Skocz do zawartości
radeksz

Zbedne Komentarze Na Gieldzie

  

502 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w dziale Giełda powinna zostać wyłączona możliwość postowania?

    • Tak
      81
    • Nie, należy zostawić tak jak jest.
      126
    • Nie, ale powinno sie wprowadzic kary za zbedne komentarze w stylu "za drogo" itp.
      295


Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie przy zakładaniu tematu powinno sie obowiązkowo podawać cenę (zawsze mozna dopisac "do negocjacji"), bo innaczej to wyglada tak, ze 10 postów jest pod spodem z pytaniem o cenę.

 

Teraz będą głosy, ze jak bedzie podana cena, to bedą komentarze "za drogo" itp. I to wlasnie takich krasnoludków z takimi postami trzeba wybijać.

 

IMHO powinno sie wprowadzić obowiązkową cene

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już coś miałoby być zmieniane, to równie dobrze można by pomyśleć o wprowadzeniu zasad opisu- chociażby takiego jak na pdaclub.pl

Kwestia tylko tego czy takie coś rzeczywiście jest nam potrzebne... Również nie lubię ogłoszeń, gdzie nie ma ceny. Oczywistym jest, że każdego użytkownika można traktować inaczej- "znajomym" się coś opuści, ale to chyba właśnie po to powinno się pisać: "możliwość negocjacji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO - jak ktos nie szuka jelenia i chce sprzedac za rozsadna cene, to nikt mu nie bedzie trolowal, jesli zas chce znalezc kogos mniej obeznanego w cenach, to nie ma sie co dziwic, ze ludzie sie smieja.

Takze, jesli ktos wystawi aukcje np. na allegro, da linka, to chociazby cena bylaby kosmos, to nikt nie powinien trolowac (a jak ktos sie wyrwie to mu %), ale jak osobnik da ogloszenie z cena kosmiczna, to nie dziwmy sie...

 

dobry sprzet i dobra cena same sie bronia!

 

inna tez sprawa, ze duzo ludzi rejestruje sie na ppc.pl po to tylko, zeby dac jakies odjechane ogloszenie, albo wala wykrecic. i tutaj propoowalbym okres karencji, np. dopiero po tygodniu od zarejestrowania sie dostac mozliwosc dawania ogloszen w dziale gielda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pkt 3 + cena obowiązkowo bo to jest trudne i dla kupującego i dla sprzedającego. Kupujący najpierw musi odwiedzić sklepu i sprawdzić co i jak z cenami, a jeszcze jak jakieś selekty to jużw ogóle fajno się robi. Sprzedający z kolei musi pisać niezliczone PMki do potencjalnych kupujących ... trochę by to ułatwiło sprawę, dlatego też przychylam się do wniosku LukeXE.. a to że ktoś ze sprzedających będzie miał problem z ustaleniem ceny ?? jest allegro, ebay i kilkadziesiąt sklepów komputerowych online... przede wszystkim ceneo i skąpiec więc nie ma raczej problemu... w sumie dla kupującego też nie :D Poważnym mocnym punktem jest po prostu brak pisani9a do każdego PMki z ceną :D

 

Rosolini przeczytałem twój sig i się zastanawiałem jaka to część pamięci i jakie to pamięci.... oooops chyba za póxno na czytanie małymi literkami. :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za ot..

Rosolini przeczytałem twój sig i się zastanawiałem jaka to część pamięci i jakie to pamięci.... oooops chyba za póxno na czytanie małymi literkami. :D

Pozdrawiam.

W niedzielę, 10 grudnia 2006 roku w szpitalu w stolicy Chile, Santiago zmarł generał Augusto José Ramón Pinochet Ugarte - jeden z niewielu ludzi w XX wieku, który zwycięsko stawił czoła komunizmowi...

wiecej mozna poczytac m.in. na: http://www.kapitalizm.republika.pl/pinochet03.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje:

- podawanie orientacyjnej ceny i dokladne opisy lub odnosniki www

- w przypadku braku kontaktu przez pm postowac w temacie

- kary dla komentatorow

inaczej bedzie drugi pclab gdzie znawcow sa tony i wylewaja w gieldzie swe madrosci. Zawsze cenilem goelde na tweak.pl konkretna rzeczowa bez zbednych komentow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje:

- podawanie orientacyjnej ceny i dokladne opisy lub odnosniki www

- w przypadku braku kontaktu przez pm postowac w temacie

- kary dla komentatorow

inaczej bedzie drugi pclab gdzie znawcow sa tony i wylewaja w gieldzie swe madrosci. Zawsze cenilem goelde na tweak.pl konkretna rzeczowa bez zbednych komentow

dokladnie, sam się tam ogłaszałem i nie było ogloszenia w którym nie bylo by dyskusji, nie róbcie tego z ppc!

 

ps : @ ktoś tam wspomniał o tygodniu od zarejestrowania na forum aby korzystać z giełdy, IMHO dobry pomysł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie, ale teraz jest to przegiete w druga strone.

swieta racja :)

 

IMO, chyba kazdy zapomina, ze to jest FORUM DYSKUSYJNE, wiec zabranianie komentowania troche kloci sie z cala idea...

 

Wiadomo, ze jesli ktos w zywe oczy zieje ze sprzedajacego, to kara nalezy sie, jednak madra i trafna krytyka nikomu nie zaszkodzily -a dobry towar za dobra cene sam sie obroni :)

w koncu to nie allegro, gdzie kazdy liczy na upolowanie idioty.

 

Inna sprawa, jesli ustanawiac jakies zasady to powinny byc one jasne, a nie dawanie % wg nastroju i humoru moderatora...

 

zreszta po co ten caly temat, czy jest az tak tragicznie?

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najprościej będzie wybrać 3 i jeśli ktoś skomentuje to zku 5 dni . A jedyne odpowiedzi jakie będą uznawane to np. przy sprzedaży gpu i cpu -karte graficzną nieaktualna ale procesor wiąż szuka kupca.

 

najprosciej bedzie zostawic jak jest :damage_wall: :)

wcale nie ma tak strasznego burdelu, a jak ktos chce znalel lolka na forum, to faktycznie trollowanie moze mu nie podobac sie i troche przeszkadzac :)

 

nalezaloby tylko zwrocic uwage, aby komentarze nie byly chamskie i bezsensowne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kilku ludzi wyżej to poruszyło...

Przede wszystkim nasz naród jest, jaki jest i każdy w większym, lub mniejszym stopniu o tym wie.

Bynajmniej musi byc pewien porządek i ład.

 

Bardzo dużo jest ofert bez cen... To jest po prostu bez sensu! Człowiek sprzedaje i nie wie, ile za to chce, czy może broni sie bez sensownym argumentem, że zaraz jakiś głąb skomentuje jego cenę...

Oczywiście takich głąbów trzeba ostrzegać/karać, w zależności od stopnia głupoty. Ale nikt nie sprzedaje tutaj antyków przecież, komputery itp są sprzętem produkcji masowej, ceny sprzedający może podać bez problemu! O ile chce. Bo może nóż, widelec, jakiś kowalski da więcej czy co. Nie rozumiem tego...

 

Kupujący tak samo może sobie sprawdzić ceny i ją zakceptuje, albo nie, bez komentowania.

 

Osobiście uważam, że zadbany sprzęt, który chodził u dobrego usera pod dobrym zasilaczem i odpowiednio się z nim obchodził jest wart więcej niż jakiś dobity... Osobiście znam kilku ludzi co kopią obudowę sromotnie, bo np. komputer im się z jakiegoś powodu wyłączył, albo po prostu obudowa służy do kopania, choćby HDD z niej bym nie chciał kupować... Oczywiście nie każdy musi się z tym zgadzać, tak samo, jak nie każdy musi mieć firmowy zasilacz.

 

Czasem ktoś sprzedaje sprzęt nietypowy, super oc, nietypowe serie, bardzo dobre parametry ( np. timingi, etc ) - co do ceny to i takiemu sprzętowi bez problemu ktoś ustali cenę, o ile faktycznie chce sprzedać dany sprzęt...

Ale uważam, że jak ktoś się chwali, że jego CPU jest the best i wyciąga najwięcej/dużo, to niech to udoumentuje!! Fotki, linki, niech się postarają. Ja też mogę sobie napisać, że moje Twinmosy mają super OC :lol: -> ( super i inne przymiotniki to pojęcie względne, dla mnie super będzie znaczyło jedno, dla innego czlowieka drugie. ) Zdjęcia np. podkręconego o ileś tam MHZ CPU niech ludzi konkretnie udokumentują, fotki, scren, z min 2h w stresie i do tego temperatury, etc. Tak samo środowisko pracy, bo co mi po tym, że kupię CPU co super się kręci ,ale jest już tak przegrzany, że bez bardzo dobrego chłodzenia strach go włączać na zwykłym chłodzeniu.

 

Jeśli sprzedający opisze każdy szczegół, to jak ktoś będzie chciał to kupić, będzie znał cenę, to napsize jedną wiadomość i po zawodach, a tak to są pytania na PW i to sporo ich musi być...

 

A same karanie głupiego komentowania to jestem za ostrzeżeniami za bezsensowne posty, pkt za głupie dyskusje, BAN za dalsze komentarze.

 

Jednak, jesli ktoś poprosi o same informacje o produkcie, to myślę, że powinny zostać przedstawione dla wszystkich... Jeśli sprzedający nie będzie chciał się pochwalić, udokumentować możliwości jego sprzętu, to pkt dla niego...

 

No i myślę, że na koniec to po prostu prośba do sprzedających, żeby naprawde zastanowili się nad swoimi cenami, czasem i dwukrotnie, bo niektóre ceny po prostu z kosmosu biorą i to jest śmieszne i w sumie głupie. Każdy ma prawo żadać za swój sprzęt tyle, ile sobie chce, ale niech to opisze, że cena taka wysoko, bo sprzęt jest bardzo zadbany z róznych powodów, które wymieni...

 

Osobiście uważam, że nawet wysokie ceny nie są zaporą, tylko cwaniactwo i głupota.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było ludzi, którzy pod ogłoszeniami piszą posty typu "lol jaka cena", to nie ma się co dziwić, że coraz mniej osób podaje cenę. Nie jest to miłe, dlatego coraz mnie osób owe ceny podaje. Koło się zamyka.

 

Rozumiem komentarze z pytaniami typowo technicznymi odnośnie sprzedawanego podzespołu lub poproszenie o dodatkowe informacji (nie każdy jest idealny i może coś pominąć pisząc ogłoszenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jednak, jesli ktoś poprosi o same informacje o produkcie, to myślę, że powinny zostać przedstawione dla wszystkich... Jeśli sprzedający nie będzie chciał się pochwalić, udokumentować możliwości jego sprzętu, to pkt dla niego...

 

2) No i myślę, że na koniec to po prostu prośba do sprzedających, żeby naprawde zastanowili się nad swoimi cenami, czasem i dwukrotnie, bo niektóre ceny po prostu z kosmosu biorą i to jest śmieszne i w sumie głupie. Każdy ma prawo żadać za swój sprzęt tyle, ile sobie chce, ale niech to opisze, że cena taka wysoko, bo sprzęt jest bardzo zadbany z róznych powodów, które wymieni...

 

Osobiście uważam, że nawet wysokie ceny nie są zaporą, tylko cwaniactwo i głupota.

AD1. Dawać procenty sprzedającym za to, że nie odpowiedzieli na pytanie dot. wystawionego sprzętu? To według mnie było by trochę dziwne. Po jakim czasie dawać im procenty?

Nikt nikogo nie zmusza do kupowania. Jeżeli nie odpowiada ci ilość informacji o produkcie to nie musisz go kupować.

 

AD2. Każdy ma prawo żądać za swój sprzęt ile mu się podoba, i jak wyżej pisałem nikt was nie zmusza do kupowania.

 

 

Cena powinna być obowiązkowo podawana. Ułatwia to bardzo w podjęciu decyzji. Nie trzeba czekać na PW z ceną.

 

 

A posty typu (może i nie są zbytnio aktualne, ale pokazują o co biega):

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2486172

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2483668

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2485203

 

według mnie są niepotrzebne.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie było ludzi, którzy pod ogłoszeniami piszą posty typu "lol jaka cena", to nie ma się co dziwić, że coraz mniej osób podaje cenę. Nie jest to miłe, dlatego coraz mnie osób owe ceny podaje. Koło się zamyka.

 

Rozumiem komentarze z pytaniami typowo technicznymi odnośnie sprzedawanego podzespołu lub poproszenie o dodatkowe informacji (nie każdy jest idealny i może coś pominąć pisząc ogłoszenie).

Dziś sie zapytałem czloweka o cenę pamięci, nie żalę się ani nic, bo mi to wisi, ale pokazuje o co w większości wypadków chodzi z ceną:

- Ile za te Pamięci?

- A ile jesteś w stanie dać?

To jest w skrócie rozmowa z PW, mogę przesłać całość, o ile to istotne, usera nie podam, ale jest to człowiek, co ma sporo ilość postów, więc na pewno nie pierwszy lepszy Kowalski...

 

A co do opisu sprzętu to człowiek nie musi podawać każdeko szczegółu, ale jak będzie chciał je sprzedać i się ich nie wstydzi to opowiedzieć o nich jest coś w stanie. Ale o opis to mi chodziło przede wszystkim w postach w których się opisuje super wydajność i super obiecanki cacanki :wink: Bardzo dużo takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś sie zapytałem czloweka o cenę pamięci, nie żalę się ani nic, bo mi to wisi, ale pokazuje o co w większości wypadków chodzi z ceną:

- Ile za te Pamięci?

- A ile jesteś w stanie dać?

i to jest podstawowy problem...

 

sprzedajacy powinien znac kwote, ktora chce za przedmiot - a nie ile dasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wqiec co, bana osobom ktore nie podaja ceny? śmieszne to jest.... raz podałem cene to zaraz dostapelm odpowiedz "na tym forum nie znajdziesz łosia, który to kupi" --> taki post jast bez sensu. dlatego NIE bede pisal cen na giełdzie bo to sie mija z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wqiec co, bana osobom ktore nie podaja ceny? śmieszne to jest.... raz podałem cene to zaraz dostapelm odpowiedz "na tym forum nie znajdziesz łosia, który to kupi" --> taki post jast bez sensu. dlatego NIE bede pisal cen na giełdzie bo to sie mija z celem.

Zawsze są kompromisy, a Twój post jest w nastawieniu, albo max albo zero. Nikt nie mówił o Banach dla ludzi nie podających cen.

A co do tego, że potencjalny kupiec napisze coś głupiego o cenie sprzedającego, nie musi od razu zwalniać sprzedającego z jej podawania. Ten argument brzmi słabo w moim odczuciu...

 

NIE OBRAŻAM NIKOGO, ALE:

 

To, że ktoś jest głupi, nie znaczy, że musimy się chować ze swoimi żadaniami, jak dzieci. Podajesz cenę za produkt, ktoś może to wyśmiać, lub nie, ale komentować już nie będzie i tyle. Skoro boisz się tak tego komentowania Twojej ceny, to nie muszisz się już jej bać, będzie to stopniowo zanikało aż zniknie całowicie, jak ( pozbędą się/nauczą ) pewnych ludzi z forum grzeczności.

 

Zresztą nie wiem co w tym takiego strasznego, przyjdzie koleś i stwierdzi, że coś jest za drogo i co... Każdy i tak sprawdza sobie ceny zanim coś kupi, więc jeśli faktycznie będzie ktoś mial drogo, to może go uratować pewien opis... Albo po prostu ktoś oleje daną ofertę i tyle. Koleś za napisanie swoich myśli dostanie % i zrozumie, albo sam zmieni forum, bo się obrazi za % :lol:

 

Poza tym, jeśli napotykamy w życiu na jakiś problem, to należy z nim walczyć, a nie go unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wqiec co, bana osobom ktore nie podaja ceny? śmieszne to jest.... raz podałem cene to zaraz dostapelm odpowiedz "na tym forum nie znajdziesz łosia, który to kupi" --> taki post jast bez sensu. dlatego NIE bede pisal cen na giełdzie bo to sie mija z celem.

 

jesli pijesz do mnie to przeczytaj raz jeszcze mojego ostatniego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...