Skocz do zawartości
Raptor

Płyty μatx (+o/c, Gpu, Raid) Do C2d/c2q

Rekomendowane odpowiedzi

Płyty mATX są świetne do małych obudów gdzie są problemy ze odprowadzaniem ciepła nie mówiąc o rozbudowanych chłodzeniu potrzebnym do OC Quad'a.

To fakt, ale tutaj Gigabyte wypada lepiej bo ma wszystkie kondy aluminiowo-polimerowe. A co do rozbudowanego chłodzenia to można mieć płytę mATX i dużą obudowę, przecież to niczemu nie szkodzi ;). Poza tym Abit ma tylko jedno gniazdo PCI co nie jest za mądre moim zdaniem. Kart rozszerzeń na PCIE jest mało i są drogie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-G33M-DS2R

 

ta plyta daje tylko +0.4V na pamieci czy to nie bedzie za male na takie srednie O/C

a ogolnie ktos wie jak ta plyta prowadzi pamieci ?

moze nowe biosy cos zmieniaja w tym kontekscie?

 

ogolnie zastanawiam sie nad nia tylko niewiem jak to sie sprawdzi z :

# E2160 i ramkami jakies 800@1000 4-4-4-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam taką bolączkę, że co ustawię choćby Hz wyżej taktowanie ramu - reset. Ramy to Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra CL4-4-4-12. Mówi się, że coś, co się nie kręci (podkręca), jest zrobione z drewna...to moje są zrobione z konarów!

 

Płyta to omawiany Gigi, proc E4500, zasiłka chief 560W. Jakieś pomysły/sugestie?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta daje tylko +0.4V na pamieci czy to nie bedzie za male na takie srednie O/C

a ogolnie ktos wie jak ta plyta prowadzi pamieci ?

moze nowe biosy cos zmieniaja w tym kontekscie?

 

ogolnie zastanawiam sie nad nia tylko niewiem jak to sie sprawdzi z :

# E2160 i ramkami jakies 800@1000 4-4-4-12

+0.4v czyli 2.2v max. Wszystko zależy od ramu. Moich GR nie testowałem na cl4 ale cl5 robią ~1050 przy 1.95v wg speedfana i everesta (w biosie ustawiam na normal czyli 1.8v)

Przy 2.2v zrobiłem 1200.

Podobno kingmaxy 1066 dobrze skalowały się z GB i latały 1000mhz cl4 przy ok 2.1-2.2v z tego co pamiętam.

Imo jeżeli nie zamierzasz bawić się w SuperPi to walczenie o niskie cl4 w przypadku intela nie jest tak istotne jak przy am2.

 

Hej. Ja mam taką bolączkę, że co ustawię choćby Hz wyżej taktowanie ramu - reset. Ramy to Geil 2GB DDR2 800 Dual Chanel Kit Ultra CL4-4-4-12. Mówi się, że coś, co się nie kręci (podkręca), jest zrobione z drewna...to moje są zrobione z konarów!

 

Płyta to omawiany Gigi, proc E4500, zasiłka chief 560W. Jakieś pomysły/sugestie?..

Czy dobrze rozumiem , że płyta resetuje się po przestawieniu fsb z 200 na 201 ?

 

Spróbuj ustawić mnożnik procka na 10, 9 lub niżej i spróbuj pojechać w górę z fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, składam kompa znajomej, będzie to maszyna do pracy, żadnych gier i OC, pewnie będzie używana przez kilka lat, aż przestaną wspierać WinXP.

 

Nurtuje mnie pytanie czy warto dopłacać do płyty GA-G33M-DS2R czy też brać GA-G33M-S2.

 

Różnica w postaci dodatkowych 2 gniazd SATA + RAID jest bez znaczenia, interesuje mnie tylko, czy faktycznie kondensatory polimerowe na całym mobo są koniecznością w dzisiejszych czasach i czy warto tylko do nich dopłacać ?

Płyty wyglądają niemal identycznie, obie mają porządne, 6-cio fazowe zasilanie proca i polimerowe kondensatory w sekcji zasilania.

Z moich doświadczeń tylko ABIT BE6-II v2.0, którego posiadałem, miał problem z kondensatorami, spotykam się na co dzień z płytami ECS, mającymi już 7 lat i nic nie wskazuje by kondensatory chciały eksplodować...

 

Proszę o wypowiedzi, miło by było gdyby jakiś elektronik powiedział coś na ten temat, gdyż poszukiwania na forum nie zaowocowały konkretnymi opiniami na temat wyższości kondensatorów polimerowych nad zwykłymi (po za sekcją zasilania), biorąc pod uwagę wymagania użytkownika nieobcującego z OC.

 

FOTKI:

GA-G33M-S2

GA-G33M-DS2R

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie O/C to weź GA-G33M-S2.

 

Ma polimery na sekcji zasilania i to zupełnie wystarczy do bezproblemowej pracy i zbędnych, przykrych niespodzianek w postaci wybrzuszonych kondensatorów na sekcji zasilania (bo właśnie tam najczęściej siadają) ;) .

 

Do tego odpowiednia cyrkulacja w budzie i reszta "zwykłych" kondziorków się nie obrazi. Do tego odwdzięczy się taką samą bezawaryjną pracą jak polimery :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za ot :)

czy sa jakies plyty matx bez portow pci?chodzi mi o jak najmniejsze wymiary,plyty maja sluzyc do wyswietlania reklam,musza byc pakowane do skrzyn w ktorych jest b.malo miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za ot :)

czy sa jakies plyty matx bez portow pci?chodzi mi o jak najmniejsze wymiary,plyty maja sluzyc do wyswietlania reklam,musza byc pakowane do skrzyn w ktorych jest b.malo miejsca

wtedy się stosuje płyty w innym formacie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maax990 w takich zastosowaniach powinno sprawdzić się coś w formacie mini-ITX (np. VIA Epia) :wink: .

Ja sie rozglądam za czymś mikro ATX z 2 sieciówkami, może na jakiś "mały" router.

Chociaż gigabyte też nie najgorszy jest, 2 3comy na pci i też by było dobrze.

EPIE są jednak bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie złożyłem kompa siostrze na tym Gigabyte i ogólnie płytka na prawde porządna.

Ale niestety coś jest z jakością obrazu tej integry - obraz jest nieostry. Żeby taką kaszane Gigabyte/Intel odwalał?

 

Druga sprawa która mnie niepokoi to brak w opcjach mikrofonu funkcji boost. Wogóle regulacja głośności mikrofonu mi nie działa!

Też tak macie? Stery najnowsze od realteka zainstalowałem ale nie ma żadnych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie złożyłem kompa siostrze na tym Gigabyte i ogólnie płytka na prawde porządna.

Ale niestety coś jest z jakością obrazu tej integry - obraz jest nieostry. Żeby taką kaszane Gigabyte/Intel odwalał?

 

Druga sprawa która mnie niepokoi to brak w opcjach mikrofonu funkcji boost. Wogóle regulacja głośności mikrofonu mi nie działa!

Też tak macie? Stery najnowsze od realteka zainstalowałem ale nie ma żadnych zmian.

co do grafiki to zresetuj ustawienia monitora dla danej rozdzielczości żeby no nowo ustawił dla sygnału z karty

 

co do dźwięku to nic nie pomoge nigdy nie używałem żadnej integry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze do zestawienia AsRocka FullHd - mam takowego i jeśli miałbym krótko opisać:

- dobra integra

- dobre oc: sprawdzałem E2160, lata sobie na 3GHz (szyna 333MHz) - wyżej nie sprawdzałem; bsel nie działa

- umiarkowana temp. chipsetu

- sporo timingów do ustawienia, obsługa do ddr2-1066 włącznie, max napięcie 2.05v

- raid jest i działa, dostępne paski to 64kB i 128kB, dyski sataII wykryło u mnie jako sataI, test w hdtune: ~45MBps/17ms pojedynczy i ~81MBps/18.1ms w raid0 (2.5" 5400rpm 2x120GB)

- slogany na pudełku donoszą o obsłudze Quadów i 45nm (E8xxx, Q9xxx, QX9xxx), jest FireWire, HDCP, DVI i D-sub

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do grafiki to zresetuj ustawienia monitora dla danej rozdzielczości żeby no nowo ustawił dla sygnału z karty

 

co do dźwięku to nic nie pomoge nigdy nie używałem żadnej integry :wink:

Pomoże dopiero jakaś zewnętrzna grafa niestety :mad: rozmycie zostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże dopiero jakaś zewnętrzna grafa niestety :mad: rozmycie zostaje...

Jakaś dziwna sprawa. U mnie podłączony pod TV 32" obraz żyleta. Zero rozmycia. Może sprawdź kabel , wgraj najnowsze stery ze strony GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co potrafi GIGABYTE G33M DS2R :)

Chlodzenie na plycie jest calkowicie standartowe tylko paste wymienilem z pod coolerka na NB no i dalem nawiew.

Napiecia maxymalne z pod boisu czyli FSB +0.3, gMCH + 0.3.

Dodam tylko jeszcze ze na Foxconnie P35A zrobilem tylko 530mhz.

post-112638-1206401484_thumb.jpg

post-112638-1206401511_thumb.jpg

Edytowane przez SPeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie plyta dostała kolejną szanse i ją wykożystała :) proponowany przez Aldam'a kabel poprawił wyraźnie obraz i teraz jest git! :D

Teraz płytka jest godna polecenia w 100% jak i ten porządny kabelek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co potrafi GIGABYTE G33M DS2R :)

Chlodzenie na plycie jest calkowicie standartowe tylko paste wymienilem z pod coolerka na NB no i dalem nawiew.

Napiecia maxymalne z pod boisu czyli FSB +0.3, gMCH + 0.3.

Dodam tylko jeszcze ze na Foxconnie P35A zrobilem tylko 530mhz.

Winik zacny.

Dorzucę jeszcze screeny znalezione w sieci

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem 570mhz na slabych pamieciach ktore mnie w tej chwili ograniczaja. Jak dostane Ballastixy to po testuje jeszcze ta plytke.

Jak cos to procek do sprzedania.

 

PS. A wiecie moze gdzie na tej plycie trzeba dokladnie malowac olowkiem zeby zrobic vdroopa bo wszystko to co znalazlem w necie to nie chce dzialac albo ja cos zle robie.

post-112638-1207578490_thumb.jpg

Edytowane przez SPeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...