Skocz do zawartości
alienzero

Przetestujcie Moj Program

Rekomendowane odpowiedzi


Dołączona grafika
Fiew Image Viewer 2.0


Fiew Image Viewer - to przeglądarka plików graficznych nastawiona na sekwencyjne przeglądanie obrazów. Nie posiada instalki. Nie zostawia kluczy w rejestrze. Nie wymaga dodatkowych runtimeów, frameworków itp. Wogóle - jest zwykłym, małym .exekiem. Jedyne wymaganie:
Windows XP / Windows z GDI+

Download:
http://fapplication.org
-> Fiew2_PL - wersja polska
-> Fiew2_EN - wersja angielska

Polecam na początek zapoznać się z obsługą w Pomoc > Interfejs.
Kilka funkcji:
  • innowacyjny system przeglądania obrazów, za pomocą samej myszki lub samej klawiatury
  • widok miniaturek, widok listy plików
  • odczyt Jpg, Png, Bmp, Gif (i animowane), Tiffów (i wielostronicowe)
  • odczyt archiwów Rar/Cbr, Zip/Cbz
  • możliwość rozpakowanie aktualnego obrazu
  • obsługa drag&drop plików i folderów
  • tryb pełnego ekranu, autoukrywanie kursora, tryby dopasowania itp. detale
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

TESTERZY:
Obecnie aplikacja jest w fazie publicznych testów, dlatego zwracam się do was z prośbą o.. przetestowanie :] i ewentualne uwagi.
Kilka uwag do Testowania:
- ciekawe jak program działa pod Windowsem Vistą ?
- ciekawe jak program działa pod jednostkami wieloprocesorowymi [jest wielowątkowy] ?
- ciekawe jak program działa w sytuacjach skrajnych ?
Mam nadzieję, że pomożecie mi.

Technikalia:
Aplikacja jest napisana w C++/WinAPI/VS2005. Idea aplikacji jest taka zeby byla jak najbardziej stand-alone - zadnych instalek, zadnych kluczy, zandych dodatkow, i najlepiej tylko 1 exe ktory sam w sobie moze dzialac. Jak juz pisalem wczesniej unrar.dll jest wypluwany w razie potrzeby, jesli aplikacja juz go znajdzie to uzywana jest ta juz istniejaca wersja, choc jesli np. wypalimy Fiew na CD to i tak sie uruchomi, choc dlla nie bedzie w stanie rozpakowac [choc to zalezy, moze uda mu sie w folderze uzytkownika, ale jesli to bedzie jakis livecd - to oczywscie nie]

Po otwarciu jakiegos obrazu, wszystkie obrazy w tym folderze sa rozpoznawane [po headerach] i listowane aby umozliwic poruszanie sie po folderze. Jesli napotkane zostanie archiwum [lub otwarte pierwotnie, wtedy listuje tylko archiwum, bez plikow ktore sa w folderze z archiwum] to zostaje uruchomiony watek listujacy i sortujacy to archiwum [bo jak wiadomo pliki w archiwach sa porozrzucane jakkolwiek], oraz watek caciach!acy, ktory wczytuje dane z plikow do pamieci - w celu zmniejszenia konsumpcji Ramu cachowanie plików niespakowanych jest wylaczony. Caching jest niepelny, tzn w cachu w danej chwili znajduje sie np. 20 plikow poprzednich i 20 nastepnych, chyba ze wejdziemy w tryb miniaturek lub listy, wtedy wlaczany jest full caching.

Na marginesie jest to pierwsza z trzech planowanych aplikacji spelniajacych ww. idee stand-alone'owosci, ale to zobaczycie jak ruszy strona. z gory thx za pomoc i pozdro.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ciekawe jak program działa pod jednostkami wieloprocesorowymi [jest wielowątkowy] ?

Na to to chyba Ty nam powinienes odpowiedziec ;) Jesli nie zawarles w kodzie odpowiednich dyrektyw, to wielowatkowy nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Program wiesza się, jeżeli chce otworzyć plik jar... Nie wiem dlaczego. Szuka w nim jakichś plików graficznych i je pokazuje, potem chcąc wrócić do niby głównego folderu zwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to to chyba Ty nam powinienes odpowiedziec ;) Jesli nie zawarles w kodzie odpowiednich dyrektyw, to wielowatkowy nie bedzie.

moze zle sie wyrazilem ;] chodzi o to CZY program dziala na wielordzeniach/procesorach. wielowatkowy na pewno jest, pytanie czy dobrze zrobilem synchronizacje watkow - wiec jesli ktos ma core2duo albo cos takiego to fajnie gdyby sprawdzil ;]

 

Program wiesza się, jeżeli chce otworzyć plik jar... Nie wiem dlaczego. Szuka w nim jakichś plików graficznych i je pokazuje, potem chcąc wrócić do niby głównego folderu zwis...

thx za info, sprawdze to. wyskakuje jakis blad?

na marginesie dodam ze otwierajac jakies archiwum przez 'otworz plik' program przeglada zawartosc tylko tego archiwum, nie calego folderu w ktorym to archiwum sie znajduje.

 

@Dziuby: dziala, fajnie, to najwazniejsze :)

 

thx za opinie, czekam na wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużym ułatwieniem byłoby dodanie opcji "Ustaw jako tło pulpitu" + do tego modyfikacja shella tj. Otwórz za pomocą Fiew (chociaż nie wiem czy w "standalone" się tak da ;) ).

 

Po przełączeniu na widok miniaturek, wg. mnie ta lista powinna być "stała" tj. zamiast ruchu wszystkich miniaturek, lepiej by było żeby ruszała się sama "ramka" zdjęcia które chcemy wybrać (da się to zrozumieć? :P) a zdjęcia zostawały na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma błędu. Po prostu program się wiesza. Typowe. Tak jakby coś przez cały czas wykonywał. Jest po prostu 'brak odpowiedzi'... Program nie wykorzystuje wtedy pamięci ani procesora. Jakbyś chciał więcej info to mów. [Podejrzewam, że to może być problem samego pliku, bo inne *.jar otwiera poprawnie, ale jeszcze sprawdzę.]

Edytowane przez Prog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też działa. Wolę jednak IrfanView ;). Ogólnie rzuciło mi się w oczy to samo, co napisał Barthezzo, tj. brak możliwości ustawienia pliku na tapetę i ta ramka zostająca w miejscu. Pozatym przeglądarka daje rade... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma błędu. Po prostu program się wiesza. Typowe. Tak jakby coś przez cały czas wykonywał. Jest po prostu 'brak odpowiedzi'... Program nie wykorzystuje wtedy pamięci ani procesora. Jakbyś chciał więcej info to mów. [Podejrzewam, że to może być problem samego pliku, bo inne *.jar otwiera poprawnie, ale jeszcze sprawdzę.]

hmm, rozumiem, jesli nie zabieta pamieci ani proca to znaczy ze sie ktorys watek zatrzymuje na ktoryms semaforze/mutexie.. fajnie ze znalazles taki blad i bylbym bardzo wdzieczny gdybys mogl jakos udostepnic tego .jara [moj email jest w pomoc > o programie]

 

 

Dużym ułatwieniem byłoby dodanie opcji "Ustaw jako tło pulpitu" + do tego modyfikacja shella tj. Otwórz za pomocą Fiew (chociaż nie wiem czy w "standalone" się tak da ;) ).

 

Po przełączeniu na widok miniaturek, wg. mnie ta lista powinna być "stała" tj. zamiast ruchu wszystkich miniaturek, lepiej by było żeby ruszała się sama "ramka" zdjęcia które chcemy wybrać (da się to zrozumieć? :P) a zdjęcia zostawały na swoim miejscu.

U mnie też działa. Wolę jednak IrfanView ;). Ogólnie rzuciło mi się w oczy to samo, co napisał Barthezzo, tj. brak możliwości ustawienia pliku na tapetę i ta ramka zostająca w miejscu. Pozatym przeglądarka daje rade... :)

co do pulpitu i shella pomysle czy sie da i jesli sie da to sproboje ;]

 

co do miniaturek to pierwotnie tak chcialem, ale troche poszedlem na latwize... ;p pomysle, moze uda sie przerobic to ;]

 

'daje rade' - to juz cos, thx ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'daje rade' - to juz cos, thx ;]

Moim zdaniem Twój program jest jak najbardziej udany. Jeżeli jest możliwość dodania tych opcji o których pisałem wyżej wtedy będzie poważną konkurencją dla Irfana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podglądzie miniaturek kliknięcie powoduje zamknięcie podglądu, czy nie lepiej by było zrobić tak, żeby można było wybrać dane zdjęcie kliknięciem?

 

Ogólnie program fajny, nie obciąża kompa, jest szybki, zajmuje mało miejsca i nie wymaga instalacji - za to duży plus.

 

I jeszcze mógłbyś dodać powrót do pierwszego zdjęcia po ostatnim.

 

No i możliwość płynnej zmiany wielkości obrazka, coś jak w podgladzie obrazów M$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się przy przechodzeniu z *.jar do *.jar... Dlatego nie mam co przesyłaś. Ewentualnie jak chcesz to mogę Ci trochę tych plików podesłać do testów.

o, to juz wogole dziwne. ok, jesli mozesz to bardzo chetnie bym wzial. ;]

 

 

Moim zdaniem Twój program jest jak najbardziej udany. Jeżeli jest możliwość dodania tych opcji o których pisałem wyżej wtedy będzie poważną konkurencją dla Irfana ;)

thx ;] program bedzie rozwijany o sugestie uzytkownikow, w miare mozliwosci ;]

 

 

W podglądzie miniaturek kliknięcie powoduje zamknięcie podglądu, czy nie lepiej by było zrobić tak, żeby można było wybrać dane zdjęcie kliknięciem?

 

I jeszcze mógłbyś dodać powrót do pierwszego zdjęcia po ostatnim.

 

No i możliwość płynnej zmiany wielkości obrazka, coś jak w podgladzie obrazów M$.

1. hmm, musze o tym pomyslec, da sie to w sumie calkiem w miare zrobic ;]

 

2. tak, musze to dorobic, po wcisnieciu dodatkowo odpowiedniego klawisza, zeby jednak bylo wiadomo kiedy jest koniec ;]

 

3. hmm, zoom jest zrobiony, mozesz albo numpadowymi klawiszami + - albo prawy przycisk mychy i scroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie dodanie jakichs opcji odnosnie dopasowania do ekranu, tzn. mozliwosc zaznaczenia, ze jesli ustawiam widok na "pelen ekran", to program ma automatycznie wlaczyc dopasowanie rozmiaru obrazka do ekranu.

 

Aha, jakies menu nawigacyjne i z opcjami dostepne pod klawiszem myszki w trybie "pelen ekran" byloby mile widziane.

 

Ogolnie programik bardzo podobny do CDisplay, jakby mial te dwie opcje to bylby IMHO rozsadnym zamiennikiem tegoz (dopasowywania tla do kolorystyki obrazka nie wymagam, ale zoom to by sie przydal :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym przelaczenim w tryb dopasowania w pelnym ekranie to moze tak, moze nie. pomysle ;]

 

noi troche nie wiem o co ci chodzi ;] w pelnym ekranie jak pojedziesz mycha na sama gore to pojawia sie menu. a zoom przeciez jest? ;]

 

ale thx wszystkim za testy. wykrylo sie troszke bledow ;] szkoda ze swieta, nie ma kiedy poprawic. ale poprawie je na pewno ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, tego nie znalazlem z tym podjechaniem do gory :)

 

Zoom - moze zle sie wyrazilem, mialem na mysli cos w stylu tego, co jest w Cdisplay: male okienko poruszajaca sie wraz z kursorem powiekszajace fragment obrazka pod nim, taka lupa jakby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny program, zacząłem używać go zamiast zwykłego podglądu w win, innych do tej pory nie używałem bo taki iview jak dla mnie chodzi za wolno i nie jest taki przejrzysty. Gratuluje :)

 

Zauważyłęm błąd:

Przy podglądzie jedynego obrazka z katalogu i kliknięciu lpm program się wiesza. Tak samo po wybraniu katalogu bez plików graficznych, pojawia się białe tło i po kliknięciu zwis.

 

Edit: Przy odtwarzaniu gifów, animacja leci ok 2 razy szybciej niż powinna.

 

Mam propozycję: Fajnie by były gdybyś dodał taką małą informację o numerze obrazka dzielone przez to ile ich jest w katalogu np. 1/12 no chyba wiesz ocb :P i zapętlanie bo gdy dochodzę do ostatniego obrazka to nie moge ppm cofnąć do pierwszego, trzeba naklikać się "do tyłu".

Edytowane przez Szejk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wydaje mi sie ze poprawilem wiekszosc bledow o ktorych pisaliscie [wydaje mi sie ze wszystkie z wyjatkiem wylaczajacego sie trybu fitto po wylaczeniu dialog boxow, bo nie moglem tego bledu powtorzyc ;]

 

dodalem tez klikalne miniaturki, fit to screen if oversized, notke o tym ze otwieramy pusty zbior, ustawienie danego obrazu jako tapety oraz taki late init, tzn gdy otwieramy jakied duze archiwum to najpierw pojawia sie okno programu a dop pozniej zaczyna wczytywac - to po to zeby bylo widac ze program sie uruchomil i cos robi ;]

 

wiec update do wersji 2.0.0.1 - i zapraszam na ladna juz strone http://fapplication.org

 

thx wszystkim za testy, jak widzicie na stronie kolejne projekty czekaja wiec musze sie odskupic od Fiew i zajac Feditem [ta ta, photoshop ripoff],

wiec nic tylko Szczesliwego Nowego Roku!

 

i pozdro ;p

 

a bledy nadal mozecie znajdywac oczywiscie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie programik bardzo przypadl do gustu :) Moje propzycje :

-mozliwosc dopasowania tla na pelnym ekranie

-slideshow ?

-no i brakuje mi numeru fotek oraz ich ilosci na pelnym ekranie (jako opcja)

-no i brak savu ustawien widokow itd

-przy miniaturkach program sie zachowuje jak by losowal gdzie je ma rozmiescic czasami wychodzi mu o rzad za duzo

a tak pozatym to gratulacje :)

btw nie wszyscy maja klawiature numeryczna ;) mozna by tez cos z tym zrobic

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie program mi się podoba, ale jak otworzyłem malutkiego 10KB gifa to gif bardzo szarpał.Winą tego jest chyba komputer (PIII 650 MHz 192 MB RAM), ale dla pewności powinieneś to sprawdzić na kompie o podobnej konfiguracji i jeżeli problem się powtórzy coś z tym zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Jak będzie dalej rozwijany to na pewno wiele rzeczy sie w nim usprawni itd. Co do szybkości to nie jest źle. Jak ktoś chce zobaczyć wolny program do grafiki to niech sobie odpali Paint .NET ^^ totalny żółw czegoś tak wolnego jeszcze nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi brakuje menu po kliknięciu ppm. A tak ogólnie to fajny programik.

:) niestety, prawy juz jest zajety ;]

 

Mnie programik bardzo przypadl do gustu :) Moje propzycje :

-mozliwosc dopasowania tla na pelnym ekranie

-slideshow ?

-no i brakuje mi numeru fotek oraz ich ilosci na pelnym ekranie (jako opcja)

-no i brak savu ustawien widokow itd

-przy miniaturkach program sie zachowuje jak by losowal gdzie je ma rozmiescic czasami wychodzi mu o rzad za duzo

a tak pozatym to gratulacje :)

btw nie wszyscy maja klawiature numeryczna ;) mozna by tez cos z tym zrobic

1. dopasowania tla w sensie koloru? moze, moze ;]

2. nom, pewnie w kolejnych wersjach

3. hmm, niby true ;]

4. staram sie nie mnozyc plikow .conf czy kluczy w rejestrze ale moze wprowadze konfiguracyjne

5. hmm, nie czaje, imho pokazuje ok ;]

 

Tak zachwalacie to i ja spróbowałem ;)

I wiecie co ? Podoba mi się ! Naprawdę mi się podoba ! GJ !

thx, ciesze sie ;]

 

fajna ikona

thx, tez mi sie podoba ;]

 

Ogólnie program mi się podoba, ale jak otworzyłem malutkiego 10KB gifa to gif bardzo szarpał.Winą tego jest chyba komputer (PIII 650 MHz 192 MB RAM), ale dla pewności powinieneś to sprawdzić na kompie o podobnej konfiguracji i jeżeli problem się powtórzy coś z tym zrobić.

hmm, sprawdz czy procesor jest zuzywany w duzych ilosciach, bo wydaje mi sie ze to jest raczej kwestia tego ze zwolnilem odstepy miedzy klatkami gifow, bo cos byly niedobrze wyswietlane, ale to zalezy od gifa i jeszcze musze nad tym popracowac - chodzi o to ze w gifie sa wtablicy odstepy miedzy klatkami jako gify, z tym ze jakos dziwnie sa trzymane i czasem trzeba przemnozyc przez 100 a czasami nie, i nie wiem z czego to wynika ;]

 

W porządku. Jak będzie dalej rozwijany to na pewno wiele rzeczy sie w nim usprawni itd. Co do szybkości to nie jest źle. Jak ktoś chce zobaczyć wolny program do grafiki to niech sobie odpali Paint .NET ^^ totalny żółw czegoś tak wolnego jeszcze nie widziałem.

hehe, bo paint.net uzywa .net, a to wolna bestia jest... dlatego ja jade na winapi/c++ i wszystko jest milo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Rzuc okiem program uzywa 3 linijek dla miniatur a swobodnie by sie zmiescil w 2 :)

Chyba jednak warto wprowadzic jakis prosty conf :) Taki oparty na pliku cfg jest to chyba znacznie wygodniejsze ;]No i wydaje mi sie ze fajny usprawnieniem by bylo jak by program potrafil sie zarejestrowac w osie jako domyslna przegladarka ;]

 

No i cos mi sie wydaje ze moje acdsee 3.o znalazlo godnego nastepce ;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Linoge, choc skromnosc nakazuje powiedziec ze do acdsee jeszcze daleko, tak mysle z reszta ;]

 

anyway, te miniaturki tak sie wyswietlaja bo obecny orbazek jest zawsze pokazywany na poczatku na srodku. to historyczne, z wersji 2.0.0.0 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...