Skocz do zawartości
Gość Bio

Co Na Frytki?

Rekomendowane odpowiedzi

a to nie jest przypadkiem ser w sprayu ?

Nie.

Ser znajduje sie w puszce ok. 3 litrowej (duża) ser w srodku jest w fomie płynnej ale bardzo bardzo gestej-potem to sie podgrzewalo i ser byl dalej gesty ale pod wplywem temperatury zrobił sie rzadszy. Jadłem to w zaprzyjaznionej restauracji Johnny's burgers w Richmond VA.eh az mam smaka-do tego grilled chicken burger ze swieza salatka-

eh a frytki jakie tam mieli?! były najlepszymi jakie w zyciu jadlem.Lepsze od MaCa(2 miejsce)byly naprawde pyszne ale nie wiedzieli jak sie je robi- były w mrozone w workach-chyba byly polewane?posypywane skrobia kukurydziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo robienia samych frytek to było coś już napisane że obtacza się je przed smażeniem w skrobi kukurydzianej, ale podobno najlepsze frytki są najpierw smażone, potem trochę gotowane, a na końcu smażone do zrumienienia - wtedy są miękkie i smaczne w środku, a mają pyszną zrumienioną skórkę =D mmm... [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smalec :lol:

Miałem nie pisać, ale nie mogę się powstrzymać ze śmiechu, bo przypomniałem sobie dawne czasy jak to zachciało nam się u kumpla w akademiku frytek pod piwko o 23 :D I lekko podpici pokroiliśmy ziemniaki, lecz los tak chciał ze mieliśmy tylko dwie kostki smalcu i patelnie :D i podczas spożywania tego … no frytek ;) padły słowa –„jedz szybciej, bo smalec zastyga i robią się białe”. Było po nich nam niedobrze Inie spaliśmy całą noc śmiejąc się ze 2 kostki smalcu na 3 osoby to zbyt wiele ;) Ale zaskakujące jest to że sporo wypiliśmy i się nie upiliśmy ;)

 

Co do tematu to posypcie sobie frytki przyprawami takimi jak Wegeta lub Kucharek. Wiem brzmi strasznie :) ale smak jest całkiem całkiem.

 

SOS TATARSKI WYMIATA !!

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie pisać, ale nie mogę się powstrzymać ze śmiechu, bo przypomniałem sobie dawne czasy jak to zachciało nam się u kumpla w akademiku frytek pod piwko o 23 :D I lekko podpici pokroiliśmy ziemniaki, lecz los tak chciał ze mieliśmy tylko dwie kostki smalcu i patelnie :D i podczas spożywania tego … no frytek ;) padły słowa –„jedz szybciej, bo smalec zastyga i robią się białe”. Było po nich nam niedobrze Inie spaliśmy całą noc śmiejąc się ze 2 kostki smalcu na 3 osoby to zbyt wiele ;) Ale zaskakujące jest to że sporo wypiliśmy i się nie upiliśmy ;)

 

Co do tematu to posypcie sobie frytki przyprawami takimi jak Wegeta lub Kucharek. Wiem brzmi strasznie :) ale smak jest całkiem całkiem.

 

SOS TATARSKI WYMIATA !!

:lol2:

mezczyni to maja suuuper pomysly XD !!! Jestescie slodcy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tematu to posypcie sobie frytki przyprawami takimi jak Wegeta lub Kucharek. Wiem brzmi strasznie icon_smile3.gif ale smak jest całkiem całkiem.

Sprawdziłem to i masz racje smak frytek jest całkiem przyjemny. Ciężko by było zjeść całą porcje z tymi przyprawami, ale ogólnie było bardzo dobre. Osobiście polecam jednak sól i keczup z MC’d :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, niech mi ktos przypomni - jak sie nazywa firma robiaca ketchup dla McD? Wiem, ze swego czasu mozna bylo ten ketchup kupic normalnie w sklepie (nawet mial chyba logo Maca na butelce), ale za Chiny Ludowe nie moge sobie przypomniec nazwy producenta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, niech mi ktos przypomni - jak sie nazywa firma robiaca ketchup dla McD? Wiem, ze swego czasu mozna bylo ten ketchup kupic normalnie w sklepie (nawet mial chyba logo Maca na butelce), ale za Chiny Ludowe nie moge sobie przypomniec nazwy producenta :(

heinz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Keczup + majonez + sok z cytryny, proporcje dobrac eksperymentalnie wedle upodoban, u mnie jest to 1:1 i troche cytryny

 

Tatar - pycha

 

Ser plynny - pycha ale mega ciezko znalezc

 

Odrazu po robieniu frytek kiedy jeszcze obciekaja nad frytkownica mozna skroic mozarelli albo gorgonzolli na tarce i pomieszac - frytusie pokrywaja sie wtedy serem miekkim i trzeba zjesc puki cieple ... PYCHA

 

Frytki mozna tez usmazyc z cienkimi paskami miesa, przyczym to jest juz wyzsza szkola jazdy. Numer jest taki ze frytki maja wtedy posmak miesa (kurczak / wolowina) a paski miesa zamieniaja sie w takie chrupkie paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z octem przecież to nie ma smaku.

Ma, taki trochę kwaśnawy...

 

a jak to wygląda? frytki do octu, kropienie octem maczanie pojedyńczo czy jak?

Pokropione octem, ale nie za dużo.

 

Frytki z octem? icon_lol.gif

 

Dobry zart [;

Też tak myślałem, ale że smakują mi chipsy o smaku salt & vinegar, spróbowałem, i żyję :]

 

Dzisiaj jadłem jeszcze raz, i trochę przesadziłem z octem, już nie były takie dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...