Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

lol, poczytaj temat a nie [ciach!]lisz głupoty <_<

Skoro ludzie dostają sonici+ z agito to chyba normalne że sie mógł tez takiego spodziewać <_<

Masz 15k w marku05 ? Cheater !!11!!!~~ daj orba jakiegos. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładł ktoś zalmana VF-700-Cu na jakieś 8600GT? Chodzi mi głównie od palita, bo chcę go zakupić niedługo, a mam w domku zalmanka ze starej karty i się zastanawiam czy będzie pasował (to jest normalny zalman, a nie ten z 7600 co mam w sigu). Na stronie zalmana jest napisane że pasuje do 7900, więc ciekawi mnie jak z serią 8x

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

Zakładł ktoś zalmana VF-700-Cu na jakieś 8600GT? Chodzi mi głównie od palita, bo chcę go zakupić niedługo, a mam w domku zalmanka ze starej karty i się zastanawiam czy będzie pasował (to jest normalny zalman, a nie ten z 7600 co mam w sigu). Na stronie zalmana jest napisane że pasuje do 7900, więc ciekawi mnie jak z serią 8x

stawiam ze bedzie bez problemu pasowal, z tym ze palit jest taki super ze zaklada stickera na chlodzenia tak ze ciezko je bedzie zdjac i nie stracic gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat sticker to najmniejszy problem w tym momencie (mozna bez wiekszych problemow sciagnac go bez sladu i nakleic w razie potrzeby)

 

Co do zalmana to bedzie pasowal - ale wydaje mi sie ze nie bedze znacziej roznicy w temp rdzenia, miedzy nim a tym klocem co jest zalozony stockowo (badz co badz palit dal naprawde dobry radiator - chodzi o ten zloty)

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol, poczytaj temat a nie [ciach!]lisz głupoty <_<

Skoro ludzie dostają sonici+ z agito to chyba normalne że sie mógł tez takiego spodziewać <_<

mi karta z agito ma przyjsc jutro, najdalej we wtorek. pozbyłem się już raczej złudzeń na sonic+, chyba się już pokapowali, że wysyłają nie te co trzeba. loteria się prawdopodobnie zakończyła i niebawem ujrzymy tam sonic+ odzielnie, oczywiście po wyższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... klocem co jest zalozony stockowo (badz co badz palit dal naprawde dobry radiator - chodzi o ten zloty)

Złoty to chyba na Sonic jest, a ja mysłałem o zwykłym (same czarne widze ;]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na "+" bo raczej wiele droższy nie bedzie, a pamieci 1ns sie przydadza :D

Roznica pomiedzy Sonic a GE to jakies 100zl, a drozszy albo prawie jak GE nie moze byc, bo sie nie oplaci. Wiec mysle ze powinien byc troche drozszy tylko od Sonica, albo zwyczajnie go zastapi.

 

Do tych farciarzy ktorzy dostali "+" gratis :D

Moze ktos zapodac fotki, albo chociaz napisac na jakim PCB go dali?

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na "+" bo raczej wiele droższy nie bedzie, a pamieci 1ns sie przydadza :D

Roznica pomiedzy Sonic a GE to jakies 100zl, a drozszy albo prawie jak GE nie moze byc, bo sie nie oplaci. Wiec mysle ze powinien byc troche drozszy tylko od Sonica, albo zwyczajnie go zastapi.

 

Do tych farciarzy ktorzy dostali "+" gratis :D

Moze ktos zapodac fotki, albo chociaz napisac na jakim PCB go dali?

Fotki byly niedawno zamieszczane, poszukaj. Pcb od zwyklego GT, nie GTS'a, mem 1ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh

no i już wszystko jasne jeśli chodzi o OC mojego sonica :?

 

gpu 690 , mem 1720 ( to jak narazie tak na szybkiego ) , być może jeszcze w pamięciach jest jakieś 20-30 MHz rezerwy , puźniej to sprawdze :)

 

No mi sie bynajmniej nie trafił demon OC , chyba bez modów sie nie obejdzie , ale to dopiero po zmianie chłodzenia :) za jakiś czas :) , a puki co jestem zadowolony :) .

 

Ale ostatniego słowa nie powiedziałem :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki byly niedawno zamieszczane, poszukaj. Pcb od zwyklego GT, nie GTS'a, mem 1ns.

Trzeba zaktualizować faq , bo niezły chaos panuje.

 

Burdel się robi przeokrutny , bo non stop pytania się powtarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zaktualizować faq , bo niezły chaos panuje.

 

Burdel się robi przeokrutny , bo non stop pytania się powtarzają.

Jeżeli znajdzie się ochotnik co ogarnie Vmody i inne tego typu duperele to od razu ląduje to w 1 poscie. Sam mam zamiar na dniach trochę zaktualizować FAQ, ale w kwestii modyfikacji sie nie wypowiadam bo mam GE 512MB i ono ni ma vmodów :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli znajdzie się ochotnik co ogarnie Vmody i inne tego typu duperele to od razu ląduje to w 1 poscie. Sam mam zamiar na dniach trochę zaktualizować FAQ, ale w kwestii modyfikacji sie nie wypowiadam bo mam GE 512MB i ono ni ma vmodów :|

Vmody do 8600gt 256MB galaxy masz w postach #2619 (mem) i #1942 (gpu), warto wstawic te screeny do faq Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w końcu mojego Palita 8600gt (zwykły ,żaden tam Sonic).

Pierwsze odpalenie-myślę ,że trochę go wygrzeję, a potem pobawię sie w OC,ale wytrzymałem tylko parę sekund :)

No i idzie na 710 rdzeń a pamiątki jakieś 850(+ ~25-35Mhz) ale taka ciekawostka -tylko na sterach 158.24 ! 3dmark 06 zapętlony kilkanaście razy i zero problemów typu arty ,freezy.

Ale do czasu jak zainstalowałem 162.18, odpalam 3marki 05/06 i na tych samych zegarach - czarny ekran,włączam Rainbow Six-freez po kilkunastu sekundach.WTF? Zmniejszam zegary i dopiero przy 645/850 wszystko gra.W programie NV ntune sprawdzam zegary wbudowanym testem, i fucktycznie -akceptuje tylko te sprawdzone wcześniej w 3d markach.

Tak się wpieniłem ,że zaraz odgrzebałem mierniczek i co widze? 1,25V na VGPU słownie :jeden , dwadzieścia pięć volta!!Spodziewałem się trochę więcej, no ale nic, i tak planowany był volt mod oraz wymiana chłodzenia-dlatego nie brałem wersji Sonic.Niemniej teraz wolałbym trochę droższą wersję, ponieważ ma lepsze kondziory w sekcji zasilania GPU.

Standardowy GT ma 1500uF Rubycona(czyli nie jest żle) ale wolałbym jednak lepsze.

No i przyjrzałem się PCB, Pality rzeczywiście nie mają płytki od GTS-a(odjęta jest jedna faza zasilania w stosunku do GTS).

 

Jakbyście mogli mi podać jeszcze pojemność kondziorów w wersji Sonic, to byłoby miło.

 

Póki co idę po ołówek.

Aha- sticker zdjąłem nożykiem do tapet /wykładzin,ostrożnie podważyłem i "podcinając" odlepiłem. gdyby ktoś nie miał koncepcji jak sobie można z tym poradzić.

Pozdro.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi rdzeń już nie chce chodzić na 702MHz. Nie mam zielonego pojęcia czemu. Kilka sekund w Live for speed i obraz zasiany artami. Buu ;( Chyba znów muszę zapodać v-moda, choć nie chcę, bo głupio wtedy karta piszczy.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem w końcu mojego Palita 8600gt (zwykły ,żaden tam Sonic).

Pierwsze odpalenie-myślę ,że trochę go wygrzeję, a potem pobawię sie w OC,ale wytrzymałem tylko parę sekund :)

No i idzie na 710 rdzeń a pamiątki jakieś 850(+ ~25-35Mhz) ale taka ciekawostka -tylko na sterach 158.24 ! 3dmark 06 zapętlony kilkanaście razy i zero problemów typu arty ,freezy.

Ale do czasu jak zainstalowałem 162.18, odpalam 3marki 05/06 i na tych samych zegarach - czarny ekran,włączam Rainbow Six-freez po kilkunastu sekundach.WTF? Zmniejszam zegary i dopiero przy 645/850 wszystko gra.W programie NV ntune sprawdzam zegary wbudowanym testem, i fucktycznie -akceptuje tylko te sprawdzone wcześniej w 3d markach.

 

 

Pozdro.

 

u mnie to samo na 8600GE - stare stery poszlo na 780/2300MHZ na def core a na nowych sterach juz freezy i bledy wyswietlania grafiki:), poki co starczy mi def wiec sie nie martwie ale na przyszłość .... B-)

Edytowane przez pepe1103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś w 3d te 1.25v?

Tak ,i to mnie dobiło.Co ciekawe jak zamalowałem rezystor co dało 1,40V Vgpu zwiększa się w 3d do 1,44 i gpu leci na ~735-745.Także nie wiem co jest grane,.Sprawdzałem kilka razy, i na defaulcie 1.25V i ani drgnie.Być może będę musiał skombinować inny miernik.

 

W zwykłym 8600GT Palita żeby wymienić chłodzenie to trzeba zdjąć to czarne zabezpieczenie z tyłu ? Ciężko odkleić to naklejkę żeby pozostała w całości ? Czy to chłodzenie będzie dobre ? 2698666[/snapback]

Mam pytanie co do vmoda. Jeśli gs maja 2 fazowe zasilanie i ida tylko na 670 to czy robienie vmoda na 1 fazówce nie upiecze nam sekcji zasilania po jakimś czasie np 3-4 miesiace uzytkowania(np na 750 mhz)??
Powiem tak,też się nad tym zastanawiałem i:

- można nakleić radiatory na część zasilania(co też zrobiłem)

-piszczące cewki/dławiki zalać super glue, nie jest to przypadłość rzadko spotykana w sprzęcie komputerowym.Trochę kleju załatwi sprawę-choć akurat mój egzemplarz nie piszczy.

 

Co do zasilania -dodatkowa faza/y w GTS czy też w zasilaniu procesorów mają za zadanie zwiększyć stabilność napięcia ,ale przede wszystkim skraca się czas przełączania tranzystorów,dzięki czemu mniej się grzeją ,co często przekłada się na lepsze OC.

Ale w praktyce nie zawsze ma to tak duże znaczenie-najlepsze mobasy do OC wcale nie posiadają jakichś 8 czy 12 fazowych cudów ala Asus czy Gigabyte , jednakże osiągają dobre wyniki w OC.

Osobiście wydaje mi się ,że bardziej istotna jest tu jakość / pojemność użytych kondensatorów a dopiero potem zasilanie GPU.Ale umiar jest wskazany.Tak czy inaczej zasilanie "oradiatorować".

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się na 8600GT bo stwierdziłem ,że skoro 8800GTS nie zapewnia jakieś super komfortowej rozrywki(trzeba już trochę kombinować) w takim Rainbow Six vegas czy Lost Planet ,to nie warto inwestować zbyt wiele w grafikę.I na 8600GT kompromis wydajność/jakość i na 8800GTS, więc wole mniej wydać ,poczekać na coś szybszego.A taki 8600GT po OC już coś potrafi,widać ,że tej karcie każde 25 Mhz coś daje(można to odczuć w RSV-zegar 645 a 680 -niby niewiele ale sie czuje).I to wszystko za ~400zł.I pomyśleć ,że jakichś czas temu miałem kupić 7600Gt(wydałbym tyle samo za mniejsza wydajność).

Poki co czekam na chłodzenie i zobaczę co sie da wycisnąc.O dodatkowych kondziorach też myśłałem ale nie wiem czy będzie mi się chciłao w to bawić.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopiero co rozpakowałem paczkę, dwa Pality Sonici z Apollo przyszły na złotym chłodzeniu z różowymi złączami. Zaraz posprawdzamy co drzemię w tych kartach :)

 

Nie mają miejsca na dodatkowe chłodzenie i inaczej wyglądają jak te zdjęcia które umieścił sidehand tak więc przypuszczam że nie są na PCB GTS.

Edytowane przez Jimaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze warto poczekac na oficjalne Sonic+ (nie mowie o loterii w Apollo :D) A to z tego wzgledu, ze cena bedzie pewnie bardzo podobna do "zwyklego" Sonica, a mamy na wyjsciu lepsze zegary i pamieci.

Oczywiscie moze sie myle, ale moim zdaniem warto.

 

Z drugiej strony troche dziwie sie palitowi, ze nie wydaje GE tylko Sonic+ hmm... (chociaz pewnie spokojnie na defie poleci jak GE)

 

Dotarly tez do mnie niefajne info, ze dobra cena S+ bedzie kosztem slabszych czesci wzgledem zwyklych sonicow. Ktos wie ile w tym prawdy? (gorsze kondziory itp.)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...