Skocz do zawartości
radeksz

Zbedne Komentarze Na Gieldzie

  

502 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w dziale Giełda powinna zostać wyłączona możliwość postowania?

    • Tak
      81
    • Nie, należy zostawić tak jak jest.
      126
    • Nie, ale powinno sie wprowadzic kary za zbedne komentarze w stylu "za drogo" itp.
      295


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Ale kogo chcesz tępić sprzedającego czy komentującego? imo to są siebie warci [;

Post odnosi sie do komentującego, takich właśnie powinno sie tępić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajac komentarze . inna rzecz jest denerwujaca - przylepione oferty moderatorow ktore zajmuja pol strony -czasami byly dawno nieaktualne itp . wg mnie mod jak kazdy inny uzytkownik forum powinien umieszac normalnie oferte a nie jakies przylepianie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak trudno moderacji edytowac swoje ogloszenia... nawet teraz jest tam cos o jakis fatobdy itp , wchodzisz a tam jakas klawiatura itp nagminnie wisza tam jakies przestarzale ogloszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście. Sami nie potraficie usunąc starych ogłoszeń moderatorów i redakcji?? Tylko musimy raportować. Na giełdzie w dziale Sprzedam są 4 ostatnie ogłoszenia nieaktualne a w kupię 3 ostatnie. (chyba). Naprawdę dziwne podejście do sprawy. :?

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze popup o nowej wiadomosci dziala poprawnie (nie zawsze wyskakuje powiadomienie, w rezultacie nie przeczytamy na czas wiadomosci), wiec mozna sie dowiedziec, ze jest ktos zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za zbędne komentarza powinna być kara, w zasadzie można usunąć możliwość odpisywania bo po co, i widziałem też temat poruszony o wystawieniu czegoś bez ceny, ma to sens tylko i wyłącznie jeśli przedmiot jest wystawiony na allegro, bo jeśli niema tzn powiedzmy ktoś text w stylu czekam na propozycje cenowe to bezsens,to też kara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaku z piekła rodem, polecam przeczytanie całego tematu, argumenty za pozostanieniem komentarzy przeważyły i tak zostanie ;)

 

BTW, co to za nieudane łamanie regulaminu w postaci wstawiania obrazka do podpisu? He?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwaniaku z piekła rodem, polecam przeczytanie całego tematu, argumenty za pozostanieniem komentarzy przeważyły i tak zostanie ;)

 

BTW, co to za nieudane łamanie regulaminu w postaci wstawiania obrazka do podpisu? He?

hehe, jak ostatni raz byłem na forum z pół roku temu to działało :)

 

 

nie mówię, że komentarze mają być koniecznie wyłączone ale te nie na temat karane

 

doskonałym tego przykładem jest temat

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=250396

 

jest wolny rynek, każdy może chcieć cenę jaka mu się podoba,a to że nikt nie musi kupić to inna sprawa

 

sig zmieniony B-)

Edytowane przez cwaniak666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh ja bym popolemizował :]

 

po pierwsze - > topik jak topik,, w sprzedam powinna być możliwość komentowania -> odpadną oferty skierowane do niezorientowanych :] to że wolny rynek jest to dobrze,, zawsze można się wymieniać opiniami o sklepie a że to forum to .. jest łatwiej

 

po drugie - > wystawianie bez ceny,, imho -> jeśli ktoś chce sondować rynek i prosi o oferty - > nie ma problema,, karałbym za za odpowiadanie na takie ogłoszenie PMką za ile sprzedasz / to ile chcesz :P

 

rzekłem B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Komentarze musza byc jesli chcemy byc SPOLECZNOSCIA, a nie kolejna lista ogloszen jakich setki gdzie kazdy bolek z Grojca wstawia oferty cegiel z ukrainy.

 

2 Kary za glupie komentarze ala "ten sprzet to szit" to dobry pomysl.

 

3 Informacja, czyli np linki do sklepow gdzie jest taniej, albo sprostowanie bzdur sprzedajacego (zdarzaja sie bajkopisarze wciskajacy kit, tak to mozna na Wolumenie, Stadionie czy allegro jesli jest sie lowca jeleni, ale nie _wspolforumowiczom_ ze SPOLECZNOSCI PurePC) sa jak najbardziej OK.

 

Widze ze komentarze najbardziej bola ludzi nieprzyzwyczajonych o krytyki. Cos ala mamusia zawsze glaskala i mowila ze najmadrzejszy a tu zly pan z internetu smie mnie prosic o CENE?? Rozwalaja mnie ludzie kazacy sie prosic TRZY RAZY o cene towaru, przyklad:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2810536

 

Nie dosc ze zamiast ceny jest "TANIO!!!" (z duzej i 3 wykrzykniki) to jeszcze DWIE prozby o cene skonczyly sie na podaniu GG bo "sprzedajacy" mial ochote sobie poklikac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest cos takiego jak powiadomienia o odpowiedziach...

 

@RusH:

Widze ze komentarze najbardziej bola ludzi nieprzyzwyczajonych o krytyki. Cos ala mamusia zawsze glaskala i mowila ze najmadrzejszy a tu zly pan z internetu smie mnie prosic o CENE?? Rozwalaja mnie ludzie kazacy sie prosic TRZY RAZY o cene towaru, przyklad:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2810536

 

Nie dosc ze zamiast ceny jest "TANIO!!!" (z duzej i 3 wykrzykniki) to jeszcze DWIE prozby o cene skonczyly sie na podaniu GG bo "sprzedajacy" mial ochote sobie poklikac ...

Mam skomentowac Twoj tryskajacy inteligencja komentarz w owym topicu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest cos takiego jak powiadomienia o odpowiedziach...

yhmm

 

myślałem o czymś w rodzaju przynajmniej domyślnie ustawionego automatycznego powiadamiania o postach we własnym topiku na giełdzie,, niektórzy mogą nie wiedzieć że im ktoś troluje w topiku ew. zadaje pytania

przy okazji ożywiło by to trochę nasze sprzedam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RusH:

 

Mam skomentowac Twoj tryskajacy inteligencja komentarz w owym topicu?

ja nie chce niczym tryskac, ja chcialem kupic ram a skonczylem na klikaniu w te i wewte bo "sprzedajacy" nie chcial sprzedac tylko o tym podyskutowac

 

Ja tez mysle o tym samym - na gorze po prawej stronie masz przycisk opcje, kliknij w niego i wybierz "sledz ten temat" ;)

Ew. pogrzeb w opcjach powiadomien w panelu kontrolnym.

nie istnieje opcja autosubskrypcji, nawet pod wlasne tematy

 

Ja skomentuje po polowie strony jego postow - postojebca. Szkoda czasu.

RusH

Dołączył: 13-kwiecień 02

Łącznie postów 236

 

Orgiusz

Dołączył: 22-październik 02

Łącznie postów 9 597

 

costi

Dołączył: 6-listopad 04

Łącznie postów 10 618

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie chce niczym tryskac, ja chcialem kupic ram a skonczylem na klikaniu w te i wewte bo "sprzedajacy" nie chcial sprzedac tylko o tym podyskutowac

Co nie usprawiedliwia w zaden sposob posta o tresci, cytuje, "hau?" (koniec cytatu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie usprawiedliwia w zaden sposob posta o tresci, cytuje, "hau?" (koniec cytatu).

??!? tz jestes zwolennikiem 1 opcji z ankiety? czy 3 z karami za pytanie o cene? normalnie nie wiem czy smiac sie czy plakac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, krotko, bo juz mnie to wkurzac zaczyna: wpadasz tu ze swietym oburzeniem, ze w temacie toczy sie bezcelowa dyskusja, po czym jak sie wejdzie do tematu, to jedyny komentarz jest Twoj, w ktorym napisales tylko i wylacznie "hau?". To o co Ci biega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, krotko, bo juz mnie to wkurzac zaczyna: wpadasz tu ze swietym oburzeniem, ze w temacie toczy sie bezcelowa dyskusja

Proponuje jakies kursy komunikacji :) bo nie bardzo zrozumiales moja wypowiedz (mimo ze byla wypunktowana 'jak dla kobiety').

Ja nigdzie nie wpadam, tym bardziej nie mialem pretensji o bezcelowa dyskusje w temacie umieszczonym w dziale gielda, nie mam tez nic przeciwko komentarzom w tym dziale. Podalem po prostu przyklad co potrafia wyczyniac ludzie nie podajacy ceny (oczekuja randki na gg) i sformuowalem teze co do ich pokrewienstwa z przeciwnikami komentarzy (bo jeszcze ktos sie zapyta otwarcie o cene i nici z randki gg).

 

po czym jak sie wejdzie do tematu, to jedyny komentarz jest Twoj, w ktorym napisales tylko i wylacznie "hau?". To o co Ci biega?

Jak wyzej, mi biega o przejrzystosc i otwartosc. Rozmowy o cenie na pw, oczekiwanie na propozycje tylko na PW, czy w koncu wyłaczona mozliwosc postowania w dziale gielda sluza tylko i wylacznie zmniejszeniu transparentnosci i sprzyjaja kombinacjom. Jestesmy spolecznoscia, znamy sie (jakos bo jakos, ale zawsze), rozmawiamy ze soba, wymieniamy zdania informacje i opinie. Dzial gielda nie jest anonimowym dodatkiem do wyborczej. Dla mnie jest to miejsce gdzie moge miec pewnosc (badz nadzieje, wciaz czekam na zwrot kasy za dysk, na szczescie dzieki modowi purepc mam pelne namiary na goscia) ze sprzet bedzie zgodny z opisem, nie kombinowany (a jak kombinowany to z dokladnym opisem co bylo robione) i rozsadna uczciwa cena (a nie polowaniem na rykowisku ala "okazje" allegro czy 'kup pan zegarek' z ulicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem głupie posty w stylu drogo, tu taniej ( nie dotyczące sprzetu ) powinny być jakoś karane. Takie sprawy powinno załatwiać się na pw bo w końcu od tego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem głupie posty w stylu drogo, tu taniej ( nie dotyczące sprzetu ) powinny być jakoś karane. Takie sprawy powinno załatwiać się na pw bo w końcu od tego jest.

powiedzial oszust :

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=251718

 

i wlasnie PO TO potrzebne sa komentarze. Jestes tu 15 dni i juz robisz walki na allegro jednoczesnie postujac jak to sie zle dzieje ze ludzie moga ostrzec przed toba innych?

Edytowane przez RusH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot on Chyba nie widzisz różnicy między oszustem a małym nie porozumieniem. Powiem Ci że masz fajną metodę.. Oceniasz ludzi po stażu na forum, oceniasz postfuckerstwo po ilości wysłanych wiadomości. Już nic nie piszę i przepraszam że akurat tu ale nie mogłem się powstrzymać. ot OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nudne, wygrała opcja "Nie, ale powinno sie wprowadzic kary za zbedne komentarze w stylu "za drogo" itp." A wciąż widzę tam posty typu : Za drogo idź na allegro, twoje ceny są z kosmosu ble ble ble . Najlepiej kasować te posty i dawać surowe kary. Przeważnie w dyskusje wtrącają sie osoby które w ogóle nie kupują nic tylko robią zamieszanie. Każdy jest myślę na tyle inteligentny że potrafi ocenić czy produkt jest drogi czy nie np porównując z ceną sklepową :mur: Cena mi się nie podoba to nie kupuję albo indywidualnie ze sprzedawcą próbuję się targować i dogadać po ludzku a nie z gębą od razu że za drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...