Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

W sumiei musze bardziej wiedziec jak beda sie mialy promos i elpida do moich qimonda ;) czy sa lepsze czy nie :) bo za godzine jade wymienic :)

 

Infineon 512MB DDR2-800 HYB18TS12

 

 

tYLKO Takie cos znalazlem na google jak wpisywalem numerki bo nawet nie wiem ktore to sa.. infi czy zbieg okolicznosci?

 

http://img329.imageshack.us/img329/3607/tg...ghghujgjtp7.jpg

 

A tak wyglada znaczek firmowy :| kto mi pomoze do 11? :(

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.qimonda.com/

 

 

qrwa.. to trafilem druga kosc tej samej firmy lecz kreci sie tak do [gluteus maximus] ze mi zal.. co ja teraz mam zrobic :|

 

 

 

 

edit: sstary pomyllem pudelka ;D qimonda to te nowe i jest calkowicie do [gluteus maximus]! te stare to remarkowane kingstony ktore chodza 960mhz 1.8v :| tylko co one moga miec w sobie?

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pare postów wyzej osiągi Elipdy i Promosa, Promosy generalnie krecą sie do 1000 cl4 na 2,3v, ale Promos Promosowi nierówny, Elpida pewniejsza. Jak remarkowane to nie poznasz, można jedynie przewidywać po tym jak sie krecą :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa mieli tylko "sam" jak samsung.. oraz mieli po 54zl 1gb z pamieciami hynixa ;].. jak hynixy sie kreca? cala polke hynixow mieli! :)

 

 

 

ale czytalem tamto i svende kreci swoje elpidy 2.3v na 1055mhz wiec bosko ( moga 2.3v dzialac 24/7 )? ale nizej g.r.e.g na 2.3v ma jedynie 972mhz.. tyle to moje robia na 1.8v.. jakie ja moge miec kosci ze tak wymiataja :D

 

 

 

2 pytanie to, potem nizej ktos pisze ze jak na promosa to zdecydowanie za malo no i elpida tez potrafi na 2.25v 4 4 4 12 1050mhz zrobic xD.. prawda to? :S

 

 

3 pytanie, te kingstony elpida/promos to najlepsze co moze nas spotkac do 120zl? http://www.skapiec.pl/site/cat/7/filtr/_0_..._0_0_0_7633_0_0 tutaj jest pelno ramu patrioty / adata / ocz.. nie ma nic dobrego? Wiem jedynie ze radiatory to kupa bo pamieciiom jest goraca i sie bardziej grzeja, ktos testy robil kiedys :)

 

 

4 zobacz jakie ladne hynixy.. http://allegro.pl/item330067914_kingston_d...2gb_667mhz.html tylko jakie OC?

 

 

5 a moze lepiej 2x2gb a potem dokupic drugie tyle i miec psokoj? :D

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynixy nie są zbyt popularne, z tego co wydumałem i wyczytałem powinny być (trochę) gorsze od Elpidy

Elpidy raczej sie nie grzeją ( i są mało padliwe) i moga działać 24/7 na 2,2-2,3V o ile w budzie nie masz piekarnika.

Już pisałem, ze masz prawdopodobnie Promos/Elpida, a jak zarzucisz fotką ewnetualnie szczegółowym pisemnym opisem to będzie łatwiej to zweryfikować, bo mam jeszcze małe podejrzenia, że w remarkowanych Kingstonach KTC są Powerchipy, widziałem wczoraj coś podobnego na kosciach do Powerchipa, ale dziś juz ktos te memki kupił i nie sprawdziłem.

Elpida na czwórkach 1000MHz nie zrobi za ChRL, za to Promos powinien (ale widać, ze mozna trafić Promosa OC unfriendly)

Do 120zł niczego lepszego nie znajdziesz, sam poluje na d9 z serii G w Goodramach value (zawsze sie moze jakiś odrzut trafić), ale dzis widziałem tylko Specteki.

Adaty, Patrioty i OCZ i inne [ciach!]ły w niższych przedziałach cenowych też są robione na tych kościach co kingi, tyle, ze zazwyczaj parę zł droższe a bywa, ze zakryte radiatorem i wtedy bierzesz kota w worku.

 

4x2GB nie wykorzystasz, kosci 2GB są parę groszy droższe sie gorzej krecą, choć coraz blizej im do 1GB, ale cieżko trafić na cos pewnego a'la ELP/PMS bo np. u Kingstona póki co widziałem tylko remarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, ktore goodramy mowisz moge trafic na d9? zwylkle 667? a d9 zrobi 1000 cl4 i 1100 cl5 gdzies na 2.1 czy gorzej? : )

 

Kurde wiec promos tez daje rade, jak mowisz ze jest szansa na 1000mhz przy cl4, sluchaj.. odezwij sie na gg 138 95 98 tez jestem maniakem oc. I tez lubie kupowac najtaniej i dorownywac najlepszym, bo co to za sztuka kupic cruciale za 500zl ;] poszukamy razem jakies memki, poinformujemy sie gdzie mozna kupic jak cos etc :) pozdro i czekam ;)

 

powerchip to jak lata? :D

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w tyldzie. I dorwalem dwa moduly kingstona 1gb 800mhz cl5 na elpidach.

Dzialaja z moimi korsarzami xms2 (2x512) v8.1 w dualu.

Spokojnie robia 900mhz na cl5. Obecnie na 2.0v bo tyle chcą korsarze. Kingi może mniej ;] Pomecze je troszke pozniej.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, uda sie na jutro sciagnac te pamieci DDR2 2GB DUAL (PC667) KVR667D2N5K2/2G - 111zł dla Pana. Oczywiscie na kosciach Promosa. Rozumiem ze zamawiac?

 

Prosto w hurtowni, spotkalem milego allegrowicza i zalatwi mi z hurtowni ;). Ktos sie pisze? To na PW podam nick z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy spotkaliście się może z Kingstonami Value 667 opartymi o kości PowerChip ??

Miałem jedno podejrzenie, ale nie zdążyłem sprawdzić/upewnić sie, bo następnego dnia memki były juz sprzedane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy spotkaliście się może z Kingstonami Value 667 opartymi o kości PowerChip ??

A jak wyglądały, bo miałem takie i cienko latały, a za cholerę nie mogłem się skapnąć co w nich siedzi...

Wczoraj zmieniłem na magiczne kingstony na elpidach, prosto z dna skrzynki na narzędzia właściciela pobliskiego sklepiku komputerowego i oto wyniki:

 

Dołączona grafika

To przy 2.2v bez grzebania w alphach. :)

 

Próbowałem jeszcze 1040mhz przy 5.5.5.15 na 2.3v, ale nie wstały. 1000mhz przy 4.4.4.12 też nie wstaje, ale te 4.5.5.12 już śmigają jak trzeba. Jak na taki tani crap, to i tak jest ok ;-)

 

PS. reakcje kumpli, z których jeden ma OCZ Platinum rev2 800mhz, a drugi Corsairy XMS2 667mhz i obydwa komplety nawet nie podchodzą pod 1000mhz - bezcenne. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kościach Promos zapewne bo Rewizja 7,1 roktemu dalem za nie 299zł :D

Corsair 2x1GB Platinium Edition Cl4

wie ktoś gdzie je można dostać bo mam tylko jedna pare natomiast drugą rev5.2 PowerChip ;/

 

wiesz kiedys zrobie lecz z braku czasu tylko 6min :D

Edytowane przez FlywiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Patrioty LLK i chciałbym sprawdzić czy są na kościach Elpidy czy na Micronach (prawdopodobnie te pierwsze ale chciałbym z ciekawości sprawdzić). Widziałem niedawno w tym dziale ktoś podał link do stronki gdzie można sobie to sprawdzić, ale nie moge teraz go znaleźć... Pomoże ktoś? Bo nie będę specjalnie nowego tematu zakładać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie Patrioty LLK i chciałbym sprawdzić czy są na kościach Elpidy czy na Micronach (prawdopodobnie te pierwsze ale chciałbym z ciekawości sprawdzić). Widziałem niedawno w tym dziale ktoś podał link do stronki gdzie można sobie to sprawdzić, ale nie moge teraz go znaleźć... Pomoże ktoś? Bo nie będę specjalnie nowego tematu zakładać :D

 

Może to ci się przyda http://ramlist.ath.cx/ddr2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...