Skocz do zawartości
Dyferencjal

Amnestia Maturalna - Niezgodna Z Prawem.

Rekomendowane odpowiedzi

Dosłownie przed kilkunastoma minutami Trybunał Konstytucyjny orzekł, że amnestia maturalna jest sprzeczna z Konstytucją i z ustawą o systemie oświat. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3853355.html

 

Nareszcie. Wg mnie to była lekka kpina z maturzystów, którzy egzamin zaliczyli "po Bożemu", tak jak ja.

 

Jakie macie opinie ?

Edytowane przez Dyferencjal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiles blad gramatyczny w temacie :P "niezgodna"

 

Co do decyzji - zaczalbym bardzo watpic w polskie prawo, gdyby ten wyskok okazal sie legalny. Teraz jeszcze tylko brakuje, zeby ktos zaskarzyl (niekoniecznie do TK) numer ze zmiana przepisow maturalnych w ostatniej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnestia maturalna to kpina, może jeszcze za darmo powinni ją dawać, za dobre chęci. Matura nie powinna mieć progu zdania, nie powinna narzucać języka polskiego i języka obcego. Każdy powinien zdawać co chce, na takim poziomie jak chce, i to powinna być tylko przepustka na studia. Matura w obecnej formie to śmiech na sali. Jak już sam papierek "matura" powinien cokolwiek znaczyć, progi powinny wynosić po 50-70% i tyle. Ale jest jak jest, więc albo całkowita rewolucja, albo koniec z takimi idiotycznymi pomysłami jak amnestie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matura nie powinna mieć progu zdania, nie powinna narzucać języka polskiego i języka obcego. Każdy powinien zdawać co chce, na takim poziomie jak chce, i to powinna być tylko przepustka na studia.

Patrząc na posty niektórych forumowiczów to obowiązkowe zdawanie języka polskiego i obcego jest koniecznością (jeśli nie chcemy na studiach uczyć elementarnych podstaw!)...Wybór przedmiotów natomiast jest uzasadniony: każdy mógłby zdawać przedmioty ze względu na przyszłe studia, zainteresowania, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed kilkunastoma minutami Trybunał Konstytucyjny orzekł, że amnestia maturalna jest sprzeczna z Konstytucją i z ustawą o systemie oświat. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3853355.html

 

Nareszcie. Wg mnie to była lekka kpina z maturzystów, którzy egzamin zaliczyli "po Bożemu", tak jak ja.

 

Jakie macie opinie ?

szybcy są - naprawde :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na posty niektórych forumowiczów to obowiązkowe zdawanie języka polskiego

Po pierwsze, to co te osoby robią w takim wypadku w 3 klasie liceum? Dlaczego mają mieć na siłę średnie wykształcenie (jak skończą szkołę średnią) bo ich ktoś upychał? Powinno się takich zostawiać 2-3 razy, skończą 18 lat - do widzenia. System edukacji w tym kraju jest niesamowity, bo teraz normą jest wkładanie nauczycielowi kosza na śmieci na głowę. Wypad na zbity pysk i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Polska to taki dziwny kraj gdzie ze sprzątaczką dogadasz się po angielsku, z kelnerem po francusku, a z kucharzem po niemiecku, a członkowie rządu zawsze potrzebują tłumacza ;)

 

edit

a prezydent nawet po polsku nie potrafi mówić :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahahahaha niezly polew bedize z tych maturzystow teraz :lol:

No się nastawili, a tu lipa :D. Ja zdawałem starą maturę i uważam, że to by było nie fair z tą amnestią. Bardzo dobrze że tak stwierdzili. Tylko IMO trochę długo do tego dochodzili. Jaki jest sens by wszystko ułatwiać jak i tak później na wyższych uczelniach ( o ile jakiś dzisiejszy maturzysta ma zamiar iść dalej) wychodzi. MaSell już to gdzieś słyszałem ale na pewno nie od Ciebie ;) ,a tak poza tym to szczera prawda.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL

tak to jest jak taki debil Giertych jeden z drugim zabiera się za rządzenie tym krajem, nieudacznicy i banda niewykształconych idiotów nie potrafiących wykonywać swojej pracy

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahahahaha niezly polew bedize z tych maturzystow teraz :lol:

Raczej z przyszłorocznych... ;>

 

"Uznane za niekonstytucyjne przepisy rozporządzenia o maturach tracą moc po 12 miesiącach od ogłoszenia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego - postanowił TK."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...

W latach 80-tych musieliśmy w czasie przerw chodzić w kółko na korytarzu, skromnie się ubierać (o piercingach nie było żadnej mowy), niektórzy nauczyciele bili ekierką, wskaźnikiem...w bursie, internacie niemalże wojskowa dyscyplina: pobudka o 6.00, cisza nocna o 22.00, wyjścia na miasto po uzyskaniu zgody przełożonych, itd....a tu takie numery!

 

Nie zdziwię się, jeśli niedługo TK ogłosi, że reforma szkolnictwa sprzed 10 lat (wprowadzenie gimnazjów) była też niezgodna z konstytucją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym, ze ta amnestia jest niezgodna z prawem to ja pisalem jak tylko Pan G. ją oglosił (powoływałem sie nawet na konstytucje, a dokładniej na jeden ładny zapis: prawo nie działa wstecz), wiec orzeczeniem TK zaskoczony nie jestem;] Co do Pana K. to powiem tylko to, co i tak jest powszechnie wiadome - smieszny z niego gosc;] Dowiadujemy się bowiem, ze...

 

"To jest taki niedobry sposób uprawiania polityki, wywodzący się z pewnych sytuacji, które sięgają poprzedniego ustroju. Wtedy to można powiedzieć było uzasadnione, dzisiaj nie"

 

To ja proponuje w ogóle zlikwidowac Trybunał, po co on komu? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

I bardzo dobrze. Oto chodziło.

 

Nie umiesz, nie zdajesz i koniec. Nie ma litości.

 

Ja bym dodatkowo jeszcze wywalił wszystkich z "amnestią" ze studiów! Nie dla PSA kiełbasa :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uważam że amnestia jest ok.Nie bede wymieniał jej zalet bo to oczywiste. Najbardziej na amnestie pluli sie profesorkowie wyzszych uczelni co jest dla mnie nie zrozumiałe :mur:

W rekrutacji na rok np 2006 było napisane jak byk osoby z czyms tam nie zdanym won!

wiec takim lakiluzers pozostaja uczelnie prywatne :unsure:

Wiec nie wiem co to komu szkodzi.............i nie wiem w jaki to sposób łamie konstytucje :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja osobiscie uważam że amnestia jest ok.Nie bede wymieniał jej zalet bo to oczywiste. Najbardziej na amnestie pluli sie profesorkowie wyzszych uczelni co jest dla mnie nie zrozumiałe :mur:

W rekrutacji na rok np 2006 było napisane jak byk osoby z czyms tam nie zdanym won!

wiec takim lakiluzers pozostaja uczelnie prywatne :unsure:

Wiec nie wiem co to komu szkodzi.............i nie wiem w jaki to sposób łamie konstytucje :unsure:

Mnie boli. Zdałem mature 'legalnie' bez łachy Gierdycha a taki 'jełop' który ma maturę mimo że g***** widział szczyci się i szczerzy że ma papier. :mur: Wybić :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date='16 sty 2007, 18:51' post='2470856']

Mnie boli. Zdałem mature 'legalnie' bez łachy Gierdycha a taki 'jełop' który ma maturę mimo że g***** widział szczyci się i szczerzy że ma papier. :mur: Wybić :mad:

on sobie moze tylko tym pomachac bo i tak go nigdzie nie wezma poza kopaniem rowu.A niektórym ludziom to naprawde pomogło np Kamil Stoch Edytowane przez sawyer188

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he, tak czytam i czytam i nie moge ze śmiechu...

 

Według Was miarą inteligencji jest zdana matura w normalny sposób?

 

 

UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Roman Giertych zdał mature.

 

 

 

Chcecie coś dodać?

 

Czemu ktoś ma tracić rok bo zabrakło mu np 1 punktu? Czemu ktos ma tracić rok bo wybrał np. historie, a nie geografie (dzieli je przepaść ostatnio rok w rok, potwierdzi to każdy kto widział zestawy z tego i z tego) ?

 

Niech każdy zajmie się sobą. Najlepsi są Ci co mieli 30 pkt i stękają bo ktoś miał 29 i dostał amnestie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie uważam że amnestia jest ok.Nie bede wymieniał jej zalet bo to oczywiste. Najbardziej na amnestie pluli sie profesorkowie wyzszych uczelni co jest dla mnie nie zrozumiałe :mur:

W rekrutacji na rok np 2006 było napisane jak byk osoby z czyms tam nie zdanym won!

wiec takim lakiluzers pozostaja uczelnie prywatne :unsure:

Wiec nie wiem co to komu szkodzi.............i nie wiem w jaki to sposób łamie konstytucje :unsure:

Pluli sie profesorkowie, bo same tłuki jełopowate zaatakują uczelnie. Obnizenie poziomu to będzie kwestia chwili i co nam sie zrobi? chołota gimnazjalna na uczelniach wyzszych :mur: .Jak zdasz mature na poziomie to zrozumiesz co to satysfakcje z poswieconego czasu na nauke i uczelnia zuważy to. Sory kuźwa ale może w ogole sie nie uczmy i zaliczajmy wszystko frekwencją obecnosci.

 

He he, tak czytam i czytam i nie moge ze śmiechu...

 

Według Was miarą inteligencji jest zdana matura w normalny sposób?

UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Roman Giertych zdał mature.

Chcecie coś dodać?

 

Czemu ktoś ma tracić rok bo zabrakło mu np 1 punktu? Czemu ktos ma tracić rok bo wybrał np. historie, a nie geografie (dzieli je przepaść ostatnio rok w rok, potwierdzi to każdy kto widział zestawy z tego i z tego) ?

 

Niech każdy zajmie się sobą. Najlepsi są Ci co mieli 30 pkt i stękają bo ktoś miał 29 i dostał amnestie...

Wiesz Gertych to ma raczej durne poglądy i skoro głupek zdał mature, to jakim cudem wy tego nie mozecie zdac normalnie?? tylko wam pogratulować! Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie oddzielne egzaminy na studia nie byly wcale zlym pomyslem...

Ale także z innych powodów: różny poziom w różnych szkołach i można było zweryfikować tę wiedzę i umiejętności maturzystów, co dawało klarowny obraz uczelniom wyższym...Egzaminy wstępne powinny były pozostać, ale w kraju większość reform nie idzie w dobrym kierunku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc reform w ogole nie idzie ;) Ale reforma edukacji to niewypal szczegolny - IMHO spieprzona jest na calej linii, zarowno matury, jak i pomysl wprowadzenia gimnazjow sie kompletnie nie sprawdzily.

 

Jedno, co mi sie w niej podoba, to pomysl wprowadzenia prezentacji na maturze ustnej z polskiego - umiejetnosc przygotowania i przedstawienia jakiegos zagadnienia bardzo sie potem przydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

He he, tak czytam i czytam i nie moge ze śmiechu...

 

Według Was miarą inteligencji jest zdana matura w normalny sposób?

UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Roman Giertych zdał mature.

Chcecie coś dodać?

 

Czemu ktoś ma tracić rok bo zabrakło mu np 1 punktu? Czemu ktos ma tracić rok bo wybrał np. historie, a nie geografie (dzieli je przepaść ostatnio rok w rok, potwierdzi to każdy kto widział zestawy z tego i z tego) ?

 

Niech każdy zajmie się sobą. Najlepsi są Ci co mieli 30 pkt i stękają bo ktoś miał 29 i dostał amnestie...

Zabrakło 1 punktu? Ojej :-| Trzeba było się więcej uczyć a nie grać, pić itp.

NIE MA PRZEBACZ! Gdzieś musi być granica! Ci którzy są nad kreską idą dalej, Ci co pod - macie nauczkę. Przez tą pie***** amnestię cały rocznik z 2006 roku dostał po łbie.

 

O amnestia idzie! Ty to pewnie amnestia jesteś!

Tego typu słowa nie są miłe dla kogoś kto otrzymał 'legalnie' dokument dojrzałości.

 

Zresztą, osoba która w ten sposób zdała mature wcześniej czy później dostanie do życią w 4 litery. Kwestia czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc reform w ogole nie idzie ;) Ale reforma edukacji to niewypal szczegolny - IMHO spieprzona jest na calej linii, zarowno matury, jak i pomysl wprowadzenia gimnazjow sie kompletnie nie sprawdzily.

 

Jedno, co mi sie w niej podoba, to pomysl wprowadzenia prezentacji na maturze ustnej z polskiego - umiejetnosc przygotowania i przedstawienia jakiegos zagadnienia bardzo sie potem przydaje.

Wiekszosc reform w ogole nie idzie...to też prawda, ale są i takie, które się cofają (np.: ZUS ma zarządzać kapitałem OFE i je wypłacać - po co w takim razie była ta reforma?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...