Skocz do zawartości
acrobat13

Wszystko O San Diego 3700+

Rekomendowane odpowiedzi

przemo: probowalem krecic proca przy dzielniku ramu 100 i timingach z spd wiec ram mnie nie blokowal, komp zaczal sie uruchamiac przy 2629, teraz szukam czegos stabilnego.

Jeśli dajesz timingi SPD + dzielnik 100 + wysokie HTT to wychodzi na to że możesz mieć ustawione np. 400MHz RAM przy timingach 2-2-2-6... USTAW TIMINGI RĘCZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sentex: znaczy sie ustawilem recznie standardowe, takie jak zapisane w spd timingi. robilem to wg FAQ, proc doszedl mi do 2600 i dalej kicha. nie wiem sam, co zle zrobilem, prawdopodobnie blad nastapil przy zakupie tego proca z niepewnego zrodla :(

Ile moje pamiatki moga pociagnac? tak mniej wiecej, jakies szacunki czestotliosci z timingami prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że jak dasz dzielnik 100 i timingi SPD przy wysokim HTT to automatycznie płyta przypisze krótkie np. 2-2-2-6 podczas gdy pamięci pracują np. na 450MHz tak naprawde

 

wiec musisz ustawić timingi na powiedzmy 3-3-3-8 - to tyle co sie tyczy stosunku pamięci do kręcenia procka... mam nadzieje że zrozumiale to napisałem bo jestem troche wstawiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Możecie napisać czy pomiędzy SanDiego 3700+ a 4000+ jest duża różnica ? Czy ew. jest tak, że któryś z nich się dużo lepiej kręci ?

Dopiero będę się przesiadał na s939, więc moja wiedza mała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Możecie napisać czy pomiędzy SanDiego 3700+ a 4000+ jest duża różnica ? Czy ew. jest tak, że któryś z nich się dużo lepiej kręci ?

Dopiero będę się przesiadał na s939, więc moja wiedza mała :)

Potencjał o/c nie zależy od modelu procesora, tylko jego rewizji --> najpierw czytaj temat, potem zadawaj pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potencjał o/c nie zależy od modelu procesora, tylko jego rewizji --> najpierw czytaj temat, potem zadawaj pytania.

Wiem, że zależy od rewizji. Chodzi mi o to, czy większe są szanse na oc w przypadku dobrej wersji 3700+ czy 4000+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie no szlag mnie trafił. Tydzień dokładnie się cieszyłem moim 4000+ E4, dzisiał włączam, wszystko pięknie chodzi jak co dzień a tu nagle zwiecha w win, nic nie działa, mysz, klawiatura, ekran stop. Sprawdzam wszystkie kable, uruchamiam resetem, odłączam z sieci, cmos resetuję, nic. Podłączam mojego starego dobrego 3000+ (dobrze że jeszcze nie sprzedany) i wszystko działa! Wkładam znowu 4000+: nie działa! 3000+: działa, zrobiłem tak 3 próby i za każdym razem san diego trup :( cholera co mu się stało, napięcie miał jak fabryka kazała, żadnych skrajnych o/c, w pełni stabilny, temp. wzorowe a tu nagle po tyg. taki NR! Napisałem do sprzedawcy (ng-e.), niby gwar. jest ale oni mają teraz jakieś chyba problemy z allegrem, no i stres że zostanę z uwalonym procesorem.

 

Na marginesie - co mogło spowodować taką sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sentex: zrobilem tak jak opisales. div100 na pamieciach i 3-3-3-8. i tak doszedlem tylko do 2500 z kawalkiem na procku (mnoznik szyny 11). PADAKA z mojego SD :(

Zmień także

Max Async Latency na 8

Read Preamble na 6

 

Ogólnie jedna zasada, im większy dzielnik pamięci ( w twoim przypadku akurat największy bo 2:1), tym te wartości w góre, ze standardowych 7/5.5.

 

Zainteresuj się tym.

Edytowane przez jesus79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sentex: zrobilem tak jak opisales. div100 na pamieciach i 3-3-3-8. i tak doszedlem tylko do 2500 z kawalkiem na procku (mnoznik szyny 11). PADAKA z mojego SD :(

A dobrej kolejnosci wpisujesz timingi? bo widze że masz DFI a ja tez sie dopiero po jakims czasie zorientowałem że tam sie wpisuje w tej kolejnosci od góry jadąc: CL3-3-8-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobrej kolejnosci wpisujesz timingi? bo widze że masz DFI a ja tez sie dopiero po jakims czasie zorientowałem że tam sie wpisuje w tej kolejnosci od góry jadąc: CL3-3-8-3

A to co?Nie sa te timingi nawet nazwane?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem swojego San Diego

 

ADA4000DKASCF

LCBBE 0640BMPW

2758875J60674

 

Niestety nie opłaca sie kupowac procesorów od ng-electronic

Nie wiem ile osób dostało BN ale napewno niewiele :mur:

Ja z niecierpliwością czekam na jakieś info o prockach od marek_voodoo, jako że sam jeden zamówiłem :) (Dzisiaj nie będę mógł się nim pobawić, nawet jak dojdzie, bo później nie będzie mnie w domu :mur: Dlatego niecierpliwie czekam na wrażenia innych.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jeszcze jakies selekty do sprzedania ?

Nadal mam do sprzedania wiele egzemplarzy fabrycznie nowych

:

ADA4000DAA5BN

KAB1E 0630MPMW

 

 

a tak jak mowiłem ze e-ng moze i dobry allegrowicza ale "szczęście" na trafienie na BN bo szczerze powiedzaiłwszy zerowe - nie za tę cene.

 

A u mnie rewizja E4 - cena 350 zł z przesyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam do sprzedania wiele egzemplarzy fabrycznie nowych

:

ADA4000DAA5BN

KAB1E 0630MPMW

a tak jak mowiłem ze e-ng moze i dobry allegrowicza ale "szczęście" na trafienie na BN bo szczerze powiedzaiłwszy zerowe - nie za tę cene.

 

A u mnie rewizja E4 - cena 350 zł z przesyłką

Na 30 tygodniu, zrobiłem bodajże rekord PL - 3659 MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sentex: zrobilem tak jak opisales. div100 na pamieciach i 3-3-3-8. i tak doszedlem tylko do 2500 z kawalkiem na procku (mnoznik szyny 11). PADAKA z mojego SD :(

Ustaw HTT 240x11 HTx4 DVI-166 to daje 2.64GHz proc i 406MHz memki tymingi jak w SPD.

Wtedy memki mozna wykluczyc bo OCZ Platinium na 406MHz powinny chodzic <_<

CPU VID Control na 1.5V lub 1.55V moze twoj proc potrzeboje tyle V aby przekroczyc granice 2.6GHz

LDT na 1.3V

Chip Set Voltage na 1.6V

Mozesz jeszcze pokombinowac z CPU VID StartUp Value jezeli komp wogole nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem swojego San Diego

 

ADA4000DKASCF

LCBBE 0640BMPW

2758875J60674

 

Niestety nie opłaca sie kupowac procesorów od ng-electronic

Nie wiem ile osób dostało BN ale napewno niewiele :mur:

Witam.Ja takze dzis otrzymalem CF :cry: Jutro bede testowal.Ps mam nawet ten sam tydzien

Dobra nie wytrzymalem. Narazie leci prime na 2,8 (12x235) 1,35V, temp.44st

Edytowane przez grzeg255

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja takze dzis otrzymalem CF :cry: Jutro bede testowal.Ps mam nawet ten sam tydzien

Dobra nie wytrzymalem. Narazie leci prime na 2,8 (12x235) 1,35V, temp.44st

12*235/1,35v to nieźle, mi przy def. napięciu E4 wytrzymywał 12*230, powyżej sp2004 się wywalał, oczywiście po dodaniu napięcia wszystko ok, ale mówimy tu o max/1,35v.

Póki co mam teraz starego 3000+ bo 4000+ zmarł, i to E4 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fabryczne to 1,35-1,40, więc traktuje to tak jak w venicach, to jest mój konfig na codzień i nie sądze żeby prockowi coś zagrażało. Ważne jest to, by pracował w niskich temperaturach. Puszczałem go nawet na 1,625V ale i tak nie przeszedł SPI 1M na 3000Mhz (a na 2980Mhz przeszedł bezprobelmu nawet 32M przy 1,6V), inni dla rekordów zapodali 1,80V (zagraniczne fora).

 

Z tego co pamiętam to Twój chodził na fabrycznych i padł, zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się interesowałem napięciem i po przeglądnięciu niejednego forum wniosek był taki, że napięcie 1.55V uchodzi za napięcie bezpieczne dla Athlonów64 do pracy "na codzień", jeśli oczywiście możemy zapewnić procesorowi wystarczające chłodzenie. Raczej nie zaleca się przekraczenia tej granicy.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...