Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam sie do Arctic Cooling Accelero S2 posiadam karte ge force 7300 GT która siedzi na płycie DFI Infinity.Pytanie moje brzmi czy niebedzie problemu z montazem tego chłodzenia ? zeby niebyło akcji np z wpieciem jej do PCi express badz niebedzie przeszkadał HR 05 SLI ? ponizej foto zgóry dzieki za pomoc

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Siwyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak jest z tymi radiatorkami na pamięci. Rzeczywiście tak słabo się trzymają? W jakimś zagranicznym teście wyczytałem, że wystarczy przykleić a następnie przycisnąć je np grubą książką na jakieś 20 min :-P

U mnie jest ok, jeden nawet przykleiłem na mosfety i się trzyma.

Co do poprzednika:

O hr nie powinien zawadzać, ale będziesz musiał ciąć, poszukaj post #106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eyah dzieki znalazłem posta tylko ze tam jest 7600 grafa a ja mam 7300 i jesli dobrze myśle to nie to samo :mellow: wiec czekam dalej na opinie bo szkoda bybyło wydac kase zeby to lezało sobie :blink: pozdrawiam

Myśle, że pcb od galaxy na 7600 jest takie same jak na 7300gt. Podeślij wszystkie wymiary zaznaczone na foto. Coś się wymyśli :wink: Edytowane przez eyah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aln mam do Ciebie prośbe, ponieważ chce kupić S2 na mojego Galaxy a mój big tower jest toszke wąski i boje sie czy chłodzenie będzie sie mieściło w obudowie, czy mógł byś zmierzyć ile jest mm od brzegu karty do końca chłodzenia? Będe bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Fresh tam jest prawie 5 cm. u mnie jest akurat na styk. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALN dzięki wielkie.

 

Prawie 5cm z tym plastikiem?

 

A jak to by sie miało po ściągnięciu plastika jeśli możesz?

 

Pozdrawiam.

Prawie 5cm (czyt 4,9cm) z plastikiem a bez niego około 4,3cm (liczone od karty do końca heatpipea gdyż jest dalej niż te blaszki radiatora) pozdrawiam :)

No i chyba pomyśl nad leprzym chłodzeniem pamięci gdyż te jest trochę słabe. Ja kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/item256157153_speeze...na_pamieci.html i przykleiłem całe bez cięcia. jest o wiele chłodniej.

Fresh jeszcze pytanie poza tematem. Czy w tej twojej galaxy na standardowym chłodzeniu też wywala ci błędy w Atitool przy opcji scann for artifacts?

Edytowane przez Aln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem S1 na mojego 7900gs

Pasta fabryczna. Może zmienię później na zalmana. Karta nie kręcona. Reszta gratów jak z sygnaturki. S1 pasywnie + nawiew przód i tył budy xtermale 120mm @750rpm (wg speedfana).

Temperatury:

Fabryczne chłodzenie

Idle 48st

stress 60st

Accelero S1

Idle 53st

Stress 62st.

 

Stress oznacza 3dmark05 oraz Call of duty2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura w idlu to ok 36-38 a w stresie max 53. Radzio lekko podkręcony, a wentylatorki to trzy sztuki Coolinka AX8, dwa na wylocie (5V) i jeden wwiewający puszczony na 7V - owiewa dysk i karciochę. Ja jestem zadowolony ;] Choć jednak z radiatorkami były problemy ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytanko.

 

Wiem już ze Accelero zajmuje 2 sloty, ale ja chciałbym wiedzieć czy nie będzie wadzić o moja karte sieciową znajdująca sie w 2 slocie PCI.Karte graficzną mam w 2 slocie PCI-E ze względu na chłodzenie mostka.W tej chwili mam Accelero X1 i powiem ze miejsca pomiędzy chłodzeniem a karta jest niewiele.Swoją drogą terkocze tak masakrycznie że zastanawiam sie nad rozpi....usunięciem plastiku,wentyla i zwykłym nawiewem jakąs potulną 120.

 

Aby pobudzić waszą wyobraźnie :wink:

http://www.linuxhardware.org/images/articl...ayout_large.jpg

 

Najlepiej by było gdyby ktos wziął linijkę w łapy i zmierzył wysokość całego zestawu(karta+chłodzenie), co(ku uciesze wszystkich) przyniosłoby kres tego typu pytaniom :rolleyes:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne pytanko.

 

Wiem już ze Accelero zajmuje 2 sloty, ale ja chciałbym wiedzieć czy nie będzie wadzić o moja karte sieciową znajdująca sie w 2 slocie PCI.Karte graficzną mam w 2 slocie PCI-E ze względu na chłodzenie mostka.W tej chwili mam Accelero X1 i powiem ze miejsca pomiędzy chłodzeniem a karta jest niewiele.Swoją drogą terkocze tak masakrycznie że zastanawiam sie nad rozpi....usunięciem plastiku,wentyla i zwykłym nawiewem jakąs potulną 120.

 

Aby pobudzić waszą wyobraźnie :wink:

http://www.linuxhardware.org/images/articl...ayout_large.jpg

 

Najlepiej by było gdyby ktos wziął linijkę w łapy i zmierzył wysokość całego zestawu(karta+chłodzenie), co(ku uciesze wszystkich) przyniosłoby kres tego typu pytaniom :rolleyes:

Ja rozumiem że rok szkolny sie zaczął i linijki w szkole sie gubią :wink: Ale czy może ktoś poświecić dosłownie minute swojego cennego czasu na znalezienie tego cennego przedmiotu(linijka) i zmierzenie tego wymiaru??? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX - jakieś 3,5 cm ;)

 

feluś - sam bym coś podobnego sobie kupił, bo żal mi go z kartą sprzedawać, niestety nigdzie czegoś takiego nie widziałem

 

Niechaj 6 licz w totka trafi obywatel Kicia1983 :wink: Jeśli to jest 3,5cm a nawet te 4cm to...wejdzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem troszkę poeksperymentować i zakupiłem AC S1 do mojej karty Galaxy GF8600GT 256MB 1.0ns. Okazało się, że mocowanie pasuje idealnie w otwory z dużymi miedzianymi obwódkami, ich rozstaw to ok. 53,4mm. Jednak radiator okazał się zbyt długi i wystawał ok. 7mm od strony śledzia. Po kilku próbach (piłka do metalu, szlifierka, obcinaczki) i częściowym zdeformowaniu blaszek udało mi się obciąć nadmiar za pomocą ... pilniczka trójkątnego. Za każdym razem podkładałem pod blaszkę radiatora blachę gr. 1,5mm, żeby więcej nie deformować radiatora przy piłowaniu. Kolejnym problemem okazały się dwa elementy w postaci cewek na ferrytowym rdzeniu. Musiałem przygiąć blaszki w ich miejscu, tzn ponacinałem szczypcami a potem środki pozaginałem. I po takich męczarniach udało mi się zamontować S1 na mojej karcie. Dodatkowo zamontowałem za pomocą pasków wentylator AC 12L. Maksymalna temperatura do jakiej nagrzała się karta to 52C (przy taktowaniach 700/2200). Jednak muszę zaznaczyć, że na jednej rurce poluzowałem przez nieudane próby kilka żeberek.

Po podkęceniu karty do 700/2200 okazało się, że jakiś z jej elementów zaczął piszczeć w trakcie pełnego obciążenia z tego powodu karta chodzi na 675/2000 (GTS za 330zł:-]).

 

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów, to dzięki Wam mam bardzo cichą kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie udało mi sie zamontować S1 na moją wysłużoną 6800GS.

 

 

Instalacja S1 była bezproblemowa .Co do radiatorów na ram-trzymają sie :wink:

 

Temperatury pewnie jeszcze spadną bo Accelero działa na karcie dopiero od paru godzin.

 

Karta była wygrzewana przez 20min w programie ATItool.

 

Stock(425/1000) buda zamknięta.1x 120mm Fander 700rpm przód, 1x 90mm Fander 800rpm tył

 

IDLE(pasywnie) 36* (po 20minutach od włączenia kompa)

 

STRES(pasywnie) 56* po 20minutach w ATItool

 

Time to IDLE ok 10min

 

O/C 520/1250

 

STRES(pasywnie) 63* po 20minutach w ATItool

REWELACJA! :D

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...