Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Też właśnie zamierzam kupić pendriva 4GB w tej cenie i zastanawiam się nad tym

http://allegro.pl/item271740916_pendrive_s...wyprzedaz_.html

ew myślę jeszcze

http://allegro.pl/item271013704_corsair_fl...ysylka_5zl.html

ma może ktoś jakieś rady którego wybrać i czy ten samsung rzeczywiście jest oryginalny i czy warto zainteresować się voyagerem ?

Edytowane przez tomek3232

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys poszukal troche w necie i przeczytal ten temat od poczatku to dowiedzialbys sie ze ten samsung ma zapis faktyczny na poziomie 5,5MB, odczyt ok 18-20MB.

Natomiast Crosair zapis 6,3 w porywach max 8, odczyt ponad 20MB.

Nie wiem skad wzieli wieczysta gwarancje skoro producent daje (dawal 2 miesiace temu) 10 lat, a niektore sklepy sprzedajace go (|np. komputronik) 5 lat.

Mam go i denerwuje mnie wolny zapis, i duze spowolnienie przy zapisie malych plikow, ale pod wzgledem jakosci i trwalosci wykonania chyba najlepszy w tej cenie.

 

POmimo 2och miesiecy uzytkkowania i czestego sciagania zatyczki moja sama sie nie zsuwa - moze w moim juz to poprawili.

Edytowane przez Jericho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazajcie na pendrive CORSAIR VOYAGER 4GB GT - zakupilem takowego i okazalo sie ze w opakowaniu od modelu 4GB byl pen 2GB !!!!

Probowalem roznymi programami go formatowac i nic to nie dalo - ciagle bylo 2 GB ( dokladnie to ok 1,9 ) - myslalem ze to moze byc blad przy wyswietlaniu modelu ale jak chcialem zapakowac kilka plikow o lacznej wielkosci 3 GB to wywalilo info ze " za malo miejsca " - wiec smiem twierdzic ze albo corsair oszukuje , albo byl to blad na tasmie produkcyjnej ( model 2GB wsadzili do pudelka 4GB ) albo pojawily sie idealne podrobki.

...natomiast prawdą jest ze predkosci zapisu i odczytu byly swietne - ale za ponad 200zl 2 GB ??? no way .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo masz cos z oczami...i pomyliłeś cyferki na pudełku albo faktycznie jest jak mówisz , ja ostatnio brałem 2 takie Korsarze 1GB i 2GB i wszystko jest w porządku, pozatym na diodce tej co świeci na niebiesko masz napisane 1G lub 2G lub 4G-dla 4GB pena więc sprawdź i na tej podstawie + paragon reklamuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxer nie obraz sie ale puknij sie w czółko drewnianym młotkiem - podstawowke, srednia i studia konczylem dosc dawno i potrafie rozroznic cyfre 2 od 4 a na pewno jestem swiadom tego co pisze . Pen juz zwrocony i kase odzyskalem - trudno bylo dyskutowac ze mna sprzedajacemu kiedy zademonstrowalem mu pojemnosc pena na jego notebooku - na moje szczescie kupilem w normalnym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone przed chwilą na C2D E4500 (może stąd trochę lepszy wynik przy dużym pliku):

- zapis pliku 580 MB -> 91 sekund,

- zapis katalogu 250 MB z jpeg-ami po ok. 3 MB każdy -> 224 s.

Coś u Ciebie nie jest ok z tym penem i prędkościami zapisu

Osobiscie zakupiłem niedawno OCZ Rally2 4GB i jestem bardzo z niego zadowolony jest b.szybki a co do zapisu pliku 700MB (dokładnie 697MB) to proszę bardzo http://pl.youtube.com/watch?v=SOFMEM7SeMQ ok. 55 sek.

 

Testy w HDTach Long bench - średni odczyt - 33.1MB/s, średni zapis - 14,0 MB/s, czas dostępu - 0,5ms

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem 16GB OCZ Rally2 i mam mieszane uczucia

W HDTach i ATTO wypada bardzo dobrze, nawet lepiej niż powinien [28/15]

Programy te podają odczyt na poziomie 31-32 a zapis 20-25

Kopiowanie pliku 700MB z pendriva na dysk twardy trwa 24 sekundy

Natomiast kopiowanie tego samego pliku 700MB z dysku twardego na pendriva trwa 43 sekundy

W tej kwesti jest dobrze, natomiast gorzej jest przy kopiowaniu małych plików

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę o zakupie kingston data travel 1gb i samsung 2gb.........

dobry wybór?

Sam zakupiłem tego Samsunga, powinien przyjść po weekendzie. Miałem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> pospolitego Kingstona, ale gdzieś znalazłem test użytkownika, który kupił dwa takie Samsungi i przejechał je jakimiś programami do testowania. Wyniki mocno pozytywne, dużo lepiej niż np. Kingston. Do tego na allegro znalazłem go za 43.80 zł bodajże. Kumpel ma Kingstona 1gb, więc jak przyjdzie Samsung to postaram je sobie porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem 16GB OCZ Rally2 i mam mieszane uczucia

W HDTach i ATTO wypada bardzo dobrze, nawet lepiej niż powinien [28/15]

Programy te podają odczyt na poziomie 31-32 a zapis 20-25

Kopiowanie pliku 700MB z pendriva na dysk twardy trwa 24 sekundy

Natomiast kopiowanie tego samego pliku 700MB z dysku twardego na pendriva trwa 43 sekundy

W tej kwesti jest dobrze, natomiast gorzej jest przy kopiowaniu małych plików

mam obecnie OCZ Rally2 8GB i zapis wynosi ~12,3MB/s o ok 1,7MB/s wolniej niż wersja 4GB którą posiadalem wczesniej, odczyt wersji 8GB wynosi ~31,2MB/s

Sprawdź u siebie dokładnie zapis w HDTach RW bo napewno nie jest to 20-25MB/s

 

post-115019-1198158431_thumb.jpg

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko Jestem w posiadaniu pendriva corsair flash voyager 8GB(7,48GB) i jak chce wrzucić jeden plik o wielkosci 6,32GB (cod4)to mowi ze nie ma mniejsca i mam cos usunąć ale jak wrzucam mniejszej pojemnosci pliki to spokojnie wchodzi te ponad 7GB (4GB gra i jakies filmy) O co tu chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak można zaradzić na "Media device is write-protected" przy formatowaniu HP USB Disk Storage Format Tool?

 

Interesuje mnie również każdy inny sposób na utworzenie instalatora XP-ka na pendrive.

 

A mój pendrive, to pendrive nieczystej krwii, mianowicie Creative MuVo SE TX 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie PQI Cool Drive U339 2GB 48zł

Za cenę większych i szybszych pamięci wolałbym już dołożyć i kupić sobie 2,5" ~120gb dysk plus obudowa na usb

jestem nieco rozczarowany zapisem, gdzieś wyczytałem 8mb(write)/13mb(read), w rzeczywistości plik 100MB 4mb/16mb

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic test na zapis malych plikow, bo pena nie zawsze wykorzystujemy do przenoszenia filmow.

Wiekszosc penow przy malych plikach zwalnia masakrycznie.

np.patrio XT czy jakos tak ;)

 

 

popieram , ale moze to taka natura, ze male pliki sie gorzej kopiuje

 

 

 

 

Czy da sie Corsaira Voyagera GT 2gb lub Patriota X.... 2GB formatowac na ntfs bez problemów? Ponoc niektrzy producenci roznie przy tym majstrują.. Hmm?

 

Gdzies wyczytalem, ze koles na Patriocie uzyskal po formacie ntfs odczyt 75MB/s 8)

http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Pen...pelny,id,29033/

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...