Skocz do zawartości
AndyN

Wszystko O - Hitachi Deskstar 7k500/t7k500

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego, jak to przedstawił rafa nie wynika, aby barka znacznie ustępowała Hitachi czy to w wydajności, czy też w kwestii generowanego hałasu.

 

Dla mnie istotne znaczenie ma cena, wydajność i cisza, mniejsze zaś pojemność dysku. Barka 250GB z 16mb cache w sklepie obok kosztuje 235zł (nie jest "spowolniona" w stosunku do swojego większego brata jak u H).

 

Dwa wyżej wymienione warunki, mianowicie niska cena i wydajność (praktyczne taka sama jak w H) spełnia właśnie ta Barka. Chciałbym się jednak upewnć jak jest w kwestii hałasu, przy czym najbardziej interesuje mnie porównanie w IDLE: chodzi o dźwięk generowany przez obracające się talerze/silnik.

 

Z tego, co napisał RAFA, też nie ma tu istotnych różnic ale wolałbym się uzyskać na to jeszcze jakieś potwierdzenie. Przez długi czas męczyłem się z WD, który pracując generował metaliczny dźwięk o wysokiej częstotliwości i nie chciałbym mieć "powtórki z rozrywki".

 

Btw, jakoś cicho o nowych samsungach, które ze względu na cenę, ciszę i wydajność wyprzedzają Hitachi (tak przynajmniej wynika z tego testu na czeskiej stronce dla dysków 320GB).

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem praca w idle była dla mnie głównym motywem wymiany dysków.

Przy czym istotne jest to że jedna z moich barek była wyraźnie głośniejsza od drugiej i było to wyjątkowe bo drugi dysk był cichszy i oba dyski kupione przez mojego znajomego też są równie głośne jak ta cichsza. I te 3 dyski pracują mniej więcej równie głośno jak Hitachi.

 

Czyli podsumowując szum dysków słychac dalej i jest tylko troszke ciszej bo nie mam już tego głośniejszego egzemplarza.

 

Nie miałem samsunga ale zaczynam myślec że na prawde cichy dysk NIE ISTNIEJE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób już twierdziło, że T7K500 320GB jest cichszy od SP2504C, a ten z kolei do głośnych, to jak wiadomo raczej nie należy.

A o porównywaniu do młota pneumatycznego - 7200.10 nie było już mowy. Więc jak widać, co user, to inna opinia.

 

Mam wrażenie że system wstaje troche szybciej na Hitachi niż Seagate'ach.

Patrząc na stosowne testy, to jest to prawdopodobne. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Szukałem, szukałem i w końcu się zdecydowałem - Hitachi T7K500 320GB.

 

Na 1 miejscu miała być bezawaryjność, 2 cisza, 3 osiągi.

 

Mam nadzieję, że będzie dobrym wyborem - pod uwagę brałem jeszcze Seagata 7200.10 320GB ES (najbardziej chodziło mi o bezawaryjność, a on niby z serii enterprise, 1 milion MTBF, Hitach tylko 500 tys.). Ale gdzieś tam czytałem, że jak Hitach przejęło IBM'owskie fabryki, to zrobiło "czystkę" w kadrach itp., wiec teraz niby jest git. Mam nadzieję..., bo w ostatniej chwili zmieniłem decyzję.

 

Wczoraj dysk dojechał, ale dopiero dziś wyrywam trochę czasu, żeby się za niego zabrać. W tej chwili tworzę instalkę nLitem, pierwszy raz, ale chyba będzie OK, skomplikowane to to nie jest.

 

Mam do Was pytanie o opinię. Planuję taki podział partycji:

 

C: 10 GB - sama windoza (wiem, starczy duużo mniej, ale jak mnie kiedyś pokusi o instalkę Visty ? - baaardzo odległa perspektywa)

D: 25 GB - dokumenty, tymczasowo ściągnięte pliki itp.

E: 200 GB - magazyn - filmy, zdjęcia, obrazy

F: 60 GB - gry

G: 10 GB - Program Files (na początku partycji wrzucony 2 GB SWAP w całości - stały rozmiar pliku wymiany, mam 1 GB RAM'u). Powinno chyba wystarczyć - moje obecne programy użytkowe zajmują ok 3 GB. Niby to najszybsza partycja, więc powinno być ok.

 

 

Dajcie szybko znać co sądzicie o podziale, bo za 2 - 3 godzinki będę formatował twardziela.

 

Thank you from the mountain ! :razz:

Edytowane przez Funghi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C: 10 GB - sama windoza (wiem, starczy duużo mniej, ale jak mnie kiedyś pokusi o instalkę Visty ? - baaardzo odległa perspektywa)

D: 25 GB - dokumenty, tymczasowo ściągnięte pliki itp.

E: 200 GB - magazyn - filmy, zdjęcia, obrazy

F: 60 GB - gry

G: 10 GB - Program Files (na początku partycji wrzucony 2 GB SWAP w całości - stały rozmiar pliku wymiany, mam 1 GB RAM'u). Powinno chyba wystarczyć - moje obecne programy użytkowe zajmują ok 3 GB. Niby to najszybsza partycja, więc powinno być ok.

Dajcie szybko znać co sądzicie o podziale, bo za 2 - 3 godzinki będę formatował twardziela.

 

Thank you from yhe mountain ! :razz:

Zmień kolejność: to co ma być działać najszybciej: winda/swap na początek, później gry, "magazyny" itd na końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gafe walnąłem, przecież to początek jest najszybszy... :mur:

 

Dobrze się zapytać..

 

No to będzie tak:

 

 

C: 10 GB - sama windoza (wiem, starczy duużo mniej, ale jak mnie kiedyś pokusi o instalkę Visty ? - baaardzo odległa perspektywa)

 

D: 10 GB - Program Files (na początku partycji wrzucony 2 GB SWAP w całości - stały rozmiar pliku wymiany, mam 1 GB RAM'u)

 

E: 25 GB - dokumenty, tymczasowo ściągnięte pliki itp.

 

F: 60 GB - gry

 

G: 200 GB - magazyn - filmy, zdjęcia, obrazy

 

 

zastanawiam sie czy jednak swapa nie wrzucic do windozy na C, bo skoro bedzie stały rozmiar pliku 2 GB, to chyba zadna roznica.. a zawsze C to pierwsza partycja.

 

mozna tez C jako partycje tylko pod swap, d pod windoze itd, ale tych liter sie tyle narobi... do tego 2 nagrywary, 1 naped wirtualny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej zysku z osobnego pliku wymiany byłoby na osobnym fizycznie dysku. Ja bym zostawił z systemem na C.

 

Co do przestrzeni na system to zawsze warto więcej miec chocby ze względu na szybszą defragmentacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej zysku z osobnego pliku wymiany byłoby na osobnym fizycznie dysku. Ja bym zostawił z systemem na C.

 

Co do przestrzeni na system to zawsze warto więcej miec chocby ze względu na szybszą defragmentacje.

 

tak tez zrobie - tak samo mam obecnie, nie ma co kombinowac na sile. Z osobnym twardzielem na swap brzmi najrozsadniej, tylko ten twardziel powinien byc w miare szybki. ja mam seagata 20 gb, ktorego sie pozbywam i jeszcze starszego 3 gb, ktory pewnie zostanie na polce. Swap na nowym szybkim twardzielu bedzie chyba i tak "szybszy" niz na osobnym staruszku.. No i do tego wiekszy halas..

 

Moze mi sie uda cos dzis ruszyc.. ech...

 

na viste 10gb .. troszke malo... optymalnie skoro program files masz na innym dysku przeznacz 15gb... osobiscie mam 19gb ;

-

 

to sie nazywa postep... niesamowite, miejsce zajmowane przez kazdego nowego windoza rosnie w postepie geometrycznym... za 10 lat, zeby napisac glupie pismo w wordzie, bedzie potrzeba 100 GB na sam system i worda 2017... buehhehe

 

na viste 10gb .. troszke malo... optymalnie skoro program files masz na innym dysku przeznacz 15gb... osobiscie mam 19gb ;

-

Edytowane przez Funghi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w koncu.. Wszystko dziala :D

 

Nie kombinowalem za duzo jednak,

C 12 GB, system ze stalym 2 GB swapem

D 50 GB dokumenty

E 43 GB gry

F 200 GB magazyn

 

Na C wrzuciłem po prostu obraz z mojego obecnego twardziela (20 GB seagate Ata 66) i dziala pieknie - dla mnie to skok w przod jakies 2 lata swietlne B-) - na starym od pstrykniecia guzika do pelnego zaladowania windozy + uzytkowe itp mialem 5 min 40 sek !! tu 2 min 15 sek (nie rewelacja, ale probuje dooptymalizowac)

 

Dysk jak dla mnie nieslyszalny - rewelacja, temperature trzyma okolo 47 'C (otwarta buda, bez wentyla na HDD), wibracji nie stwierdzilem, bo lezy na gabce.

 

Jestem super zadowolony, oby pochodzil tak dlugo jak ten seagate - kupiony w 2000 roku :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysoka temperatura.

gry było lepiej wrzucic jako druga partycje

nie swap, tylko page file, czy tez plik wymiany ;)

 

No, widocznie masz przystarego pc-ta, skoro ładowanie sie windowsa trwa tyle czasu. W sumie.. lepiej bło chyba zainstalowac windowsa, przenoszac potrzebne rzeczy na nowy dysk :P Według mnei to nawet wygodniej ;)

Zrob koniecznie nawiew na twardziela, zby po paru latach nie sprzedawac jako niby 'w pełni sprawnego hitachi' na allegro.. No i defragmentacja zawsze pomoze porawic samopoczucie z pracy.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wysoka temperatura.

gry było lepiej wrzucic jako druga partycje

nie swap, tylko page file, czy tez plik wymiany ;)

 

No, widocznie masz przystarego pc-ta, skoro ładowanie sie windowsa trwa tyle czasu. W sumie.. lepiej bło chyba zainstalowac windowsa, przenoszac potrzebne rzeczy na nowy dysk :P Według mnei to nawet wygodniej ;)

Zrob koniecznie nawiew na twardziela, zby po paru latach nie sprzedawac jako niby 'w pełni sprawnego hitachi' na allegro.. No i defragmentacja zawsze pomoze porawic samopoczucie z pracy.. ;)

 

 

Wentyl byl i tak w planach - albo z mostka polnocnego albo ze starego proca,

 

 

 

swoja droga jakie macie temperatury na hdd - to do tych co tez maja Hitachi t7k500 320 ???

 

 

 

sprzet nie taki stary, athlon 2800xp, abit nf7-s.

 

Pewnie, ze instalka bylaby najlepsza, tylko trzeba miec czas... wczoraj przez caly dzien tworzylem na raty instalke nlitem - ABS - absolutny brak czasu, a gdzie tu jeszcze uzytkowe doinstalowac, stery, optymalizacja, "triki windows"... :mur: ? Caly wolny dzien by potrzeba, zeby to zrobic od A do Z dobrze. Chocby z tego wzgledu szkoda drugiej partycji na gry - jak znajde raz na tydzien pol godziny czasu na jakas to jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wysokie. Hitachi są zdecydowanie cieplejsze od Seagatów.

Przeciętnie 37-38 w idle w radiatorach i w pobliżu przewiew powietrza od wentylatora.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przeczytalem temat od deski do deski.

Chyba jednak zdecyduje sie na Hitachi, tylko mam kilka pytan.

 

- czym rozni sie 7k500 od t7k500 ? w agito jest wystawiony i ten i ten, lecz w opsie maja 7k500

- gdzie kupic ? gdzie wy kupowaliscie, prosil bym o sprawdzone sklepy

 

z gory dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czym rozni sie 7k500 od t7k500 ?

j/w

w agito jest wystawiony i ten i ten, lecz w opsie maja 7k500

Mają po prostu błąd w opisie. Jeżeli zamówisz tytułowego t7k500, to dostaniesz t7k500. Edytowane przez Kosiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi Deskstar T7K500 (320GB, 16MB, SATA300) - zamowiony :D

 

Teraz tylko czekac na kuriera, jak dostane dysk postaram sie opisac moje wrazenia.

 

Pozdrawiam i dziekiuje wszytkim wypowiadajacym sie w tym temacie za pomoc w podjeciu decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi Deskstar T7K500 (320GB, 16MB, SATA300) - zamowiony :D

 

Teraz tylko czekac na kuriera, jak dostane dysk postaram sie opisac moje wrazenia.

 

Pozdrawiam i dziekiuje wszytkim wypowiadajacym sie w tym temacie za pomoc w podjeciu decyzji :)

 

 

heh, ja tez brałem z Agito.. B-)

 

 

dzis zakladam w koncu wentylka, narazie tymczasowo - albo wiatrak ze starego procka, albo wentyl z zasilacza, trzeba zalozyc, bo non stop 47'c przy otwartej budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostalem dysk, dalem mu 1 godz. na aklimatyzacje poczym zaczalem kopiowac dane ze starego dysku.

 

Pierwsze co po podlaczeniu mnie zaskoczylo to ... cisza :D

 

Po odlaczeniu starego dysku jedyne co slysze to felerny wentylatorek na karcie ktory jest nastepny w kolejce do wymiany :D

 

Po tych zachwytach i po czesciowym zapelnieniu dysku, temperatura wzrosla do ok. 42*C i ku mojemu zdziwieniu podczas odzczyty/zapisu troche bardziej slychac pykanie. Gdy temp opadnie znowu praktycznie nic nie slychac - tez tak macie czy to tylko ja mam omamy ?

 

Ogolnie jestem zadowolony z zakupu, poniewaz najbardziej zalezalo mi na wyeliminowaniu metalicznego piskliwego dzwieku obracajacych sie talerzy, dzwiek podczas zapisu/odczyty mnie tak nie irytuje.

 

zachecam do kupna wszystkich niezdecydowanych - niepozalujecie !

 

Pozdrawiam

 

/edit - sorry za post pod postem, nie zauwazylem ze ostatni jest moj :/

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie jestem zadowolony z zakupu, poniewaz najbardziej zalezalo mi na wyeliminowaniu metalicznego piskliwego dzwieku obracajacych sie talerzy, dzwiek podczas zapisu/odczyty mnie tak nie irytuje.

A jakiż to dysk tak piszczał? Pewnie jakiś WD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh a ja nie mam na stanie zadnego wentyla, a z kasa po zakupie tez krucho ... wiec bedzie problem.

Naprawde ten dysk sie az tak bardzo grzeje :| ?

 

Pozdrawiam

 

Normalka, ze brak kasy po zakupie :huh: ... Ja sie poratowalem chwilowo wiatrakiem ze starego zasilacza (80x80), dolozylem regulator napiecia, zeby cholerstwo nie halasowalo (kreci sie na jakies 30 % mocy) i poki co z 47 'C zjechalem na 38..

Poszukaj w piwnicy, moze masz jakis staroc, moze byc nawet od zwyklego zasilacza AT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haaa, cena spadla do 291zl za wersje 320GB, zamawiam ;)

 

Dzisiaj jest 285.... Tydzien temu 315.... :mur: Ehhh. ale tak ze wszystkim jest, czlowiek nie moglby nigdy czegokolwiek kupic...

 

Pociesze sie tym, ze u mnie temperatura spadla do 33'C. W planach jest ASUS CRX P6M wentylator 8x8_new/gw_NAJCICHSZY__5dB z allegro, bedzie cichszy i wydajniejszy niz prowizoryczny wentyl z zasilacza, wiec moze nawet spadnie do 30'C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lool zawsze tak jest ze jak cos zamawiam to po tygodzni spada cena ... zamowilem procka (sig) to po tygodzni cena o 100zl w dol poleciala :|

 

Chwilowo problem z wentylem rozwiazany, mialem wentyl z starego zasilacza, o dziwo chodzi tak samo lub jeszcze ciszej od fandera :| (kreci sie na max)

wiec temp obecnie 35 - 38 *

Najprawdopodobniej w najblizszym czasie dysk wyladuje w Scythe Quiet Drive :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lool zawsze tak jest ze jak cos zamawiam to po tygodzni spada cena ... zamowilem procka (sig) to po tygodzni cena o 100zl w dol poleciala :|

 

Chwilowo problem z wentylem rozwiazany, mialem wentyl z starego zasilacza, o dziwo chodzi tak samo lub jeszcze ciszej od fandera :| (kreci sie na max)

wiec temp obecnie 35 - 38 *

Najprawdopodobniej w najblizszym czasie dysk wyladuje w Scythe Quiet Drive :)

 

Pozdrawiam

 

 

U mnie trzyma elegancko 33 'c na wentylku od zasilki i otwartej budzie. Najwiekszy halas emituje teraz gowniany wentyl od grafiki.. tragedia... Na procku mam Pentagrama qvc 100cu, chodzi z reguly na minimalnych obrotach (programowo skrecony procesor i obroty wentyla cpu zajefajnym programikiem speedfan - cpu okolo 47 'c)

 

Sam twardziel w idle jest cichutki, chociaz jak go wlozylem w slot na hdd (zwykly metalowy), to zaczal przenosic delikatne drgania - podlozylem wzdluz dysku gumowe podkladki (pokroilem gumke szkolna heeh) i dosc solidnie to zminimalizowalem. Jedyne co slysze, to "chrobotanie" glowicy, ale tutaj trudno jakies pasujace slowo znalezc, bo jest to zdecydowanie znosne dla ucha. Zadnego "metalicznego" dzwieku obracajacych sie talerzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwila zamontowalem dysior, sformatowalem, przerzucilem dane ze starej 160ki samsunga, dotknalem reka dysku, po 10 sekundach z poparzeniem cofnalen reke ;O

 

ale cisza faktycznie na plus, wydajnosc w stosunku do samsunga takze

 

 

i zaby bylo ciekawiej to urwalem sobie zasilanie od FDD i nie zainstaluje systemu

zalety malutkiej obudowy, ciemnosci i kilku piw

Edytowane przez Marcin_gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...