Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś chętny, do wstąpienia do "The AMD 4GHz Club" ? :D

http://www.ripping.org/database.php?club=4GHz&brand=AMD

Ten co wyciągnął 4.2ghz niezłe ma chłodzenie :blink:

Aleś błyskotliwy ;) Zauważ, że oni mieli FX'y, więc nie trzymał ich coldbug, tylko jechali z mnożnikiem w górę no i wyszło to co wyszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mozecie mi powiedziec o takim procku:

ADA3700DAA5BN

KACAE 0601GPDW

1397089A61148

 

To jest E4 z pierwszego tygodnia 2006 roku, tak? Wiecie moze jak one sie kreca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok San Diego już w domu. I co wy na to powiecie...

 

Dołączona grafika

 

Nie znam się w ogóle na oznaczeniach AMD Athlon 64, dlatego pytam. Na forum znalazłem tylko info o odczytywaniu pierwszej linijki ;) Czy to jest E4 ?

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos cos o E4 z pierwszego tygodnia 2006 roku? Bo nie wiem czy lepiej kupic to czy Opterona 144, który chodzi na 2600 bez podnoszenia napięcia. No i jest troche tańszy (300zl box na 2-letniej gwarancji). Co mi radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos cos o E4 z pierwszego tygodnia 2006 roku? Bo nie wiem czy lepiej kupic to czy Opterona 144, który chodzi na 2600 bez podnoszenia napięcia. No i jest troche tańszy (300zl box na 2-letniej gwarancji). Co mi radzicie?

Tak to sobie można gdybać. Ja bym brał SD E4- nawet jeśli trafisz na padakę to na 2.6ghz powinien iść bez podnoszenia napięcia. A szansa na 3ghz nadal pozostaje spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to sobie można gdybać. Ja bym brał SD E4- nawet jeśli trafisz na padakę to na 2.6ghz powinien iść bez podnoszenia napięcia. A szansa na 3ghz nadal pozostaje spora.

Mój idzie stabilnie 2760MHz/1,35v ale później wyższe taktowanie już jest agresywnie napięciożerne, max mogę wyciągnąć STABILNIE 2904MHz/1,475v (bios max), oczywiście 3GHz też idzie, SPi 32M bez problemu ale już sp2004 się wykrzacza, żebym chociaż mógł mu dać 1,5v to spokojnie na co dzień by śmigał 3GHz a tak 2,9GHz z 4000+ E4 to chyba mocno średni wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebym chociaż mógł mu dać 1,5v to spokojnie na co dzień by śmigał 3GHz

Wcale nie tak nie musi być: mój E6 chodzi na 1.475V fullstable 2.9ghz, na 3ghz wywala się w PS2004 i to nawet po zwiększeniu napięcia na 1.575V!!! Podobnie jak u Ciebie- im więcej papu tym dłużej wytrzyma. Na 1.6V nie próbuję nawet, bo na codzień to przesada, a do bicia rekordów to i tak ten proc się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie go kupiłeś??

Kupiłem go jako 2 miesięczną używkę od gościa z mojego miasta. B-) Robi 2,8 Ghz bez podnoszenia napięcia. Własnie dostałem płytę główną i będę testował, ale to już jutro. Tymczasem spadam na studniówkę :lol2:

 

P.S To jak ten mój proc, to na pewno jest E4 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie reasumujac u kogo na allegro kupic najtaniej i najlepiej zeby nuie umoczyc. Obecnie siedze na Venice@~2,6(max) i nie chcialbym wskoczyc na SD@2,7 bez sensu, potrzebuje 3ghz do mojego 7900gtx

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu a sector wypracowal ladny wynik w superpi 1M :) na E6!!! :wink: B-) B-) B-)

 

 

Narazie 4 wynik w Hwbocie :) i napewno najwyzszy na E6

Ja cie kręce... No jest to wynik godny mocnego E4!!! No i pamiątki nieźle Ci podpompował wyniczek. Na jakich ustawieniach jest full-stable i na ile puszczasz go "na codzień"?

 

Panowie reasumujac u kogo na allegro kupic najtaniej i najlepiej zeby nuie umoczyc. Obecnie siedze na Venice@~2,6(max) i nie chcialbym wskoczyc na SD@2,7 bez sensu, potrzebuje 3ghz do mojego 7900gtx

Hmm, ja bym się sprzeczał, co do tego, czy do gier potrzeba tak mocnego procka. Na dzikich, przy okazji testów nowego gf8800 pisali, że procesor tylko w ekstremalnych momentach i w nielicznych tytułach niedomagał, a był to Venice@2750mhz.

 

Parę osób z forum ostatnio zamówiło sobie procki (poczytaj poprzednią stronę). Myślę, że w okolicach pn/wt ludzie podzielą się wrażeniami i będzie coś więcej wiadomo na temat ich o/c.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cie kręce... No jest to wynik godny mocnego E4!!! No i pamiątki nieźle Ci podpompował wyniczek. Na jakich ustawieniach jest full-stable i na ile puszczasz go "na codzień"?

NO to tak... na codzien smiga 2900@1,42v mi to starcza...

 

Procek spokojnie mogl zrobic 3255Mhz ale ale... dzielnika pamieci niestety nie mialem dobrego... ALe ale ale... nie patrzcie na tamto napiecie :) 1,35v to bujda cpu-z :) Bylo 1,65v :) :razz: :razz: :razz: co i tak nie zmienia faktu ze jakos slabo sie staraja inni skoro ich biore na E6... Patrzcie ze to dopiero 3180mhz... a w rankingu hwbota wszyscy maja podobne czasy z 3300mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój e4 marnuje sie na plycie i pamieciach z configu. Maxymalnie wycisnalem z niego 2400 mhz ( smiech ) !!!!!!!!!!!!!!!!! kaszana nie?

Jeśli się mylę, to wybacz, ale coś mi podpowiada, że niewiele wiesz na temat o/c a64. Trudno mi sobie wyobrazic płytę, która wymięka przy takim "o/c" (2.4ghz), że o SD e4 nie wspomnę. Mnożnik na ht ustaw na x3, zmień dzielnik pamięci i problem z pamięcią i mobo wyeliminowany. Oczywiście później może pojawić się kolejny - mobo nie będzie działać przy zbyt wysokim htt, a proca trzeba będzie dowoltowac- ale litości- nie przy 2.4ghz :)

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu poskładałem kompa. Okazało się, że z mojego proca (SD3700 E4 0524) to kompletna padaka. chodzi stabilnie na 2560Mhz (320x8) przy 1,425V. Pamięci udało mi się puścić na 284 mhz przy 3-3-3-8.

Albo kompletna padaka z tego proca albo mi brak jeszcze doświadczenia. Jestem świeżo po przesiadce z K7 więc musiałem się wszystkiego uczyć z FAQów.

Może ktoś bardziej doświadczony coś podpowie, jeśli da się cokolwiek jeszcze zrobić?

 

EDIT: okazuje się że może być jescze gorzej, SP wysypał mi się po 2h, zaraz po napisaniu posta. musiłem obniżyć szynę do 310 :(

Edytowane przez docentore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu poskładałem kompa. Okazało się, że z mojego proca (SD3700 E4 0524) to kompletna padaka. chodzi stabilnie na 2560Mhz (320x8) przy 1,425V. Pamięci udało mi się puścić na 284 mhz przy 3-3-3-8.

Albo kompletna padaka z tego proca albo mi brak jeszcze doświadczenia. Jestem świeżo po przesiadce z K7 więc musiałem się wszystkiego uczyć z FAQów.

Może ktoś bardziej doświadczony coś podpowie, jeśli da się cokolwiek jeszcze zrobić?

Statystyka podpowiada, że wczesne E4, tj. z 2005 roku niezbyt się kręcą (z pewnymi wyjątkami). Tak jak zwykle jest z procesorami, że co kolejna rewizja i im późnijszy tydzień, tym gorzej, tak z SD E4 wydaje się być na odwrót... W każdym razie 2560 to nieco mało, jesteś pewien, że pamięć Cię nie blokuje- spróbuj na inny dzielniku.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statystyka podpowiada, że wczesne E4, tj. z 2005 roku niezbyt się kręcą (z pewnymi wyjątkami). Tak jak zwykle jest z procesorami, że co kolejna rewizja i im późnijszy tydzień, tym gorzej, tak z SD E4 wydaje się być na odwrót... W każdym razie 2560 to nieco mało, jesteś pewien, że pamięć Cię nie blokuje- spróbuj na inny dzielniku.

 

i to własnie dowodzi ze moje E4 z 0630MPMW wymiataja :)

zasady i ceny we wczesniejszych postach

 

nie mogę sie doczekac aż użytkownicy tego forum złoża recenzję o zakupionyhc u mnie egzemplarzach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu poskładałem kompa. Okazało się, że z mojego proca (SD3700 E4 0524) to kompletna padaka. chodzi stabilnie na 2560Mhz (320x8) przy 1,425V. Pamięci udało mi się puścić na 284 mhz przy 3-3-3-8.

Albo kompletna padaka z tego proca albo mi brak jeszcze doświadczenia. Jestem świeżo po przesiadce z K7 więc musiałem się wszystkiego uczyć z FAQów.

Może ktoś bardziej doświadczony coś podpowie, jeśli da się cokolwiek jeszcze zrobić?

 

EDIT: okazuje się że może być jescze gorzej, SP wysypał mi się po 2h, zaraz po napisaniu posta. musiłem obniżyć szynę do 310 :(

Coś słabo czytałeś te FAQ-i :wink: Po to masz dzielnik x11 żeby z niego korzystać a nie męczyć się z wysoką szyną.

 

Zmień:

1)HT x3

2)niższy dzielnik pamięci(div183,166)

3)Mnożik daj na 11 ewentualnie 10

 

i jedziesz z HTT.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo: probowalem krecic proca przy dzielniku ramu 100 i timingach z spd wiec ram mnie nie blokowal, komp zaczal sie uruchamiac przy 2629, teraz szukam czegos stabilnego.

 

Jejox: ht mam na x3, mnoznik na 183, a proca probowalem j/w na mnozniku 11.

 

Pomecze go troche, bo robilem to wczoraj w nocy, odzwyczailem sie od siedzenia nocnego przy kompie i moze w tym jest problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...