Skocz do zawartości
Inkub

Dolina Rospudy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaaban

No i? To chyba ja sie powinienem śmiać...

Augustów ma raptem 15km² powierzchni więcej przy 1/2 mieszkańców Suwałk! Suwałki są jak widać bardziej zurbanizowane,

przecież Augustów to rolnictwo+lasy a Suwałki to typowe miasto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raz bylem przejazdem w Suwalkach i jedyne co pamietam to dluga droga przez calem miasto ;)

1mln E za dzien budowy? chyba ustanowia nowy rekord w budowaniu drogi :lol:

 

@und3r

ta obwodnica nie jest czasem lokalnym wynalazkiem wladz augustowa? ze Suwalki nie maja to moze brak kasy moze jeszcze projektuja albo cos innego. w kazdym razie z miast na drodzie warszawa-litwa tylko Ostrow Maz. ma obwodnice. imo znacznie poprawilo by jazde ta droga gdyby taki Wyszkow i pare innych miast walnelo sobie obwodnice

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Unia Europejska to nieźli hipokryci, sami pobudowali autostrady przez tereny które u nas z miejsca były by parkami narodowymi, np. dzikie fragmenty alp, Holendrzy niszczą całe kilometry kwadratowe przybrzeżnych obszarów zalewowych i robią poldery pod te swoje tulipanki, a u nas czepili się kawałka zabagnionej dolinki rzecznej, jakich w pobliżu jest od groma, ba w niektórych porobiono parki narodowe. Na miejscu mieszkańców Augustowa zaprosił bym szanowną komisję na obrady pomiędzy jeziorka którędy biegnie trasa i niech w tym hałasie i smrodzie szanowni euro-deputowani spróbują cokolwiek uchwalić :lol: Aha mównicę zainstalował bym po drugiej stronie drogi, może by którego przejechało jak będzie tam lazł :rolleyes:

UE nie jest niczemu winna, wina leży tylko po naszej stronie, gdyby u nas robiono plany tak jak np w Holandii problemu by nie było, niestety u nas robi sie wszystko o [gluteus maximus] strony, wystarczy umiejetne rozeznanie terenu jakim sie włada plus plan zagospodarowania przestrzennego i takich problemów jak Rospuda by nie było ( w sesnie łamania prawa UE), ale skoro tylko kilkanaście procent gmin w Polsce ma to opracowane to nie ma sie co dziwić, jezeli jeden departament ministerstwa Ochrony Środowiska wpisuje Rospude jako obszar natury 2000 a inny departament ministerstwa transportu wraz z KDDiA w tym samym czasie projektuje przebieg trasy przez ten teren to czego jeszcze można chcieć od KE??. To Polska wpisała doline do tego programu i to jest fakt !!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban przestań juz leźć w zaparte - przyznaj, ze sie pomyliles i juz. Rozmawiamy o tym, jak bardzo dręczący moze byc wzmożony ruch TIRow dla mieszkancow i dlatego przykład Suwałk jest bardzo adekwatny, a Ty pisząc:

 

nie porównuj tych dwóch miast, przecież Suwałki są o wiele większe niż Augustów, co za bezsens to jak porównywać przejazd czegoś przez wawe i np Sulejówek (sprawdźcie w atlasie) :lol: :huh:

palnąłeś zwykłą bzdure. Przecież wiadomo, ze nie pisales tutaj o ludnosci, bo tego raczej nie widac w atlasie drogowym. Poza tym problem powinien byc wlasnie bardziej dotkliwy w przypadku Suwałk, gdzie ponad dwukrotnie wiecej ludzi mieszka na mniejszym obszarze. Najważniejsza w tym przypadku jest gęstość zaludnienia, a ta w przypadku Augustowa jest ponad trzykrotnie mniejsza.

 

Augustów ma raptem 15km² powierzchni więcej przy 1/2 mieszkańców Suwałk! Suwałki są jak widać bardziej zurbanizowane,

przecież Augustów to rolnictwo+lasy a Suwałki to typowe miasto...

No i dlatego mieszkancy powinni teoretycznie bardziej narzekac na przejeżdzające TIRy. W ogóle w wielu miastach TIRy jeżdzą 24 godziny na dobe, wiec nie piszcie (zwracam sie tutaj do zagorzalych zwolennikow budowy przez DR) o Augustowie jakby to był jakis ewenement.

 

@Arnie

"Wynalazek" pewnie jest wladz lokalnych, ale finansowanie juz nie. Suwałki tez mają niby w planach obwodnice, ktora oczywiscie powinna tam byc. Wiadomo, ze najlepiej byloby wszędzie zrobic obwodnice, ale na to nas nie stac. Zreszta nawet Warszawa nie ma jeszcze obwodnicy, wiec sam widzisz jak to w Polsce wyglada ;)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta nawet Warszawa nie ma jeszcze obwodnicy, wiec sam widzisz jak to w Polsce wyglada ;)

Chmmm, a Wa-wa ma już plan zagospodarowania z prawdziwego zdarzenia czy tylko ogólne prowizorium jak miało to miejsce na początku 2006 ??.

Zresztą jak mam jechać przez Wa-we to biorą mnie mdłości, nie ma w Pl gorzej popapranego miasta jeżeli chodzi o regulacje ruchu drogowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmmm, a Wa-wa ma już plan zagospodarowania z prawdziwego zdarzenia czy tylko ogólne prowizorium jak miało to miejsce na początku 2006 ??.

Ale pod kątem obwodnicy czy w ogole? Trasa obwodnicy jest już chyba ustalona "na sztywno" (chyba, ze jakies protesty bedą rodem z Rozpudy ;) ), a jesli chodzi o ogolny plan zagospodarowania miasta to nie jestem na bieząco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórze za kolegą - jedzie do UE i zobaczcie jak wygląda tam sytuacja z ekologią - tam jużnie ma co bronić.

Oburzają się że wilka się odstrzeliwuje w polsce - a u nich wilka niet.

A jaki kraj koniki przewalskiego uratował?A jaki kraj żubra uratował?

Jaki kraj jest terenem migracji zwierzyny do terenów niezurbanizowanej rosji?

Kolesie w UE są chappy i mądrzy bo w latach 60tych gdzie u nas zamaist budować autostrady to się budowało pomniki stalina postęp nie zniszczył przyrody - a teraz kary robią..

LOL - to niech dadzą kasę na obwodnicę wogule omijającą augustów - po jasną cholerę w Augustowie tiry i obwodnica.. kudre metropolia się znalazła - był tam ktoś kiedyś - psy [gluteus maximus]mi szczekają i żeby nie te tiry to do dziś by cywilizacja tam nie dotarała - z resztą jak połowa tego okręgu (nie ich wina a komuny - ale jednak nie oszukujmy się).

UE daje ochłapy a wymaga niewiadomo czego.

Ja jestem za ochroną rospudy każdymi środkami. Popierałbym nawet akcej paramilitarne (bez ofiar) jesli by było trzeba.

Tylko niech polski rząd nie robi popisówy. Kaczygród robi wszystko pod publikę i pod stołki..

gdy autostrade się budowało - za która notabene kase teraz zbiera prywatna społka - to rolnikom cieli pola domy i wychodki jak szło - a teraz się martwią że rozparcelują komus ziemniaczki i pomidorki.. o Jezu straszne...

Mam dosyć tego zakłamanego faszystowskiego rządu. Wszystkim sobie mordę wycierają - każdą świętością - nie jestem katolikiem - ale żygac mi się chce jak sobioe katolickością wycierają te swoje mordy zapasione - jak was to nie obraża - waszych ucuć religijnych.

Teraz już nawet sobie stołki łatwią ekologią..

Wszystko wikłają w politykę. Rzygac mi się chce.

Rezerwat to rezerwat. Religia to religia. Rodzina to rodzina... RĘCE PRECZ POLITYCZNE BRUDASY OD ŚWIĘTOŚCI ..

 

Mam nadzieję że w końcu za 20 30 lat ktoś będzie tych ludzi tak samo ciągał po sądach jak Jaruzelskiego - bo są identyczni jak on - ciagnie za sznureczki i rzeczywistośc brzuchomówstwa... obrzydza mnie to wszystko.

A przyroda - no cóż - gorszych kretynów niż polski rząd przetrzymała - szkoda tylko że cierpią niewinne zwierzęta.

 

Lepiej zaorać wszystko, postawić kolejny macdonald i hipermarket - wtedy będzie chociaż piekan fasada - bo za tą maską jest tylko oślizgła glisda politycznych kłamstw i szopki wyborczej... ten kraj to najwieksza porażka europy...

Szkoda że nie ma konkurencji olimpijskiej w zakłamaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tv było że policja lekko sie wk.. pieprzeniem o wielkiej ilosci wypadkow w augustowie i dala zestawienie ze augustow z miast gdzie nie ma obwodnicy ma niska 'wypadkowosc'. A tak patrzac na uczestnikow 'spontanicznej' antydemonstracji to jesli to byla grupa reprezentatywna to ja bym przez ten augustow czolgi puscil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - chodzi o stołki i o politykę i kasę jak zawsze. Dokładnie tak samo jak w Golinie w wielkopolsce - tak samo wiocha i tak samo dziura - ale ludzi rozumiem. Miasto kasy od wojewody nie dostało na naprwę dróg - ale 2A zabać im potrafili. Efekt jest taki ze przez ich drogę jadą wszystkie te tiry które nie chca płacic na 2A kasy 11zl za 40km drogi... lol.. ten kraj jest chory..

 

Aj już mówiłem - zakaz wjazdu dla tirów i niech jadą gdzie indziej - koszt znaku ok 200zł... no problem.. w golinie tak było przez jakiś czas - to się zaraz karaluchy z rządu opanowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedzialem ze w golinie takie cos bylo a to zaraz obok mojego miasta. Niech mi w Jarocinie zrobia obwodnice bo ta pseldo obwodnica co idzie przez miasto to parodia , droga poznan kalisz to masakra wypadki co chwile :P na kichac na augustow :D. Ale w sumie to nie musza bo mi to nie przeszkadza :P. Tylko najgorsze jest lato bo o muldy na asfalcie mozna zeby wybic. Normalnie okopy jak na wojnie.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do trasy Gniezno -> Wrocław przez Jarocin ;p lepiej nie mowic , ;p

Remontowac drogi , a nie budowac , ja poremontuja , to niech sobie buduja.

No , jak narazie az a cicho sie zrobilo , ciekawe co masz "rzad" uradzi :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczygród się zam zniszczył - doprowadzili do sytuacji że przy nastęnych wyborach ludzie ich zniszczą - będą partią 2% - a nie zdąrzą zaprowadzić takiego "porzadku" jak ich kolega prezydent z białorusi.

Szkoda tylko ze do tego czasu z ropzudy zostaną koleiny i nastęne km dróg do remontu..

Z resztą co za róznica.. zawsze to samo... do rżłobów ... w koryta nalano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj bedzie wyrok KE . I prawdopodnie nakaz wztrzymania prac. A jesli nie to kara 1 mln euro dziennie za prace na terenie. Hm wyglada na to ze to jesli zaczna budowac bedzie najdrozsza droga w europie ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj bedzie wyrok KE . I prawdopodnie nakaz wztrzymania prac. A jesli nie to kara 1 mln euro dziennie za prace na terenie. Hm wyglada na to ze to jesli zaczna budowac bedzie najdrozsza droga w europie ;p

Nie tak szybko z tymi karami, najpierw postepowanie wstępne, jeżeli nic nie da to wyrok w w/w sprawie, i dopiero jeżeli KE stwierdzi że Polska nie zastosowała sie do wyroku wniosek do ETS-u o nałożenie kary, jeszcze długa droga a i kary mogą nie być nałożone pod warunkiem że strona polska po orzeczeniu ETS-u zaprzestanie budowy i dokona rozbiórki tej cześci drogi która koliduje z prawem UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super [;, stanął Ci już? W Twojej wypowiedzi wyczuwa się nutkę podniecenia i zniecierpliwienia. Z naszych kies pójdzie kasa na tą karę, również z Twojej [;

 

I dlatego nie ma tu się z czego podniecać. Nie mam zamiaru bulić za czyjeś błędy. Ale też ciężko pogodzić obie strony. W Augustowie większość (91 %) chce budowy obwodnicy przez Dolinę Rospudy ,bo odciążyło by to ruch w mieście i zmniejszyło ilość tirów. Druga strona chcę zachować cenna Dolinę i nie stwarzać zagrożenia dla tamtejszych gatunków ptaków. Ja sam nie wiem komu teraz przyznać rację. Może jednak znalazłaby się jeszcze inna alternatywna trasa tej obwodnicy niż proponuje GP. Oglądałem wczoraj na TVN24 rozmowy mieszkańców Augustowa i jakaś tam polonistka nie dawała nikomu dojść do słowa. Przyznam że jej nie słuchałem i przełączyłem na co innego. Bez względu na to czy miała rację by puścić mimo to obwodnice ,bo to pomoże mieszkańcom, sposób w jaki rozmawiała z ludźmi z GP i przekrzykiwała ich był żałosny. I jeszcze te jej gadanie że uczyła tysiące dzieci i ,że polonistki pan nie przegada. A kogo to obchodzi. Dla mnie mogła równie dobrze uczyć WF-u. Sam nie popieram budowy tej obwodnicy przez Dolinę ,ale bez innej możliwości rozumiem że chcą pozbyć się korków ,tirów ,smogu. Mieszkam w dużym mieście i codziennie jeżdżę samochodem do pracy i rozumiem co to są korki ,tiry wkurzające wszystkich bardziej niż tramwaje ,które też większość kierowców denerwują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w dużym mieście i codziennie jeżdżę samochodem do pracy i rozumiem co to są korki ,tiry wkurzające wszystkich bardziej niż tramwaje ,które też większość kierowców denerwują.

Zapraszam do Brukseli (infrastruktura uliczna, godna naśladowania) ale w godzinie szczytów korki większe niż w NY, na nic się zadały tramwaje, cudowne metro i ringi wokół miasta. Korków się nigdy nie uniknie, to jest przywara każdego większego miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórze za kolegą - jedzie do UE i zobaczcie jak wygląda tam sytuacja z ekologią - tam jużnie ma co bronić.

Oburzają się że wilka się odstrzeliwuje w polsce - a u nich wilka niet.

A jaki kraj koniki przewalskiego uratował?A jaki kraj żubra uratował?

Jaki kraj jest terenem migracji zwierzyny do terenów niezurbanizowanej rosji?

Kolesie w UE są chappy i mądrzy bo w latach 60tych gdzie u nas zamaist budować autostrady to się budowało pomniki stalina postęp nie zniszczył przyrody - a teraz kary robią..

LOL - to niech dadzą kasę na obwodnicę wogule omijającą augustów - po jasną cholerę w Augustowie tiry i obwodnica.. kudre metropolia się znalazła - był tam ktoś kiedyś - psy [gluteus maximus]mi szczekają i żeby nie te tiry to do dziś by cywilizacja tam nie dotarała - z resztą jak połowa tego okręgu (nie ich wina a komuny - ale jednak nie oszukujmy się).

UE daje ochłapy a wymaga niewiadomo czego.

Dokładnie. Jak są takie cwaniak w tej UE to niech przyjadą,zobaczą i dopiero wtedy się mądrzą. U siebie zniszczyli środowisko a teraz zgrywają dobrych wujków :?

 

Ja jestem za ochroną rospudy każdymi środkami. Popierałbym nawet akcej paramilitarne (bez ofiar) jesli by było trzeba.

Tylko niech polski rząd nie robi popisówy. Kaczygród robi wszystko pod publikę i pod stołki..

Kto tu robi popisówe? Chyba tzw. "ekolodzy". Co ma do tego rząd? Chcą zorganizować referendum ,żeby ludize zadecydowali - też źle?

 

 

gdy autostrade się budowało - za która notabene kase teraz zbiera prywatna społka - to rolnikom cieli pola domy i wychodki jak szło - a teraz się martwią że rozparcelują komus ziemniaczki i pomidorki.. o Jezu straszne...

A kto rzadził jak autostradę busowanio?! 1997-98 rok! Przypomnij sobie! Czerwone świnie z zielonymi. To oni odpowiadają za stan rzeczy co jest teraz. Wtedy palcem nie kiwnęli.

 

Mam dosyć tego zakłamanego faszystowskiego rządu. Wszystkim sobie mordę wycierają - każdą świętością - nie jestem katolikiem - ale żygac mi się chce jak sobioe katolickością wycierają te swoje mordy zapasione - jak was to nie obraża - waszych ucuć religijnych.

Faszystowskiego :lol: Nigdy takiego rządu nie doświadczyłeś. Twoi dziadkowie doświadczyli - ich się spytaj.

 

Mordy to wycierali i wycierają cały czas towarzysze z SLD , oraz w następnych latach AWS/UW. Do nich miej pretensje ,że jest teraz jak jest.

 

Oni doprowadzili do obecnego stanu rzeczy.

 

Obecny rząd próbuje jednak jakoś wyść z tej sytuacji.

 

 

Teraz już nawet sobie stołki łatwią ekologią..

Wszystko wikłają w politykę. Rzygac mi się chce.

Rezerwat to rezerwat. Religia to religia. Rodzina to rodzina... RĘCE PRECZ POLITYCZNE BRUDASY OD ŚWIĘTOŚCI ..

Kto wikła? Napewno nie obecny rząd. Pomyliłeś adres swoich żali :lol:

 

Mam nadzieję że w końcu za 20 30 lat ktoś będzie tych ludzi tak samo ciągał po sądach jak Jaruzelskiego - bo są identyczni jak on - ciagnie za sznureczki i rzeczywistośc brzuchomówstwa... obrzydza mnie to wszystko.

 

Identyczni? Halo! Chyba coś ci się myli :huh: Jaruzelski działał na rzecz PRL i powinien za to odpowiedzieć.I koniec. W imię właśnie świętości. Trzeba wreszcie rozliczyć PRL.

 

Lepiej zaorać wszystko, postawić kolejny macdonald i hipermarket - wtedy będzie chociaż piekan fasada - bo za tą maską jest tylko oślizgła glisda politycznych kłamstw i szopki wyborczej... ten kraj to najwieksza porażka europy...

Szkoda że nie ma konkurencji olimpijskiej w zakłamaniu...

 

Jak ci się tak nie podoba to wyjedź i nie zawracaj gitary ;) :lol:

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pozyczalski

No dzisiaj bedzie wyrok KE . I prawdopodnie nakaz wztrzymania prac. A jesli nie to kara 1 mln euro dziennie za prace na terenie. Hm wyglada na to ze to jesli zaczna budowac bedzie najdrozsza droga w europie ;p

ta wypowiedz swiadczy o tym, ze jednak zlosliwiec z Ciebie i nie zalezy Ci na zadnym kompromisie.

 

zapozyczone:

 

Wydawało mi się że po sławnych (ale tylko w regionie) wpadkach pożal się Boże ekologów,kiedy okazało się,że tak eksponowany argument w postaci głuszca znalazł się piętnaściekilometrów w głębi puszczy od miejsca,w którym rzekomo miał przebywać,kiedy okazało się,że gniazdo orlika nie znajduje się 50m od obwodnicy,a 5000m,o Dolinie Rospudy powinno medialnie ucichnąć i należałoby pozwolić na realizację jedynego sensownego wariantu budowy obwodnicy Augustowa.Tymczasem jest odwrotnie,krzyk się nasila."Wyrok na Rospudę"(ANGORA nr 7).SzanowniPanowie Pseudoekolodzy,bo tak trzeba nazwać ludzipodwiązujących zielone wstążeczki i naśladujących zachodnioeuropejskich "Zielonych "-wyrok na Rospudę jeszcze nie zapadł ,jeszcze jestmożliwość ratowania Doliny.Ale nie przez wstrzymywanie inwestycji drogowych,których znaczenie,jak stwierdzili specjaliści z tytułaminaukowymi,dla kondycji torfowiska będzie minimalne.Wyrok zapadnie gdy nie znajdą się szybko środki na budowę kanalizacji i oczyszczalni ścieków płynących ze wsi,które nadmiernie urzyżniają wody Rospudt.Gdy nie znajdą się środki na stworzenie nowoczesnej bazy turystycznej.Gdy nie zostaną usunięte z nabrzeży śmietniska z materiałami toksycznymi.Gdy się nie zapanuje nad dziką turystyką.I tym powinni Państwo się przejmować.Czytam o pierweotnych torfowiskach niskich,jedynych w Europie,na których nie było ingerencji człowieka i... bierze mnie k..wica.Redaktor (marny)nawet nie zadał sobie trudu,aby zajrzeć do przewodników turystycznych.Łąki nadrospudzkie były eksploatowane już w połowie XV wieku,bez przerwy,do dnia dzisiejszego.Trudność ustanowienia rezerwatupolegała m.in. na tym że łąki nadrospudzkie podzielone zostały na wąskie pasy należące do zbyt wielu właścicieli,więc był kłopot z wykupem.Las stał się już dawno lasemgospodarczym,z którego stale pozyskuje się drewno.W miejscu gdzie pójdzie przeprawa na tzw.Binduszce,w wiekach XVII i XVIII stał folwark zarządzjącego Puszczą Pacowską.Obok były pola uprawne.Niedaleko pozyskiwano smołę i dziegieć na tzw.Piecku.Byłem przy wytyczonym pasie przyszłej obwodówki.Zdecydowaną większość drzewostanu stanowi drągowina.Gdzie panowie Medek i Wajrakdostrzegli stuletnie sosny?Zresztą, sto lat to dla sosny wiek rębny.Przez trzy wieki na dzisiejszym Młynisku działał pacowski młyn,zmieniano więc stosunki wodne.No i ta "krystaliczna"woda Rospudy-trzecia klasa czystości.150 tysięcy ludzi zostało zrobionych przez organizatorów hucpy w konia.Ale cz mogą się do tego przyznać?Więc brną w dalsze szaleństwo,maksymalnie oddalając perspektywę zyskania przez mieszkańców Augustowa normalnego życia.Dotarli do prezydenta,rzecznika prawobywatelskic h(niewiem.chyba obowiązkiem tego pana jest dbać o człowieka rozjeżdżanego tirami},znaczących polityków,artystów(którzy nigdy nad Rospudą nie byli),nawet do eksponowanych przedstawicieli Komisji Europejskiej,cały czas manipulując faktami i kłamiąc w żywe oczy,stosując techniki jalże wypróbowane w systemach totalitarnych-gdy się powtarza to samo kłamstwo,to ludzie uwierzą i rzeczywiście tak jest.Dla przeciwników mają knebel,bo w żadnym opiniotwórczym medium nie ukazały się sprostowania pisane przez ministra,wojewodę,burmistrzaczy społe czny komitet wspierania inwestycji.Jeżeli jest cytowany minister,to od razu z odpowiednim komentarzem.Jakbym czytał"Życie Warszawy"i"Trybunę Ludu&quo t; w marcu 1968roku.Wtedy tak traktowano studentów.Dla przeciwstawiających się manipulacjom pozostają takie tytuły,jak"Kurier Poranny","Nasz Dziennik&quo t;.Ostatni doszlusowała"Gazeta Współczesna& quot;.W "Angorze"ukazała się kilka miesięcy temu,na szczęście(chwała redakcji za to) moja polemika.To już było coś,do kilkudziesięciu, może kilkuset osob dotarła.Nawet dwie z nich napisały listy popierające.Caly czas pseudoekolodzy podpierają się kruczkami prawnymi,utrudniając rozpoczęcie inwestycji.

 

piszesz, zeby samemu napisac do GP w celu udostepnienia dokumentow swiadczacych o tym, ze Rospuda interesuja sie juz od roku 2000. problem w tym, ze to Ty napisales o tym i nie masz nic na poparcie tej tezy, odsylajac do kogos innego - tzw. spychownictwo stosowane sie klania. skoro jestes tak zagorzalym i aktywnym dzialaczem GP, to zapewne Tobie szybciej cos przesla/pokaza niz komus, kto niz stad ni z owad nagle wyskoczy z pytaniem o jakies papiery poswiadczajace, ze Rospuda zajmowano sie juz 7 lat temu. to raz.

 

mowisz o remontowaniu drog zamiast budowaniu nowych - problem w tym, ze najczesciej jest to znacznie bardziej uciazliwe dla srodowiska niz wytyczenie nowej trasy i wybudowaniu drogi od nowa. spytaj sie studentow Inzynierii Srodowiska. drogi remontuje sie tam, gdzie nie mozna wybudowac nowych lub jest to nieoplacalne, bo na przyklad trzeba by osuszac zbyt duze tereny lub znacznie naruszac zasoby srodowiskowe. jak bardzo droga przez Rospude naruszylaby srodowisko w Dolinie pokazaloby najdobitniej ukazanie obu wariantow na screenie z google.earth.com - skoro tak siedzisz w tym temacie, to moglbys podrzucic screena pokazujacego przebieg jednej i drugiej trasy. wszystko byloby znacznie jasniejsze.

 

jest jeszcze duzo zastrzezen co do tej calej "akcji ratowania Rospudy", ale to tak na poczatek.

 

i tak - zalogowalem sie dzisiaj, zeby Ci troche podokuczac zelazna logika. ja Ci wytykam bledy w rozumowaniu - Ty jedyne co potrafisz to rzucac haslami w stylu "GP robi duzo dla srodowiska" i "GP zajmuje sie Rospuda od lat - zapytajcie w centrali". nie rozmawiam z centrala. rozmawiam z Toba. i Ciebie prosze o dowody, bo skoro wiesz, ze GP zajmowal sie Rospuda juz 7 lat temu, to mozesz sie chyba podzielic wiedza tajemna na temat tego, skad to wiesz?

 

BTW - GP wykupi tereny w dolinie Rospudy, ze twierdzisz, ze brak kontaktu z wlascicielem terenu swiadczy o tym, ze akurat tam wszystko nie jest jeszcze zalatwione.

 

ta cala akcja w Rospudzie to w moim mniemaniu objaw ekoterroryzmu w najczystszej postaci - jak nie zrobicie tak, jak my chcemy (niewazne, ze tak samo malo ekologicznie, zatem na pewno nie o srodowisko tu chodzi), to my poskarzymy sie do Komisji Europejskiej. to sie nazywa szantaz.

 

zaniedbania i niedopatrzenia zwiazane z wpisaniem Doliny Rospudy do strefy chronionej i jednoczesne projektowanie drogi w tym miejscu to temat na osobna dyskusje. jednak ta droga nie zostala zaprojektowana rok temu. zatem nie ma co zwalac na PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Brukseli (infrastruktura uliczna, godna naśladowania) ale w godzinie szczytów korki większe niż w NY, na nic się zadały tramwaje, cudowne metro i ringi wokół miasta. Korków się nigdy nie uniknie, to jest przywara każdego większego miasta.

 

Nie muszę jechać do Brukseli by się o tym przekonać ;) Można odciążyć trochę korki i pozbyć się chociaż części tirów ,a to zawsze my kierowcy i piesi coś zyskujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaniedbania i niedopatrzenia zwiazane z wpisaniem Doliny Rospudy do strefy chronionej i jednoczesne projektowanie drogi w tym miejscu to temat na osobna dyskusje. jednak ta droga nie zostala zaprojektowana rok temu. zatem nie ma co zwalac na PiS.

Czysta spychologia to nie my to oni :mur: . Obecny rząd miał czas a żeby przynajmniej przedstwić swoje stanowisko w Brukseli, wskzać pewne problemy i starać sie jakoś dogadać z KE, tylko nie na ostatni gwizdek, od pól roku słyszymy o tym problemie, był wieć czas żeby coś w tej sprawie zrobić, olano to i teraz bedą tego konsekwencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@apo5, kaaban, saver, kamien, M4TEUSZ

Zgadzam się z Wami! Ta cała akcja ratowania Doliny Rospudy, to obłuda w czystej postaci! Wiemy, że owa estakada wyrządzi małe szkody środowisku naturalnemu, a przebiegać będzie na bardzo krótkim odcinku. Wariant przedstawiony przez 'ekologów' okazał się również mało przyjazny dla środowiska! Przecież to kpina z ludzi - wrzeszczeć na całą Polskę o ratowanie środowiska, a okazać się lamerem w temacie...(teraz rozumiem, dlaczego tak szybko niektórzy przywiązują te zielone wstążeczki - po ich stosunku do środowiska {łażenie po drzewach, rozbijanie namiotów na 'unikatowych' terenach Doliny Rospudy, palenie ognia w lesie!, ścinanie na ten ogień krzew} nikt by się nie domyślił, że mamy do czynienia z 'ekologami'...

 

Pomijając niezgodność wariatu 'ekologów' z 'przyjaznością' dla środowiska, nie mogę jednego zrozumieć: jak to jest, że proponuje się wariant drogi dłuższy na tym odcinku o 17 km? Czy nikt nie rozumie, że im krótsza trasa tym bardziej 'przyjazna / ekologiczna' dla środowiska? Na tych 'dodatkowych' 17 km środowisko dostanie tyleż spalin więcej!

 

Jeśli droga ma być bardziej 'przyjazna / ekologiczna' środowisku, to musi być jak najkrótsza, bo wtedy mniej spalamy paliwa i mniej obciążamy środowisko spalinami! Skoro zwykła osobówka daje ponad 100 g CO2 na 1 km, to te 'dodatkowe' 17 km trasy oznaczają ponad 1,7 kg CO2 wydalonych do środowiska przez osobówkę więcej niż gdyby trasa była krótsza o te 17 km (czyli przez Dolinę Rospudy). Przy tamtym natężeniu ruchu oznacza to znaczne obciążenie dla środowiska!

 

Ale nikt tym się nie przejmuje, bo nie widać tego gołym okiem... zamiast ściąć parę drzew, lepiej zatruć środowisko dodatkowymi tysiącami ton spalin...

 

Kaczygród się zam zniszczył - doprowadzili do sytuacji że przy nastęnych wyborach ludzie ich zniszczą - będą partią 2% - a nie zdąrzą zaprowadzić takiego "porzadku" jak ich kolega prezydent z białorusi.

Koledze chcą odebrać emeryturę / przywileje? Hmm... ale to jest temat o Dolinie Rospudy, a na Oślej mamy odpowiedni topic do wyżalenia się: PiS chce odebrać esbekom wszelkie przywileje ;)

 

PS: ostatnio w sondażach mieli największe poparcie - większe nawet niż PO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tu robi popisówe? Chyba tzw. "ekolodzy". Co ma do tego rząd? Chcą zorganizować referendum ,żeby ludize zadecydowali - też źle?

To jest dopiero "popisówa" przez duze p :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jako ciekawostka, artykul znajduje sie we Wproscie z 4 marca.

Obwodnica na dziko

Bitwa o Doline Rospudy po raz pierwszy od wielu lat tak mocno rozbudzila swiadomosc Polakow. I to jest ewidentny pozytyw. Zainteresowanie to proboja jednak wykorzystac przede wszystkim niszowe organizacje lewicowe. Ich akcja przypomina protesty przeciwko budowie zapory w Czorsztynie cy elektrowni jadrowej w Zarnowcu.

 

Zapora w Czorsztynie powstala i - wbrew alarmistycznym opinnion - okazala sie dla srodowiska nie zagrozeniem, lecz zbawieniem. Elektrownia w Zarnowcu nie powstala i okazalo sie to slepa uliczka polskiej energetyki.

 

W wypadku Rospudy wiekszosc dzialaczy organizacji ekologicznych prezentuje sie jako eksperci, a de facto nie maja oni zadnych kompetencji, by wypowiadac sie w sprawach budowy drog. Tak jest w wypadku slynnego juz, tzw. alternatywnego wariantu budowy obwodnicy. Jak ustalil "Wprost", Jan Jankiel z ekologicznego stowarzyszenia SISKom, ktory zaproponowal ten wariant, nie ma do takich prac zadnych uprawnien. -Jego propozycja trasy wokol Augustowa nie omija punktow kolizyjnych, a na jednym etapie przebiega nawet przez srodek wsi - mowi Tadeusz Suwara, prezes firmy Transprojekt Warszawa, ktora przygotowala plan obwodnicy. - To w rzeczywistosci nie jest gotowy projekt, ale jedynie kreska namalowana na mapie - mowi o pomysle Jakiela Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Drog Krajowych i Autostrad. Jak Jakiel przyznaje, ze nie ma uprawnien. -Po skonczeniu studiow powinienem odbyc dwuletni staz na budowie i w biurze projektowym. Jestem w trakcie. To jednak nie ma zadnego znaczenia, bo pod przygotowanym przez nas projektem podpisala sie osoba majaca takie uprawnienia. Prosila jednak o anonimowosc - mowi "Wprost" Jakiel. Przyznaje, ze jego projekt jest na razie studyjny, a kolejne jego etapy powinno przygotowac renomowane biuro projektowe.

Mity Ekologiczne

Tak zwani ekolodzy, sprzeciwiajacy sie budowie obwodnicy Augustowa, wysuwaja dziesiatki argumentow przeciwko tej inwestycji. Wiekszosc z nich jest wyssana z palca. Oto najwazniejsze.

 

1. Inwestycja w Dolinie Rospudy spowoduje blokade funduszy przeznaczonych na nia przez Unie Europejska

Nieprawda. Inwestycja jest realizowana w 100 proc. z pieniedzy krajowych.

 

2. Od poczatku przebieg trasy nie byl konsultowany z organizacjami ekologicznymi.

Nieprawda. Od 1992r. przedstawiciele organizacji ekologicznych uczestniczyli w konsultacjach.

 

3. Obwodnica Augustowa przetnie Doline Rospudy, uniemozliwiajac swobodne przemieszczanie sie m.in. zwierzetom.

Nieprawda. Trasa przebiega przez doline jedynie na odcinku okolo 500m, a jej konstrukcja (wysoka estakada) zostala zaprojektowana wlasnie po to, by jak najmniej ingerowac w ekosystem.

 

4. Alternatywne projekty przebiegu obwodnicy, opracowane na zlecenie organizacji ekologicznych, sa mniej uciazliwe dla srodowiska, jak i dla mieszkancow tej okolicy.

Nieprawda. Zaklocaja m.in. funkcjonowanie okolo 10 miejscowosci i 30 gospodarstw. Moga spowodowac odciecie rolnikow od ich pol i pastwisk. Pandto ingeruja znacznie mocniej w tereny, ktore sami ekolodzy zaliczyli do chronionych obszarow programu Natura 2000.

 

5. Wladze nie chcialy rozpratrywac alternatywnego projektu obwodnicy, lansowanego przez ekologow.

Nieprawda. Wariant alternatywny, proponowany przez organizacje pozarzadowe, byly rozpatrywane przez GDDKiA. Zostal jednak odrzucony m.in. ze wzgledow ekologicznych. Paradoks polega na tym, ze ekolodzy zaproponowali, by teren, przez ktory miala przebiegac trasa, wlaczyc do programu Natura 2000, a wiec sami uwazaja, ze jest szczegolnie cenny przyrodniczo. A jednoczesnie proponuja, by poprowadzic tamtedy obwodnice.

 

6. Unia Europejska zagrozila Polsce wysokimi karami finansowymi w razie rozpoczecia inwestycji wedlug projektu zatwierdzonego przez polskie wladze.

Nieprawda. Komisja Europejska poprosila Polske jedynie o zlozenie wyjasnien. Takie wyjasnienia zostaly zlozone w liscie ministra srodowiska do Komisji Europejskiej. KE rozwaza ewentualnie, jesli wyjasnienia nie beda satysfakcjonujace, skierowanie sprawy do Europejskiego Trybunalu Sprawiedliwosci. Ale to nie jest jednoznaczne z uznaniem inwestycji za niezgodna z europejskim prawem.

 

7. Inwestycja jest prowadzona z naruszeniem prawa.

Nieprawda. Wszelkie przewidziane prawem procedury zostaly przeprowadzone. Cala dokumentacja projektu zostala sporzadzona przez osoby majace stosowne uprawnienia i wiedze. Przy projektowaniu trasy starano sie, by jej przebieg byl jak najmniej uciazliwy dla srodowiska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)jesli to byla grupa reprezentatywna to ja bym przez ten augustow czolgi puscil.

hehehe - dokładnie! ciekawe, że podobne opinie w obronie budowy publikuje wielu znanych publicystów (Maciej Rybiński, Guy Sorman). tendencyjne brzmienie tych tekstów, aż razi. nie jestem ekologiem ani znawcą przyrody, ale wiem że w tym kraju pojęcie "interes społeczny" nie istnieje. jeśli są jakieś kwestie sporne - chodzi wyłącznie o pieniądze. jedyne pytania jakie można sobie postawić to: ile oraz komu tym razem wpadnie do kieszeni z kasy podatników. sprzedawanie ludziom tanich bajek o tym jak rządowe postanowienia uchronią mieszkańców pobliskiej wioski i ułatwią im życie, kojarzy mi się z partyjnymi pompami ziejącymi demagogią, rodem z PRLu. nie trzeba być wielkim myślicielem by przez prostą analogię zorientować się, że ktoś robi kolejny świetny interes pod szyldem "dobro społeczne". fanatyzowanie grupy ekologów "siedzącej na drzewach" to bardzo sprytna i nieuczciwa zagrywka. wszystkich przeciwników budowy łatwo wtedy określić ogólnikowo jako oszołomów wyłamujących się spod wszelkich prawno-społecznych norm, a tym samym zdyskredytować jako partnerów do dyskusji nad problemem. najlepiej przeciwstawić im do tego Chrystusowe Krzyże, które już przecież sprawdziły się w kwestiach organizowania poparcia albo ludzką tragedię sprowadzoną do suchych statystyk, którymi tak świetnie można manipulować.

 

Ja się nie zgadzam! Nie uprawiajmy głupoty! nie mieszkamy w Chinach! chcemy dyskusji bo problem istnieje!!

 

Dolina Rospudy bez wątpienia jest przyrodniczym skarbem narodowym, a Augustów nie. Jednocześnie Dolina nie jest problemem mieszkańców Augustowa, a okolicy potrzebna jest szybka obwodnica. Problemy na pozór powiązane, a jednak niezależne. Wystarczy jednak umiejętne połączenie by we własnym interesie uzasadnić opinii publicznej kontrowersyjne rozwiązanie.

Argument o ekologicznym budownictwie dróg w naszym kraju to jakaś kpina. No chyba, że ironizujemy trwałość naszych szlaków. Każdy dobrze zdaje sobie sprawę, codziennie tłukąc amorki w swoim samochodzie, jak solidnie wywiązują się z takich projektów wykonawcy - dlatego mrzonki o minimalnej ingerencji i odpowiedniej budowie pozostawmy w sferze marzeń, tym bardziej, że winnych zaniedbaniom w tym kraju dotąd nigdy nie odnaleziono.

Trąbienie o społecznych korzyściach to temat do głębokiego przeanalizowania, zwłaszcza w świetle "przeterminowania" wieloletnich przedsięwzięć budowlanych w naszym kraju. Mieszkam w 40 tyś. mieście, w którym bazując na 20-letnich projektach, w miejsce starych przelotowych skrzyżowań i parkingu wybudowano (nowatorkie! bezpieczne!) dwa malutkie ronda i pomnik! aby było jasne ronda są w różnych miejscach miasta - jedno z nich wraz z pomnikiem zamiast dużego parkingu w samym centrum! na obu rondach nie mieszczą się zwykłe współczesne autobusy, nie wspominając o ciężarówkach, rozjeżdżając krawędzie jezdni. ludzie śmiali się i krytykowali, widząc same wykopy ale szczytny cel ojców narodu został osiągnięty! efekt? komunikacja miejska leży i kwiczy! w godzinach szczytu miasto jest zupełnie nieprzejezdne. najlepsze jest to, że wokół ronda na głównej arterii miasta (w samym centrum gdzie kwitnie ruch pieszych) zorganizowano wszelkie możliwe przejścia dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej. skutkiem czego każde autko puszcza najpierw wycieczkę zanim wjedzie na zbyt małe rondo. na domiar złego 5m (!!!) za rondem usytuowano przystanek PKS na którym koczuje wiara z całej okolicy. co rusz podjeżdzają więc dwa, trzy PKSy, a że w zatoczne mieści się tylko jeden więc reszta czeka spokojnie stojąc na rondzie i blokując ruch. w szczycie tworzą się kilometrowe korki - poprostu kosmos!

..i pewnie niewielu młodych będzie za niedługo pamiętać, że w tym miejscu kiedyś nigdy nie było żadnego problemu z komunikacją. dlatego nie wierzę w interes społeczny na sztandarach władzy krzyczącej - "to jest zło konieczne!". chcę debaty, a nie zamykania mi ust pod hasłem "a Ty wracaj na drzewo!".

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze - juz dostałem odpowiedz - "jak ci się nie podoba to wyjedz".

Czy politycy nie wymyślają matur z religii? Czy nie wymyślają praw by kobiety uwiązać łańcuchem ekonomii w kuchni?

Mam pytanie - czemu KAczyńscy nie chcieli referendum w asprawie Afganistanu?

Wiadomym jest że nic tam się nie zmieni bo skoro dadziecka okupacja nic nie zmieniła to następna agresja nic nie da..

Czemu w tej sprawie nie ma referendum?

Czemu nie było referendum w sprawie religii z matury? Czemu nie było referendum w sprawie sponsorowania katolickiego "muzeum"?

 

Kłamstwem jest ze UE nam cofnie dotacje? Nie - UE może nam cofnąć doacje na cele ekologiczne - a wtedy nie ucierpisz ty czy ja - tylko kolejne rezerwaty i parki narodowe które już teraz leżą i kwiczą pod względem ekonomii...

 

Z kim się trzyma obecna "elita" władzy? Czy nie z mistrzami wbrzuchomóstwa? Oni też nigdy nie rządzą - tylko ciagają za sznureczki..

Ale pewnie - jak mi sięn ie podoba to mogę wyjechać..

Tak samo mówili naziści do Żydów - ci też mieli wyjechać...

 

Tak wyjadę - jak tylko się da - ale faszyzm zostanie faszyzmem - i nie trzeba mieć brunatnych koszul - można mieć tez krzyż w klapie marynarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1494809,11,item.html ktoś pewnie wreście im zapłacił. Taka prawda o ekologach, pewnie będzie to samo co ze Złotymi Tarasami.

Moze posluchaj poczytaj , dlaczego wyjezdzaja , a potem pisz glupoty.

Od dzisiaj zaczyna sie sezon lengowy , i kto jak kto , wszyscy ludzie sa ta zbedni teraz.

Nie mozna ploszyc ptakow , pozatym zostaje pare osob w zaprzyjaznionym gospodarstwie , i beda pilnowc jak wyglada sytulacja , i jak bedzie trzeba to wszyscy tam wroca , a nawet wiecej ludzi. Sezon konczy sie w sierpniu. I mam nadzieje ze nasz rzad zmadrzeje , ma 6 dni juz tylko na to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się jak ludzie niezwiazni z biologią wieszają psy na ekologach..

Jeszcze nie tak dawno temu wszyscy się smiali z TEORII o roztapiających się lodowcach, o wichurach, o burzach, o latach w zimie i na odwrót, smiali się jesli chodzi o epidemie takie jak sars, o choroby cywilizacyjne - alergie, astma... a teraz to wszystko jest rzeczywiostośćią..

 

Oczywiście.. tak tak.. to ze jest efekt cieplarniany to wina planety nie ludzi.. ny tylko 2% mamy udziału w zanieczyszczeniu ...

 

Najbardziej mi się podobały teksty obronców obwodnicy..

:co tam ratować - czasem tylko jakiś zwierz przebiegnie..

lol.. kretyni nawet nie wiedzą ze dolina rospudy - ich sąsiedztwo - jest chroniona nie ze względu na to co biega po ziemi - a co gniazduje na jej rozlewiskach...

Ale co chcieć od rolników..

Wilki też złe - bo UE wcale nie dotuje gospodarstw rolnych - lepiej sobie kupić terenówkę jako "narzedzie rolnicze" niż siatkę i mieć święty spokój..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...