Skocz do zawartości
damike83

Panoramy 23" lub 24" Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mialem zamiar kupic sobie panoramke 22 calowa, ktora chcialem uzywac z Xboxem360 lub PC , jednak wyczytalem ze za okolo miesiac wychodzi UPDATE konsoli XBOX360 ktory wprowadzi pelna obsluge 1080p.

chcialbym w przyszlosci moc grac w rozdzielczosci 1920x1200 jednak do tego potrzeba juz monitor minimum 23 ew. 24 calowy.

 

jesli ktos by mial jakies ciekawe propozycje(linki) bylbym wdzieczny :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie do rozdzielczości 1920x1200 nadawać się będzie każdy panelik 24", wybór masz dośc spory, ale z drugiej strony dość prosty.

 

Acer AL2416W, Samsung 244T, BenQ, HP LP2465, Dell 2405/2407, Eizo S2410W/CE240W, F-S P24-1W to modele które wykorzystują tą samą (względnie w różnych rewizjach) bardzo dobrą matrycę S-PVA Samsunga więc masz w czym wybierać.

 

Jeżeli zaś chodzi o 23" - AFAIK tylko LG.Philips robi matrycę 23" i w dodatku chyba dość drogą, a jak jakościową - nie mam zielonego pojęcia, ale chyba na benchmark'u ostatnio był jakiś "test" czegoś 23".

 

A już zupełnie OT - jeżeli X360 ma HDCP to będziesz musiał wybrac model z obsługą HDCP, czyli część paneli 24" Ci odpada.

 

--

EDIT: jak zauważyłem empirycznie - to co wyżej napisałem, nie jest prawdziwe. bynajmniej dla Acer'a.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli juz powstał wątek o 24'' to chciałbym zapytać o możliwość stałego połączenia monitora z grafiką ale dwoma kablami vga i dvi z racji że w moim modelu występuje przełącznik pomiędzy żródłami odbioru, ale.... wyczytałem gdzieś w opisach della że nie można na raz podłączać dwóch tych kabli do monitora, trochę dziwne, po co więc przełącznik pomiędzy żródłami. Czy rzeczywiście mogę coś uszkodzić podłączając na raz 2 kable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musiałeś źle zrozumieć. Twój Dell jak najbardziej obsługuje przełączanie źródeł, więc możesz jednocześnie obsadzić oba wejścia.

 

A dlaczego chcesz podłączyć oba wejścia do tego samego źródła ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musiałeś źle zrozumieć. Twój Dell jak najbardziej obsługuje przełączanie źródeł, więc możesz jednocześnie obsadzić oba wejścia.

 

A dlaczego chcesz podłączyć oba wejścia do tego samego źródła ? :blink:

pmp, dzięki za szybką odp., a co do źródła mojej dezinformacji to stąd:

(cytat z http://support.dell.com/support/edocs/moni...Your%20Monitor)

Aby przyłączyć swój monitor do komputera, wykonaj następujące czynności/polecenia.

Wylaczyc komputer i odlaczyc przewód zasilajacy.

Podlaczyc bialy (cyfrowy DVI-D) lub niebieski (analogowy VGA) przewód monitora do odpowiedniego portu wideo z tylu komputera. Nie wolno podlaczac obu przewodów do tego samego komputera. Jednoczesne podlaczenie obu przewodów jest mozliwe jedynie wówczas, gdy sa one podlaczone do dwóch róznych komputerów, wyposazonych w odpowiednie karty graficzne.

(koniec cytatu)

No więc jak to się ma do jednoczesnego podłączenia vga i dvi, zagubiłem się nieco....

A odpowiadając na Twoje drugie pytanie, to chciałem mieć podłączony monitor do kompa na raz obydwoma kablami jako że w karcie graf. mam wyjście vga i dvi, oraz w monitorze to samo, a że jest przełącznik źródeł to dobrze mieć wybór, poza tym niektóre gry zainstalowane inaczej ;] nie chcą chodzić przez dvi (włącza się tryb save mode) a na vga tego problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki SANTI

 

znalazlem jeszcze EIZO S2410W jednak cena minimum 1000EU

 

dostal praktycznie same 10/10 w tescie

posiada Dynamic Motion Picture Overdrive ktore zapobiega smuzeniu.

http://www.netzwelt.de/news/73550-eizo-fle...0w-im-test.html

test i ok 20 fotek.

 

 

jednak bardzo dobrze wypada tez DELL

ktory posiada chyba wszystkie mozliwe wyjscia i cena 780 EU zacheca

http://www.netzwelt.de/news/74136_3-hd-rea...rp-2407wfp.html

 

a tu cena na stronie della http://accessories.euro.dell.com/sna/produ...1&sku=59204

 

 

myslicie ze HP bedzie lepszym wyborem od della?

tutaj fotki do modelu HP LP2465 cena tez gdzies kolo 1000 EU

http://barton.aster.net.pl/monit/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem zamiar kupic sobie panoramke 22 calowa, ktora chcialem uzywac z Xboxem360 lub PC , jednak wyczytalem ze za okolo miesiac wychodzi UPDATE konsoli XBOX360 ktory wprowadzi pelna obsluge 1080p.

chcialbym w przyszlosci moc grac w rozdzielczosci 1920x1200 jednak do tego potrzeba juz monitor minimum 23 ew. 24 calowy.

Jezeli myslisz o grze na pC w tej rozdzielczosci to ok, gratuluje mocnego sprzetu. Ale jezeli liczysz na gry na xbox360 w tej rozdzielczosci to sie mocno rozczarujesz.

 

Poza tym ta pelna obsuga to wcale nie pelna obsluga a zwykly upscaling, oczywiscie kosztem wydajnosci, nie wiadomo tez czy bedzie dostepna AA w tej rozdzielczosci. Poniewaz juz teraz bez 1080p gry potrafia przycinac, nie wyobrazam sobie gry w wiekszej rozdzielczosci (aha - upscaling oznacza, ze nie ebdzie zadnych dodatkowych szczegolow, roznica w jakosci obarzu do 720p bedzie niewielka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell 2407WFP nie obsługuje sygnału 1080p poprzez DVI. Z mojej strony polecam monitor

Westinghouse LVM-37W3 37" 1080p. Kosztuje ok. 1100$, ale trzeba go ściągnąć z Usa.

Więcej można się dowiedzieć na www.hardforum.com

Edytowane przez Toledo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie up scaling - czyli to co w sumie każdy TV realizować sam potrafi - to nie widzę powodu abu rzucać się na 1920x1080 skoro tak na prawdę i tak będzie to 1280x720 ( jeśli jest upscaling to najprawdopodobniej z tej rozdz )

 

ps. mówię oczywiście o 1080 w wykonaniu X-box

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOLEDO zalatwiles mnie :D:D

 

poczytalem na HARDFORUM i chyba wezme tego potwora 37 calowego :D

 

ale czemu on tak tani, pewnie rzez niska rozdzielczosc, normalnie 30 calowe maja juz rozdzialki 2500 x 1900 chyba czy jakos tak

 

ale mnie wiecej niz 1080p nie potrzeba,

 

po przeliczeniu na euro wychodzi 1100 dolarow to 860 EU liczyc ze 1 eu to 1,27 dolara.

 

wie ktos moze ile moze kosztowac przesylka kurierem i PRZELEW ma ktos moze juz jakies doswiadczenia z przelewem do stanow. bo np jak chcialem Euro do stanow przelac to mnie babka straszyla ze ze 20 eu bedzie kosztowal bo zmiany walut itd, itp. a chcialem wtedy 30 eu przelac.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z platnoscia u nich??

przelew czy za pobraniem :D

 

jesli przelew to wiesz moze ile bedzie mniej wiecej kosztowal z polski ?albo z austrii w euro?

 

 

 

a wiesz moze ten monitor srebrny co to za model tego w37 westinghouse-a

 

http://www.fifthelement.net/images/W37/

 

pozdrawiam.

 

fajniej gdzies sie prezentuje chyba niz ten czarno srebrny.

 

 

 

aha KOMISARZ. odnosnie grania w 1080p

 

to bedzie standardowa rozdzielczosc PLAYSTATION 3 wiec musi´plynnie chodzic. narazie gram na Xboxie ale jak bedzie sonka to sprzedaje Xa i biore soniacza.

:)

pozdro

Edytowane przez damike83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo w koncu jakis fajny topic o monitorkach FullHD :D

Co do tego Westa 37 to dwie sprawy :

1) trzeba miec odpowiednie warunki do pracy na nim - odleglosc od matrycy, inaczej szybko wzrok poleci

2) dla kolegow chcacych go sciagnac z USA - cena rewelacyjne ale clo zabija...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja oczywiscie tez bylbym zainteresowany.

a lat mam 16 a nie 23 a to konto mojego brata

i czasem ja pisze na nim czasem on

pozdrawiam

 

aha moj brat ma 23 lata to sie zgadza :)

 

 

a odnosnie vatu to kurde mi sie pomylilo to anglia ma 17,5 a kasztany 20 :)

 

 

cos znalazlem chybo to jest taka firma ktory transportuje :D

jednak clo trzeba placic :P

oto link do tej firmy UsPack.pl

 

a tu link do obliczenia ceny trzeba znac wartosc paczki podac im link z ktorego sie kupuje i wage i ímie i maila podac i oni napisza dokladna cene laczna

 

Obliczanie kosztow transportu

 

 

tak tanio to chyba nie bedzie i tak.

pozdrawiam

Edytowane przez damike83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Eizo to mam model EIZO S2110W w sumie to to ta sama matryca i elektronika tylko przekatna mniejsza.

 

Co do jakosci obrazu to jak dla mnie po prostu super, mam go juz jakis czas a mimo to potrafie sie czasem zagapic w tapete na pulpicie. Zreszta mozna juz chwycic te 24" za 1000e a jeszcze niedawno dalem tyle za moje 21". Tylko nie wiem czy ten monitor spelni twoje oczekiwania co do zlaczy bo ma chyba tylko standardowo 2xDVI, ale mzoe cos zmienili.

 

Z ciekawszych opcji jest napewno mozliwosc wylaczenia diody, ktora rozprasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..ten tego, ja sie chcialem pochwalic :wink: ze przed 3 godzinami zapukal do mnie pan z wroclawksiej filii Polameru

i wreczyl paczusie z monitorkiem - Acer AL2416Wd. Paczka i monitor w jednym kawalku, urzad celny niezaliczony

monitorek bez bad pixeli, czekalem 5 tygodni (paczka droga morska) ale warto bylo .. 579$... jutro lece do MM po kabelek

komponentowy i zobacze jak na tym bedzie sie prezentowac Discovery HD

:D :rolleyes: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był "Open Box" z Newegg - czyli ktos zwrocil w ciagu 10dni i oni wtedy wystawiaja taki sprzet po obnizce 10-15% z zastrzezeniem ze moze byc niekompletny - brak kabli i.t.p. i ma sie 15dni na zwrocenie bez mozliwosci wymiany na inny. Normalnie on kosztowal ok 640$ wiec zastanawialem sie czy nie doplacic do Dell`a 24 rev. 03 ale pojawil sie nagle ten open box w takiej cenie i nie bylo dwoch zdan. Brat byl w stanach na work&travel wiec zamowil go, sprawdzil ze wszystko gra, przepakowal do nieoryginalnego pudla, zerwal metke z tylu i wyslal sam goly monitor z opisem w srodku ze to uszkodzony złom - paczka morska i zadeklarowana wartoscia 34$ zawartosc - odziez uzywana :wink: panowie celnicy nawet nie zagladali. Kable i papiery przyleciala juz z bratem samolotem i tym sposobem mam Acerka za taka a nie inna cene. Potem troche zalowalem bo za tydzien pojawil sie Acer 2423Wdr tez open box drozszy od mojego o jakies 30$ no ale trudno sie mowi - pivota nie uzywam a HDCP przy obecnych problemach z n-tunerami i tak by pewnie na niewiele sie zdało. Oczywiscie moj acer w odroznieniu do europejskiego modelu ma DVI wiec .. jest dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...