Skocz do zawartości
Gość galaxy

Ati Robi Ukłon W Strone Starych Blaszaków?

Rekomendowane odpowiedzi

A x1950xt na allegro po 799zl i jakos nie ma chetnych.. z tego co czytalem srednio karta szybsza o 20% od naszych Pro

Jak chcesz sie przekonac o ile szybsza jest tak naprawde to znajdz mi taka w granicach 750 zl to kupie i przetestuje :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro spadly do 780zl a jak popytasz juhasa albo arche to moze i taniej sie znajdzie

Zaufal bys komus kto ma 11 komentarzy? Ja zaufalem komus kto mial 30 i do dzis nie otrzymalem ani dysku ani zwrotu pieniedzy, a minelo juz 9 miesiecy :roll:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w czerwonych :D Vobis podarował mi x1950gt 512 za 6800gs (gwara).

 

Jako że jestem "czerwonym nowicjuszem" mam kilka pytan:

 

1) Dlaczego do cholery Omegi instalują soft ale disp drivera NIE ! ?

-jak je zainstalować

-wybrac fast writes on czy off, potem pyta o stary interfejs czegos co wybrac ? co z tym OC na ATT (co kolwiek to jest - co wybrac)

2) Why Winda wykrywa 2 karty (2 ma dopisane Secondary)

3) Dlaczego po zainstalowaniu sterów z plyty po pierwszym ribucie zaliczam black screena, po drugim zwiech, a po trzecim spowolniony rendering na poczatku (potem sie normuje) - czy to może za slaby zasilacz (18A na +12V) czy moze zmienic taktowanie AGP/PCI (jest 66/33) - podczas grania brak zwiechów GPU wiec sam nie wiem...

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Bardzo proszę wszystkich o pomoc w następującym problemie: Mam Sapphire Ati Radeon x1950 Pro pod AGP, po wrzuceniu jakichkolwiek aplikacji 3D komputer zawiesza się i wyłącza. Problemu nie rozwiązała wymiana zasilacza Chieftec 400W na Chieftec 450W, następnie na Pentagram 500W, jak i również przeinstalowanie systemu oraz instalacja sterowników Catalyst 7.5 . Odesłałem kartę do serwisu gdzie powiedzieli mi że jest 100 % sprawna, napisałem też do polskiego przedstawiciela firmy Abit ale nie odpisał i teraz nie wiem co robić ;(.

Mój sprzęt:

Abit NF7 2.0

2*512 MB ram Geil 400MHz

Athlon Barton 3200+

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Bardzo proszę wszystkich o pomoc w następującym problemie: Mam Sapphire Ati Radeon x1950 Pro pod AGP, po wrzuceniu jakichkolwiek aplikacji 3D komputer zawiesza się i wyłącza. Problemu nie rozwiązała wymiana zasilacza Chieftec 400W na Chieftec 450W, następnie na Pentagram 500W, jak i również przeinstalowanie systemu oraz instalacja sterowników Catalyst 7.5 . Odesłałem kartę do serwisu gdzie powiedzieli mi że jest 100 % sprawna, napisałem też do polskiego przedstawiciela firmy Abit ale nie odpisał i teraz nie wiem co robić ;(.

Mój sprzęt:

Abit NF7 2.0

2*512 MB ram Geil 400MHz

Athlon Barton 3200+

Z góry dziękuję za odpowiedź.

za każdym razem się wyłącza, odrazu po włączeniu programu korzystającego z 3D, sam się wyłącza, opisz dokładnie jak to się odbywa

 

do karty prąd podłączyłeś do oby gniazd molex, za pomocą dwóch osobnych przewodów ?

 

pobierz ATITool i włacz poszukiwanie artefaktów, no i napisz czy również się zawiesza i rastartuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Jeśli serwis znajduje się w towim mieście, przejedź się tam z całym komputerem.

 

Ale uważaj, jeśli zamierzasz go u nich zostawić, licz sie z tym, że ci sformatują dysk na dzień dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sprawa ma sie tak, zawiesza się jakoś 10-15 sec po rozpoczęciu rozgrywki(nie w menu). Tak podłączyłem dodtakowe zasilanie. Co do ATiTool jest napisane że nie obsługuje Radeon x1950 PRo : "Filename: ATITool_0.26.exe All NVIDIA and ATI cards except for Radeon X1950 Pro are supported in this release. " Chyba że jest jakaś nowsza wersja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sprawa ma sie tak, zawiesza się jakoś 10-15 sec po rozpoczęciu rozgrywki(nie w menu). Tak podłączyłem dodtakowe zasilanie. Co do ATiTool jest napisane że nie obsługuje Radeon x1950 PRo : "Filename: ATITool_0.26.exe All NVIDIA and ATI cards except for Radeon X1950 Pro are supported in this release. " Chyba że jest jakaś nowsza wersja :(

jest nowa wersja 0,27b, pobierz i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. Niestety sprawdze dopiero jak karta wróci z serwisu.

Miałem podobny problem - tyle, że z PowerColorem ... 4 razy karta jechała do serwisu, 3 razy wracała nowa (inne numery seryjne) ... ostatnim razem z nowej edycji - i problem ten sam ... ktoś tu pisał zeby spróbowa podnieśc taktowanie szyny AGP z 66 na 67 Mhz ... spróbowałem - nie pomogło - ale poszedłem ciut dalej, podniosłem napięcie na AGP o 0,1v i szynę na 68 Mhz i ... chodzi ... co prawda zupełnie nie mam czasu grać ale póściłem 3Dmarki i parę godzin pochodziły ... wcześniej zależnie od egzemplarza karty chodziła kilkanaście sekund do kilku minut - 1 egzemplarz przeszedł 1 (jeden raz) 3Dmarka 05 ... kolejne nie przechodiły ani jednego testu ... Co ciekawsze sprawdzałem kartę (tą pierwszą i tą 4 na jeszcze 2 komputerach i problem był ten sam ... ale po złozeniu w sklepie nowego na jakiejś - jak twierdził sprzedaca - badziewnej, najtańszej -ale jeszcze produkowanej płycie głównej poszło bez problemu ..) Wnisek dla mnie jest następujący - karta wymaga bardzo dokładnej częstotliwości 66Mhz - albo ciut więcej - być może moja płyta (Gigabyte K8NS pro 939) daje w standardowym ustawieniu mniejszą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem miałem, zwalone pamięci były, dostałem drugą i jest ok. :) Pozdrawiam.

Może grałeś w Stalkera na swoim sprzęcie ? Bo jestem ciekawy czy jest duża różnica pomiędzy 1GB vs 2GB bo karty to mamy prawie identyczne no i proce porównywalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może grałeś w Stalkera na swoim sprzęcie ? Bo jestem ciekawy czy jest duża różnica pomiędzy 1GB vs 2GB bo karty to mamy prawie identyczne no i proce porównywalne ;)

Dawno nie grałem w Stalkera, z 4 miesiące temu. Powiem że rewelacyjnie nie było, muszę sprawdzić ustawienia i powiem dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zakupiłem sobie ostatni Sapphire X1950 512 mb szyna 256 bitów z myślą o PES 2008 ale mam problem że jak uruchamiam grę to wszytko jest wolne powolne nawet menu wcześniej miałem geforca 6800GS i wszystko było ok a teraz mam problem najgorsze to jest to że tylko PES mi muli żadna inna gra tak nie działa każda inna w pełnych detalach chodzi próbowałem sterowników omegi i oryginalnych ati i nic oczywiście najnowszych ati 7.8 a omegi 7.4 proszę pomóżcie mi numer gg 8370270

 

P.S Format już robiłem dwa razy raz pełny i raz szybki robiłem pod rożnymi sterownikami proszę pomóż cie mi karta w 3dmarku 05 przechodzi test bez zająknięcia a co do innych gier śmigają PES 6 mam oryginalnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik 3Dmarka05 8500 około już nie pamiętam

komputer AMD athlon 64 3700+ san diego

zasilacz chieftec 450 W

płyta główna ASUS A8V-X

2GB ramu DDR

dysk SEAGATE SATA II 320 GB

 

a co do procesu ile pes bierze to nie wiem jestem teraz w pracy bede po południu w domu ale jak moze wiecej brac jak wczesniej miałem 6880GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się takie przypadki, po prostu z proca idzie 100% bez powodu i zaczyna strasznie mulić gre..... Jakie dokładnie masz te sterowniki? Bo wymieniłeś 2 wersje....... jakie teraz masz?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma zainstalowane teraz 7.8 ati ale jestem w pracy i ściągam wszystkie od 6.11 do 7.8 a co do tego procesu to co może na to wpływać jeśli pes zabiera 100% a wcześniej na 6800GS było wszystko ok

a co do sterowników wystarczy same sterowniki czy trzeba tez wgrać ccc i WDM jak jest na stronie ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest nowa gra premiera była w listopadzie 2006 roku mój kumpel ma 9550 i mus smiga ładnie na medium a mi na low się tnie a na 6800GS co miałem to chodziła na high

 

ok mogę napisać ale jeśli ktoś by mógł mi to napisać po angielsku bo nie kumam języka angielskiego

a co do SURIXa to jeśli pójdę do domu zobaczę że pes6 bierze 100% procesora to co wtedy mogę zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...