Skocz do zawartości
kamilo23

Microsoft Office 2007

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się zapytać jakie wrazenia macie z korzystania z nowej wersji Offica 2007. W ogóle jest zmieniony wygląd, że można się pogubić narazie bawięłm sie wersja demonstracyjna angielską.

 

Kilka linków

 

http://www.idg.pl/news/91550.html

 

http://www.microsoft.com/poland/licencje/p...office2007.mspx

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem z instalacja offica 2007 podczas instalacji wyskakuje ze nie mozna zaktualizowac jednego lub wiecej chronionych plikow systemowych. System swiezo po formacie a tu takie krzaki co z tym zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia? Dobre :) Mi nowy office od razu przypadł do gustu (lubię niebieski hehe :P). A tak poważnie... fakt, trochę czasu trzeba, żeby przyzwyczaić się do nowego wyglądu, ale podoba mi się to, że wszystko jest praktycznie pod ręką, we wstążce. Nie trzeba tracić czasu na szukanie w zakładkach. Troche ulepszeń w edytowaniu tekstu... kilka nowych funkcji. Ogólnie nowy office mi się podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jest to topic o Office 2007 to dorzucę ciekawą informację dla użytkowników domowych, którzy używają Office'a tylko w celach nie komercyjnych:

 

Edu-Akcja - http://www.edu-akcja.pl/ - licencja na jedno stanowisko:

 

:arrow: Microsoft Office 2007 Standard - 199 zł :arrow: Word, Excel, Powerpoint, Outlook

 

Microsoft Office 2007 Professional Plus - 278 zł :arrow: Word, Excel, Powerpoint, Outlook, Access, Office Communicator...

 

Bardzo ciekawa propozycja prawda :?: :wink:

 

 

Poza Edu-Akcją jest jeszcze Offce 2007 Home & Student za 199 zł na trzy komputery w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

 

 

Jeśli ktoś otrzyma np. XP lub Vistę na uczelni lub kupi po prostu Vistę Home Basic lub Premium ma za co najmniej 460 zł legalny system z pakietem biurowym + wieloma ciekawymi, gratisowymi narzędziami do pobrania ze stron Microsoft'u.

 

 

Nie opłaca się piracić, a ten co piraci to... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia? Dobre :) Mi nowy office od razu przypadł do gustu (lubię niebieski hehe :P).

czarny schemat lepszy... zwłaszcza zakładki się fajnie zapalają :D

 

:arrow: Microsoft Office 2007 Standard - 199 zł :arrow: Word, Excel, Powerpoint, Outlook

 

Poza Edu-Akcją jest jeszcze Offce 2007 Home & Student za 199 zł na trzy komputery w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

Jeśli ktoś otrzyma np. XP lub Vistę na uczelni lub kupi po prostu Vistę Home Basic lub Premium ma za co najmniej 460 zł legalny system z pakietem biurowym + wieloma ciekawymi, gratisowymi narzędziami do pobrania ze stron Microsoft'u.

Nie opłaca się piracić, a ten co piraci to... :damage_wall:

a i taniej niż za 199 da się wyhaczyć :D

 

dalej popieram... ino na płatne programy stać zazwyczaj tych co pracują :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może spójrz na to inaczej. Powiedzmy korzystasz z Visty Home Basic (290 zł) i Office'a 2007 H&S (189 zł) = 479 zł.

Powiedzmy, że z tego pakietu korzystać będziesz 3 lata czyli 36 miesięcy. Tak więc w/w pakiet będzie Cię kosztował 13,31 zł miesięcznie. Więcej w ciągu tygodnia wydaje się na najtańszy bochenek chleba. Owszem są rodziny ubogie, ale obecnie pracodawcy zatrudnią każdego. Miesiąc pracy w McDonaldzie to 1200 zł na rękę.

 

Taki pakiet to w przeliczeniu 5 nowych gier na peceta.

 

Zresztą MS planuje wprowadzić Works'a 9 w wersji z pojawiającymi sie reklamami za free. Niby okrojony Office, ale jednak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink:

 

Ja tam się szarpnąłem. Spróbowałem pożyć pół roku bez Office'a i lecieć na zamiennikach, ale się nie udało. Ciężko zerwać z przyzwyczajeniami. Zresztą wszyscy na około korzystają z Office'a na uczelni, w pracy też. Na dodatek MS kusił trial'em :)

 

Office 2007 ma jedną niezaprzeczalną cechę - bardzo oszczędza czas dzięki podglądowi real-time i pozwala przez to na tworzenie ciekawszych dokumentów :) Oszczędza też nadmiernego klikania. Wymagania też nie wzrosły jakoś drastycznie. Wyszło trochę update'ów przez co dostał lekkiego kopa. Zresztą sama Vista po wgraniu wszystkich update'ów chodzi niesamowicie szybko w porównaniu z RC1, czy nawet RTM. SP1 ma jeszcze poprawić efekt - beta testerzy o tym nawijają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też próbowałem używać open office.. ale to po prostu jest trabant w porównaniu do porsze ofisa. Do tego nowy office mimo że ma kupe graficznych ficzerów chodzi szybciej niż zwykły OO.

 

Powiem więcej, w tej chwili gdybym miał pisać pracę magisterską to bym się nie pałował już w LATEXu... A najprzydatniejszym programem z ofisa jest dla mnie OneNote, dobrze że go dali w wersji domowej :)

 

Podoba mi się też efekty graficzne, w parę sekund można uzyskać efekt z fotoszopa w wordzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ot,taka mala wcinka w temacie pakiety ;-]: postanowilem zmienic moje Incredimail na 'pakietowy' Microsoft Office Outlook 2007, czy ktos moze uzywa go? Nie moge przekonwertowac- nie wiem jakim darmowym programem- wiadomosci z IM do formatu EML- ale do tego to juz zalozylem oddzielny temat. Pytanie jest inne: jak do diabla w oknie podgladu wiadomosci zmienic ustawienia aby no JPG'i wyswietlaly sie pod tekstem,kombinyje i nic! Czy jest mozliwe takze (jak w IM) wyswietlanie zminimalizowanego okna np. Windows Media Player'a aby moc juz z poziomu programu podgladac filmy? Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem, mam zwykly dokument tekstowy (xxx stron, uklad pionowy itp.) i chce go przerobic na ksiazke (sam wydrukowac i dac do zbindowania), chodzi o wydrukowanie 2ch kartek na jednej stronie w polozeniu poziomym, mam drukare, ktora drukuje 2 stronnie, wiec to nie jest problemem, tylko nie moge znalezc, jak ustawic dwie strony na jednej kartce (uklad strony poziomy znalazlem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz drukarkę :?: Jak HP to w opcjach sterownika jest druk 2, 4 i więcej stron na jednej kartce. Ta funkcja spod drivera działa lepiej niż z Office'a - po prostu drukarka szybciej drukuje :wink:

 

W Office 2007 jest opcja druku kilku stron na jednej kartce bez zmian jak w poprzednich edycjach:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, jaka opcja jest bardziej opłacalna?

promocja edu-kacja Microsoft Office 2007 Standard za 199 zł

czy ta promocja jubileuszowa Microsoft Office 2007 dla użytkowników domowych także za 199zł na trzy stanowiska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na instalacji Office'a 2007 na więcej niż jednym kompie i nie potrzebujesz Outlooka to Edycja Jubileuszowa jest lepszym wyjściem. Natomiast jeśli zależy Ci na Outlooku i tylko na jednym kompie masz potrzebę instalacji Office'a to wtedy Edu-Akcja jest bardziej optymalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezmę tą wersję Edu-kacja, ale teraz czy warto kupować na przyszłość wersję professionalną?, dodam że chodzę do technikum informatycznego i nie wiem czy te funkcję, które są w wersji PRO mi się przydadzą?

Wiem że w promocji edu-kacji licencja jest dożywotnia na jedno stanowisko ale to nie jest tak jak z Win oem że przywiązuje się do płyty głównej i później będę mógł zainstalować to na innym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji Pro Plus masz dodatkowo Access'a, Infopath'a, Office Communicator'a, Publisher'a i jakieś tam wsparcie dla Sharepoint'a. Dla samego poznania całego pakietu warto, jeśli zaczniesz pracę w IT przyda Ci się. A w szkole Access'a na pewno będziesz przerabiać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktos moglby mi pomoc z uaktywnieniem pewnej opcji w Excelu. Mianowicie- stworzylem cos w rodzaju kwestionariusza osobowego, w ktorym chcialbym aby osoby,ktore bede go wypelniac nie mogly edytowac stalych pol- takich jak "imie i nazwisko","adres" itp- majac jedynie dostep do pustych pol, w ktore nalezy wpisac wymagane przeze mnie dane. Prosto- maja jedynie wpisywac dane a nie bawic sie stalymi komorkami arkusza. Sluzy do tego zapewnie opcja 'chron arkusz' w zakladce 'recenzja' ale nie wiem jak skorzystac z rozwijanego menu...Blokowanie haslem-wiadomo ale jak wyodrebnic komorki (pewnie zaznaczyc z ctrl) i jakie opcje zaznaczyc aby doprowadzic do oczekiwanej przeze mnie sytuacji??

Dziekuje.pzdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to wygląda w 2007, ale w 2003:

1. Zaznaczasz cały arkusz (Ctrl+A)

2. Wchodzisz w formatowanie komórek (Ctrl+1 albo Format->Cells)

3. W zakładce "Protection" zaznaczasz "Locked" i (jeśli chcesz) "Hidden" -> OK

4. Teraz zaznaczasz z Ctrl tylko te komórki, które mają móc edytować

5. Odznaczasz dla nich to "Locked"

6. W stosownym menu (w 2003 Tools->Protection->Protect Sheet) odpalasz ochrone arkusza

7. Na liście dozwolonych operacji zostawiasz tylko "Selected unlocked cells" - reszta wył.

8. W razie potrzeby hasło -> OK i załatwione. W 2007 pewnie podobnie, najwyżej umiejscowienie opcji inne.

 

BTW. Będzie trzeba w najbliższym czasie zaopatrzyć się w "edu-akcyjnego" Profa, bo się zniżki niedługo pokończą <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to wygląda w 2007, ale w 2003:

1. Zaznaczasz cały arkusz (Ctrl+A)

2. Wchodzisz w formatowanie komórek (Ctrl+1 albo Format->Cells)

3. W zakładce "Protection" zaznaczasz "Locked" i (jeśli chcesz) "Hidden" -> OK

4. Teraz zaznaczasz z Ctrl tylko te komórki, które mają móc edytować

5. Odznaczasz dla nich to "Locked"

6. W stosownym menu (w 2003 Tools->Protection->Protect Sheet) odpalasz ochrone arkusza

7. Na liście dozwolonych operacji zostawiasz tylko "Selected unlocked cells" - reszta wył.

8. W razie potrzeby hasło -> OK i załatwione. W 2007 pewnie podobnie, najwyżej umiejscowienie opcji inne.

 

BTW. Będzie trzeba w najbliższym czasie zaopatrzyć się w "edu-akcyjnego" Profa, bo się zniżki niedługo pokończą <_<

 

Ufff, dzieki- dziala! :damage_wall:

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Ktos mial taki problem z ofiicem jak u mnie? Wywala mi taki blad jak wyzej na screenie. System oryginalny, zreszta sprawdzalem na piracie i oryginale, tak samo wywala, za to na laptopie znajomej bez problemu sie instaluje. A mi zaraz po starcie sypie errorem :/

Jakies pomysly co sie dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...