Skocz do zawartości
kurdefelek

Vista I Gry - Wasze Testy

Rekomendowane odpowiedzi

Piszcie o swoich doświadczeniach z grami w systemie Win. Vista.

Zapodajcie własne testy fp/s

 

FAQ - Pytania i odpowiedzi:

///////Przesiadka na Vistę będzie sensowna jak wydajność nowych gier będzie porównywalna

albo lepsza niż w XP , narazie pozostaje czekać . -----by Mario2k /////////

Czy wierzycie w to, że Vista zostanie na tyle dopracowana ?

Bo ja nie...system jest za bardzo rozrośnięty - nie w tym kierunku powinny iść nowe OS'y.

 

Co zrobić w systemie (jakie opcje wyłączyć) aby gry działały wydajniej ?

Windows Vista - FAQ & Optymalizacja

- wyłącz Aero,

- wyłącz kontrolę dostępu,

- wyłącz przywracanie systemu,

 

Czy istnieje program nLite dla Visty, który pozwoli mi wyrzucić zbędne komponenty systemu ?

Tak. Program ten nazywa się vLite i moźna go znaleźć na stronie http://www.vlite.net

potrzebny do niego jest: .NET Framework 2.0 32bit | 22MB lub .NET Framework 2.0 64bit | 45MB

 

Topic postaram się aktualizować.

=========

Vista a gry:

- 10-30% zmniejszenie wydajności w grach (Microsoft mówi o 15%)

za to lepsze efekty, porównaj screeny z Age of Conan: DX9 i DX10

- brak wielu sterowników do 64bit,

- zwiększone pingi podczas gry multiplayer, (2x) ///możliwe że ipv6 (czy jakos tak) trzeba wyłączyć.

jesli jest włączone to vista odpytuje dns 2 razy, to moze miec pewien związek... chyba /// co to znaczy ?

- bardzo stare gierki chodzą ponoć lepiej niż pod XP,

- sterowiki pod Vista 64bit mają coraz większą objętość ///czy to pozostaje bez wpływu na wydajność ? ///

- tak samo jak w WinXP możesz osiągnąć wyższą wydajność w grach

poprzez wyłączenie efektów graficznych - zobacz screen

- co dziwne Vista spowalnia nawet odczyt z dysku w porównaniu do XP,

- do tej pory nie ma sterowników dla procesorów AMD - Cool'N'Quiet Driver for Vista x86/x64 /// przez co procki nigdy nie zniżają taktowania i nie oszczędzają energii - także ciepło wydziela się większe ///

 

teraz nie istotne:

- mają wychodzić gry tylko 64bitowe

- Vista Home Premium 64bit może mieć do 16GB RAM w kompie (za 8 lat może mieć to znaczenie)

- Vista Home Basic 32bit może mieć do 8 GB RAM w komputerze,

- kupno komputera do gier z Vistą bez 2 GB Ramu jest bezsensowne ///jeśli nie rozumiesz: Vista + Gry = min.2 GB

RAM ///

- jeśli jesteś maniakiem i nie chcesz ciągle słyszeć dysku to zalecam Ci 3-4 GB RAM,

- Vista 64bit zabiera więcej MB RAM niż 32bit....ile ??

- przy wielu procesach i programach kolejne otwierają są coraz wolniej, dopiero przy 3GB pamięci Vista rozwija skrzydła i programy otwierają się momentalnie (SuperFetch) /// jak to wyłączyć ? ///

- Vista po uruchomieniu wczytuje do pamięci najczęściej używane programy /// jak to wyłączyć ? ///

 

 

Średnia ilość RAM ~~ przewidywanie dla zestawów High End:

2001 - 256 ~~ 512 MB

2006 - 1750 ~ 2000 MB

2011 - 8000 ~ 10.000 MB

 

------------

Poprawki:

AutoPatcher Vista Luty 2007 Full Beta (80,8 MB) http://autopatcher.pol.pl/pobieranie.php

*31 stycznia 2007

5 łatek dla 32-bitowych wersji Visty

- poprawiona kompatybilność z 77 aplikacjami użytkowymi i grami, od Adobe PhotoShop do Zoo Tycoon.

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

Gry DX10 /// Vista 32, 64bit

Age of Conan: Hyborian Adventures ? /// DX10 ///

Company of Heroes :angry: /// DX10 ///

Crysis :damage_wall: /// DX10 ///

Hellgate: London /// DX10 ///

World in Conflict /// DX10 ///

 

32bit - Lista ważniejszych gier, które działają pod Win Vista 32bit:

 

Age of Empires 3 :?

Battlefield 2 i dodatki :angry: /// zobacz wykres wydajności ///

COD 2 :)

C & C 3 :)

CS 1.6

Dark Earth (1997)

Day of Defeat: Source

Dungeon Siege II i dodatki

Earth 2160

Fable: The Lost Chapters

Farcry :cry:

Final Fantasy 7 (1997)

Final Fantasy 8 (1999)

F.E.A.R. :cry:

F.E.A.R.:Extraction Point :?

Flight Simulator X :mur:

Hitman: Blood Money

Neverwinter Nights 2 :mur:

NFS: Carbon :?

Prey :?

Rise of Nations: Rise of Legends

Settlers 3

Supreme Commander

UT 2004 :damage_wall:

The Elder Scrolls IV: Oblivion :mur:

Zoo Tycoon 2 i dodatki

 

 

 

==========

64bit - Lista ważniejszych gier, które działają pod Win Vista 64bit:

 

C & C 3 :)

Half Life 2: Episod One

Heroes 3: M&M :D

Neverwinter Nights 2 :mur:

The Elder Scrolls IV: Oblivion :)

WoWt: The Burning Crusade :?

 

 

===========

Gry, które nie działają lub sprawiają problemy

Flatout ///krzaczy...///

Scarface ///brak tekstur...///

Gothic 3 :mur: chodzi na ATI - nie działa tylko na GF 8800

/// Brakuje mu d3dx9_29.dll - ściągnij ten plik z www.dll-files.com /// by : bielski ///

lub ściągnij pakiet dx9 - luty 2007 (46 MB) pakiet wielosystemowy - innego nie ma

DirectX 9 Runtimes (February 2007) Redistributable

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=22&id=147&t=36

lub

http://www.microsoft.com/downloads/details...;DisplayLang=en

 

 

Wynik:

Niech ktoś zrobi ankietę za jakiś miesiąc.

Vista nie nadaje się do grania

Vista umrze śmiercią naturalną około 2010 roku, gdy wyjdzie "godniejszy" następca XP - system

Microsoft Vienna (nazwa kodowa)

 

"Mam XP i czekam aż wydadzą kolejny windows, bo ten jest rzeczywiście niewypałem,

możliwe, że to taki "zapychacz", coś w stylu winME"

...i taka też może być jego historia...

 

Bad Vista - kampania wytykająca błędy i problemy związane z Win Vista znajdująca się pod adresem:

http://badvista.fsf.org/ co jakiś czas przyjmuje "legalne" ataki (masowe łączenie wykonywane przez

serwery związane z Microsoftem) co ma prowadzić do blokowania serwerów.

 

Komisja Europejska i ECIS o Microsoft:

"Dążenia Microsoft mogą doprowadzić do pozbawienia konsumentów jakiegokolwiek wyboru, narazić na lata

oczekiwania na wprowadzenie nowych, innowacyjnych funkcji czy nawet usuwania znalezionych błędów oraz

zaowocować wygórowanymi cenami.

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Happy to be Vista free

k a m e r e k

 

Sterowniki do procesorów:

procesory AMD - wciąż nie ma C'n'C

procesory Intel - wybierz z menu "Processors"

/// w niektórych płytach głównych musisz zmienić Bios na nowszy aby C'n'C działał ///

 

 

Sterowniki do kart dźwiękowych:

kodeki audio AC'97:

- Realtek HD Audio drivers 1.61 (ALC880 Series) Win 2000 / XP / Vista (32/64)

- Creative Sound Blaster Audigy 1/2/4 VISTA drivers 2007

 

 

Sterowniki kart graficznych do Visty:

 

Vista 32bit

GeForce seria 8xxx

1. Forceware Ver. 100.64 z dnia 15 luty (Rozmiar 54,3 MB) WHQL Driver

http://www.gamershell.com/download_17904.shtml

 

GeForce seria 7xxx, 6xxx

2. ForceWare Release 95 RTM (Ver.: 97.46) z dnia 5.01.2007 (Rozmiar: 50,2 MB) WHQL Driver

http://pl.download.nvidia.com/Windows/97.4...tional_whql.exe

 

ATI X1xxx

3. AMD-ATI Catalyst 7.3 Vista Driver

http://ati.amd.com/support/drivers/vista32...on-vista32.html

 

Vista 64bit

 

GeForce seria 8xxx

1. nVidia Forceware (Ver. 100.59) z dnia (Rozmiar: 45.9 MB) Beta Driver

http://www.nvidia.com/object/winvista_x64_100.59.html

 

GeForce seria 7xxx, 6xxx

2. ForceWare Release 95 RTM (Ver.: 97.46) z dnia 5.01.2007 (Rozmiar: 59,3 MB) WHQL Driver

http://www.nvidia.com/content/license/loca...atonal_whql.exe

 

ATI X1xxx

3. AMD-ATI Catalyst 7.2 Vista Driver

http://ati.amd.com/support/drivers/vista64...on-vista64.html

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dziękuję wam wszystkim za współtworzenie tego topicu.

link do tej strony znajdzie się na gry.frosti.eu

Edytowane przez kurdefelek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić w systemie (jakie opcje wyłączyć) aby gry działały wydajniej ?
2493713[/snapback]
Czy istnieje program nLite dla Visty, czy system nie jest jeszcze rozpracowany?
Tak. Program ten nazywa się vLite i moźna go znaleźć na stronie 2493713[/snapback]
Dla wyróżnienia gier które działają we Viście

w indeksie gier proponuję dopisać (innym kolorem) obok danego tytułu: V32bit OK i V64bit OK

(...)

obok gry można wypisać problemy z nią związane

Można się zastanowić nad dodaniem czegoś takiego do indeksu (tylko co z Xp 32bit i XP 64bit?).

 

Problemy związane grą to gdzie chcesz wpisać? W indeksie? Jeśli w indeksie, to moje zdanie jest takie, że nie będzie miało to większego sensu i pogorszy funkcjonalność samego indeksu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Vista Gaming Performance - NVIDIA and ATI Compared

 

Download

http://www.nvidia.com/object/winvista_x86_100.59.html

http://www.nvidia.com/object/winvista_x64_100.59.html

Beta driver for NVIDIA SLI™ support for GeForce 8800 GTX/GTS GPUs

This driver supports the following features:

Single GPU support

DirectX 9 support for GeForce 6/7/8 series GPUs

DirectX 10 support for GeForce 8800 GPUs

OpenGL support for GeForce 6/7/8 series GPUs

NVIDIA SLI support

DirectX 9 support for GeForce 8800 GPUs

OpenGL support for GeForce 8800 GPUs

DirectX 9 and OpenGL NVIDIA SLI support for GeForce 6 and 7 series GPUs and DirectX 10 NVIDIA SLI support for GeForce 8800 GPUs will be available in a future driver

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnia ilość RAM ~~ przewidywanie:

2001 - 256 ~~ 512 MB

2006 - 1750 ~ 2000 MB

2011 - 8000 ~ 10.000 MB

No to bardzo kiepskie przewidywania, nikt nie przewidział zmowy cenowej producentów pamięci, czego efekt można zaobserwować na steamie: 1,5-2GB ram ma tylko 14,5% graczy, a więcej niż 2GB aż 0,06%, Średnia na początek 2007r. nawet do 1GB się nie zbliża :mur:

 

Mam tylko nadzieję że nikt tych przewidywań nie wziął sobie do serca, bo w 2011 będzie niezła kaszana jak po kompach będzie siedziało po 4GB, a gry będą chciały te 10GB, a bardziej wypaśne tytuły 16GB :lol:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista Home 32bit nie czyta powyzej 3GB ramu albo cos kolega nie potrafi ustawic.

Dołączona grafika

 

edit

Przepraszam za błąd. Kolega ma ULTIMATE 32 bit - anwet nie doczytalem. No ale sam fakt, ze takie windows a nie radzi zsobie z ramem.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo ciekaw tych 64 bitów.

Co prawda mój sprzęt raczej do najnowszych tytułów się nie nadaje, ale coś się może znajdzie :)

64 bit miał być takim krokiem w przód, a teraz okazuje się, że zaczynamy się cofać. O co chodzi? Czy może 64 bity będą ok, ale za jakieś 5 lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VISTA ULTIMATE ma problemy z x-fi :mur: :mur: :damage_wall: póltorej godziny szukalem odpowiednich sterownków wwrrrr................... jak ktos ma problem to na prv pomoge ;p

 

Piszcie o swoich doświadczeniach z grami w systemie Win. Vista.

Prosze o pisanie tylko osoby co maja zainstalowane viste a nie jak tu kolega napisał (zerżniete z jakiegos artykułu dane na temat visty)

Ja jakoś mam 4GB ramu ultimate 32 bit nie wykrywa mi wiec prosze nie zrzynac z artykułów tylko z własnego doświadczenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Vista Home 32bit nie czyta powyzej 3GB ramu albo cos kolega nie potrafi ustawic.

Kres a co chesz ustawiac same powino palic !!! coś nie tak z ta vista 32 bit

 

Pogieło Cie z tym cytowaniem?

by mechl!k

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos tak chaotycznie piszesz :blink:

 

VISTA ULTIMATE ma problemy z x-fi

a jaki problem? zainstalowalem VISTA, do tego stery, do tego ALchemy i dziala

 

Ja jakoś mam 4GB ramu ultimate 32 bit nie wykrywa mi wiec prosze nie zrzynac z artykułów tylko z własnego doświadczenia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kres a co chesz ustawiac same powino palic !!! coś nie tak z ta vista 32 bit

co jest nie tak? ilosc oblsugiwanej pamieci RAM wynika z architektury systemu i w przypadku 32bit jest to max 4GB, ale biorec pod uwage w jaki sposob win zarzadza pamiecia, efekte jest jaki jest. chcesz 4GB to tylko na win 64bit. temat stary jak swiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos tak chaotycznie piszesz :blink:

a jaki problem? zainstalowalem VISTA, do tego stery, do tego ALchemy i dziala

co jest nie tak? ilosc oblsugiwanej pamieci RAM wynika z architektury systemu i w przypadku 32bit jest to max 4GB, ale biorec pod uwage w jaki sposob win zarzadza pamiecia, efekte jest jaki jest. chcesz 4GB to tylko na win 64bit. temat stary jak swiat.

Chaotycznie bo nie mam czasu na rozpisywanie sie Alchemy to wiesz gdzie mozesz wsadzic plik jest za maly alchemy sa po to zeby byl dzwiek przestrzeny http://preview.creativelabs.com/alchemy/default.aspx nastepny osoba co zamiast napisac z własnego doswiadczenia pisze to co w jakim artykule napisane przecierz to na tym nie polega !!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi działa pod Vistą Ultimate ze sterami beta prosto ze strony creative. Alchemy przekształca rozkazy D3D na OpenAL (EAX) tak żeby gry nie pokazywały, że brak hardware sound przy próbie ustawienia EAX w opcjach gry.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaotycznie bo nie mam czasu na rozpisywanie sie Alchemy to wiesz gdzie mozesz wsadzic plik jest za maly alchemy sa po to zeby byl dzwiek przestrzeny http://preview.creativelabs.com/alchemy/default.aspx nastepny osoba co zamiast napisac z własnego doswiadczenia pisze to co w jakim artykule napisane przecierz to na tym nie polega !!!!!!!!!!!

no teraz to juz sie zabawny robisz :) nie masz nawet czasu przeczytac ze zrozumieniem? chyba wyraznie napisalem, ze ZAINSTALOWALEM. i co ma wspolnego wielkosc pliku z jego funkcjonalnoscia?

nadal nie odpisales o jakie problemy z x-fi chodzi. zreszta robi sie maly OT odnosnie vista, a nie gier, tak wiec z mojej strony EOT.

btw: cos odnosze wrazenie, ze chyba sam ten system widziales tylko na fotkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Viste 64 Premium.

Nie chce uruchomic sie Gothic 3. Brakuje mu d3dx9_29.dll

HL 2 Epizod One dziala OK.

Heroes 3 OK.

Teoretycznie na płycie z G3 powienien być katalog directx. W tym katalogu masz rozne archiwa i wsród nich powinien być ów plik. Potem go trzeba chyba skopiować do katalogu z grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis

"tryb mutliplayer zostanie wyposażony w pewne opcje ingerencji w otoczenie, które osobom grającym pod DX 10 pozwolą na prowadzenie bardziej skutecznej rozgrywki."

 

już widzę ksywki 13-letnich graczy:

Dx10kiLleR albo iHaveDX10 albo killYfaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak to bedzie wygladac - oddzielne serwery 'DX10 only' czy bedzie dochodzic do absurdow w stylu: gosc w DX10 rozwala dzrewo, a jego przeciwnik w DX9 ma to gdzies, bo u niego rzewo jest nadal cale i spadajacy mu na glowe pien u niego nie istnieje? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha w jednym z testów ccc dla vista w tabeli podają że na low end odpala się 4 sekundy . Banialuki!!! A z 25 sekund się potrafi otwierać.

Nie mogę się z Tobą kolego zgodzić. U mnie max 3sekundy się otwiera. Sam jestem w szoku. Na XP też express.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak to bedzie wygladac - oddzielne serwery 'DX10 only' czy bedzie dochodzic do absurdow w stylu: gosc w DX10 rozwala dzrewo, a jego przeciwnik w DX9 ma to gdzies, bo u niego rzewo jest nadal cale i spadajacy mu na glowe pien u niego nie istnieje? :P

 

?

 

A co na DX do sciania drzew ? Przeciez od tego jest fizyka. A zreszta np. w takim COD2 da sie grac w DX7 jak i DX9, wiec czemu przy DX10 maja byc takie problemy... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Potwierdzam, że CS 1.6, HitMan Blood Money chodzą. Także Earth 2160 chodzi. Zaraz będę sprawdzał starsze tytuły, tj. FF7 i FF8.

 

Testuje gry pod polską Vistą 32-bitową.

 

FF7 i FF8 chodzi, również Dark Earth chodzi. Wszystkie gry są bardzo stare, FF7 jest z 1997 roku, Dark Earth również, FF8 jest z 1999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz to juz sie zabawny robisz :) nie masz nawet czasu przeczytac ze zrozumieniem? chyba wyraznie napisalem, ze ZAINSTALOWALEM. i co ma wspolnego wielkosc pliku z jego funkcjonalnoscia?

nadal nie odpisales o jakie problemy z x-fi chodzi. zreszta robi sie maly OT odnosnie vista, a nie gier, tak wiec z mojej strony EOT.

btw: cos odnosze wrazenie, ze chyba sam ten system widziales tylko na fotkach ;)

I zaraz będziemy sie obrzucać miesem !!!wiec pisze dla wiadomosci mastertab i Sulaco mi nie odpaliły sterowniki z creative XFXA_VTDRV_LB_1_04_0065 wywalił jakis bład odpaliły dopiero stery SBXF_PCDVTBETA_US_2_13_0001 i co wy na to...... mam zwykłą Xtreme Music wiec z mojej strony temat zamkniety .

btw specjalnie dla Sulaco screnn jak coś wiecej to prv ;p;p;p

post-294-1170501370_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zaraz będziemy sie obrzucać miesem !!!wiec pisze dla wiadomosci mastertab i Sulaco mi nie odpaliły sterowniki z creative XFXA_VTDRV_LB_1_04_0065 wywalił jakis bład odpaliły dopiero stery SBXF_PCDVTBETA_US_2_13_0001 i co wy na to...... mam zwykłą Xtreme Music wiec z mojej strony temat zamkniety .

btw specjalnie dla Sulaco screnn jak coś wiecej to prv ;p;p;p

"XFXA_VTDRV_LB_1_04_0065" te stery są do tych nowych "mniejszych" X-Fi, ładowałeś złe stery i miałeś jeszcze pretensje.

"SBXF_PCDVTBETA_US_2_13_0001" za to te jak najbardziej są do Visty i do starszych X-Fi.

Nie ma znaczenia jaką masz kartę tj. Xtreme Music czy Platinum czy inny model (ale musi być to stary model X-Fi) stery są te same tzn. jest jedna paczka tak jak ze sterami od ATi czy NVidia.

 

Z mojej strony to też koniec tego OT.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

 

A co na DX do sciania drzew ? Przeciez od tego jest fizyka. A zreszta np. w takim COD2 da sie grac w DX7 jak i DX9, wiec czemu przy DX10 maja byc takie problemy... ?

Post nad moim:

"tryb mutliplayer zostanie wyposażony w pewne opcje ingerencji w otoczenie, które osobom grającym pod DX 10 pozwolą na prowadzenie bardziej skutecznej rozgrywki."

Z konstrukcji tego zdania wnioskuje wiec, ze tryb DX9 bedzie tych "pewnych opcji ingerencji w otoczenie" pozbawiony. A ze gra ma sie toczyc glownie w dzungli, to zakladam, ze te "pewne opcje" beda zwiazane z eksterminacja roslinnosci.

 

Oczywiscie przyklad z drzewem byl mocno przerysowany, co mam nadzieje mozna bylo wywnioskowac po mordce na koncu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę Ultimate 32 bit i po naciśnieciu powera na budzie vista odpala się max 3 sekundy. Jest tak dlatego, że standardowo ma ustawione wstrzymywanie (nie wiem dlaczego wcześniej Gates na to nie wpadł). Z trybu hiberbacji też uruchamia się szybko lecz dłużej niż w przypadku wstrzymania. Przy restarcie kompa Vista uruchamia się już najdłużej prawie tak jak XP.

 

A tak na marginesie ciekawe czy MS podpisał protokół z Kioto bo przez to wstrzymanie i ogólnie większy pobór prądu przez Vistę przyczynia się do globalnego ocieplenia :)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę Ultimate 32 bit i po naciśnieciu powera na budzie vista odpala się max 3 sekundy. Jest tak dlatego, że standardowo ma ustawione wstrzymywanie (nie wiem dlaczego wcześniej Gates na to nie wpadł).

To już od dawna było, XP ze wstrzymania S3 też się odpala max 3 sekundy. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Vistę Ultimate 32 bit i po naciśnieciu powera na budzie vista odpala się max 3 sekundy. Jest tak dlatego, że standardowo ma ustawione wstrzymywanie (nie wiem dlaczego wcześniej Gates na to nie wpadł). Z trybu hiberbacji też uruchamia się szybko lecz dłużej niż w przypadku wstrzymania. Przy restarcie kompa Vista uruchamia się już najdłużej prawie tak jak XP.

 

A tak na marginesie ciekawe czy MS podpisał protokół z Kioto bo przez to wstrzymanie i ogólnie większy pobór prądu przez Vistę przyczynia się do globalnego ocieplenia :)

Oczywiscie wiesz ze na wstrzymaniu komputer jest cały czas uruchomiony i przy braku pradu/odłączeniu zrestartuje się system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...