Skocz do zawartości
mr^_^max

Manifest Normalności By Janusz Korwin Mikke

Rekomendowane odpowiedzi

5. Puenta- to co jest zastanawiające odnośnie środowiska UPR-owskiego lub co mnie najbardziej zastanawia (bo to moja obserwacja, być może nie odosobniona) to pewne typy zachowań sie ludzi identyfikujących sie z ta partią (przepraszam jeżeli kogoś urażę wiadomo że są wyjątki i nie można wszystkich od razu do jednego wora) taka aż wyciekającą uszami arogancja, wręcz chamstwo, wystarczy sie z czymś nie zgodzić a już słyszymy litanie pod swoim adresem jakimi to jesteśmy półgłówkami, ćwierćinteligentami, chamstwem, komuchem itp (miałem okazje uczestniczyć w kilku spotkaniach JKM i UPR)

Też to zauważyłem. Zresztą większość z tego pasuje również do zwolennikow PiS (arogancja, chamstwo, wyzywanie od komuchow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 - za co finansowana bylaby sluzba zdrowia, administracja, wojsko ?? Z czego wyplacane bylyby emerytury ?? Z tych mini-podatkow nie starczyloby pieniedzy, a nie wyobrazam sobie emerytow chodzacych do lekarza i jeszcze placacych za wizyte - bo ich nie stac.

wlasnie o to chodzi, ze gdyby nie trzeba bylo finansowac tej - pozal sie Boze - sluzby zdrowia i do tego okroic administracje, to wtedy z finansowaniem wojska i policji nie byloby problemu. Ty na prawde wierzysz, ze sluzba zdrowia jest teraz darmowa?

wiadomo rowniez, ze taki radykalny program nie zostalby wprowadzony z dnia na dzien, tylko stopniowo!

 

Chcialem tka tylko zasygnalizowac, ze nie wszyscy kochaja UPR. Zreszta JKM czesto [ciach!]li nie od rzeczy, ktso juz podawal chocby przykald z pasami oganiczajacymi wolnosc, JKM wiele wiecej glupot mowi, ale nie zwracam na to uwagi, nie zapamietuje tego, bo to jest nudne, niepotrzebne nikomu narzekanie na wszystko.

skoro NIE od rzeczy, czyli DO rzeczy!? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Ciekawy ten manifest :)

 

 

CYTAT(EsiuWWW @ 19 mar 2007, 21:57)

 

5. Puenta- to co jest zastanawiające odnośnie środowiska UPR-owskiego lub co mnie najbardziej zastanawia (bo to moja obserwacja, być może nie odosobniona) to pewne typy zachowań sie ludzi identyfikujących sie z ta partią (przepraszam jeżeli kogoś urażę wiadomo że są wyjątki i nie można wszystkich od razu do jednego wora) taka aż wyciekającą uszami arogancja, wręcz chamstwo, wystarczy sie z czymś nie zgodzić a już słyszymy litanie pod swoim adresem jakimi to jesteśmy półgłówkami, ćwierćinteligentami, chamstwem, komuchem itp (miałem okazje uczestniczyć w kilku spotkaniach JKM i UPR)

Też to zauważyłem. Zresztą większość z tego pasuje również do zwolennikow PiS (arogancja, chamstwo, wyzywanie od komuchow).

Nikt was nie zmusza to kochania UPR i JKM ;) :D

Można nie czytać.

A już się przyzwyczailem,że lewa strona polityki zawsze sie przyczepia o chamstwo i arogancję. Jak tylko zwróci im się uwagę.

 

A lewacy to takcy mili ,grzeczni i kulturalni są... yhy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego? Juz mamy za malo urzednikow, szczegolnie w samorzadach...

1. Wobec całkowitej samodzielności prywatnych przedsiębiorstw nastąpi zmniejszenie zakresu działalności państwa - a za tym likwidacja większości jego organów, zwłaszcza gospodarczych.

 

2. Pozostaną centralne ministerstwa:

a. Ministerstwo Spraw Zagranicznych

b. Ministerstwo Wojny

c. Ministerstwo Policji

d. Ministerstwo Gospodarki Terenami i Ochrony Środowiska

e. Ministerstwo Skarbu

f. Ministerstwo Sprawiedliwości

 

3. Ponadto funkcjonować będzie Komisja Likwidacyjna Państwowej Administracji Gospodarczej. Komisja zostanie rozwiązana wraz z likwidacją własności państwowej w gospodarce. Problematykę ceł przejmie Ministerstwo Skarbu.

(27.11.2004 r.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem UPR-u polega na tym, ze UPR nie obiecuje "manny z nieba", tylko ciezka, uczciwa prace

 

ludzie natomiast w ogromnej wiekszosci wola owa "manne" nie zdajac sobie sprawy z tego ile tak na prawde ona kosztuje.

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten manifest :wink: Z jednym trzeba się zgodzić, czy komuś się to podoba czy nie, ustrój do jakiego dąży Polska (goniąc Europę) to socjalizm najczystszej wody! Doskonałym przykładem jest UK w której opieka socjalna to jakaś kpina!

 

Przykład z pasami to może jakiś skrajny przykład ograniczania swobód obywatelskich i imo niezbyt fortunny, ale człowiek który próbuje używać swoje szare komórki potrafi czytać między wierszami i zrozumie o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład z pasami to może jakiś skrajny przykład ograniczania swobód obywatelskich i imo niezbyt fortunny, ale człowiek który próbuje używać swoje szare komórki potrafi czytać między wierszami i zrozumie o co chodzi :)

Tutaj nie ma co czytac między wierszami. JKM wyraźnie wzburzony wykrzykiwał do kamery, ze on nigdy nie będzie zapinać pasów i w ogole to głupota, ze prawo tego nakazuje. Nie widziałeś zapewne tej wypowiedzi więc uwierz mi na słowo, ze nie miała ona żadnego "drugiego dna".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie widziałem tej wypowiedzi i zapewne mogła zabrzmieć (zabrzmiała?) nieco komicznie. JKM powinien bardziej umiejętnie dobierać przykłady potwierdzające ograniczanie swobód obywatelskich, bo przykład z pasami nie wyszedł mu na dobre (chociaż w moich oczach zbyt wiele nie stracił) :wink:

 

Z tym czytaniem "między wierszami" miałem raczej na myśli to co JKM stara się przekazać poprzez Swoje, czasami oryginalne, wypowiedzi, a to jest oczywiste, a co straszniejsze prawdziwe...

 

:sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe wtrącenie - obywatelstwo i demokracja powinny być nagrodą - a nie czymś oczywistym..

Nasz system polityczny oparty jest na fundamentach greckich - rzymskich... ale tam by być obywatelem - trzeba było coś sobą przedstawiać... dziś obywatelem po prostu się rodzimy..

Sytuacja w której (bez obrazy jakiejkolwiek grupy społecznej) - rolnik, który skończył w 60 latach tylko 7 klas podstawówki wybiera osoby do kierowania narodem - jest patologiczna.

 

Czego wymagacie od tzw "elektoratu". %mówią same za siebie - ludzi z wykształceniem, które kiedyś dopiero uprawniało do wybierania - (czyli coś mniej więcej jak wyższym) - jest w naszym kraju parę %.

Z resztą nawet ci co są w tch % nie zawsze się nadają (np ja, nie uważam bym miał wiedzę by wybierać w wyborach, gdyż nie znam się na tym wystarczająco dobrze).

 

To jest najsłabszy punkt demokracji - równouprawnienie dla wszstkich..

może i z moralnego punktu widzenia ma to sens.. ale z logicznego ... brzmi dokładnie tak samo jak "niech żyje pokój na wszystkich kulach ziemskich"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Fajny pomysl na obywatelstwo byl zaproponowany w Starship Troopers Heinleina - aby uzyskac tytul obywatela (a razem z nim prawo do glosowania) trzeba bylo odsluzyc wojsko przez iles tam lat.

Nota bene pieknie sie w tejze ksiazce Heinlein nabija z obecnego systemu sprawiedliwosci.

 

1. Wobec całkowitej samodzielności prywatnych przedsiębiorstw nastąpi zmniejszenie zakresu działalności państwa - a za tym likwidacja większości jego organów, zwłaszcza gospodarczych.

 

2. Pozostaną centralne ministerstwa:

a. Ministerstwo Spraw Zagranicznych

b. Ministerstwo Wojny

c. Ministerstwo Policji

d. Ministerstwo Gospodarki Terenami i Ochrony Środowiska

e. Ministerstwo Skarbu

f. Ministerstwo Sprawiedliwości

 

3. Ponadto funkcjonować będzie Komisja Likwidacyjna Państwowej Administracji Gospodarczej. Komisja zostanie rozwiązana wraz z likwidacją własności państwowej w gospodarce. Problematykę ceł przejmie Ministerstwo Skarbu.

Fajne, szkoda, ze JKM popelnia pewien blad w zalozeniach - panstwo nigdy calkowicie nie zniknie ze sfery gospodarczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

Fajny pomysl na obywatelstwo byl zaproponowany w Starship Troopers Heinleina - aby uzyskac tytul obywatela (a razem z nim prawo do glosowania) trzeba bylo odsluzyc wojsko przez iles tam lat.

A kobiełki co? Do kuchni i milczeć? :>

Fajne, szkoda, ze JKM popelnia pewien blad w zalozeniach - panstwo nigdy calkowicie nie zniknie ze sfery gospodarczej.

True, true, było na wykładach z ekonomii - ani skrajny liberalizm, ani takiż protekcjonizm nie powoduje w gospodarce niczego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi,

Fajne, szkoda, ze JKM popelnia pewien blad w zalozeniach - panstwo nigdy calkowicie nie zniknie ze sfery gospodarczej.

1. Wobec całkowitej samodzielności prywatnych przedsiębiorstw nastąpi zmniejszenie zakresu działalności państwa - a za tym likwidacja większości jego organów, zwłaszcza gospodarczych.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza gospodarczych ;)

obecnie organy panstwowe - zwłaszcza gospodarcze - istnieja po to, aby partyjni kolesie (ktorzy nie zalapali sie do rządu, czy jakiejs innej administracji publicznej) mieli gdzie pracowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Ponadto funkcjonować będzie Komisja Likwidacyjna Państwowej Administracji Gospodarczej. Komisja zostanie rozwiązana wraz z likwidacją własności państwowej w gospodarce. Problematykę ceł przejmie Ministerstwo Skarbu.

;)

A panstwo nigdy calkowicie ze sfery gospodarczej nie zniknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie organy panstwowe - zwłaszcza gospodarcze - istnieja po to, aby partyjni kolesie (ktorzy nie zalapali sie do rządu, czy jakiejs innej administracji publicznej) mieli gdzie pracowac :)

I dlatego trzeba je zlikwidowac? :lol: Idąc dalej tym tokiem rozumowania - w szpitalach jest korupcja, wiec trzeba je zamknąć. Niezły plan;]

 

Ps.

Pokaż mi srednio-rozwinięte państwo, ktore nie ma zadnych organow gospodarczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego trzeba je zlikwidowac? :lol: Idąc dalej tym tokiem rozumowania - w szpitalach jest korupcja, wiec trzeba je zamknąć. Niezły plan;]

a kto ma zamiar likwidowac i zamykac?

Ps.

Pokaż mi srednio-rozwinięte państwo, ktore nie ma zadnych organow gospodarczych.

no wlasnie problem w tym, ze wszystkie sa co najwyzej srednio-rozwiniete i dla srednio-rozwinietych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto ma zamiar likwidowac i zamykac?

:blink:

UPR? :lol: Juz dwa razy było to cytowane.

 

no wlasnie problem w tym, ze wszystkie sa co najwyzej srednio-rozwiniete i dla srednio-rozwinietych :)

Oki to pokaż mi w takim razie wysoko rozwinięte państwo bez zadnych organow gospodarczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

UPR? :lol: Juz dwa razy było to cytowane.

nie nooo... twoja ignorancja w tym temacie mnie powala... panstwowe przedsiebiorstwa prywatyzowac a zbedne ministerstwa likwidowac

Oki to pokaż mi w takim razie wysoko rozwinięte państwo bez zadnych organow gospodarczych.

wczesniej wyraznie napisalem: wszystkie sa co najwyzej srednio-rozwiniete - popros kogos aby ci to przetlumaczyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to Ty chyba czegoś nie rozumiesz. Już dwa razy na tej stronie topicu padl cytat ze strony UPR, z którego jednoznacznie wynika, ze wg tej partii docelowo moją zostać zlikwidowane wszelkie organy gospodarcze panstwa. Nie wyniknęłoby z tego nic dobrego, podobnie jak z wypowiedzenia członkostwa w UE, co jak rozumiem tez zdaniem UPR należałoby zrobic (no bo jak inaczej wprowadzić kare smierci?).

 

Co do

wszystkie sa co najwyzej srednio-rozwiniete

to rozumiem, ze Twoim zdaniem państwo rządzone przez UPR stałoby się pierwszym na świecie wysoko rozwiniętym państwem. Nice. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo jak inaczej wprowadzić kare smierci?

To całkiem proste, drogi Watsonie - należy przyjąć zapis, że maniakalni mordercy, sadystyczni gwałciciele, torturujący niemowlęta i inne bydlaki z chwilą złapania i udowodnienia niezbitej winy przestają być ludźmi, coś w stylu "kto pozbawia życia w sposób nieludzki, nie jest już człowiekiem". Odpada wtedy problem z płaczliwymi apelami o humanitaryzm i prawa człowieka, znika też dylemat, gdzie zakopać czy zutylizować ścierwo, a już na pewno nie będzie się w to wcinać jakaś Unia, która wszak broni istnienia LUDZI, a nie przedmiotów niebezpiecznych dla społeczeństwa.

 

Jak się podoba ta filozofia? Mam z tym szanse w jakichś wyborach? :>

Edytowane przez jonas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to Ty chyba czegoś nie rozumiesz. Już dwa razy na tej stronie topicu padl cytat ze strony UPR, z którego jednoznacznie wynika, ze wg tej partii docelowo moją zostać zlikwidowane wszelkie organy gospodarcza panstwa. Nie wyniknęłoby z tego nic dobrego, podobnie jak z wypowiedzenia członkostwa w UE, co jak rozumiem tez zdaniem UPR należałoby zrobic (no bo jak inaczej wprowadzić kare smierci?).

 

Co do

 

to rozumiem, ze Twoim zdaniem państwo rządzone przez UPR stałoby się pierwszym na świecie wysoko rozwiniętym państwem. Nice.

ciekawe dlaczego dotychczasowe przyklady wskazuja na cos dokladnie odwrotnego - im mniej owych organow, tym lepiej stoi gospodarka danego panstwa - dziwne, co nie? :)

odnosnie eurosojuzu wole sie juz nie wypowiadac ;)

a zebys wiedzial, ze UPR glosi najblizsze memu sercu poglady i dlatego od wielu lat na nich glosuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj cicho. Według przepowiedni Polska ma sie stac mocarstwem za iles tam lat, chyba juz po 3 wojnie swiatowej, troche wiary!! ;)

 

przegladajac ten temat, odniosłem wrazenie, ze ich wymarzonym panstwem byłoby troche takie jak z powiesci orwella ;) Czy inaczej.. niezbyt przystosowane do wpołpracy z pozostałymi krajami, taki odludek, moze i niezle zarzdzany i dosc zamozny... Planuja ak duza transformacje, ze spowodowało by to zbyt duzy szok w społeczenstwe, brr ;)

 

ps. pomysł z unia sam bym popierał. Korzysci dla siebie, jako takich nie widze nie widze. Zas masa badziewnego smaku owoców, w tym i mikrusie banany w sklepach, sprawiaja, ze mi brzydza juz same rozmowy o super wspaniałem ue ;)

Ok, moze troche zbyt zartobliwie napisałem, ale ogołem takie jest moje zdanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem proste, drogi Watsonie - należy przyjąć zapis, że maniakalni mordercy, sadystyczni gwałciciele, torturujący niemowlęta i inne bydlaki z chwilą złapania i udowodnienia niezbitej winy przestają być ludźmi, coś w stylu "kto pozbawia życia w sposób nieludzki, nie jest już człowiekiem". Odpada wtedy problem z płaczliwymi apelami o humanitaryzm i prawa człowieka, znika też dylemat, gdzie zakopać czy zutylizować ścierwo, a już na pewno nie będzie się w to wcinać jakaś Unia, która wszak broni istnienia LUDZI, a nie przedmiotów niebezpiecznych dla społeczeństwa.

 

Jak się podoba ta filozofia? Mam z tym szanse w jakichś wyborach? :>

Ależ ja bym taki zapis sam chętnie poparł (cała ta gadanina o humanitaryzmie juz mi wychodzi uszami), jednak jego wprowadzenie jest nierealne. W UE nie przejdzie kara śmierci, gdyż Unia szczyci się większym "ucywilizowaniem" niż np. USA - europejskie wartosci i te sprawy.

 

ciekawe dlaczego dotychczasowe przyklady wskazuja na cos dokladnie odwrotnego - im mniej owych organow, tym lepiej stoi gospodarka danego panstwa - dziwne, co nie? :)

Powtarzam - pokaż mi jedno cywilizowane państwo bez żadnych organow gospodarczych.

 

ps. pomysł z unia sam bym popierał. Korzysci dla siebie, jako takich nie widze nie widze. Zas masa badziewnego smaku owoców, w tym i mikrusie banany w sklepach, sprawiaja, ze mi brzydza juz same rozmowy o super wspaniałem ue ;)

Ok, moze troche zbyt zartobliwie napisałem, ale ogołem takie jest moje zdanie ;)

Tak tylko zanim wstąpiliśmy do UE mielismy wzrost gospodarczy na poziomie 1% (w porywach 2), a po pierwszym roku członkostwa wynosił on przeszło 4%. Teraz jest ponad 5 i ciągle rośnie. Nie mamy nic, co pozwoliłoby nam się rozwijac z taką szybkością bez Unii. Mamy rope jak Norwegia, albo swietnie rozwinięte i mające renome na całym swiecie usługi jak Szwajcaria? Sami sobie odpowiedzcie. Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacje gdy więzien ma takie żarcie jak pokazywali wczoraj w tv a jednocześnie dziecko w polsce czesto chodzi głodne spać- są chore.

Musimy dbać o więżniów - a nie stać nas na leki..

Polsak to dziwny kraj.

Jest tyle śmieci, tyle rzeczy do zrobienia - a nikt nie wykorzytsa więzniów..

Nie wierzę w sytuacje ze nie ma tam ludzi którzy się by nie nadawali do pracy poza więzieniem, ze tam są tylko kolesie którzy zabiją strazników i zwieją..

Miasta płaca kupe kasy za przetargi dot sprzatania itd.. czemu się tą kasę marnuje? A jak niechce jeden z drugim [gluteus maximus] ruszyć to go o chlebie i wodzie trzmyać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Moj dziadek i babcia nie zyja, sa pochowani na wsi... cmentarz tam wyglada jak smietnisko. Pelno zniczy, jakis papierow etc. A najlepsze jest to, ze ten wielki smietnik z cmentarza jest zawsze zapchany - ktos tu sobie sprawe olewa i chyba raz na pol roku wywozi te smieci :/. Ehh, nie jest tak, ze kazdy cmentarz ma jakies tam fundusze przyznane? Co z tymi pieniedzmi sie robi? -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...