Skocz do zawartości
Twiggy696

Zakup Pendrive'a - Wybór, Zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

odczyt: 32.000 MB/s

zapis: 9.500 MB/s

Widac ten typ tak ma i to sie zgadza z tym, co podaje producent (ale nie sprzedawczyki na "alegrze" !).

Producent (OCZ Technology) też ściemnia, bo dla mnie i dla OCZ Rally2, to Rally2, bez wzgledu na pojemność, a każdy nowy większy pen z serii Rally2 zapisuje coraz wolniej! W pierwszej wersji przy pojemności 2GB producent podawał transfer w liczbach 15/24MB/s (bez transferu minimalnego), a teraz asekuracyjnie 8-15/28MB/s. Ale tak na prawdę możemy uzyskać zapis na poziomie max do 10MB/s, a nie 15, czego dowodem są także Twoje testy.

 

A na allegrze można jeszcze sptkać uczciwych sprzedawców, ale z zasady nie są to detaliści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna mala wada - cena :)

 

W zasadzie to jest wiecej - 2 rzeczy w pendriveach mnie denerwuja:

- zatyczka ktora moze odpasc i sie zgubic (wyrabia sie)

- brak jakiegokolwiek mocowania do kluczy/breloczka

 

Niby wydajemy kase na szybki i drogi pendrive a dostajemy odpadajaca zatyczke (w koncu kazda zacznie spadac jak sie to nosi w kieszeni), bez mozliwosci doczepienia go. Rozwiazanie tych problemow nie jest jakies szczegolnie kosztowne konstrukcyjnie, a mimo to sporo topowych penow jest wlasnie pozbawiona tych cech - co jest dla mnie zagadka.

 

No generalnie tutaj się z tobą nie zgodzę. Pendriva używam od 1.5 roku obudowa nawet się nie zarysowała, noszony jest na smyczy(PD7) a zatyczka jest tam gdzie powinna być, ja za swojego PD7 zapłaciłem 130zł 1.5 roku temu i nie żauję żadnej wydanej złotówki. Innym mina zrzednie jak przyjdziesz do kumpla gdzie ty i drugi kumpel pokoleii zgrywacie film czy inne pliki i ty po włożeniu pena i naciśnięciu w TC Kopiuj czekasz 30sekund a twój kumpel co za pena dał 80zł czeka 5min to uwierz mi te 5 minut każdorazowo jest warte swojej ceny.

Wszystkim polecam PD7, mam kontakt z gościem od którego kupiłem pendriva postaram się aby jeszcze przywiózł gdyby ktoś chciał to wrzuci na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kwestionuje szybkosci PD7 ani tego ze szybkie pendrive'y sa fajne ;] Tylko trzeba pamietac ile to kosztuje, wieksze pojemnosci pd7 sa juz bardzo drogie niestety.

Ale nie kazdy nosi smycz, a jak pen wychodzi w starciu z kluczami w kieszeni? :) A fakt nawet jak ta nieszczesna zatyczka sie nie wyrobi, to podczas uzywania pendrive'a trzeba ja gdzies zdjac i trzymac (podobnie irytuja mnie dlugopisy z zatyczka ;]). Jest tyle sposobow na wyeliminowania zatyczki ze zwyczajnie dziwi mnie% pendriveow (szczegolnie tych najdrozszych ktore sa przeznaczone dla wymagajacych klientow) zbudowanych w konwencjonalny sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Rally2, to Rally2, bez wzgledu na pojemność, a każdy nowy większy pen z serii Rally2 zapisuje coraz wolniej! W pierwszej wersji przy pojemności 2GB producent podawał transfer w liczbach 15/24MB/s (bez transferu minimalnego), a teraz asekuracyjnie 8-15/28MB/s. Ale tak na prawdę możemy uzyskać zapis na poziomie max do 10MB/s, a nie 15

Tez prawda...

 

Mnie do zakupu tego modelu sklonily jego osiagi, ale tez jakosc wykonania, dobre opinie portali i uzytkownikow, pojemnosc i cena!

Osiagami zapisu nie jestem wiec zachwynocy, spodziewalem sie lepszych.

Ale predkosc odczytu, jakosc wykonania, pojemnosc i cena sa rewelacyjne!

Za 120 zl mamy swietnego wykonanego, firmowego pena o pojemnosci 8GB.

A jesli porownany osiagi z konkurencja, np. Sandiskiem, to Rally i tak wymiata.

Oczywiscie nie mowie tu o modelach "turbo", ktore kosztuja 2 albo i 3 razy tyle.

 

Natomiast absolutnie nie interesowaly mnie podele mniej pojemne, 2 czy 4 GB.

Po co mi taki PD7 2 GB, skoro niewiele bym na nim zmiescil ? Pliki Worda to ja pendrivem nie przenosze.

Przy takiej pojemnosci (2GB) to mi wszystko jedno czy czas zapisu bedzie 30 sekund czy 2 minuty.

Ale przy pojemnosciach 8GB, to juz ma znaczenie. Chetnie bym kupil PD7, ale 8GB.

Ciekawe czy mialby takie same osiagi jak model 2GB.

Gdzies mozna kupic PD7 w wersji 8GB i ile kosztuje ?

 

Już sobie sam odpowiadam:

http://allegro.pl/item326643278_usb_flash_..._pd7_200x_.html

 

270 zl !

To ja jednak PODZIEKUJE i wybiore Rally2 za 120 zl :)

Edytowane przez galaxian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki szybki pen 1GB polecacie?

1GB to chyba juz trudno kupic.

Nie lepiej 2GB ?

 

- A-Data PD7

- Patriot Xporter XT

- Corsair Voyager GT

 

Kazdy z nich jest bardzo szybki.

Wybierz ten, ktory sie podoba wizualnie :)

Edytowane przez galaxian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest "zwykły" Voyager, a pytales szybkie modele.

Jest OK, ale obecnie to nie jest juz extremalnie szybki model.

 

Maks. prędkość odczytu 24 MB/s

Maks. prędkość zapisu 15 MB/s (max)

 

Ale poczytaj komentarze!

Ludziom wychodzi ze predkosc zapisu to... 2 - 3 MB/s !

Dziwne to...

 

 

Wersja GT ma lepsze osiągi.

 

Maks. prędkość odczytu 34 MB/s

Maks. prędkość zapisu 21 MB/s

 

Zalezy na czym bardziej zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przymierzę Twój wybór z Komutronika do tego co masz w podpisie, to ja przestaję cokolwiek rozumieć.

Twoje wentylatory 120mm mają więcej pamięci niż ten pen :) a cena jednego wiatraka znacznie przewyższa cenę

korsarza wojadżera :) Jeżeli się mylę, to mnie popraw.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym pendrive " Corsair PenDrive Flash Voyager 8GB "

 

Link:--> http://www.allegro.pl/item331996587_nowy_p..._2_0_od_ss.html

 

Czy może ma taki, i czy warto go kupić parametry ma nie złe czy faktycznie tak jest ?

Widzisz jak wygląda, jakie ma parametry i albo bierzesz albo nie.

Jakieś wskazówki użytkowników znajdziesz np. w Komputroniku na karcie produktu z tym, że są to zazwyczaj uwagi wniesione po bardzo krótkim czasie, nawet nie używania, ale tylko posiadania danego urządzenia i nawet po części nie oddają prawdy o produkcie. Na google można znaleźć więcej informacji i mogą to być mniej lub bardziej wiarygodne testy.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym pendrive " Corsair PenDrive Flash Voyager 8GB "

Czy może ma taki, i czy warto go kupić parametry ma nie złe czy faktycznie tak jest ?

 

Tez myslalem o tym penie, ale...

- nie podoba mi sie jego design, zbyt kolorowy i kosmiczny :) wolalem cos bardziej eleganckiego

- zajmuje 2 gniazda USB, gdyz jest troche gruby... wiec jesli ktos ma wiecej urzadzen, to moze mu to przeszkadzac

+ plusem oczywiscie jest wodoszczelnosc... ale kto sie kapie z penami ? :D

Co do osiagow, to parametry producenta czesto wogole sie nie zgadzaja - musisz poszukac jakis testow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten voyager ma podobno kiepski zapis. Jak juz to wersja GT.

 

Ostatnio na allegro pojawilo sie sporo sandiskow contour:

 

http://allegro.pl/search.php?string=contou...1&country=1

 

Sa calkiem szybkie, ale za cene szybkiego pena dostajemy jeszcze fajny design, metalowa solidna obudowe no i ten bajer z chowaniem wtyczki. Ogolnie to jeden z ladniejszych pendriveow na rynku chyba.

 

Ja bym mial tylko opory z noszeniem tego w kieszeni, bo skoro dodaja specjalne etui.. to dosc dziwne z jednej strony solidna metalowa obudowa, a z drugiej blyszczaca plastikowa czesc ktora ladnie wyglada ale bardzo latwo ja zarysowac (stad pokrowiec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten voyager ma podobno kiepski zapis. Jak juz to wersja GT.

 

Ostatnio na allegro pojawilo sie sporo sandiskow contour:

 

http://allegro.pl/search.php?string=contou...1&country=1

 

Sa calkiem szybkie, ale za cene szybkiego pena dostajemy jeszcze fajny design, metalowa solidna obudowe no i ten bajer z chowaniem wtyczki. Ogolnie to jeden z ladniejszych pendriveow na rynku chyba.

 

Ja bym mial tylko opory z noszeniem tego w kieszeni, bo skoro dodaja specjalne etui.. to dosc dziwne z jednej strony solidna metalowa obudowa, a z drugiej blyszczaca plastikowa czesc ktora ladnie wyglada ale bardzo latwo ja zarysowac (stad pokrowiec).

Fajny jest chociaż trochę duży, ale po obejrzeniu tej prezentacji już zaczynam się martwić o trwałość tego mechanizmu ON/OFF. No i zupełnie dla mnie nie zrozumiały jest brak zaczepu na smycz. Dopiero pokrowiec ma jakiś zaczep. Ta prezentacja zdaje się potwierdzać moje obawy co do skuteczności tego zamykadła, które w tym modelu, jak widać na filmie, jest po prostu zrąbane :). Ale ładny jest i to trzeba mu przyznać. Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przyszedł mi dzisiaj OCZ Rally2 8GB, postanowilem go dość dogłębnie przetestować i podać wyniki na forum.

 

Więc:

Zapis filmu 700 MB na OCZ: 83

Kopiowanie filmu 700 MB z OCZ: 24

 

Ogólnie jestem b. zadowolony.

 

Załączam screeny poniżej.

 

/edit: zapomniałem dodać czegoś najlepszego - czyli odczytu z OCZ R2 w total commander.

post-117368-1206100788_thumb.jpg

post-117368-1206100825_thumb.jpg

post-117368-1206100849_thumb.jpg

post-117368-1206100891_thumb.jpg

post-117368-1206126725_thumb.jpg

Edytowane przez karols2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie tez zostane przy rally2 ale 16gb. Przy tej cenie sa to najtansze pendrivey o takim stosunku predkosc/pojemnosc. A ze glownie chodzi mi o duze pliki wiec tym bardziej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przyszedł mi dzisiaj OCZ Rally2 8GB, postanowilem go dość dogłębnie przetestować i podać wyniki na forum.

 

Więc:

Zapis filmu 700 MB na OCZ: 83

Kopiowanie filmu 700 MB z OCZ: 24

 

Ogólnie jestem b. zadowolony.

 

Załączam screeny poniżej.

Z tego co widzę to tylko szybkość i czas z Total Commandera wygląda normalnie.

Moja czwórka zapisuje z podobnym czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję pendrive, między innymi dla readyboost pod Viste, pojemność 8GB.

Zastanawiałem się nad OCZ 8GB LINK za 122zł i chciałbym się od was dowiedzieć czy warto za tą kwotę i czy w ogóle warto kupić tą pamięc flash?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję pendrive, między innymi dla readyboost pod Viste, pojemność 8GB.

Zastanawiałem się nad OCZ 8GB LINK za 122zł i chciałbym się od was dowiedzieć czy warto za tą kwotę i czy w ogóle warto kupić tą pamięc flash?

 

Pozdrawiam

Ja jestem zadowolony, chociaz spodziewalem sie szybszego zapisu.

 

Jednak nie polecam transakcji z panem Bieleckim - mialem z nim bardzo duze problemy i nieprzyjemnosci.

Zadnego biura, zadnego sklepu - to mieszkanie prywatne i wszystko zalezy od widzimisie pana Bieleckiego.

Np. nie ma go w domu bo poszedl kupic kartofle, albo nie ma towaru bo musi pojechac do hurtowni.

 

http://allegro.pl/show_user.php?uid=115161...pe=fb_recvd_neg

http://allegro.pl/show_user.php?uid=115161...pe=fb_recvd_neu

 

 

Zdecydowanie polecam kupowac tutaj:

http://www.lorien.waw.pl/opis.aspx?kat=33&id=PaP0234

 

Albo tutaj:

https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=3591

Edytowane przez galaxian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony, chociaz spodziewalem sie szybszego zapisu.

Jednak nie polecam transakcji z panem Bieleckim - mialem z nim bardzo duze problemy i nieprzyjemnosci...

Olać Pana Bieleckiego, nie mniej uwaga bardzo cenna, a lektura jego komentarzy nad wyraz pouczająca.

Ze swojej strony polecam ten sklep

Bardzo szybka i bardzo tania wysyłka kurierem i atrakcyjna cena.

100% satysfakcji. Dostawa z Wrocławia nad morze w niespełna 24h.

Zamówienie przyjęte do realizacji 12 marca, a 13 marca kurier stoi w drzwiach.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez tydzień OCZ Rally2 8GB i niestety zawód :( Realna prędkość zapisu na niego to max 8MB/s czyli połowa deklarowanej przez producenta. Odczyty OK. Serwis mi odpowiedział że te pamięci mają właśnie wolniejszy zapis na windzie innej niż Vista i bez problemu przyjęli zwrot (nie sprawdzałem ale jak na mnie to i odczyt powinien być niższy na XP...).

ATTO pokazywał czasem i 15MB/s przy zapisie ale w TC już była tylko połowa tego (pod explorerem mierzyłem czas i wychodziło podobnie). Także nie polecam jak ktoś oczekuje dużego zapisu.

Ostatecznie kupiłem Sandiska Cruzera 8GB - zapis do 18,5MB/s a odczyt o 10MB lepszy. Czego chcieć więcej? Tyle że jednak nie ma róży bez kolców. Po 1. Jest dość ciężki jak na pena. Po 2 nie ma zaczepu na smycz ale etui z zaczepem. no i po 3, tu dziwna sprawa, po usunięciu partycji U3 spada zapis do ok 14MB/s :blink: :blink: :blink:

To nie żart! Robiłem to parę razy. Ostatecznie, jako że nie lubię U3 a nie chcę tracić speeda, wgrałem na partycję U3 swoje pliki - prędkość była jak przy U3 czyli dobra. próbowałem samemu zakładać po 2 partycje o różnych rozmiarach ale to zawsze skutkowało spadkiem prędkości zapisu. Nie wiem czym to jest spowodowane :cry: Tak czy siak jeżeli chodzi o osiągi to za tą cenę nie ma nic nawet porównywalnego. PD7 jest już sporo droższy o szybszych napędach nie wspomnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych sandiskow ostatnio tyle wysypalo na allegro, ze ceny robia sie coraz lepsze.

Niektorzy narzekaja na ten system otwierania, ze skrzypi i robi wrazenie niezbyt wytrzymalego ?

 

Ale fakt ze ciezko o cos konkurencyjnego w tej cenie z takim zapisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci nie przeszkadza zapis.. ;] (tam w rzeczywistosci jest z 3mb/s)..

Ja bym radzil jednak szybsza pamiec, nawet 4gb zamiast 8. Mozna sobie latwo obliczyc ze przy 3mb, zapisanie calego 8gb zajmie ci jakies 40-45min..

W praktyce moze wyjsc wiekszy odczyc, zaleznosci od wielkosci plikow, nawet gdyby byl 2x wiekszy, to i tak strasznie wolny pen.

Trzeba celowac w cos co zrobi ponad 10mb w zapisie wg mnie.

 

edit:

 

http://allegro.pl/item337979774_najtanszy_...a_wysylka_.html

 

229zl?

 

Bo pelno jest jakis nonameow 32gb, ktore "gubia pliki", albo "nie mam mozliwosci sprawdzenia" :lol:, ale te z tej aukcji wydaja sie dzialac. Sprzedali podobnych nonameow 16gb za 150zl pelno i same pozytywy.

W sumie ciekawe, jesli dziala i da sie na to zapisac. Tylko calosc pewnie by sie kilka ladnych godzin nagrywala :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten DT-100 jest całkiem dobry, a prędkość zapisu jest nawet do trzech razy szybsza niż podaje producent. Miałem w domu czwórkę i ósemkę i oba peny miały identyczne parametry 9,5/22. Tak więc mamy poważny produkt za śmieszną ceną. Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...