Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem znowu,tym razem chciałem sie przymierzyć do lekkiego podniesienia napięcia na moim sonicu,no więc odpalam Nibitora 3.5 i wszystkie rubryki puste...ocb?Z tego co wiem to za pomocą tego programu podnosi się napięcie,tzn. BIOS sie zgrywa na floppa czy coś takiego...

A może potrzeba jakiś inny program?

 

EDIT: @Majaboss widze,że podniosłeś napięcie trochę i niezbyt dużo Ci to dało,czy może tylko tyle potrzebujesz

Edytowane przez Glorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz :P ? Normalnie brałbym Palita i się nie pytał jak idiota, ale mam okazję za 325 zł wziąć to Galaxy z Coolermasterem ...

Ja mam 8600GT galaxy 1.2ns. Kręci się to Ci powiem gorzej niż Palit Sonic +, chociaż nie można powiedzieć, że jest źle.

Zrobiłem vmoda (1.66V -3d) osiągnąłem na razie 750/1890/900 - chociaż nie powiedziałem ostatniego słowa, ale myślę, że na 1944 moja zabawa z shaderami się skończy. Plusem galaxy jest:

a) brak stickera

b) cewki, które nie piszczą

c) w miarę dobre OC rdzenia i shaderów

 

Wady;

a) liczyłem na coś więcej na pamiątkach (915) maks na stockowym napięciu.

 

 

PS: czy sugerujecie się Atitoolem ?? BO mi artami sypie dość szybko, chociaż w 3Dmarku06 pkt ciągle idą w gorę. Słyszałem, że przy nie których kartach atitool sypie artami nawet przy niepodkręcanych kartach. Ja do Atitoola podchodzę z dystansem :) A jak wy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sanctuary wynik wyglada tak (ustawienia z siga, stery 169.01)

 

http://img225.imageshack.us/img225/4663/sanctuaryos0.png (dla tych, ktorym sie nie chce czekac: 2024)

 

Teraz pytanko - jak skaluje sie czestotliwosc memek wraz ze wzrostem v?

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bez vmodów ile zrobiła ?

bez v modów to zależy czy mam brać ati tool pod uwagę czy tak jak napisałem z dystansem.

Z dystansem: po kilkugodzinnym wygrzewaniu karty stwierdziłem, że 690 jest stabilne.

Z atitoolem: żeby się nie pojawiały pixele to 650 było stabilne :)

 

Na palit Sonic + te początkowe oc może wydawać się lepsze, bo napięcie jest ciupkę wyższe.

 

PS: jaki jest dobry/najlepszy stosunek rdzenia do shaderów. (znam odkryty najlepszy stosunek chirsG, ale trochę się przecież zmieniło odkąd je opublikował. :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bym brał Palita. Wziąłem obroty na minimum i BOX jest głośniejszy. O/C: karta ma ponad 2 miesiące (możliwe że teraz są lepsze/gorsze) bez vmodów zrobiła tyle ile w sygnaturce, czyli całkiem sporo. Temp w stresie na minimum obrotów wynosi około 63 stopnie, więc jest cicho i dość chłodno. Jedynie sticker wadzi, ale da się go zdjąć bez uszkodzenia :). Accelero S1 lub S2 i mamy super grafikę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez v modów to zależy czy mam brać ati tool pod uwagę czy tak jak napisałem z dystansem.

Z dystansem: po kilkugodzinnym wygrzewaniu karty stwierdziłem, że 690 jest stabilne.

Z atitoolem: żeby się nie pojawiały pixele to 650 było stabilne :)

 

Na palit Sonic + te początkowe oc może wydawać się lepsze, bo napięcie jest ciupkę wyższe.

 

PS: jaki jest dobry/najlepszy stosunek rdzenia do shaderów. (znam odkryty najlepszy stosunek chirsG, ale trochę się przecież zmieniło odkąd je opublikował. :))

Imo nie ma czegos takiego. Najpierw wyciskasz max z shaderow, potem podbijasz ropy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej użytkownicy 8600Gt. Mam do was pytanie: graliście już w NFS:pro street na 8600GT? Pytam, bo mam 30% demka, a chciałbym wiedzieć jak to już śmiga :).

 

Czlowieku przerwij czym predzej download! :D Przeciez to gniot wszech czasow. Zapraszam do tematu o NFS ProStreet.

Edytowane przez martian1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy tak wszyscy te shadery tak mocno kręcicie,przecież one g***o dają...

Jak grasz w gry z 2004 roku to moze i gowno. W nowych grach praktycznie tylko shadery sie liczą.

 

Btw, jestem w lekkim szoku.

 

O ile puszczenie memek na 2100 dalo przyrost w sanctuary o zaledwie 24 pkt, o tyle w 3dmarku 05 dalo to 300 pkt.

 

http://service.futuremark.com/orb/resultan...mp;UID=11914824

 

Ergo, kręcenie memek jest oplacalne ;)

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja wrzuce swojego grosza do wypowiedzi.

Od niedawna stalem sie posiadaczem Palita Sonic

Musze przyznac ze karta za 390zl byla warta swojej ceny

Duze mozliwosci podkrecania bez vmoda.

Ciche, wrecz nieslyszalne chlodzenie.

Temperatura 49 / w stresie 69 na boxowym chlodzeniu.

 

Oto co udalo mi sie z niej wycisnac.

 

Cpu 761

Shader 1802

Memory 1120

 

3dmark 05

3DMark Score 12983 3DMarks

GT1 - Return To Proxycon 50,0 FPS

GT2 - Firefly Forest 41,2 FPS

GT3 - Canyon Flight 67,9 FPS

 

Tutaj jeszcze benchmark w Sanctuary

FPS: 93.4

Scores: 1980

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fede0a2f0076eec.html

 

Niektorzy pisali ze podniesie shaderow nic nie daje, otoz nie zgodze sie z tym

poniewaz podniesienie z 1800 do 1802 stuktowalo u mnie srednio 0.5 fps

 

Moge ja smialo polecic tym co sie zastanawiaja nad jej kupnem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do ilu mozna krecic shadery na palicie+ max ??? i jeszcze jedno jak mozna sprawdzic czy to max w shadeow ?? jak to sie objawia ze spada wynik w markach czymozna to wnisoskowac na podstawie jakis artefaktow ??/ wystwietlanych w trkacie marka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do ilu mozna krecic shadery na palicie+ max ??? i jeszcze jedno jak mozna sprawdzic czy to max w shadeow ?? jak to sie objawia ze spada wynik w markach czymozna to wnisoskowac na podstawie jakis artefaktow ??/ wystwietlanych w trkacie marka ???

Przekrecone shadery -> drobne, punktowe arty we wbudowanym tescie atitool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok,czyli w grach kręcenie shaderów coś daje,bo w smarku 05 mój wynik sie praktycznie nie zmienił po oc shaderów.

 

EDIT: Jeszcze jedno pytanie mam,pewnie było w tym temacie,ale:Czy wasze sonic'i też tak piszczą?Bo na przykład w czasie testu w atitool mój piszczy i to dość słyszalnie...

Edytowane przez Glorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci shadery nic nie dały w marku 2005 to masz za słabego proca , podkręcenie ropów z 600 na 900mhz daje 50pkt :lol2:

Mam E2140 podkręcony do 3ghz,trzeba quad'a?Pisałem wcześniej,że podkręciłem shadery do 1700 i dostałem chyba 15-20pkt w 05.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok,czyli w grach kręcenie shaderów coś daje,bo w smarku 05 mój wynik sie praktycznie nie zmienił po oc shaderów.

 

EDIT: Jeszcze jedno pytanie mam,pewnie było w tym temacie,ale:Czy wasze sonic'i też tak piszczą?Bo na przykład w czasie testu w atitool mój piszczy i to dość słyszalnie...

Mi podkręcenie samych shaderów z default na niespełna 1700Mhz dało kilkaset punktów. Więcej niż OC pamięci i rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...