Skocz do zawartości
Gość VisionMaster

Gateway Fpd2185w 21"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest mozliwa zmiana odswiezania na wyzsze w tym monitorze jeśli mam ustawioną rozdzielczosc na 1680x1050?

Standardowo ustawione jest na 60 Hz i odczuwam migotanie monitora zwlaszcza na jasnych/jaskrawych obrazach.

Czy uzywacie jakichkolwiek sterowników do tego monitora, a jesli tak czy poprawiają w jakis sposob jakosc obrazu?

Edytowane przez wladziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo ustawione jest na 60 Hz i odczuwam migotanie monitora zwlaszcza na jasnych/jaskrawych obrazach.

Tak, a ja umiem na rzesach stac... :P

 

Dostroj jasnosc i kontrast, jesli jasne obrazy raza Cie w oczy, bo odswiezanie nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a ja umiem na rzesach stac... :P

 

Dostroj jasnosc i kontrast, jesli jasne obrazy raza Cie w oczy, bo odswiezanie nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.

Myslisz ze nie probowalem ustawiac na rozne sposoby jasnosci i kontrastu? Nawet przy 30 jasnosc, kontast 50 odczuwalne jest razenie w oczy podczas czytania (tekst powiekszony). Wrzucilem plansze testową i w jej jasniejszych miejscach wręcz widze jak obraz migocze. Nie jestem zadowolony z tego monitora i zastanawiam sie jakby bylo z innym LCD, ponieważ ten jest moim pierwszym.

Może ma ktos pomysl jak poprawić obraz aby był bardziej znośny dla oczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skladowe RGB regulowales? Mozesz te pokombinowac gamma w sterowniku.

 

Inna sprawa, ze masz strasznie wrazliwe oczy, bo ja jade na jasnosc 25, kontrast 50, RGB 93/96/93 (to bym musial sprawdzic, bo nie pamietam na 100%) i biel jest wrecz przymulona, nie jest idealnie biala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz ze nie probowalem ustawiac na rozne sposoby jasnosci i kontrastu? Nawet przy 30 jasnosc, kontast 50 odczuwalne jest razenie w oczy podczas czytania (tekst powiekszony). Wrzucilem plansze testową i w jej jasniejszych miejscach wręcz widze jak obraz migocze. Nie jestem zadowolony z tego monitora i zastanawiam sie jakby bylo z innym LCD, ponieważ ten jest moim pierwszym.

Może ma ktos pomysl jak poprawić obraz aby był bardziej znośny dla oczów.

.... może spróbuj skalibrować monitor kalibratorem sprzętowym - nie ręcznie, u mnie żadne migotanie nie wystepuje, obraz jest stabilny (jasność 16, kontrast 60 i biel jest biała ;) - wiem co mówię bo pracuję w grafice)... skoro masz tekie problemy to pozostaje serwis bo takie objawy nie powinny występować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyposażenie to tańszy Gateway na TN ma podobne. X-boxa możesz podłączć do dowolnego monitora jsk się zaopatrzysz np. w tuner TV podlinkowany na poprzedniej stronie. Jeśli chodzi o ekran, to w tej cenie nie ma alternatyw.

 

 

Popieram twoją opinię. Matryca Gatewaya 2185 nie m :Da alternatyw w tym przedziale cenowym.

Dla mnie monitor ten to super kombajn multimedialny. Niech nie przesadzają Ci co piszą o usterkowości tego monitora. W 98% to bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest bzdura. Kupiła go moja dziewczyna i po dwóch dniach padl. Pojechaliśmy do sklepu, wymienili i od listopada działa bezbłędnie. Na moim jest tylko wada z jaką go kupiłem i tak już mam nadzieje zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w sklepie, mieli tylko 1 egzemplarz tego monitora. Po obejrzeniu go okazuje sie ze ma spore pekniecie z przodu obudowy. Pekniecie rozciaga sie od lewego gornego rogu w dol w kierunku matrycy i ma dlugosc ok 6cm. Jutro sprzedawca ma sie dowiedziec czy bedzie jakas dodatkowa znizka na to uszkodzenie. Aktualna cena monitora to 1050zl wiec stanowczo zbyt duzo jak na monitor z takim uszkodzeniem ktore w dodatku nie wiadomo czy nie bedzie sie sie poglebiac. IMO na takie uszkodzenie powinni dac przynajmniej 150zl upustu.

Poza tym pivot standordowo niedochodzi o pionu, natomiast poziom opada zbyt nisko ale to akurat nie problem bo mozna go wyregulowac recznie nieopuszczajac do konca. Co do matrycy to wygladala ok, ale czy na 100% jest ok to ciezko powiedziec bo monitor zostal podlaczony do D-Sub i do tego przez jakis koncentrator wiec jakosc byla bardzo niska. W dodatku na kompie do ktorego byl on podlaczony zainstalowany byl jakis linux wskutek czego nie udalo mi sie odpalic Nokia testu. Na szczescie sprzedawca powiedzial ze jutro bedzie mozliwosc przetestowania monitora na jego laptopie. Ale to czy skorzystam z tej mozliwosci, zalezy od tego czy zostanie przyznana znizka na to uszkodzenie. Jesli nie to szkoda czasu ;/

 

Na koniec ponawiam pytanie o sprawdzanie wersji firmware'u - w menu monitora znalazlem na zakladce z informacjami o monitorze informacje o wersji OSD. Czy wersja OSD to to samo co wersja firmware'u monitora? a jak nie to gdzie tej informacji szukac?

Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W funtechu taki popękany monitor klasyfikuje się do klasy C i jest w cenie 459zł, więc jak Ci spuszczą 150zł to możesz ich wyśmiać.

Mi się w miarę udało. Co prawda jak oglądam czarne tło, to widzę nierównomierne podświetlenie (jakby w rogach były diody które świecą w kierunku środka ekranu), a do tego na górze widać jaśniejszy szeroki pas, ale przy normalnym użytkowaniu w ogóle tego nie widać.

 

Everest pokazuje datę produkcji na 34 tydzień 2008 (ostatnie sztuki sprzed kryzysu? - może kiedyś będzie mieć wartość kolekcjonerską ;) )

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W funtechu taki popękany monitor klasyfikuje się do klasy C i jest w cenie 459zł, więc jak Ci spuszczą 150zł to możesz ich wyśmiać.

opuscili 107zl z ceny :P w komputroniku wiecej opuszczaja nawet za rysyki na obudowie :lol2: z monitora oczywiscie rezygnuje. Wybor LCD na rynku zmusza mnie niestety do zakupu czegos na TN :sad: Trudno, bedzie troche gorszy obraz, ale za to monitor w pelni sprawny i za nizsza cene :)

 

Everest pokazuje datę produkcji na 34 tydzień 2008 (ostatnie sztuki sprzed kryzysu? - może kiedyś będzie mieć wartość kolekcjonerską ;) )

Co do kryzysu to niektorzy zrobili na nim nie zly interes :D wystarczy zobaczyc w jakich cenach na allegro sa np uzywane roczne CAL! - sprzedawane sa po ~300zl a jeszcze rok temu nowe kosztowaly niecale 200zl :P mozna powiedziec ze interes zycia - uzywac caly rok sluchawek, i jeszcze na tym zarobic ponad 100zl :D Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co prawda nie występowało migotanie ale drganie obrazu w lewym górnym rogu ekranu. Zwiększenie częstotliwości z 60 na 61 wyeliminowało to zjawisko.

W jaki sposób zmieniles czestotliwosc??

Czy mozna jakos zmniejszyc smuzenie w tym monitorze? W nie których grach naprawde irytuje :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moj Gateway odmowil wspolpracy po 2.5 roku uzywania.Od pewnego czasu kiedy wygaszalem go na noc przyciskiem od zasilania z przodu rano nie chcial wrocic do normalnego stanu,pomagalo odlaczenie i podlaczenie go do zasilania.W koncu kilka dni temu wygasilem go na noc i juz nie wrocil do normalnego stanu.Nie pomaga absolutnie nic.Jedyne co mam to migajacy szybko logo gateway na ekranie i tyle.Ma ktos jakis pomysl co moglo sie w nim spalic (podejrzewam sekcje zasilania) i ewentualnie czy da sie i jaki bylby przypuszczalny koszt naprawy.Jesli jest ktos kto sie na tym zna to prosze o porade.Z gory wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam gwarancji.Bylem przekonany ze mialem 3 lata,zanioslem do sklepu a tu koopa!! Chlopaki mi powiedzieli ze moglem sobie dokupic 2 lata dodatkowo ale chyba zapomnialem. :sad: Teraz niestety jak sie nie naprawi to chyba nim zagram w pilke. :lol:

Edytowane przez adi_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesteś w stanie zobaczyć czy matryca jest w miare ok? bo te gatewaye już wieki temu chodziły po niecałe 400zł na allegro, tyle że z walniętymi matrycami. Może ktoś ma taki egzemplarz, który byłby skłonny oddać na części i dałoby się z tego poskładać jeden sprawny monitor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ten monitor już prawie 2 lata temu i przez ten cały czas byłem z niego zadowolony, ale dzisiaj chciałem go podłączyć pod DVD przez component i niestety nie działa, spróbowałem też przez S-Video i też nie działa.

Miał już ktoś taki problem i w jakiś sposób sobie z nim poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dość poważny problem z tym monitorem. Od jakiegoś czasu działy się z nim różne dziwne rzeczy, ogólnie nie reagował na przycisk power, a ostatnio przestał się kompletnie włączać:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=3GKSVL8VNHI

 

Poczytałem trochę i namierzyłem prawdopodobnego winowajcę, kondensatory sekcji zasilania. Wymieniłem wszystkie 8 i teraz mam coś takiego:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=e9xjxVuherY

 

Na PCB z wejściami obrazu znalazłem jeszcze trzy kondensatory, które również nadają się tylko do wymiany, a przez które prawdopodobnie monitor nie działa:

 

Dołączona grafika

 

Ale lutownicą, którą miałem pod ręką kompletnie nie mogłem rozpuścić lutu. Lutownica na pewno działała, bez problemu rozpuszczała drut cynowy, zresztą chwilę wcześniej wymieniłem przy jej pomocy 8 kondensatorów. Gdy próbowałem wylutować jeden z tych trzech kondensatorów nagrzewał się tak, że parzył już w palce, ale lut nie robił się płynny. Czy mam lutownicę o zbyt małej mocy?

 

Jedyną pozytywną rzeczą po moich naprawach jest to, że teraz monitor ładnie reaguje na przycisk Power :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...