Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

jasne że bootowałem na 500

No to przecież z E6400 nie ma najmniejszego sensu robić kiepskiego strapa. Taki boot @ 500 to +- 480 po boocie na 400, nie ma się co wynikom dziwić. Z E6400 i płytą nierobiącą 500 na strapie to 375x8 i 4:5 bądź 2:3 (zależy co na to RAM, płyta powinna dawać radę na obu) jest jedynym wyjściem. A do 3,5GHz - 437x8 i chyba 1:1, bo na 4:5 mało która płyta pozwala a na 2:3 mało który RAM.

"FSB bez strapa" to mi się może na E6400 + kaskada przydać jeśli będę miał okazjię, do reszty to nawet próbować nie ma co ;).

JMKS - ekspertem a tymbardziej totalnym to zapewne nie. Bawię się w to któryś rok z rzędu więc chcąc niechcąc czegoś się musiałem nauczyć.

Głównie chodziłoby o to, czy jest duża różnica w tweakach między poprzednimi Twoimi wynikami z P5B-Dlx a tymi z Quada (z E6600 jeszcze, gdy było x9).

A swoją drogą to ponoć z AMDków się "kiepskie przyzwyczajenia" odnośnie tweaków wynosi ;).

Ja tam zacząłem na C2D :), wcześniej D805 @ ASRock i Cel2,2GHz @ VIA, całkiem "ambitnie" w kwestii OC działało...

 

BTW - co z tym E6700 co skan dawałeś na PCL ? Bo cały czas myślałem że jego zasadzisz na Commando.

To sprzęt promiana jest (skana zrobiłem jak do mnie przyjechał, zanim kombinować zaczęliśmy), na nim te 4,7GHz na kaskadzie było. W domu tylko E6400. Niby był pomysł ogólnie żebym się do niego "z dyskiem" (systemem konkretnie) przejechał i trochę testów porobił "z prawdziwego zdarzenia" (czyli 4MB cache, mnożnik 6-10 i pamięci co to niby >1200 4-4-4-x robią dość swobodnie), ale jakoś nic z tego nie wyszło póki co...

Mało mnie kręci kupowanie procków za 2000 (no dobra, teraz 1100 chyba, w sumie lepiej, ale to by absolutnie musiało być po selekcji chociaż pod względem L62xB ;), BTW Twój jaki jest?), bym sobie wolał kiedyś Gf'a6600 zmienić ;).

Wrzucić się go wrzuci na Commando jeśli nie będzie dobrego Quada do czasu benchów.

Wyników z niego na "Twoich" częstotliwościach to miał nie będę - albo jakieś drobne testy na powietrzu w okolice 3,8GHz, albo 4,7+GHz (idealnie by było koło 5,2GHz...) na kaskadzie / LN2 (nigdy nie wiadomo ;)), tym razem na sensownym napięciu - tzn. aktualnie mam 1,85V dostępne na Commando zVDroopowanym, być może się konkretniej zmoduje ;). Opcjonalnie mody na Abicie, wszystko zależy od tego co się kiedy uda.

 

Yoto - przyznaj się co sknociłeś ;)

Subtimingi "moje" ustawił tym razem :).

Czyli wszystko wskazuje na to że Quad jest szybszy od wszystkiego innego ;). Osobiście jeszcze myślę że 428 2:3 by mogło całkiem konkretnie zamieszać, ale to mało które memki potrafią (bo 5-5-5 to zbytni boost nie będzie...).

 

Quada jeśli nic się nie zmieni to będę miał do dyspozycji przynajmniej na weekend pomajowy czy coś koło tego (razem z tymi OCZkami na których 1298 1M 5-5-5-15 2,4V zrobiłem po 3 minutach zabawy, choć one podobno niezbyt niskie timingi lubią ogólnie). Tylko póki co nie mam procka który może płytkę zmusić do FSB 530+, chyba że Quad ścianki likwiduje (?), tzn. Madnessowi się z E6600 znacznie poprawiło, więc może coś w tym jest. Bo "docelowy Quad" to FSB 530 musi robić co by się nie działo.

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(a na obecnych niezbyt skrojonych windach CW też daje mi ok 5-6s)

Hmm... ten element widzę również u mnie do poprawienia, i to ostro. Ja zyskałem 2,2s na: priorytecie, koligacji ORAZ CW łącznie...

Bez tych kombinacji (zrobiłem taką przymiarkę do 500x6 chwilę wcześniej, tak najbardziej po chamsku: boot systemu, SetFSB, odpalenie Pi i nic więcej): 7m11'797s...

Dołączona grafika

 

No ale do tego to trochę czasu potrzeba, bo kilka(naście/dziesiąt?) podejść trzeba zrobić żeby wiedzieć o co chodzi... Before z tego co kiedyś mówił ma do 32M coś koło 8GB (!) CW, u mnie cała partycja z systemem ma 6,5GB ;).

 

W 3,5GHz też widzę do tyłu jestem, ale co poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy odłączacie dyski do liczenia SPI ?

Tzn na jednym dysku zrobiłem sobie 2 partycje do benchów9 jedna pod system druga pod CW.

Do tego mam jeszcze inny dysk z kilkoma partycjami. Ma to jakiś wpływ na czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że im lepiej pocięte windy tym mniej daje CW ...

"Bajer" polega na tym że zbytnio pocięty ten Windows nie jest, ot usługi "niby optymalne" (praktycznie i tak bez różnicy czy wszystkie włączone, czy wszystkie wyłączone) + parę ustawień zupełnie oczywistych. Rejestr klasycznie nieruszony itp. Rzekłbym że wszystko to co zrobione po instalacji tych 6s (łącznie z CW) nie da..., może w 32M ;).

 

Odnośnie "dysków" to mam kiepsko rozpartycjonowaną 250-kę, na początku dysku jakieś 9GB zostało, w tym Vista (24/7) na całej reszcie, czyli 220GB... Ale mam dysk 40GB od niedawna bonusowy, więc się na niego przerzucę niedługo i się pobawię konkretniej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podejście na wysoko taktowanych pamiątkach. System codzienny

 

Dołączona grafika

 

System bez optymalizacji i przycinek. Użyta CW, priorytet i koligacja i powyłączane wszystko z menadżera co się dało.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>> Madness

Ciekawe czy przeskoczysz swój wynik na QuadGT :D

Chyba formalność w takim układzie ;).

 

Osobiście powinienem w piątek mieć wyniki z 2:3 (chyba do promiana jadę "z dyskiem", mam nadzieję że Cruciale 8000 na 2,45V się podobnie uda ustawić jak Madnessowi swoje to równo będzie przynajmniej, bo cache też już bez oszustw będzie ;)), a później... wygląda na to że QuadGT też będzie :) - wtedy "ledwie" 2MB cache i 500 1:1, ale liczę na to że: mogę swoje rekordy z E6400 podnieść jeśli mobo nie będzie problemów z FSB 500+ robiła, a po drugie coś się jeszcze stweakuje być może ;).

 

Edit: oczywiście (jeszcze) większy pożytek z 2:3 będzie w kategorii 3,5GHz, bo na 500 1:1 jest (nieoczekiwanie :P) zawsze 500, a tutaj się nieco podniesie - tyle Ci pamięci robiły (437x3=1311, nie wiem na jakim napięciu konkretnie, ale więcej robiłeś na pewno), więc jeszcze lepiej będzie.

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3G

 

7'02.297 - Madness - E6700 (7 x 428), Asus P5B Dlx (965P), mem 642MHz 4-5-4-4 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

 

W sumie udało się ale mam już tej płyty dosyć na następny miesiąc. Tak kapryśnej sztuki to jeszcze nie miałem. Teraz się jej umyślało że napięcie vmch 1,65V jej szkodzi i w ogóle na nim nie botuje.

Ale ją pokonałem :damage_wall: A wystarczyło napięcie 1,45V na vmch.

 

Porównując czasy Asusa i Abita wydaje mi się że abit może jeszcze lepszy wynik zrobić na czystym systemie. Jak znajdę więcej czasu (może w długi weekend) to porządnie przycisnę quada.

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obcięta instalka czy optymalizowałeś zwykłą?

Zwykła, optymalizowana.

Chciałbym jeszcze zejść poniżej 13 minut, ale obecnie nie mam pomysłu co polepszyć. Może postawie win2k3, ale na nim spi nie puszczałem jeszcze i pewnie zajęło by mi troche czasu żeby go dostatecznie okroić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła, optymalizowana.

Chciałbym jeszcze zejść poniżej 13 minut, ale obecnie nie mam pomysłu co polepszyć. Może postawie win2k3, ale na nim spi nie puszczałem jeszcze i pewnie zajęło by mi troche czasu żeby go dostatecznie okroić.

Walczę z 2k3 x64 i x32 i jak narazie niżej niż te 13.07 nie udało mi się zejść

Dla odmiany spróbuję xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła, optymalizowana.

Chciałbym jeszcze zejść poniżej 13 minut, ale obecnie nie mam pomysłu co polepszyć. Może postawie win2k3, ale na nim spi nie puszczałem jeszcze i pewnie zajęło by mi troche czasu żeby go dostatecznie okroić.

Z tym prockiem i 512kb cache to bardzo ładny wynik.

Ja też sobie objałem za cel zejście poniżej 13 minut i póki tego nie dokonam nie dodam żadnego wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ,się wydaje że nie ma żadnej różnicy w wydajności między tymi dwoma mobaczami,biorąc pod uwagę czasy w Spi

Tym razem mam nadzieję że żartujesz...

Choćby http://img183.imageshack.us/img183/7093/13890zj5.jpg (13.89s 1M @ 3,6GHz 400x9 4:5, nie moje oczywiście), zrób to na Asusie... Tzn. zdaje się że 14.000 nie mogłeś przebić na 2:3, gdzieś pisałeś.

 

@Madness: jeszcze 3,5GHz, tym razem różnica będzie większe ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po gimnastyce jaką mi asus zafundował to chyba do 3,5 nie podejdę.

Coś mniej więcej takiego:

Zwis - wyłaczenie kompa z zasilacza - załaczenie - jak pomogło to ok jak nie czyli ciemno to - ponowne wyłaczenie - wyjęcie jednej kości pamięci - start - wyłaczenie w trakcie postu - włożenie kości pamięci - ponowny start itd. itp. Jeszcze mnie nie zmusiła do zrobienia clr cmos, chociaż tyle ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła, optymalizowana.

Chciałbym jeszcze zejść poniżej 13 minut, ale obecnie nie mam pomysłu co polepszyć. Może postawie win2k3, ale na nim spi nie puszczałem jeszcze i pewnie zajęło by mi troche czasu żeby go dostatecznie okroić.

Prośba. Możesz policzyć SPI 1 i 4m na tym systemie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam nadzieję że żartujesz...

Choćby http://img183.imageshack.us/img183/7093/13890zj5.jpg (13.89s 1M @ 3,6GHz 400x9 4:5, nie moje oczywiście), zrób to na Asusie... Tzn. zdaje się że 14.000 nie mogłeś przebić na 2:3, gdzieś pisałeś.

 

@Madness: jeszcze 3,5GHz, tym razem różnica będzie większe ;).

Tak ,pamiętam tą męczarnie ,ale to była walka na sysie do 16M,na tym juz odpowiednim zyskiwałem ok 0,2-0,3s na 1M.Także jak wrócą memy z gwary to coś może poprawię :wink:

 

KonradGT

Padły sobie,ale juz lecą nowe.To sie nazywa serwis 8.32 otrzymanie przedmiotu 8.45 wysyłka nowych memek,i to wszystko w jeden dzień :rolleyes: Ale to nie PL

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padły sobie,ale juz lecą nowe.To sie nazywa serwis 8.32 otrzymanie przedmiotu 8.45 wysyłka nowych memek,i to wszystko w jeden dzień :rolleyes: Ale to nie PL

Taki serwis to i ja rozumiem :D

 

Współczuję tej mobo co to kostki zabija... :wink:

 

OT Off.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gemmy

A jakiego sysa Używasz teraz??

XP SP2?

2003?

Aktualnie XPproSP2,ale wiele wyników robiłem na HomeSP1,2k3serv.Ale stwierdziłem że Intel lubi coś z SP2,zupełnie inaczej niż w przypadku AMD :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategoria 3GHz:

 

7'23.484 - Atomel - E6700 (9x332), Asus P5W DH Dlx (975P), mem 499 MHz 4-4-4-3 (dual DDR2)

Dołączona grafika

 

Kategoria 3,5GHz:

6'28.765 - Atomel - E6700 (10x349), Asus P5W DH Dlx (975P), mem 524 MHz 4-4-4-3 (dual DDR2)

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...