Skocz do zawartości
KOFEK

Asus P5n-e Sli - Nforce 650i Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, bo moje RAMki nie posiadają EPP. Płyta natomiast obsługuje EPP na pewno.

Poniżej fotka z testu na Frazie:

Witam,

bawiłem się tymi ustawieniami ze screenu i nic , natomiast znalazłem taki tekst na egialda :

"...Mostek C55 jest fizycznie tym samym co C55XE zawarty w nForce 680i. Prawie tym samym, bo nVidia nie gwarantuje poprawnej pracy z pamięciami DDR2-1200, również obsługa EPP została wycięta. .."

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bawiłem się tymi ustawieniami ze screenu i nic , natomiast znalazłem taki tekst na egialda :

"...Mostek C55 jest fizycznie tym samym co C55XE zawarty w nForce 680i. Prawie tym samym, bo nVidia nie gwarantuje poprawnej pracy z pamięciami DDR2-1200, również obsługa EPP została wycięta. .."

 

Pozdrawiam.

i FSB 1333 też niby oficjalnie nie wspiera.... :wink:

Edytowane przez djsaint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szybkie pytanie:

 

czy możliwe, że procek e4300, który "podobno" chodził na 3 GHz przy 1.35V - w pełni stabilnie na płycie p5b,

za jasną cholerę nie chce chodzić stabilnie na p5n-e na 3 GHz nawet przy 1.475V (NB: 1.39v, EIST C1E wyłączone) - po 2 minutach orthosa błędy...

 

chłodzenie BOX (QFan wył.)

 

Pozdrawiam,

Markus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szybkie pytanie:

 

czy możliwe, że procek e4300, który "podobno" chodził na 3 GHz przy 1.35V - w pełni stabilnie na płycie p5b,

za jasną cholerę nie chce chodzić stabilnie na p5n-e na 3 GHz nawet przy 1.475V (NB: 1.39v, EIST C1E wyłączone) - po 2 minutach orthosa błędy...

 

chłodzenie BOX (QFan wył.)

 

Pozdrawiam,

Markus

Trochę dziwna sytuacja, daj na NB 1,55V i zobacz co będzie. Oczywiście zakładam, że chłodzenie NB masz odpowiednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szybkie pytanie:

 

czy możliwe, że procek e4300, który "podobno" chodził na 3 GHz przy 1.35V - w pełni stabilnie na płycie p5b,

za jasną cholerę nie chce chodzić stabilnie na p5n-e na 3 GHz nawet przy 1.475V (NB: 1.39v, EIST C1E wyłączone) - po 2 minutach orthosa błędy...

 

chłodzenie BOX (QFan wył.)

 

Pozdrawiam,

Markus

witam,

a jakie masz temperatury pod obciążeniem ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak od czapy, ale zmieniłem płytę z tej tutaj na DFI UT P35 , ..i dla zainteresowanych podkręcaniem to P5N-E SLIU jest fajną płytą ale nie do zabawy w @

Czyli rozumiem, że się na niej kręcić nie da? :lol: Lepsze są na pewno, ale bez przesady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, budzet na 650 ssie wobec P35 :wink: Szkoda ze to drugie wchodzilo troche pozniej a alternatywa dziecka nV miala warunek Jak krecisz cpu to i pamiec ;]

 

djsaint

Te 960MHz na 2T? [; I jaki masz bios bo nie wiem czy poprawie oc na pelnych 4 bankach LLK...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

a jakie masz temperatury pod obciążeniem ?

 

Pozdrawiam.

Już mówię:

- na Core dochodzę do 67 stopni (odczyt z najnowszego SpeedFana/CoreTemp - procek w rewizji L2 - bezpieczne podobno 80 stopni,

- na czujniku CPU dochodzę do 48 stopni (Odczyt SpeedFan lub Asus Probe)

 

Za wysokie te temperatury?

NB był chłodzony tylko przez nawiew z wiatraka CPU (BOX), ale już zakupiłem nowe chłodzenie TT Extreme Spirit II oraz Freezera 7 PRO. Niebawem założę (niestety muszę wyjąć płytę główną :/)

 

Myślicie, że brak aktywnego chłodzenia na NB przy OC może powodować zawieszanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Trzy dni temu kupilem plyte P5N32-E SLI Plus + c2d E6550 oraz 4x Patriot 800 LLK 4,4,4,12

 

Problem polega na tym ze wszelkie ustawienia FSB powyzej 375Mhz aka 1550 efektywnego konczy sie smiercia kliniczna calosci zestawu. Przy 1500 rusza i dziala bez problemu, pamieci takze jezdza na 920Mhz przy Vmem = 2,3V i stockowych CL'ach.

Nie jest to takze problem slabego procesora gdyz zmniejszalem mu mnozknik do 6 i takze dochodzil do 375Mhz i koniec.

 

Podnosilem zarowno Vcore do poziomu nawet 1,46V jak i HT,VTT,NB,SB - zadnych rezultatow. Temperatury takze sa w normie tj. ~ 40-42'C procesor i co prawda wysokie ale w normie dla tej plyty ~ 49-51 dla SB i NB.

 

probowalem takze z ustawieniami:

 

HT - 1,44V

NB - 1,42V

SB - 1,61

VTT - 1,44

Vcore podbijalem az do 1,50V

 

Robilem takze [LINKED] dla pamieci 800 i 1600 efektywnego FSB

 

Kupilem ta plyte ze wzgledu na jej wysokie mozliwosci podkrecania, jezeli ktos umialby mi pomoc z gory dziekuje.

 

Pelna konfiguracja:

 

CPU: E6550

MOBO: P5N32-E SLI Plus

RAM : 4GB Patriot 800 LLK

GPU: EVGA 8800GTS ACS 3

SFX: X-Fi Fatal1ty

PS: CORSAIR 520W , 40A 12V

DYSKI: 2x 160GB (Seagate i WD) SATA 2

CHLODZIENIE: ASUS TOWER 18db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...42&hl=p5n32

:rolleyes:

A pozatym strzel od razu jakies 400MHz... I moze ustawione na sztywno 4-4-4-12 2T.

Do tego zainteresuj sie chlodzeniem bo nie wiem czy jak zwykle temp systemu to bajka

No wlasnie problem polega na tym ze ustawialem i 400 i 410 i 420 , ustawienia pamieci zawsze mam na sztywno (tak jak napisales). Co do temperatur to rzeczywiscie zarowno NB jak i SB sa poprostu gorace i parza, ale temp. to niby ~ 50'C , zamowilem juz 2 wentylatorki i na sb i nb watpie jednak zeby to wlasnie temp. byly przeszkoda gdyz po przestawieniu na 400mhz nic sie nie zmieniaja (przynajmniej odczyty z nich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i FSB 1333 też niby oficjalnie nie wspiera.... :wink:

Witam,

zwracam honor, SLI Ready memory działa ale prawie wszystko mam na auto, nie poprawnie tylko pobiera command rate 1T zamiast 2T przy 400 Mhz.

 

Nie wiem czy także podnosi napięcie spd jest 1.8V a na EPP powinien pobrać 2.2V.

 

Czym sprawdzić napięcie programowo ? (w SpeedFan, everst, PC Probe nie mogę się doszukać)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zwracam honor, SLI Ready memory działa ale prawie wszystko mam na auto, nie poprawnie tylko pobiera command rate 1T zamiast 2T przy 400 Mhz.

 

Nie wiem czy także podnosi napięcie spd jest 1.8V a na EPP powinien pobrać 2.2V.

 

Czym sprawdzić napięcie programowo ? (w SpeedFan, everst, PC Probe nie mogę się doszukać)

 

Pozdrawiam.

Niestety programowo chyba tego nie sprawdzisz... przynajmniej ja nie znam programu, który podaje vmem na tej płycie. Raczej pozostaje tylko miernik :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po zainstalowaniu nforce 5.08 ze strony nvidia w systemie vista 32, przy następnym uruchomieniu systemu wywala bluescreena powoduje to zainstalowanie sterownika szyny SM Nvidia.

 

Do czego to jest sterownik ?

 

Pozdrawiam.

 

EDIT:Przy instalacji tego samego sterownika z paczki 5.01 to samo.

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może C2d E4600 na tej płycie??

Po wymianie chłodzenia z Box'a na Pentagram NXC-100 Cu, dołożeniu wentyla na NB i radiatora na SB stabilnie pracuje na 3000 MHz jak na razie...

 

Vcore- 1.34 V

Vdimm- 2.26 V

Vnb- 1.56 V

FSB - 1000

RAM - 888 4-4-4-12 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak ma się sprawa Q6600 na tej płycie ?

Czy układ zasilania (według niektórych opinii) nie jest za słaby?

W tej chwili dzięki "ołówkowi" gdy ustawię w biosie 1,4 mam pod windowsem 1,42 (czasami podskakuje do 1,44) a pod obciążeniem 1,41-1,42.

Czy ktoś testował Q6600 na tej płycie z modem? Jeśli tak to jakie są wahania zasilania.

 

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dam niższe to nie wstaje...

Ja mam to samo 3Ghz i wiecej to juz musze dac na NB 1.56 V inaczej nie wstanie ( bios 0608) teraz 2.62Ghz NB 1.39V i jest Ok - jak dam mniej to nie wstanie.

NB mi sie nie grzeje az tak bardzo mam wentyl na nim 4 cm dosyc wydajny.

Sprawdzalem miernikiem temp. wcisnalem go miedzy zeberka i temp. bylo jakies 58- 62 st (2xSp2004 30min) i przy 1.39V i przy 1.56V bylo to samo.

jak mierzylem SB to mialo chyba max 41 st tylko niebieski Zalman na nim i ta temp odpowiadala tej co pokazuje PCProbe przy pozycji MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na SB założyłem Pentagram NP-40Cu...

Planuje zmienić chłodzenie na NB bo wentyl mi hałasuje, tylko nie wiem za bardzo co kupić.

Wrzuciłem bios 0703 i często komp nie wstaje :angry: . Jak sie nie budzi to reset, uruchamia sie wtedy na standardowych ustawieniach muszę wejść do biosu zapisać zmiany i wtedy juz wstaje bez problemu. Jak na razie najlepiej działała mi na 0608...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już pewnie było wałkowane, ale czy ktoś może mi powiedzieć jak odkleić ten radiator z NB?

Z tego co mi sie wydaje to nie obędzie sie bez wyciagniecia płyty - wiadomo koleczki sa wciskane w dziurki i aby je wycisnac spowrotem musisz dojsc do nich z drugiej strony, wg mnie troche glupie rozwiazanie lepiej gdyby byly to jakos przykrecane do płyty.

Najprosciej to troche pokatowac kompa jakims programikiem co by mocno rozgrzal Proca a w szczegolnosci NB np SP2004 czy tez jakis Orthos, wtedy troche sie nagrzeje to cos co jest nalozone na NB a wtedy wymontowac plyte i delikatnie z wyczuciem lekko krecic raditorem to w lewo to w prawo, ja tak robilem jak mialem czesto jakies radiatorki na pamiechach od grafy a naprawde trzymaly na tasmie 2-stronnje ostro i zawsze puscily bez zadnych problemow.

 

Nie wiem moze sa jakeis takie obudowy co maja dojscie z drugiej strony mobo no ja sie z takimi bynajmniej nie spotkalem ale wtedy nie byloby problemu z wyciaganiem plytki, bo przeciez plyta moglaby by byc montowana spokojnie na jakich sztywnych elementach a nie na calej powierzchni od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...