Skocz do zawartości
radeksz

Zbedne Komentarze Na Gieldzie

  

502 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w dziale Giełda powinna zostać wyłączona możliwość postowania?

    • Tak
      81
    • Nie, należy zostawić tak jak jest.
      126
    • Nie, ale powinno sie wprowadzic kary za zbedne komentarze w stylu "za drogo" itp.
      295


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

To ja tak przewrotnie zadam pytanie:

 

co byście powiedzieli na OBOWIĄZEK podawania ceny w przypadku ofert sprzedaży na giełdzie?

Jestem za a nawet przeciw. Może nie obowiązek podawania ceny lecz podawanie ceny minimalnej poniżej której sie nie sprzeda? Lecz to też nie jest sposób. Jeżeli ktoś nie wie ile coś może być warte więc pisze żeby słać oferty na PW. Więc i tak źle i tak nie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy sie zrobi takie allegro.

 

Nie wiem czy kiedys juz nie wypowiadalem sie w tym temacie (moze pisalem cos innego jak teraz chce napisac).

 

Zablokowac mozliwosc postowania, w razie jakiegos naciagania, przekretu czy czegos w tym stylu dawac zgloszenia do moderatorow.

 

No i nie ma problemu. Co do ceny, zdjec lub innych spraw nie powinno byc problemu z dogadaniem sie na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena powinna być obowiązkowo podawana, a jeśli chcemy sprzedać komuś taniej, np. znajomemu z forum, to i tak to zrobimy.

Jeśli ktoś liczy, że będzie użądzał licytację, to niech szuka miejsca na allegro i tego typu serwisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

ot on Chyba nie widzisz różnicy między oszustem a małym nie porozumieniem. Powiem Ci że masz fajną metodę.. Oceniasz ludzi po stażu na forum, oceniasz postfuckerstwo po ilości wysłanych wiadomości. Już nic nie piszę i przepraszam że akurat tu ale nie mogłem się powstrzymać. ot OFF

Ale właśnie po tym ocenia się ludzi, którzy coś sprzedają na giełdzie, tutaj mało kto kupi Ci coś od usera z 3-4 tyg stażem, którego mało kojarzy, co byś o tym nie myślał taka jest rzeczywistość, nowi nie są wiarygodni, zrozumiesz jak trochę tu pobędziesz ;)

 

btw. tutaj zostałeś oceniony po złamaniu regulaminu allegro i wiedz że tutaj już raczej nic nie sprzedasz :)

 

To ja tak przewrotnie zadam pytanie:

 

co byście powiedzieli na OBOWIĄZEK podawania ceny w przypadku ofert sprzedaży na giełdzie?

ja jestem za, często wchodzę na subforum "sprzedam" jak szukam jakiejś części, ale po 5 min daje sobie spokój, bo na 5 ofert przy 4 trzeba proponować cene i najczęściej ta cena się nie podoba, a za tyle gdzie indziej sobie kupię spokojnie.

 

jestem za ;)

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<ponizsze jest opinia prywatna, nie stanowiskiem moderacji ;) >

 

Ja jestem rowniez za: nie bede sie bawil ze sprzedajacym w podchody pt. "a moze za tyle"

 

Jak dla mnie oczywistoscia jest, ze to sprzedajacy proponuje cene, potem mozna sie ew. targowac, ale punkt wyjscia podaje sprzedajacy, a nie urzadza licytacje pt. "slac oferty na PW".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heee :]

 

też jestem za podawaniem cen na giełdzie

 

male sprostowanie w kwestii "nie podajesz ceny lubisz randki na gg",, nie lubie,, czekam na propozycje, sensowne, jak dostaje - sprzedam. Z tym ze zamiast tego zazwyczaj dostaje się mniej sensowne albo pytania za ile sprzedasz :P

 

więc w duchu "zaczynania od siebie" ustalilem cene pamięci które chce sprzedać ;] linka do tych pieknych okazałych i jakże sprawnych pamiątek macie u mnie w sigu,, nie to żebym robił reklamę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem zainteresowany kupnem czegoś, to siadam przy komputerze, poświęcam godzine czy dwie na zaznajomienie się z rynkiem, zaglądam na Allegro, jakąs porównywarke cen, czy dział giełda w tym przypadku i zamawiam, ewentualnie wysyłam dodatkowe zapytanie do sprzedającego, jesli cos jest niejasne. I kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może pomyślcie o zrobieniu jasnych zasad co od ogłoszeń na giełdzie.

Chociażby tak jak jest na PDAClub.pl Nic Was (nawet niekoniecznie Was) nie kosztuje stworzenie kilku prostych zasad, a później jedynie działać w przypadku raportów. Wszyscy będą zadowoleni, będzie przejżyście, ułatwienie dla każdego. Przede wszystkim dla kupujących, a to właśnie pod nich dostosowany powinien być ten dział!

Gdybym mógł, to najchętniej banowałbym takiego "sprzedawce", który podaje tylko GG.

Może wreszscie by tak dobrze było wyjść naprzeciw inicjatywie userów?:>

Równie dobrze można powiedzieć, że taki gość jest niezainteresowany sprzedażą i olać temat, a w takim razie po co w ogóle trzymać takie ogłoszenia, które zaśmiecają giełdę?

 

Zaraz będzie, że próbuje wprowadzić zbędny formalizm, ale niech każdy się zastanowi o ile łatwiej przeglądać ogłoszenia i podejmować wstępne decyzje, jak mamy jasno określone: stan tech./wizualny, gwarancję, cenę, możlwiość negocjacji, kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mnie wnerwiaja ogloszenia bez ceny. jak chce cos sprzedac to chyba wiem ile to jest warte lub jaka kwota za dany towar mnie satysfakcjonuje. powinien byc wymog, ze albo podajemy cene albo link do aukcji a za "propozycje na pw powinny leciec % lub ban :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potem tylko zaczyna się bezsensowne negocjacje. Gość wie po ile co idzie na Allegro i ile mniej więcej jest warte. Jak poda cene to tylko może zwiększyć ilość interesantów. A jak widzę ,że gość pisze "cena na PW" to myślę sobie ,że pewnie zawoła więcej i zacznie cudować czemu tyle. Sam się o tym przekonałem ze dwa razy.

 

Zdjęcia + Cena i dokładny opis ,albo link do aukcji. A nie ogłoszenia w stylu:

 

"Sprzedam Galaxy 7600GT 256MB DDR3" sprawny. Cena na PW"

 

Komentarze mogą być zablokowane, bo jak ktoś chce kupić to się odezwie i wtedy ew. będzie negocjował cenę jak sprzedawca zawoła za dużo ,albo oleje i poszuka innego sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, jest to już tekst w stylu "cenka na pw" z działu o WC/DI/LN/FC. Tam można było zakazać, a tu już nie...

To jest zupełnie inna sprawa O_o Ale jak już na siłę to porównywać, to to jest Waszym zdaniem dobre? Jak dla mnie jak ktoś coś sprzedaje/robi na zamówienie to powinien podać cenę otwarcie, a nie zakładać temat "mój kontener, napisać w Nim, że ma 5 sztuk i są an sprzedaż, ale cena na PW.

 

Chcecie, żeby na giełdzie były tematy "Sprzedam XXX, jak ktoś chętny to niech mi napisze PW, a wyśle cenę."

 

Imo na giełdzie ceny powinny być w tematach, a jak ktoś nie chce sprzedać, to niech napisze, że do negocjacji, jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho powinno byc:

- obowiazkowo cena albo link do aukcji

- obowiazkowo info o gwarancji

- obowiazkowo info czy i gdzie mozna odebrac osobiscie

 

A kwestie komentarzy ja widze tak:

- albo sprzedaje sensowny towar w sensownej cenie i mi to wisi co jakis przyglup pisze bo dobry sprzet sam sie obroni

- albo ktos szuka frajera i wtedy kazdy komentarz mu przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kwestie komentarzy ja widze tak:

- albo sprzedaje sensowny towar w sensownej cenie i mi to wisi co jakis przyglup pisze bo dobry sprzet sam sie obroni

- albo ktos szuka frajera i wtedy kazdy komentarz mu przeszkadza.

Do ktorego punktu zalicza sie to: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=255028 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...