Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Proc 1.6GHz , grafa tez def. cos jeszcze. Na tej "mapce" nie wazne czy dalem 800x600 czy 1024x768 , moze to wina tego iz to jest demo bo tak samo lazilo a nie powinno :)

Procek limituje. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są zwykłe pality taktowane na 600 / 800 default ?

-> nie mam sonic'a

idąc tym tropem zakładam że masz Sonica (choć sam zaprzeczasz właśnie ...) ;)

 

"nie mam sonica" a "nie, mam sonica" maja ZUPEŁNIE inne znaczenia! :P

 

i nadal bez miernika ... a wyskoczyć nie moge bo primo chory a dwa to szkoda mi 35zł na ten raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mazałem na ślepo i dobiłem właśnie do tych 770mhz :P

V chyba nie było za wiele bo temperatura skoczyla o 5-6stopni. Teraz mam miernik, ale nie mam chęci żeby wyjmować grafe....:lol: ehhh te wakacje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mazałem na ślepo i dobiłem właśnie do tych 770mhz :P

V chyba nie było za wiele bo temperatura skoczyla o 5-6stopni. Teraz mam miernik, ale nie mam chęci żeby wyjmować grafe....:lol: ehhh te wakacje ;]

przestań bo zaraz mazać zaczne na ślepo jak Ty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

przestań bo zaraz mazać zaczne na ślepo jak Ty ;)

nie badz guma i nie pekaj :) a miernika Ci i tak nie pozycze ;P do ilu w koncu doszedles na rdzeniu/pamieciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie badz guma i nie pekaj :) a miernika Ci i tak nie pozycze ;P do ilu w koncu doszedles na rdzeniu/pamieciach?

670 rdzeń i w DIRTcie w jednym miescu na mapie mam czarna tesksture ... wiec 670 to za dużo :)

 

 

pożycz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz jestem po zmodowaniu grafy

(zdjecia dam pozniej bo zrobilem kilka)

 

tak wiec co do wersji PALIT 8600GT SONIC+

 

powiem ze Rewelacji nie nalezy sie spodziewac, i jesli ktos trafil dobrze kreceacy sie model GT, to nie ma specialnie nad czym plakac ze nie zalapal sie na SONIC +

 

jednak jest kilka istotnych roznic w stosunku do wersji GT o ktorych warto powiedziec:

 

- Karta jest na innym Rev chipsetu niz 8600GT (300) i 8600GTS(400)

ta karta posiada 303 ;-) (wyczytalem w necie ze ma to zwiazek z jakas obsluga HDCP / HDMI

 

- Zastosowane sa nieco inne kondensatory jak i mosfety w stosunku do wersji GT

 

 

- Karta na starcie ma wyzsze napiecie nizeli standardowy GT

 

GPU - 1.4 2d

- 1,45 3d

GT mial odpowiedno 1,35

1,4v

 

(Moja krecila sie odrazu na starcie na ok 750 na rdzeniu, Co bylo wlasnie podykotwane wyzszym napieciem (dalej juz nie bedzie tak kolorowo)

 

- Pamieci zastosowane to Quimonda 1.0ns (zwykly gt 1,3 ktore tak naprawde sa 1,4ns) jednak... wielkim bledzie jest ten, kto mysli ze wyciagnie z nich kosmiczne predkosci, gdzy jak sie okaze pozniej pamieci te sa JUZ FABRYCZNIE WYZYLOWANE na maxa ...

 

- pomimo tego co ludzie pisze ze pamieci nic tej karcie nie daja .. zrobilem testy na 1600mhz i 2100mhz i jednak wzrost predkosci widoczny i znaczny przedstawie to pozniej.

 

 

Co do mojego egzemplarza to robi on ok 900mhz na napieciu 1,68-1,7 (czyli bez rewelacji poprzedni GT byl ciutke lepszy o te 20mhz)

Natomiast Pamieci to istna Katastrofa ... pomimo zapewnionego swietnego chlodzenia .. gdy tylko podnioslem napiecie do 2,4 w windowsie komp sie zawieszal ..

zmniejszylem do 2,3v .. w kazdej aplikacji 3d zaraz po odpaleniu Krzaki i ZWIS ...

zmniejszylem do 2,22v - tutaj byly juz stabilne ... niestety jak sie okazalo o/c zwiekszylo sie o cale 10 mhz :lol:

(ostatecznie max co udalo mi sie przy 2,20v to 2112mhz)

 

Nawiasem mowiac jesli ktos chce sie bawic w podkrecanie wydajnosci pamieci to pozostana mu chyba tylko TIMINGI :P

 

 

dodam rowniez ze przy napieciu ok 1,7 na rdzen sekcja zasilania JEst tak goraca ze radiatory na niej zamontowane maja ok 50 stopni wiec zalecany jest nawiew

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak już mowa o Tv-out to ja mam(miałem) ogólnie karte miesiąć i codziennie używałem, aż do przedwczoraj, aż nie wyzionęła ducha. Niestety jeszcze nie dotarłem do sklepu złożyć reklamacji bo doba jest stanowczo za krótka ehh ta praca:/ Trochę się boje powiem wam oddawać, mam nadzieje ze przyjmą mi ją bez problemu. Tam gdzie się marze ołówkiem widać delikatnie ciemnawy kolor, myśle że się nie skumają ze to grafit:D Bo tak to idealnie wszystko podoklejane. Ahh ten Tv-out, mam nadzieje że to tylko przypadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smieszna sprawa z tym sonic +

 

jak nie podkrecam pamieci to karta robi wiecej MHZ na GPU przy tym samym V

teraz przy 1,65 w 3d robi 890mhz (gdy pamieci na 2ghz)

jak mialem 1,65 w 3d 850 mhz (gry pamieci na 2112mhz)

 

O_o

Co w tym dziwnego, przecież to normalne. :rolleyes:

 

Ahh ten Tv-out, mam nadzieje że to tylko przypadek

No właśnie mnie to zastanawia, sprawdziłbym ale szkoda ryzykować karty....;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszą ci wymienić lub naprawić karte w czasie okresu gwarancyjnego. Ja wole nie kusić losu , bo mam za dobrą sztuke.

Chodziło mi o seryjną wymianę felernych modeli...

Jak będzie takich przypadków więcej to może wypadałoby poinformować Palita?

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podłączaliście, przez Component (3xchinch), czy S-Video?

Ja póki co jeszcze nie podłączałem. Nie chcę się pozbyć karty, bo nie mam zamiennika...

 

@ czarecki - napisz jakiego kabla używałeś do podłączenia karty pod tv

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja maluje i maluje i raz udało mi się podnieść V a tak NIC, można to jakoś uszkodzić?

Można zjechać rezystor jak masz za twardy ołówek i potem malowanie już nic nie daje ;] Zmień ołówek na bardziej miękki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry, ze w tym temacie. Ale czy uwalenie karty przez TV-out grozi tez serii 7600?

Na razie nic więcej nie wiadomo. Póki co do tej pory padały "tylko" karty Palita z serii 8600 GT... :-? Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Witam OC mojego GF 8600GT non-sonic

 

3DMARK05

 

GPU: 633MHz

MEM: 820MHz

 

Wynik:

 

10516ptk

 

Czy to dobry wynik ?

 

Proc idzie na 2700MHz

kiepsko rdzen, slaby procek i stad taki przecietny wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...