Skocz do zawartości
piotres

Xtra Simple Gpu Di/ln2 Container

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Matiz kilka tygodni temu zapytal mnie o opcje wykonania taniutkiej rurki dla schlodzenia za pomoca DI lub Ln2 jednej grafiki typu 7900GTX :) . Chwilke pomyslalem i podalem specs : rura 42 mm, 25 cm dlugosci, podstawa 60x60x10 mm, 10 otworow fi 8mm w podstawie dla drobnego zwiekszenia powierzchni kontenerka :) . W sumie taki szybki do wykonania i taniutki kontenerek GPU. Backplate ze stali nierdzewnej, izolacja armaflex 19 mm grubosci ...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Gdy kontener zagoscil juz w domku Matiza, okazalo sie ze otwory wywiercone w konenerze maja rozstaw 55 mm "w kwadracie" zamiast 53.5 mm ...lecz po konsulacji ze mna Matiz powiedzial ze poradzi sobie z tym za pomoca wiertarki :wink: . Teraz juz wiem ze nie nalezy sie sluchac klienta gdy popedza, z pospiechu nic dobrego nie wychodzi, zawsze mierzylem otwory juz po wywierceniu ich, a tym razem zrobilem jeden glupi wyjatek :mur: . Nastepnym razem napewno tego bledu juz nie popelnie :-P .

 

Cena na PW, mozliwa jest takze opcja wykonania takich kontenerkow dla konfigow SLI/CrossFire, ot takie kontenerki na kieszen polskich ocerow :wink: .

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jka zawsze PROFI :D

Eozumiem, że na 8800 też wlizie ?

Z tego co wiem to jeszcze nikt nie zna rozstawu otworow montazowych w 8800 :mur: , jesli mi je podasz, to wykonam taki konener ktory podejdzie takze na GF8800 :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiary robione na szybko :D

A to co ? Jakies PCI 1mb ? :lol:

 

Nie tak na serio to juz znalazlem na XS - GF8800 maja otwory 58.5 x 58.5 mm - w kolejnych kontenerach nie bedzie problemu by je wykonac :) .

 

Dzieki za pomiary Jonathan :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a może już wystarczy tych "cenek na pw"... ?

Myśle, że już minął ten okres gdzie jak podasz cene to n osób będzie sie znowu o cos czepiac... a pozatym myśle, ze nie kazdemu sie chce ciagle przy pokazie nowego konterenera/fc wysyłac n pw z ceną...

Wrócmy do normalnosci i podawajmy ceny w topicach... jak komus nie pasuje to niech sobie zrobi/znajdzie/potarguje sie ze sprzedającym i będzie ok :)

Tym bardziej warto podac cene skoro kontenerki ponoć są tanie... ;)

 

PS. Ładny kontener... i poprosze cene TU w topicu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a może już wystarczy tych "cenek na pw"... ?

Myśle, że już minął ten okres gdzie jak podasz cene to n osób będzie sie znowu o cos czepiac... a pozatym myśle, ze nie kazdemu sie chce ciagle przy pokazie nowego konterenera/fc wysyłac n pw z ceną...

Wrócmy do normalnosci i podawajmy ceny w topicach... jak komus nie pasuje to niech sobie zrobi/znajdzie/potarguje sie ze sprzedającym i będzie ok :)

Tym bardziej warto podac cene skoro kontenerki ponoć są tanie... ;)

 

PS. Ładny kontener... i poprosze cene TU w topicu :P

nie lam sie, rob tak jak jest trendy :P

 

Piotres ja poprosze cene na gg :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Jesli dobrze rozumie, to nasz nie wejdze na serie 8 ?

Niestety, widzicie chlopaki, o te 3 tygodnie za wczesniej zamowiliscie kontener, sam jestem na ten fakt nieco zly, bo jakbym go robil dzis to juz by oczywiscie podchodzil na 88gtx :lol: .

 

@Swider : niestety ...moda przyszla do nas z XS, tam w topicu jak ktos cene napisze to moze mu nawet banana dadza :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mad: normalnie krew mnie zalewa jak widze 50% wypowiedzi: "poprosze cenke na PW"

 

ludzie jak chcecie znać cene to wyślijcie piotresowi PW a nie piszcie tego na forum

koniec OT

 

@ piotres

mógłbyś dać 5mm grubszy płaskowik oraz odpowiednio go sfrezować (kółko sredniy 42mm i wysokosci 5mm)

i do srodka dać zapinke ze stali która opierałaby sie na pierscieniu seggera

wtedy kontenery pasowały by na wszystkie platformy

 

mam nadzieje ze rozumiesz :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mad: normalnie krew mnie zalewa jak widze 50% wypowiedzi: "poprosze cenke na PW"

 

ludzie jak chcecie znać cene to wyślijcie piotresowi PW a nie piszcie tego na forum

koniec OT

 

@ piotres

mógłbyś dać 5mm grubszy płaskowik oraz odpowiednio go sfrezować (kółko sredniy 42mm i wysokosci 5mm)

i do srodka dać zapinke ze stali która opierałaby sie na pierscieniu seggera

wtedy kontenery pasowały by na wszystkie platformy

 

mam nadzieje ze rozumiesz :razz:

Oczywiscie ze rozumiem ...tyle ze to napewno nie w tym projekcie, bo ten projekt mial byc w zalozeniu taniutki :) . Pozatym do tej pory (czytaj przed wypustem 88 gtx) nie bylo problemow z otworami, bo wszystkie nowsze grafiki mialy po 53.5 mm kwadrat .

 

A o PW dobrze prawisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, a może już wystarczy tych "cenek na pw"... ?

Myśle, że już minął ten okres gdzie jak podasz cene to n osób będzie sie znowu o cos czepiac... a pozatym myśle, ze nie kazdemu sie chce ciagle przy pokazie nowego konterenera/fc wysyłac n pw z ceną...

Wrócmy do normalnosci i podawajmy ceny w topicach... jak komus nie pasuje to niech sobie zrobi/znajdzie/potarguje sie ze sprzedającym i będzie ok :)

Tym bardziej warto podac cene skoro kontenerki ponoć są tanie... ;)

 

PS. Ładny kontener... i poprosze cene TU w topicu :P

Swider ma racje. skonczmy z tym, pzeciez to bez sensu z tymi cenami ;)

 

a kontener fajny calkiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matiz zamowil druga rurke do kpl. na SLI, a co, jak szalec to szalec :D .

 

Kopia pierwszej .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wkrotce licze ze zobaczymy fotki tych rurek w akcji :) .

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym tak rowno tniesz rure pod podstawe?

 

Btw1. zawsze mnie to zastanawia jak ludzie wkladaja srubki jak nawalisz tyle izolacji :P

 

Btw2. czemu pan samochodzik nie chcial otworkow pod g80?

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym tak rowno tniesz rure pod podstawe?

 

2 tygodnie temu kupilem obcinak, a przedtem cielem szlifierka katowa i cienka tarcza do metali kolorowych, potem szlifowanie, efekt koncowy taki sam jak po obcinaku, ale dluzej sie schodzilo :-P .

 

Btw1. zawsze mnie to zastanawia jak ludzie wkladaja srubki jak nawalisz tyle izolacji :P

 

Trzeba miec skilla ...w koncu to sprzet dla pro overclokerow B-) .

 

Btw2. czemu pan samochodzik nie chcial otworkow pod g80?

 

Bo jest oszczedny :wink: .

 

 

Ładnie się to prezentuje, tym razem chyba z dziurkami nie było problemów :mrgreen:

Tez tak mi sie wydaje :) .

 

 

pozdro

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aqiulino

Rybciu, bo otwory pod G80 wcale potrzebne nie są!! Zdjemujesz Cooper Shima który jest wokół rdzenia i masz otwory rozmiaru wszystkich wcześniejszych nV :)

 

Romek, w Katowicach pytał, czemu bez izolacji daje od strony kontenera - bo nic się nie dzieje jak jej nie ma, wokół proca też już nie daje armaflexu, chyba że na azot :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...