQ typu - programy komercyjne i jego darmowe odpowiedniki :) Jesli naloty sie nasila psychoza bedzie tak duza ze wiekszosc ludzie bedzie chcialo byc legalnymi jak najznizszym kosztem <_<

Zawsze mi się wydawało, że taki topic był...

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=47576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze cala ta akcja skłoniła mnie do wydania niemal 400 zł... na nowy dysk 320 GB :lol: (będzie w kieszeni na zmiane z "legalnym" Caviarem 80 GB:>)

no co ty :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm duzy grzejacy sie dysk w kieszeni........... powodzenia:)

Kieszen jest tracera z własnym chlodzeniem, a dysk bedzie uzywany raczej sporadycznie (chodzi o to, zebym mógł w razie czego zgrać na niego "podejrzany" stuff z pozostałych trzech dyskow, o łacznej pojemnosci 240 GB). Jakos sie o niego nie obawiam :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszen jest tracera z własnym chlodzeniem, a dysk bedzie uzywany raczej sporadycznie (chodzi o to, zebym mógł w razie czego zgrać na niego "podejrzany" stuff z pozostałych trzech dyskow, o łacznej pojemnosci 240 GB). Jakos sie o niego nie obawiam :P .

Ta jak bedziesz mial nalot to na pewno bedzie czas na zgrywanie danych , 'panowie chwilka, musze cos pozgrywac i mozecie mnie czesac'. :lol2:

 

a nie pomysleliscie ze ludki z KR i gospodarki przegladaja takie fora inetowe i sa zorientowani gdzie ludzie to moga przed nimi chowac ? :P

Ja np. plytyami mam wylozony sufit dla zmylki, niby ozdoba a jak chce w cos pograc to odrywam i juz. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omg jaka panika jest :D

ludzie, wy chyba nie wiecie co się dzieje na Podkarpaciu.

ano nic się nie dzieje, ale panika jak zwykle jest. ze sklepów znikają Windowsy.... żal mi ludzi, naprawdę. najwięksi piraci (znajomi :P) wypalają płyty i chowają je na strych/piwnic. znajdzie się paru oszołomów, którzy puszczą plotę, że w całym kraju robią kontrolę, wyglądające w ten sposób, że przychodzi do domu policjant + informatyk + prokurator (który na bieżąco wypisuje nakazy ^^), a znajdzie się 1000x więcej debili, którzy w to uwierzą.

za pół roku będę im się śmiał prosto w twarz. już się nie mogę doczekać...

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...