Skocz do zawartości
marco

[artykuł]: Foxconn 8800gtx, Czyli G80 W Natarciu. Athlon 64 Vs Core 2 Duo

Rekomendowane odpowiedzi

artykuł nie jest tylko o g80 juz sam tytuł wskazuje ze walcza dwa procesory Athlon 64 Vs Core 2 Duo

 

aha i jeszcze to

"uwazasz ze 2800mhz i memki na 255 2-2-2-5 to slaby zestaw na A64"

tak uwazam ze to słaby zestaw

to po co sugerowales uzycie x2 albo fx, jak one maja mniejsze/rowne taktowanie...w tych testach i tak tylko jeden rdzen jest wykozystywany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo athlony64 to procesory z innego segmentu i nie pasują całkowicie do c2d

sam artykul o g80 jest dobry i nie mam nic do niego, tylko po co wrzucać do niego tak dwa rózne proce?? jesli test g80 to niechby to był test samej karty... niektórym bedzie sie wydawało ze amd jakas padline robi zamiast procków a intel ze swoim c2d jest the best

Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również tego samego zdania jestem, jak już tak chcieliście A62 z C2D porównać, to trzeba było X2 tam wsadzić. Albo - najlepiej - i X2 i A64. Przy okazji wyszłoby, czy warto jednojajowca AMD na dwujajowca AMD zmieniać.

No i C2D E6300, góra 6400 w tym porównaniu - bo ile kosztują tanie AMDki a ile C2D E6600?!?!?

Pomysł IMHO dobry, niestety realizacja taka, a nie inna. Ogólnie art pozytywny, ale mógłby być lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo athlony64 to procesory z innego segmentu i nie pasują całkowicie do c2d

sam artykul o g80 jest dobry i nie mam nic do niego, tylko po co wrzucać do niego tak dwa rózne proce?? jesli test g80 to niechby to był test samej karty... niektórym bedzie sie wydawało ze amd jakas padline robi zamiast procków a intel ze swoim c2d jest the best

jak to po co dwa tak rozne proce ... :mur:

a co do amd .. niestety juz nie wyrabia jesli chodzi o topową wydajność

a intel co by nie bylo obecnie jest w tym the best.

 

idac dalej tokiem rozumowania .. amd64 jest tansze ... ludzie na forum sprzedaja egzemplarze po 2.9ghz za 250-300zl

i co dalej? to dalej ze taki procek wystarczy ci do 8800GTX...

dalej nie rozumiesz?

to ja juz nie tlumacze .. bo to nei dyskusja tylko konkurencja zwana rzut grochem o sciane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artykuł nie jest tylko o g80 juz sam tytuł wskazuje ze walcza dwa procesory Athlon 64 Vs Core 2 Duo

 

aha i jeszcze to

"uwazasz ze 2800mhz i memki na 255 2-2-2-5 to slaby zestaw na A64"

tak uwazam ze to słaby zestaw

Czasami jest tak, że pewne tytuły NALEŻY odczytywać w kontekście tego co sie za nimi kryje. I tak jest w tym przypadku. Obawiam się, że nie poznałbyś dwuznaczności nawet gdyby podeszła od tyłu i kopneła Cię w zadek.....

 

Hmm, jesli A64 2,8 i memki 255 na "dwójkach" uważasz za słaby zestaw to myślę, że nie ma sensu dalsza dyskusja.

 

Powiedzy sobie otwarcie - artykuł jest dobry i autor dobrze sformuował tezy. Ile razy można powtarzać, że oprócz pokazania mozliwości G80, art jet o tym CZY A64 JEST W DALSZYM CIAGU PROCESOREM, KTÓRY SPROSTA NAJNOWSZYM KARTOM GRAFICZNYM. I takowym JEST, JEŚLI PRACUJE NA WYSOKICH ZEGARACH. Wniosek z tego taki, że nie trzeba przesiadać się na C2D by mieć radość z płynnej gry w wysokich rozdzielczościach na nowych tytułach.A że niektórzy czytać poprawnie nie umieją....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze zróbmy porównanie k6 vs c2d?? albo durona 600mhz?? bedzie jeszcze gorszy, skoro to 2-2-2-5 to ddr1 jeszcze lepiej :)

ja bym proponowal dla Ciebie odpoczynek od forum

duron 600 nie wystarczy zeby wyciagnac maxa z serii GF4 lub 5 .. a ty wyciagasz go przy 8800GTX?

Athlony 64 to obecnie najnowsze dzieci AMD ... bo AM2 niczym innym jak 939 z obsuga DDR2 nie jest.

 

wydajnosc pamieci 255 2-2-2-2 to około 7500 odczyt, 3200 zapis.

385 4-4-4-12 w tescie na platf. C2D to jakeis biedne 6200 odczyt i 1600 zapis... stad pewnie byla glowna roznica w 3dmarku 03.

 

tylko ze z Toba sie nie da dyskutowac .. bo ty sie czepiasz czemu tak salby procesor od AMD ...

gdy art ma pokazac wlasnie to ze taki "słaby" procesor wystarcza..

 

 

BTW ja juz swoje rzucanie grochem o sciane skonczylem ...

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, skoro ma pokazac ze wystarcza to ok, a do czego tu c2d?? przeciez wszyscy wiedza ze jest duzo szybsze od poczciwego athlona na 939 i ddr1, od którego amd sie powoli odcina i tak juz

 

a co do 7500 odczyt, 3200 zapis to ja na athlonie xp 3200 i pamieciach corsaira 2-2-2-4 miałem ledwo 3000, więc az taka róznica między platformami by była??. a w everescie 6000 to ja mam na goodramach 667 5-5-5-16, więc i c2d powinien miec znacznie więcej

Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz patrząc na to z innej strony, przeciętny “Kowalski” nie posiada C2D x6800 taktowanego blisko 3GHz, lecz procesor z niższej półki cenowej - E6300, E6400. Nasz procesor jest podkręcony do 250 MHz więcej niż model E6400, którego standardowe taktowanie to 2400 MHz. Sceptycy mogą powiedzieć, że zawsze można go podkręcić więcej, lecz w ten sposób możemy dojść do błędnego koła ustalając jaka częstotliwość będzie optymalna.

Tytuł artykułu wyraźnie wskazuje iż sprawdzamy jak zachowają się oba procki w połączeniu z nową kartą. W pewnych przypadkach może on zaważyć na decyzji o zakupie danego lub innego typu procka. Dlatego tez postanowiłem zabrać głos w dyskusji :).

 

Na początek gwoli ścisłości: 6400 domyślnie jest taktowany zegarem 2.13. To dość istotny błąd choć wydaje mi się iż taka a nie inna konfiguracja obu maszyn jest błędem jeszcze większym.

 

Proszę mi wytłumaczyc jeśli:

 

Pod uwagę musimy też wziąć, że nie każdy z naszych czytelników podkręca

to dlaczego u licha w owym teście bierze udział wykręcony z 1800 na 2800 A643000?

To raczej dość mocne przetaktowanie układu.

A skoro jednak decydujemy się kręcić deczko wyżej iż o te kilka Mhz to może odrobinę bardziej "symetrycznie". C2d bez problemu pójdzie również na taktowaniu 2800 (7x400) na zwykłym chłodzeniu AC.

A jak już sprawdzamy czy A64 ic2d dadzą radę, dla tych którzy OC nie lubią, to może jednak puśćmy je na taktowaniu nominalnym a nie kręćmy.

Odnoszę nieodparte wrażenie iż autor artykułu przy okazji nieco na siłę stara się zmniejszyć różnicę wydajności w tych procesorów.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł artykułu wyraźnie wskazuje iż sprawdzamy jak zachowają się oba procki w połączeniu z nową kartą. W pewnych przypadkach może on zaważyć na decyzji o zakupie danego lub innego typu procka. Dlatego tez postanowiłem zabrać głos w dyskusji :).

 

Na początek gwoli ścisłości: 6400 domyślnie jest taktowany zegarem 2.13. To dość istotny błąd choć wydaje mi się iż taka a nie inna konfiguracja obu maszyn jest błędem jeszcze większym.

 

Proszę mi wytłumaczyc jeśli:

 

to dlaczego u licha w owym teście bierze udział wykręcony z 1800 na 2800 A64?

To raczej dość mocne przetaktowanie układu.

A skoro jednak decydujemy się kręcić deczko wyżej iż o te kilka Mhz to może odrobinę bardziej "symetrycznie". C2d bez problemu pójdzie również na taktowaniu 2800 (7x400) na zwykłym chłodzeniu AC.

A jak już sprawdzamy czy A64 ic2d dadzą radę, dla tych którzy OC nie lubią, to może jednak puśćmy je na taktowaniu nominalnym a nie kręćmy.

Odnoszę nieodparte wrażenie iż autor artykułu nieco na siłę stara się zmniejszyć różnicę wydajności w tych procesorów.

tytul artykulu wyraznie wslazuje ze sprawdzamy jak GRAFIKA zachowa sie w połaczeniu z prockami .. a nie odwrotnie

 

a co do procesora .. wszystkei testy byly wykonywane na takim zegarze by jak najmniej blokowac grafiki.

poptrzednie karty tez byly testowane na takim zegarze proca. po co? zeby mozna bylo miec porownanie.

im lepszy proc tym wieksza dokladnosc testowania ... bo unikamy blokowania karty przez procesor ...

ale ten artykul byl nie o podkrecaniu a o karcie graficznej ... pokazl (jak dla mnie to krysztalowo wyraznie) ze w rozdzielczosci 1600x1200 roznice zacieraja sie niemal ..

 

co do C2D

przecietne OC a64 bylo kolo 2.6-2.7ghz

C2D mozna podkrecic pewnie i wiecej .. i jakbys przeczytal recenzje ... to wiedzialbys czemu jest takie a nei inne taktowanie

 

nie zmiejszam roznicy wydajnosci tych procesorow .. bo jest ogromna... i o to rozne dziwne postacie typu zajchow sie kłuca

(a64 2800 super pi 16mb kolo 12min .... c2d 2650 kolo 9ciu :o)

chodzi o to ze jesli chcesz grac na karcie graficznej (a do tego sluzy nie prawdaż?) to nie musisz koniecznie miec C2D

 

p.s: co do tego E6400 to po prostu przy korekcji chlopaki pomieszali bo tam bylo E6600

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, skoro ma pokazac ze wystarcza to ok, a do czego tu c2d?? przeciez wszyscy wiedza ze jest duzo szybsze od poczciwego athlona na 939 i ddr1, od którego amd sie powoli odcina i tak juz

A DO TEGO DO [ciach...] ZEBY POKAZAC ZE A64 WYSTARCZA! ja pierdzeileczy nie rozumiesz po polsku? nie dochodzi ze zeby pokazac ze amd54 ma podobna wydajnosc jak c2d to trzeba test tez prtzeprowadzic na c2d TEZ?! dzizas....

 

ja mam zastrzezenie co do tej mobo na c2d.... nalezy pamietacv te ten foxcon to najwyzszych lotow nie jest, szczegolnie ze jest na 965 ktory nie za bardzo sie lubi z 3d...... a dfi i nf4 nie sa takie bedziewne jednak.

 

kolejna sprawa to pisanie ze c2d dobrze ze jest slabo @ bo moze ktos nie podkreca, ale jednak a64@2800 to juz jest jako takie oc, wiec przydaloby sie zeby intel mial chociaz te 3ghz, bo tyle zrobi "kazdy" egzemplarz....

 

i na koniec: arty Chaosa doskonale sie czyta.

 

//edit:

za dlugo pisalem i sie rozpisali....

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze to

"uwazasz ze 2800mhz i memki na 255 2-2-2-5 to slaby zestaw na A64"

tak uwazam ze to słaby zestaw

A jaki twoim zdaniem jest mocny?

 

Ja uważam, że recenzja bardzo dobrze wykonana. Przekazuje wszystko, co istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna sprawa to pisanie ze c2d dobrze ze jest slabo @ bo moze ktos nie podkreca, ale jednak a64@2800 to juz jest jako takie oc, wiec przydaloby sie zeby intel mial chociaz te 3ghz, bo tyle zrobi "kazdy" egzemplarz....

ja chetnie mobo co robi 400 fsb i wiecej przyjme na klate :>

pisanie receznji i dostawanie sprzetu nie polega na: "dajcie mi to to i to" tylko na zalatwianiu czego sie da..

jestem ciekaw ile osob by wspomoglo akcje ewentualnej zrzuty na sprzet testowy?

nie zapominajcie ze purepc dopiero zaczyna .. jestesmy pol roku na "scenie"

 

i na koniec: arty Chaosa doskonale sie czyta.

a dziękuje Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytul artykulu wyraznie wslazuje ze sprawdzamy jak GRAFIKA zachowa sie w połaczeniu z prockami .. a nie odwrotnie....

Trochę zbyt dwuznacznie wygląda ten tytuł. Przynajmniej ja odbieram go w ten sposób, iż artykuł nie jest testem karty a bardziej właśnie sprawdzeniem procesorów. Wiem że Ty wiesz co chciałeś dokładnie przekazać ale czytelnicy mogą to odebrać nieco inaczej.

 

... pokazl (jak dla mnie to krysztalowo wyraznie) ze w rozdzielczosci 1600x1200 roznice zacieraja sie niemal ....

.. ano zacierają bo karcie i tym testom (nie wszystkim bo jednak pewne różnice były) do szczęścia większy procek nie potrzebny. A że jutro czy pojutrze zrobisz test w tej samej konfoguracji ale juz na nowym programie to się nagle zwiekszą.

 

"Zauważyć można, śledząc wykresy z benchmarków, że im większa była rozdzielczość testowa, tym mniejsza była, bądź też zacierała się, różnica pomiędzy platformą opartą na C2D, a tą oparta na stareńkim już Athlonie64. Gry chodziły równie dobrze na A64 jak i na C2D."

I zdajesz sobie sprawę z tego co zasugerowałeś zielonym w tematyce? Że skoro śtarusieńkie A64 niemal dogania c2d to pewnie nowsze amd biją go na głowę. Bo co tam jakieś testy syntetyczne.

Ba może się trafic jakiś jeleń, który pobiegnie do sklepu i kupi sobie A64 bo mu spokojnie w grach da radę i to będzie właśnie Twoja wina :wink: :).

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba może się trafic jakiś jeleń, który pobiegnie do sklepu i kupi sobie A64 bo mu spokojnie w grach da radę i to będzie właśnie Twoja wina :wink: :).

Pokaz mi gdzie sobie A64 NIE!!! radzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi gdzie sobie A64 NIE!!! radzi?

Ktoś kiedś bardzo mądrze powiedział: Można zrobić testy w taki sposób, aby procesor x dał ciała, a mozna też zrobić aby procesor y był całkowicie wystarczalny.

 

Chaos - a nie próbowałbyś z jakimś AW9D? Bardzo przyjemne płytki imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedś bardzo mądrze powiedział: Można zrobić testy w taki sposób, aby procesor x dał ciała, a mozna też zrobić aby procesor y był całkowicie wystarczalny.

 

Chaos - a nie próbowałbyś z jakimś AW9D? Bardzo przyjemne płytki imho.

Jak mu wyslesz to pewnie spr :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi gdzie sobie A64 NIE!!! radzi?

Dziś radzi a jutro się zobaczy ale coś mi się wydaje że niekoniecznie :).

Ale Ty mi odpowiedz na pytanie: czy składającemu nowego kompa (dla uproszczenia bez limitu kasy) do gier poleciłbyś platformę A64?

Przecież sobie radzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś radzi a jutro się zobaczy ale coś mi się wydaje że niekoniecznie :).

Ale Ty mi odpowiedz na pytanie: czy składającemu nowego kompa (dla uproszczenia bez limitu kasy) do gier poleciłbyś platformę A64?

Przecież sobie radzi. :)

Twoje pytanie jest bezsensu, nie na poziomie i nie mam zamiaru ciagnac dalej tego offtopa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosze wrazenie ze czesc uzytkownikow zna sens artykulu ale kloci sie na sile tylko dla beki , artykul jest oczywisty wiec dajcie sobie spokoj z glupimi uwagami i piszcie na temat ... a moze rzeczywiscie czesc spoleczenstwa jest calkowicie nierozumna :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zdajesz sobie sprawę z tego co zasugerowałeś zielonym w tematyce? Że skoro śtarusieńkie A64 niemal dogania c2d to pewnie nowsze amd biją go na głowę. Bo co tam jakieś testy syntetyczne.

Ba może się trafic jakiś jeleń, który pobiegnie do sklepu i kupi sobie A64 bo mu spokojnie w grach da radę i to będzie właśnie Twoja wina :wink: :).

"Oczywiste jest, że na procesorze Intel C2D osiągniemy wyższe wyniki w testach syntetycznych, oraz poziom fps’ów w miejscach zależnych od procesora będzie większy. Jednak to miejsca, w których karta musi dużo renderować są najczęstszą zmorą graczy (wybuchy, cząsteczki itp). Karty z serii 8800GTX zapewniają mnóstwo fps’ów w tych krytycznych miejscach, bez względu na procesor."

 

"Testy OC przeprowadzone zostały na platformie wyposażonej w procesor Intela, by jak najbardziej wyeliminować ewentualne wąskie gardło procesora"

 

czytasz czasem cos co pisze w recenzji?

a jesli kupi a64 dlatego ze mu w grach starczy to nie bedie płakał

 

najpierw sie wszyscy kłuca ze c2d za dobry dla a64 w tym tescie .. a teraz nagle inny sie znajdzie co twierdzi ze ja cos le pokazalem..

 

Zamiast se dopowiadac jak baby .. to przeczytajcie co jest napisane w receznji

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pytanie jest bezsensu, nie na poziomie i nie mam zamiaru ciagnac dalej tego offtopa!

Poziomem to ono specjalnie nie odbiega od twojego.

Skoro nie potrafiłeś załapać o co chodziło w żartem rzuconej uwadze to już nie moja wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac musi byc cos nie tak... skoro tyle wątpliwosci, ok podsumowując... mysle ze wszystko przez zły dobór tematu artykułu, jesli to tylko test g80 i sprawdzenie czy athlon temu podoła to powinno byc g80 i czy athlon 64 wystarczy... mysle ze nie było by wtedy problemów, a nie Athlon 64 Vs Core 2 Duo bo to wygląda na test równorzędnych proców i wprowadza wszystkich w błąd, stąd moje zastrzeżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widac musi byc cos nie tak... skoro tyle wątpliwosci, ok podsumowując... mysle ze wszystko przez zły dobór tematu artykułu, jesli to tylko test g80 i sprawdzenie czy athlon temu podoła to powinno byc g80 i czy athlon 64 wystarczy... mysle ze nie było by wtedy problemów, a nie Athlon 64 Vs Core 2 Duo bo to wygląda na test równorzędnych proców i wprowadza wszystkich w błąd, stąd moje zastrzeżenia

aha ... no tak .. ale ja "gupi "

zapomnialem ze slowo VS oznaca rownorzędne....

o motyla noga ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy polacy zawsze musza na wszystko narzekac ? ja p......e nie macie do czego sie przyczepic to teraz 50 postow krytyki do tematu :| nie podoba sie wam to nieczytajcie ,zrezygnujcie z purepc i w ogole wyjedzcie z polski , mam juz dosc nieudacznikow co siedza i narzekaja ja stare cioty

 

ps.przepraszam za ostry jezyk ale inaczej sie nie da

 

edit ps2. skoro nie rozumiecie intencji takich artykulow i nie rozumiecie w ogole za duzo to moze odwiedzcie strone innego serwisu bardziej pro a mianowicie PC Lab tam artykuly sa na najwyzszym poziomie i nie ma do czego sie przyczepic

Edytowane przez guru2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Oczywiste jest, że na procesorze Intel C2D osiągniemy wyższe wyniki w testach syntetycznych, oraz poziom fps’ów w miejscach zależnych od procesora będzie większy. Jednak to miejsca, w których karta musi dużo renderować są najczęstszą zmorą graczy (wybuchy, cząsteczki itp). Karty z serii 8800GTX zapewniają mnóstwo fps’ów w tych krytycznych miejscach, bez względu na procesor."

 

"Testy OC przeprowadzone zostały na platformie wyposażonej w procesor Intela, by jak najbardziej wyeliminować ewentualne wąskie gardło procesora"

 

czytasz czasem cos co pisze w recenzji?

a jesli kupi a64 dlatego ze mu w grach starczy to nie bedie płakał

 

najpierw sie wszyscy kłuca ze c2d za dobry dla a64 w tym tescie .. a teraz nagle inny sie znajdzie co twierdzi ze ja cos le pokazalem..

 

Zamiast se dopowiadac jak baby .. to przeczytajcie co jest napisane w receznji

Czytałem już za pierwszym razem. Twój test to i pisz co chcesz. Chciałem Ci zwrócić tylko uwagę na niezbyt szczęśliwą formę jaką on przybrał i to że może przez to zostać niewłaściwie odebrany. Czasem wystarczy właśnie wyróżnienie jednego zdania a innego nie. Skoro uważasz mimo wszystko że wszystko z nią ok to nie ma o czym mówić.

 

PS: Mimo wszystko szkoda że nie przeprowadziłeś testów dodatkowo na nominalnych taktowaniach.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ... no tak .. ale ja "gupi "

zapomnialem ze slowo VS oznaca rownorzędne....

o motyla noga ..

nie oznacza równorzedny i dobrze o tym wiesz...

nie mam nic do artykułu bo jest w porządku, tylko to c2d mi w nim nie pasuje (a przynajmniej w tytule), po co się tak złoscic, powinienes przyjąc trochę krytyki, a nie tylko słuchac podlizywania sie jaki to artykuł suuuuuuuuuuper i c2d zaj..., na tym własnie polega forum ze kazdy moze się wypowiadac niezależnie czy mu się podoba, a nie sytuacja w której jesli nie podoba ci się krytyka to odrazu skaczesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...