Skocz do zawartości
niko2003

2x1gb 667 Goodram, Kingston, Twinmos, Corsair

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki mam problem z pamięciami - otóż proc potrafi 3,5 Ghz, bo tyle chodzi jak obsadzę tylko 2 GB elpid. Tylko że teraz dołożyłem Goodramy na D8HD - czyli Infineonach, te jednak robią koło 460Mhz(z tego co wyczytałem w necie) na 5-5-5-15 i 2.25V.

U mnie jest jednak problem taki, ze przy obsadzeniu wszystkich banków:

-na 2.25V wogóle system nie wstaje

-na 2.1V system wstaje na FSB 400 i wywala po godzinie orthosa BLEND(blue screen coś z pamięciami)

dopiero na FSB390 jest w pełni stabilny. Tylko ze to trochę mało

Może poluźnić alphy? Tylko że raz, że nie wiem jakie są alphy w spd, a dwa to koło jakich ich ustawień oscylować.

Czy zmiana alph wogóle coś da? Jest szansa choćby na FSB420 stabilne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie ram 2 x 1gb do gigabyte p31dsl i e2140 - oc będzie 3 - 3,2ghz fundusze ograniczone do 150zł myślałem o patriotach 800mhz 5-5-5-12 czy lepiej coś innego ??

Brałbym coś 1-stronnego ze względu na możliwość rozbudowy w przyszłości (chipset nie obsługuje 4 modułów 2-stronnych...a przynajmniej ma z nimi problemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na właśnie też mi się wydaję, zwłaszcza te oznaczenie

/1g

kit of 2

:|

 

Dobrze że koleś jest z okolicy...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mam ~200pln w budzecie na RAM, wiec byla by to roznica pomiedzy 2GB a 4GB.

4GB predzej czy pozniej sie przyda, a watpie zeby ceny DDR2 byly w przyszlosci tak niskie jak teraz.

 

Zasatnawialem sie czy ValueSelect osiagaja zazwyczaj chociaz 800-880MHz - czyli nie byly by elementem ograniczjacym przy podkreceniu prockow z mnoznikiem x9/x8 do ~3,5GHz.

 

Zauwazylem ze Wolfdale'e kreca sie troche lepiej, ale watpie zeby bylo mnie na nie stac, a tansza wersja z polowa cache'u (E7200) ktora ma podobno wyjsc w drugim kwartale i tak bedzie miala wysoki mnoznik (x9,5).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem wczoraj czy przedwczoraj te Corsair ValueSelect, o które pytasz robaal. Jak dojdą do piątku (nie zapowiada się) to potestuje jakoś kiedyś i opiszę ile chodzą. Chociaż grobel coś mi legendy opowiada, że się gryzą z Abitami :f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewne problemy ze sprzętem, tzn w czasie grania, po jakis 10-15min występują freezy ...

 

Mam pamieci kingston 2 x1gb, zapodałem dzisiaj memtesta 3.3 (bo z wersja 3.4 cos jest nie tak)i otrzymalem coś takiego:

 

2 kości włożone

Dołączona grafika

 

1 kość włożona

Dołączona grafika

 

Ciekawi mnie, że błedy pokazuje na krańcu pamięci czyli 1022 i 2046 jak to dopiero początek sprawdzania? Reklamować te pamięci ?

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem wczoraj czy przedwczoraj te Corsair ValueSelect, o które pytasz robaal. Jak dojdą do piątku (nie zapowiada się) to potestuje jakoś kiedyś i opiszę ile chodzą. Chociaż grobel coś mi legendy opowiada, że się gryzą z Abitami :f

Ciekawi mnie na jakichs kostkach sa te pamieci.

200zl za 4gb corsairow na gwarancji to niezla cena, szczegolnie jak ktos potrzebuje tych zasobow, wtedy sekundy w spi nie sa absolutnie warte tych extra 2gb pamieci za ta sama kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kupiłem wczoraj czy przedwczoraj te Corsair ValueSelect, o które pytasz robaal. Jak dojdą do piątku (nie zapowiada się) to potestuje jakoś kiedyś i opiszę ile chodzą. Chociaż grobel coś mi legendy opowiada, że się gryzą z Abitami :f

Dzieki, chociaz wygladana to ze zaopatrze sie w koncu w dwie pary kingstonow na elpidach.

 

 

btw. abit ma ValueSelecty na swojej liscie kompatybilnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewne problemy ze sprzętem, tzn w czasie grania, po jakis 10-15min występują freezy ...

 

Mam pamieci kingston 2 x1gb, zapodałem dzisiaj memtesta 3.3 (bo z wersja 3.4 cos jest nie tak)i otrzymalem coś takiego:

 

Ciekawi mnie, że błedy pokazuje na krańcu pamięci czyli 1022 i 2046 jak to dopiero początek sprawdzania? Reklamować te pamięci ?

Sprobuj poluzowac timingi, dac wiecej V. Jesli nie pomoze, to kosci walniete, reklamowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznac ze kingstony 667mhz są na elpidach ? W sklepie internetowym mi powiedzą?

ktores z tych beda na elpidach ?

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...67_CL5_ECC.html

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...GB_667_CL5.html

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._x_1GB_CL5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj poluzowac timingi, dac wiecej V. Jesli nie pomoze, to kosci walniete, reklamowac.

timingi czy sa 4-4-4-12 czy 5-5-5-15 to samo sie dzieje w grach, a chodzą na 667 Mhz. I freezy występują tylko podczas grania. O ile dziwne jest to, że głos z gry przez kilka sekund jeszcze działa, a po naciśnieciu alt ctrl del i alt + tab da sie przełączyć normalnie do menadżera zadań tylko gra nie odpowiada. Wystarczy zamknąć proces z grą i system normalnie funkcjonuje. Oczywiście nie zawsze, czasami tylko reset pomaga ;/

 

Przy innej karcie graficznej to samo. O dziwo ORTHOS moze chodzic 2h i bez błedu (test blend).

Jest jakaś jeszcze dobra aplikacja,godna polecenia, do sprawdzania pamięci ?? Czyli reklamować ?

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznac ze kingstony 667mhz są na elpidach ?

Napis "Elpida" na kosciach i "ELP" w lewym dolnym rogu naklejki na opakowaniu.

 

btw. pamieci z ECC sa przeznaczone do serwerow i chyba nie beda dzialaly w normalnych plytach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi czy sa 4-4-4-12 czy 5-5-5-15 to samo sie dzieje w grach, a chodzą na 667 Mhz. I freezy występują tylko podczas grania. O ile dziwne jest to, że głos z gry przez kilka sekund jeszcze działa, a po naciśnieciu alt ctrl del i alt + tab da sie przełączyć normalnie do menadżera zadań tylko gra nie odpowiada. Wystarczy zamknąć proces z grą i system normalnie funkcjonuje. Oczywiście nie zawsze, czasami tylko reset pomaga ;/

 

Przy innej karcie graficznej to samo. O dziwo ORTHOS moze chodzic 2h i bez błedu (test blend).

Jest jakaś jeszcze dobra aplikacja,godna polecenia, do sprawdzania pamięci ?? Czyli reklamować ?

Jesli niezaleznie od timingow i na standardzie 667Mhz sa bledy w MemTescie, to reklamowac, kosci walniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was mial okazje sprawdzic OC 2GB kitow DDR2-667 Corsair Value Select?

 

Na allegro leza w bardzo atrakcyjnej cenie, ale jedyne co udalo mi sie znalezc na temat ich OC to poltora-roczny test na anandtech i garsc komentarzy na neweggu :?

Mam tego 4 giga i OC jest umiarkowane na 2.0V ledwo robia 720 z cl5. No ale nie probowalem ich cisnac na 2.2 czy 2.3 ani spawdzac czy przy 1 parze bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli niezaleznie od timingow i na standardzie 667Mhz sa bledy w MemTescie, to reklamowac, kosci walniete.

Dzisiaj miałem okazję przetestować pamięci na innej plycie tzn Intel 945GC i po kilku minutach żadnych błędów. Po zamontowaniu na mojej czyli P35 innych pamięci GoodRam nadal te same błedy(screeny wyżej w innym poscie). Z tego co zaobserwowalem w programie Memtest u mnie na plycie nie wykrywa chipsetu, itp a na 948 bez problemu. Moze program jest jakos niekompatybilny z p35.

 

Może ktoś sprawdzić u siebie pamięci Memtestem z P35(najlepiej gdy była to płyta gigabyte, bo możliwe ze to wina programu z chipsetem p35, a jak nie to wychodzi ze to płyta jest wadliwa, ale raczej chciałbym być upewniony) ??

 

EDIT

-----------

Mam Giga p35-ds3p (bios stary czy najnowszy to samo).

 

Macie jakieś uwagi, co robić dalej ?

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego 4 giga i OC jest umiarkowane na 2.0V ledwo robia 720 z cl5. No ale nie probowalem ich cisnac na 2.2 czy 2.3 ani spawdzac czy przy 1 parze bedzie lepiej.

przy 4GB to cie raczej płyta ogranicza w OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Giga p35-ds3p (bios stary czy najnowszy to samo).

 

Macie jakieś uwagi, co robić dalej ?

Zainteresowalem sie, bo zamowilem wlasnie ta plyte.

 

Troche googlowania wykazalo ze na P35-DS4 biosy z grudnia (odpowiedniki F8 dla DS3P) powodowaly problemy z adresowaniem pamieci, ale powinny byc one rozwiazane w najnowszym biosie z 2 stycznia (F9 dla DS3P).

 

 

Jesli masz juz F9, to, biorac pod uwage ze ostatni bios zmienia kod Super I/O, moglbys sprobowac powylaczac zwiazane z nim porty, jesli ich nie uzywasz (lpt/com/floppy/ps2); moze tez "Legacy USB storage detect".

 

btw. najnowszy memtest86 to 3.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowalem sie, bo zamowilem wlasnie ta plyte.

 

Troche googlowania wykazalo ze na P35-DS4 biosy z grudnia (odpowiedniki F8 dla DS3P) powodowaly problemy z adresowaniem pamieci, ale powinny byc one rozwiazane w najnowszym biosie z 2 stycznia (F9 dla DS3P).

Jesli masz juz F9, to, biorac pod uwage ze ostatni bios zmienia kod Super I/O, moglbys sprobowac powylaczac zwiazane z nim porty, jesli ich nie uzywasz (lpt/com/floppy/ps2); moze tez "Legacy USB storage detect".

 

btw. najnowszy memtest86 to 3.4

Co do biosu to aktualnie mam ver F8. Ale przy F4 też miałem te problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...