Skocz do zawartości
Heat

Precedensowy Proces Ws. Aukcji Allegro...

Rekomendowane odpowiedzi

http://wiadomosci.onet.pl/1465280,11,item.html

 

"Rzeczpospolita": być może dzisiaj dowiemy się, czy właściciel przedmiotu wylicytowanego w internecie musi go sprzedać osobie, która zadeklarowała najwyższą kwotę.

 

Dzisiaj sąd rejonowy w Warszawie będzie rozpatrywał sprawę sprzedaży Jeepa Cherokee na aukcji Allegro. Samochód został wylicytowany za 23 tysiące złotych. Właściciel jednak rozmyślił się i odmówił podpisania umowy. Twierdził, że zapomniał wpisać cenę minimalną, poniżej której nie byłby zobowiązany do sprzedaży, i zwracał uwagę, że samochód jest wart co najmniej 40 tysięcy złotych.

 

Gazeta zaznacza, że dzisiejsza sprawa może być przełomowa i ukróci być może bezkarność w internecie.

 

Szczegolnie interesujacy jest pogrubiony tekst...

 

W tym momencie caly sens aukcji interentetowej jest podwazany , bo przeciez najpiekniejsze w tym wszystkim jest to , ze mozna wylicytowac towar po czasem duzo nizszej cenie niz "rynkowa" .

 

Wiec ocb ? :blink:

 

I jeszcze ten tekst o "bezkarnosci w internecie" , kogo on dotyczy ? No chyba , ze chodzi tutaj o tego Pana , ktory walczy o swoje teoretyczne prawa bo przeciez regulamin Allegro jest tak jasny i prosty , ze chyba kazdy go potrafi zrozumiec ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

szybka nauka czytania ze zrozumieniem:

 

facet wystawil autko, ktore ktos wylicytowal (autko bylo bez ceny minimalnej), sprzedawca uznal, ze to "za malo" i "sie rozmyslil". wyrok sadu moze okreslic, czy mogl "sie rozmyslic" i jesli uzna, ze w aukcjach bez ceny minimalnej nie ma, ze "za malo", to okaze sie, ze takie walki moze sie skoncza, a przynajmniej bedzie ich mniej. bezkarnosc w tym wypadku dotyczy sprzedawcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tutaj wszystko przemawia na rzecz kupującego. Ale z drugiej strony to jakiś wieśniak. Chce mieć samochód pół darmo, a to wg mnie fair nie jest.

czemu wiesniak? Ma do tego prawo za tyle wylicytowal. Poza tym tu sprawe spapral sprzedajacy niech nauczy sie placic za swoje bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tutaj wszystko przemawia na rzecz kupującego. Ale z drugiej strony to jakiś wieśniak. Chce mieć samochód pół darmo, a to wg mnie fair nie jest.

rotfl, zajebiste masz podejście :D

cały myk polega na tym, że w świetle prawa transakcja została zawarta po kupnie i sprzedający nie bardzo ma możliwość od umowy odstąpić. jedyne co może go uratować to to, że "zapomniał wpisać ceny minimalnej" i tyle

 

życzę wygranej kupującemu, to byłoby korzystne dla wszystkich korzystających z serwisów aukcyjnych - zarówno sprzedających i kupujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Oczywiście tutaj wszystko przemawia na rzecz kupującego. Ale z drugiej strony to jakiś wieśniak. Chce mieć samochód pół darmo, a to wg mnie fair nie jest.

nie - to sprzedajacy sie wrobil, bo chcial zaoszczedzic na kosztach i nie dajac ceny minimalnej. mogl sie spodziewac, ze bedzie malo chetnych i ktos moze wylicytowac auto ponizej jego realnej wartosci. zabezpieczeniem bylaby cena minimalna - ale okreslajac taka - musialby cos odpalic Allegro nawet w przypadku nie zakonczenia aukcji po jego mysli. przecwaniakowal i powinien poniesc konsekwencje.

 

czy jesli Ty na allegro dorwiesz takiego GF 8800 za 500 PLN bo aukcja bedzie bez ceny minimalnej, to tez bedziesz wiesniak? czy to tez uznasz, ze jest nie fair? nie sadze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotles sprzedajacy to kapa ;] pewnie nawet zapomnial o aukcji, teraz sie nauczy pilnowac swojego tylka ;]

TO APSURT !!! TYLKO PLEPS KUPUJE NA UKCJACH INTERNETOWYCH...DO MNIE ZJEŻDZAJOM

 

KUPCY Z WENECJI, FENICJI CZY ODLEGŁEJ KARTAGINY I OFERUJA SPSZEDAŻ "DOOR TU DOOR"..A PSZEDSTAWICIELE AUDI PSZYJEZDZAJOM Z KATALOGAMI LIMITOWANYMI..GDZIE JA SZLACHECKIM JAKUBEM OZDOBIONYM W SYGNET RODOWY JASNO I WYRAZNIE WSKAZUJĘ CO MAJA MI ZAMUWIĆ..PO CZYM PSZEDSTAWICIEL ODPOWIADA "TAK JEST WASZA SZLACHECKOŚC!" I JUSZ ZA CHWILE MAM ZAMUWIONY SAMOCHUD CZY KAROCĘ NA DZIEDZINCU..TAK DZIAŁA SZLACHECKOŚĆ KUPIECKA..

smiech na sali :D szlachta a ortow tyle nastepny inteligent :D Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca wydaje sie malo rozgarniety. Cena minimalna w takim przypadku kosztowalaby go 15 zl. Rozumiem sprzedawac jakies auto <1k zl bez ceny minimalnej i od 1 zl ;), ale takiego Jeepa wystawia sie raczej wyraznie zaznaczajac kwote "za ile" (do ew. negocjacji), wiadomo, ze kazdy normalny czlowiek najpierw przyjedzie obejzec samochod i wtedy mozna uzgodnic ostateczna cene.

 

Sprzedawca wydaje sie malo rozgarniety. Cena minimalna w takim przypadku kosztowalaby go 15 zl. Rozumiem sprzedawac jakies auto <1k zl bez ceny minimalnej i od 1 zl ;), ale takiego Jeepa wystawia sie raczej wyraznie zaznaczajac kwote "za ile" (do ew. negocjacji), wiadomo, ze kazdy normalny czlowiek najpierw przyjedzie obejzec samochod i wtedy mozna uzgodnic ostateczna cene.

 

(ciach)

 

smiech na sali :D szlachta a ortow tyle nastepny inteligent :D

Chyba nie wziales tego na serio. to zwykla prowokacja.. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tutaj wszystko przemawia na rzecz kupującego. Ale z drugiej strony to jakiś wieśniak. Chce mieć samochód pół darmo, a to wg mnie fair nie jest.

a jakbys to Ty wylicytowal ten samochod na pol ceny ? Nie mów ze byś nie chciał... .

Typowa zazdrosc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko: chciwy dwa razy traci :D :D :D :D oby musiał za wylicytowaną kwotę sprzedać to nie będzie się cwaniaczyło i kozaczyło na allenegro w końcu :D Niechby wyciął taki numer na ebay'u to by pożałował ostro tego jakby się prawnicy do niego zabrali :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie - to sprzedajacy sie wrobil, bo chcial zaoszczedzic na kosztach i nie dajac ceny minimalnej. mogl sie spodziewac, ze bedzie malo chetnych i ktos moze wylicytowac auto ponizej jego realnej wartosci. zabezpieczeniem bylaby cena minimalna - ale okreslajac taka - musialby cos odpalic Allegro nawet w przypadku nie zakonczenia aukcji po jego mysli. przecwaniakowal i powinien poniesc konsekwencje.

 

czy jesli Ty na allegro dorwiesz takiego GF 8800 za 500 PLN bo aukcja bedzie bez ceny minimalnej, to tez bedziesz wiesniak? czy to tez uznasz, ze jest nie fair? nie sadze :wink:

A tego ze chciał zaoszczędzić na kosztach nie wiesz. Ile razy ja zapomniałem wpisać, dodać coś do aukcji. Fakt faktem po jakimś czasie się zorientowałem. Różne są przypadki, resztą większość ludzi traktuje motoallegro jako giełdę. Nikt nie kupi auta w ciemno, zawsze się jedzie zobaczyć, a potem ustala cenę i potem ewentualnie zakończa aukcję.

 

Jak bym na allegro wygrał kartę o połowę taniej niż w sklepie, a później sprzedający oznajmił mi, że nastąpiła pomyłka to bym zrezygnował z kupna. Czasem tak bywa, że ktoś popełni gafę.

 

Facet myśli, że uda mu się auto za pół darmo kupić.

Zobaczymy jaki będzie wyrok i kto ma rację. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooling.pl robi nagminnie podobne rzeczy. Wystawiają sprzęt na allegro, jak cena ich nie zadowoli to bez żadnych skrupułów odwołują wszystkie oferty i kończą aukcję zaraz przed czasem.

 

Już kilka razy tak się nabrałem. Człowiek tylko nerwy traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomówienie. Skoro nie masz żadnych dowodów, to nie oskarżaj kogoś o takie praktyki. Nie ma co, podejście masz podobne do naszego obecnego rządu - byle kogoś opluć, a nieważne czy to prawda czy nie, ważne, że smród pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem jaki będzie wyrok w sprawie. Przecież regulamin allegro jest jasny, a korzystanie z serwisu jest równoznaczne z jego akceptacją. Jak się nie umie zadbać o własne intersy, to nie ma co liczyć, że sąd uchroni przed konsekwencjami.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wiem jaki będzie wyrok w sprawie. Przecież regulamin allegro jest jasny, a korzystanie z serwisu jest równoznaczne z jego akceptacją. Jak się nie umie zadbać o własne intersy, to nie ma co liczyć, że sąd uchroni przed konsekwencjami.

Bardzo watpie bo mozliwe jest sadowe uniewaznienie umowy jesli cena znacznie odbiegala od rynkowej.

Praktycznie kupujacy moze domagac sie odszkodowania z tytulu poniesinej straty jesli ja udowodni bo roznica w cenie

rynkowej nie bedzie mogl przekonywac. Zmusic wlasciciela do sprzedania nie moze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kupujący ewentualnie dostanie odszkodowanie.

Przed chwilą pokazywali faceta w faktach. Powiedział, że takiego samochodu nie miał i wystawił aukcje aby sprawdzić za ile taki jeep może pójść.

I co mu zrobią? Nic zapłaci ewentualnie 500zł odszkodowania i pozamiatane. :mgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą pokazywali faceta w faktach. Powiedział, że takiego samochodu nie miał i wystawił aukcje aby sprawdzić za ile taki jeep może pójść.

Hahaha... jaki koleś :mur:

Prawda jest taka, że dużo ludzi wystawia bez ceny minimalnej, od małej ceny wywoławczej, a ma to na celu jedno... przyciągnięcie kupującego... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1465738,10,item.html

 

miski, to jak z kołpakami...

kupujesz, i po wygranej aukcji dostajesz maila, ze zostana dostarczone, gdy tylko wystawiajacy zlokalizuje je na miescie ;]

 

widzialem wukcje, na ktorych ludzie sprzedaja mosty, gory itp... (raczej humorystycznie)

 

gosc od jeep'a mial leb, tylko cos nie wyszlo ;)

jak w zyciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...