Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Gość f.e.a.r.

To zobacz na podniesionym napięciu, ale nie pamięci, a procesora.

Nawet 1,5 nic nie daje... Zlookaj temat o Brisbane to dowiesz sie wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mial przyjemnosc (lub nie) zabawy z DDR2 A-daty lub kingstona CL5 tylko ze 800 a nie 677? Ciekawe czy lepiej chodza od 677 i czy sie oplaca je brac, choc przy tak malej roznicy w cenie to chyba warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ceniami za 275 złotych za 2x1GB to już istne szaleństwo. Prawdopodobnie sklep pragnie sobie zrobić reklame i zostać w umyśle ludzi. Dodałem pamięci Geile Cl3 za 429 złotych.

 

I z tego co widze, opłaca się brac Kingston 667 (bo prawie każde idą na 2.1V na 800mhz). A to jest ponad 100 złotych nawet 150 złotych w kieszeni. Ceny pamięci typu 800mhz (są kosmiczne) z pewnością do czasu, aż wyjdą DDR3!.

 

 

 

Właśnie teraz jak nigdy opłaca się brać 4x1GB 667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I z tego co widze, opłaca się brac Kingston 667 (bo prawie każde idą na 2.1V na 800mhz). A to jest ponad 100 złotych nawet 150 złotych w kieszeni. Ceny pamięci typu 800mhz (są kosmiczne) z pewnością do czasu, aż wyjdą DDR3!.

Np A-daty w jednym sklepie widze po 180 zeta za 1GB 800 wiec nie taka duza doplata a przynajmniej mamy "pewne" 800 no moze jeszcze ida wyzej.

 

Co do spadajacych cen to pozostaje sie tylko cieszyc ze za ok 1000 mozna kupic sobie C2D z plyta i pamieciami a nie jak to bylo wczesniej za chora kwote 1000 za same pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto sie cieszy ten sie cieszy ... jakbys kupil 2x1GB Kingstony za 360zl jak ja i fear tydzien temu to juz by ci tak wesolo nie bylo :P

 

A co do samych pamieci, to bierzcie 667 - jak za ta cene sa bardzo dobre :)

Nie mialem czasu ich doglebnie przetestowac ale na 2,1v (z odczytow niby 2.08v) zrobilem bez grzebania w alpha timingach 415mhz*, a to z pewnoscia nie koniec, zreszta kojarze wyniki rzedu ~850 cl4 na tych kingstonach :)

 

*testowalem proca nie mem

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dwa pytania:

 

1) Jak myślicie - brać Kingstony bez radiatorów za ~300zł, czy lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych i brać pamięci OCZ z radiatorami?

 

2) Czy to prawda, że pamięci OCZ można oddać na gwarancję bez względu na to, jak wysokie napięcie je spaliło?

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na emarkecie zakupilem 2x1gb XMS2 675mhz za 315zl ;)

Na jakich kosciach sa? Jak sie kreca? :)

 

// na eMarkecie znalazlem tylko Value Select, a nie XMS2 :-|

Edytowane przez d0b0c0p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wezir

Na emarkecie zakupilem 2x1gb XMS2 675mhz za 315zl ;)

kiedy? to mi je wasc sprzatnal z przed nosa :lol2: za pozno sie zdecydowalem

 

teraz tylko 4x512 mozna brac

 

czy brisbane ma jakies chece jak windosry kiedys 4 kosciami kn9+3600brisbane+4x512 xmsy = ruszy to czy bedzie chryja

Widze sporo dobrego o kingstonach

 

2x1gb xms nie ma i prawdopodobnie nie bedzie w najblizszym czasie :mur:

 

ceny prawdopodobnie juz nie zleca co mialo zleciec to zlecialo

 

 

co do komputronika

 

Pamięci te po złożeniu zamówienia zostaną sprowadzone od producenta przez

managera produktu. Prawdopodobnie będzie to nie wcześniej niż w przyszłym

tygodniu. Dopiero gdy będą dostępne w magazynie możemy poprosić o

dokonanie

przelewu.

Dostępne w salonach są aktualnie zarezerwowane.

 

 

 

a wlasnie jak sie kreca obecnie 2x1gb 667 xms cl4

 

znalazlem tescik

 

http://www.pcmasters.de/hardware/review/2-...-ram-kit/1.html

 

 

te radiatorki cos daja w praktyce czy to tylko tak dla picu zeby kolorowo fajne wygladalo ?

Edytowane przez wezir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem te Corsair XMS2 2x1024 675 CL4

i mam zonka, bo jedna kośc jest chyba uwalona. Zawiesza się, że do biosu nie idzie wejść. Jak włożę drugą i poustawiam wszystko odpowiednio, to gdy wkładam zamiast niej pierwszą, to i tak zawiecha, kod 52 w Abicie AB9, czyli coś z pamięcią. Oczywiście biosy 2 sprawdziłem i nawet luźno bardo ustawiałem przed podmianką pomięci, i tak zwiecha gdy wkładam jedną z tych dwóch lub obydwie.

Druga kośc idzie mniej więcej przy 1,9V 750 CL4 i 880 CL5, pry 2,2V ponad 800 CL4 i 1000 CL5, ale dokładnie nie sprawdzałem, bo i tak pójdzie do reklamacji, bo jest w komplecie z pierwszą:damage_wall:

Chyba Kingstony tymczasowo sobie sprawię.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zainteresowany kupnem pamięci Corsair Twin2x 675MHz CL4 - testował je jeszcze ktoś oprócz WDK? Szukałem na necie, ale są tylko testy modeli 1066MHz i to na zagranicznych stronach. Jak za te ~330 zł to te pamięci są aż za dobre - Corsair, z radiatorami no i dobra seria, nie Value Select. Kingstony są niewiele tańsze, a to przecież zwykłe pamięci (co nie zmienia faktu, że się ładnie kręcą :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ddr3 jeszcze daleko. Postanowilem wymnic swoj ram na jakies 2x1GB tylko jakie?zastanawiam sie nad tymy corsairami tylko jakies wyniki ktoregos z uzytkownikow by sie przydaly oraz nad OCZami SO 667 cl4 i tymi geilami klik tylko czy naprawde danie napiecia 2,4v bedzie bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wezir

Ja też jestem zainteresowany kupnem pamięci Corsair Twin2x 675MHz CL4 - testował je jeszcze ktoś oprócz WDK? Szukałem na necie, ale są tylko testy modeli 1066MHz i to na zagranicznych stronach. Jak za te ~330 zł to te pamięci są aż za dobre - Corsair, z radiatorami no i dobra seria, nie Value Select. Kingstony są niewiele tańsze, a to przecież zwykłe pamięci (co nie zmienia faktu, że się ładnie kręcą :D ).

linka z testami zapodalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze te testy sa troche sprzeczne co pisal WDK wyzej " pry 2,2V ponad 800 CL4 i 1000 CL5" chyba ze bardzo zawyzyl na CL5 bo tyle to robia wedlug testu z tej niemieckiej strony, ale 800mhz cl5 (fabryczne timingi) na 2,3v. Zeby robily te 960mhz CL5 na 2,3v to bym je bral odrazu, bo nie chce mi sie je znow z prockiem "stroic".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to u mnie poszły przy 2,2V

Dołączona grafika

 

Przy czym wyższego napięcia nie sprawdam, bo chcę na te parę dni chociaż jedną kostkę mieć sprawną. Trudno też powiedzieć, jak by to wyglądało w dualu.

@carek

Z emarket.pl, zalecane V to 1,8-1,9

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne to samo przy dualu by bylo tylko szkoda ze na wadliwa trafiles, gdzie je zamowiles? bo chce juz to zrobic ,a z tego co wiem w komputroniku zbytnio ich nie ma? tak nawiasem mowiac to przepieknie chodzi. Jakie v zaleca producent?

Edytowane przez carek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tak czytam to najlepiej brać te Corsairy. I to są te??

Dołączona grafika

Mi chodzi o to żeby zrobiły tak 800MHz CL4, chyba że wydajniejsze jest np. 900MHzCL5 to już sam teraz nie wiem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wedlug was lepiej wziac - A-Data 1GB 667 Mhz czy GoodRam 1GB 667 Mhz? Ktos chyba pisal, ze A-Daty padaja :-| (ale sie ladnie kreca). Roznica miedzy nimi to tylko 13 zl w Agito. Prosze o rade :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wezir

Oplaca sie teraz brac 4gb gd/kingstonow/adatow za te 560zl ? Czy 2gb wystarczaja w zupelnosci narazie ?

4gb na dzis to lekki przerost formy na trescia ale tak 3gb czemu nie

Edytowane przez wezir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2GB i ostatnio w cinemie zobaczylem podczas renderowania errorek 'out of memory' :blink:

 

4-8GB potrzeba do obrobki grafiki 2d i 3d, ale do gier i normalnego uzytkowania kompa 2GB spokojnie wystarcza, w dodatku im wiecej kosci tym gorsze OC :)

 

Fajne te Corsair XMS2 i taniej niz ja kupilem kingstony pod koniec kwietnia (360+10 przesylka) :mur:

Tak porabanego spadku cen jeszcze nigdy nie widzialem :D

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sklepie można te Corsair'y kupić bo gdzie sprawdzam to nie ma :blink:

 

P.S. Jeśli to zły temat na zadawanie takich pytań to nie bijcie - nowy jestem a na PCLabie inne zwyczaje panują :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma troche więcej gotówki a nie może znależc tych Corsair bo są niedostępne warto rozejrzec się za 2x1GB OCZ Special Ops 800MHz CL5 za 390zł w ESC :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...