Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób porządnego screena i uaktualnię ranking :lol2:

/bo na razie to widać jakiś czas i nie przystające do niego MHz/

Nie dam rady, bo nie moge wylaczyc opcji zeby w idle mi mnoznik nie zanizalo :| ale policz sobie fsb 266.7 x 15 = 4000.5, wiec sie mieszcze w normie. Pomimo iz wszystkie opcje oszczedzania energii mam wylaczone w biosie, to w systemie mi i tak mnoznik obniza :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już nie potrafisz zrobić stałego mnożnika to trza było odpalić drugie Pi w tle (1M ) do screena

powyłączaj wszysko w zakładce CPU i mnożnik BĘDZIe STAŁY ...

 

nie to ze nie potrafie, ale to nie dziala :P w biosie nie moge wybrac mnoznika bo jest zablokowany, a wszystkie opcje oszczedzania energii sa powylaczane :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś z P5K Dlx nie potrafię się dogadać ... nie jest to złe mobo - ale jakoś mi nie leży (pewnie jak bym miał memki latające 600+ 4-4-4 to zmienił bym zdanie)

po Twoim wyniku i Sobiha widać że z P5K można nieco więcej wykrzesać

Widzisz, dalem rade, ale ty masz teraz lepsza mobo i nic na to nie poradze. Tak samo hary, nie mam szans bez DFI Infinity na AM2, mialem w sumie 4 plyty i kazda do d*** :mur: .

 

Teraz masz pewnie lepszy czas przez fsb 333 i normalny dzielnik a nie 1:2 :P Dodatkowo zauwazylem dziwna rzecz, porownujac kolejne loopy twojego wyniku na Quadzie, a moje na Commando z taktem na procku 4025-403x - pierwsze 3-4 loopy poprostu ciebie miazdze, a potem jest juz coraz gorzej i nawet mi sie nie chce czekac na ostateczny wynik bo leci ledwo ponizej 12:30. Dla mnie to bez sensu kompletne :|.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rybus juz nie przesadzaj, jak nie przez to ze procek ES, to przez mobo Cie bija. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ze Quad wcale nie jest duzo szybszy od Commando. To ze masz pierwsze loopy szybsze a kolejne wolniejsze to kwestia sysu, opt i tak dalej. A odnosnie AMD 2.5 GHz to hary zaraz rozbije Twoj wynik na 939, wtedy tez bedziesz twierdzil ze DFI 939 posysa w stosunku do DFI AM2?

 

Wez rusz 4 litery i w koncu uzyj nLite'a, a nie ciagle na cudzych sysach jedziesz i meczysz ludzi o inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej już ostatnia poprawka. o 1.2s. Lepiej ni da rady ;]

 

12'55.985 - hary - S64 3000+ (8 x 312), DFI Infinitym SLI-M2/G, mem @ 500Hz 4-4-3-3 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że ten wynik zrobiłem po tym jak na gg rozmawialismy :P

 

jeszcze coś spróbuje ale wątpie żeby się coś diametralnie zmieniło, pewnie tylko w skutek "good run'a" może się zmienić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisał na gg to raczej nie da rady :P

Mi też tak pisał... a jednak....

 

A ryba się przestraszył i poszedł kręcić. System postawi i będzie poniżej 50s, więc hary, wejdź na 1st z semkiem chociaż na chwile ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też tak pisał... a jednak....

 

A ryba się przestraszył i poszedł kręcić. System postawi i będzie poniżej 50s, więc hary, wejdź na 1st z semkiem chociaż na chwile ;)

 

 

taaaa w te upaly to mi memki juz 250 nie chca robic :mur: a po delte mam za daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, co za peszek :P

 

AM2 jest wolne w spi, trzeba ok 100mhz więcej niż na 939... lub zajefajne pamięci <_<

W sumie to marudzisz MaSell :P Nie jest tak tragicznie ;] z memkami na 4-4-3-2T 500MHz i prockiem z 512kb cache bym wessał 2-2-2-5-1T 250MHz procka z 1mb cache :P Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, co za peszek :P

W sumie to marudzisz MaSell :P Nie jest tak tragicznie ;] z memkami na 4-4-3-2T 500MHz i prockiem z 512kb cache bym wessał 2-2-2-5-1T 250MHz procka z 1mb cache :P

IHMO nie wessałbyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IHMO nie wessałbyś.

Z CPU co ma 512 cahe byłby na 1 miejscu na 100%

 

Tutaj przykład z AM2 "128 vs 256"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Miałem gdzieś porównanie jeszcze z czasów 754 - 128 vs 256 vs 512 vs 1024 cahe ale nie moge tego znaleźć. :mur:

 

Co prawda różnica 256 vs 512 nie będzie aż tak duża jak tu ale napewno będzie to więcej niż 5s (jak widać ze scr różnica przy czasach poniżej 12 min to ~23,5s)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym porównaniu różnica jest jednak przesadzona, możliwe, że to kwestia windy, ale Cache robi na prawdę sporo, szczególnie 256-->512.

 

Hary jest blisko, i tym dodatkowym cachem na pewno by nadrobił do ryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 754 w moim porównaniu 128->256 (gdzies w topicu o sempkach jest) wyszła różnica lekko ponad 22 sekundy więc to porównianie jest w normie ;]

O_o ? To jestem ciekaw różnicy w przypadku 256->512, ale nie możliwe, żeby była duo większa niż 10 sekund... nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze SuperPi16M zrobione na tym procku... (dzieki TomaŻ za pozyczenie procka)

 

nForce nie jest taki najgorszy co nieco mu brakuje ale jakos daje rade :):)

 

Potem puszcze 6x500... obadamy co zyskam... a moze co strace :)

 

Yotomeczek - prosze nie zastepuj starego wyniku na E2140 poniewaz tamten wynik moze sie przydac komus do porownania. Z gory dziekuje :) !

 

Kat 3,0GHz

 

7'29.515 - Sector19 - E4300 (9 x 333), P5N-E SLI, mem @ 533Hz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kat : 3,0GHz C2D kat : 3,5GHz C2D

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

3,0GHz: ?. 7'08.672 - Ricci - E6600 (6x500), DFI Infinity 965-S Dark (i965P), mem @ 500MHz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

3,5GHz: ?. 6'18.391 - Ricci - E6600 (7x500), DFI Infinity 965-S Dark (i965P), mem @ 500MHz 4-4-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

A Celek D-420 to jaka kategoria? (Intel P4/PD/Celeron?) :lol2:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...