Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że chłodzonko nie schodzi AAB po podwyżce ceny. Teraz sprzedają po 79,00 zł, ale ja jeszcze poczekam. Kupie to chłodzenie dopiero za 69,00 zł. Za więcej niech się wali :lol2:

 

>> http://www.allegro.pl/item346807263_arctic...y_radiator.html

To ich powinno czegoś nauczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie czy wam tez to chlodzenie tak strasznie podgrzewa PCB ?

 

of korz mowie o pasywce

 

 

tem GPU w stresie nei przekraczaja 50 stopni , natomiast cale PCB jest IMO za cieple ( bok obudowy zdjety ) ... moze jednak dac jakis wentyl na 4V ? no ale Acellero sie zimne/letnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie czy wam tez to chlodzenie tak strasznie podgrzewa PCB ?

 

of korz mowie o pasywce

 

 

tem GPU w stresie nei przekraczaja 50 stopni , natomiast cale PCB jest IMO za cieple ( bok obudowy zdjety ) ... moze jednak dac jakis wentyl na 4V ? no ale Acellero sie zimne/letnie

Daj lekki nawiew z wentyla 12 żeby ciepłe powietrze się nie gromadziło, zrób jakiś przewiew, ja zamontowałem wentylator Acutake i podłączyłem pod kontroler obrotów na minimum jest chłodno i cicho, całe PCB jest owiewane :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze przykleić te radiatorki na kostki pamięci? na początku postawię budę na biurku i będę nadzowrował, ale nie chcę żeby mi już w budzie odpadła kostka i się ram zagotuje :/

 

Jakiej jakości jest ta taśma???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zamontowaniu s1 jest "wyzsze" od s2? Jesli tak, to o ile?

 

Wymiary masz napisane na pierwszej stronie tego tematu oraz na stronie producenta.

Uh, ale plama ;s Dzieki ;)

 

Juz zamowione w zenfist.pl, ciekawe, czy uda mi sie kupić w pierwszej dostawie.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie 2x92mm mają lepszy przepływ niż 1x120 (choć tu też sporo zależy od tego jaki wentylator mamy na myśli). Moje i tak są podłączone na 5V, aby były niesłyszalne, maksymalnie na 7900GS widzę do 50*C, natomiast jak podłączę je na 12V - 45*C :) Pasywnie nie ma co próbować - u mnie po 5 minutach temp. skoczyła do 70*C ;/. Ja w sumie jakbym miał wybierać teraz to może i kupiłbym 2x120, ale 92mm leżały w szafce to szkoda było ich nie wykorzystać :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamontowałem sobie te S1. Stress ~57 a idle... odczyt skacze pomiędzy 32 a 41 (??) to powiedzmy że 36. Zamontowany wiatrak 12cm@7v na kable od zasilacza

 

Najbardziej mnie wkurzały podczas instalacji radiatorki na memki, dwa razy ściągałem bo odpadały. Jutro zrobię jeszcze przegląd czy nie odklejają się :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator na memki podobno trzeba dłużej przycisnąć (książką, czymkolwiek) aby dobrze trzymały. Dziwne mi to było, ale kleiłem na własnej taśmie 3M (używałem wcześniej do radiatorków na pamięci jeszcze na kości TSOP-II i było ok) a i tak się odklejały (parę z nim potem doklejałem już na załozonym S1 :wink:). Moim zdaniem winna nie jest taśma, tylko powierzchnia układów BGA, która jest taka chropowata, nie jest gładka jak w przypadku TSOP-II. Kilka razy kleiłem radiatorki na 3M i widzę różnicę. Przykleiłem sobie też mały radiatorek (10x5mm) na układ zasilania pamięci na plecach 7900GS, który ma jeszcze mniejszą powierzchnię, ale jednak gładką. Radiatorek mimo, że się buja, trzyma się dobrze i nie odpada, mimo że docisnąłem go tylko ręką na początku - dla zainteresowanych - temperatura tego układu spadła o jakieś 15C - przedtem miał ~55C, a teraz ma ~40C (mierzone termometrem CHY700).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moja karcioszka:

 

Galaxy GeForce 8800GT CM + Arctic Cooling Accelero S1 rev. 2.0 + Scythe S-FLEX 1600 rpm + radiatorki Zalmana :D

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Wyniczki będą jak zmuszę 3DMarka Vantage do współpracy :lol2:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempy masakra, ale S-FLEX chodzi na razie na standardowych obrotach

GPU ~ 780MHz

Shader ~ 1890MHz

Memory ~ 1100MHz

i temp max jaką zanotowałem to 47C w rthdribl :razz:

 

Co do radiatorków to wykorzystałem tylko 2 z AC bo stare 2 zalmany były za wysokie i zahaczały o aluminiowe listki ;)

Trzymają się dobrze, zobaczymy jak długo.

 

Dołączona grafika

 

ps

Musiałem zmienić Zalmana ZM-NBF47 z SB na standardowy bo S1 by nie weszła ;(

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...