Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

Kategorie takie, że większość forum może się załapać a ściga się z 15 osób. Sesje, matury czy jakie inne licho przeszkadza ??

lenistwo... poczekac te pare minutek to mozna zrobic w czasie mysia zebow.. a przynajmnije ludzie mieliby porownanie :)...

 

Ps. Bryce powinien nas pojechac :)... wkoncu ma mnoznik 14 :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategorie takie, że większość forum może się załapać a ściga się z 15 osób. Sesje, matury czy jakie inne licho przeszkadza ??

IMO brak reklamy to główny powód ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Bryce powinien nas pojechac :)... wkoncu ma mnoznik 14 :)

jak narazie rozpracowuje pewien "mały" problem na przykład 3-3-3-7 < 4-4-4-14 i 3-3-3-9 > 4-4-4-12 i -3-3-3-7 = 4-4-4-14 ijak narazie niewiem oco chodzi pozatym braki stabilności i takie tam ;) powoli dochodze do przyczyny bo jest coraz lepiej :D ale dlej z tym walcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powoli dochodze do przyczyny bo jest coraz lepiej :D ale dlej z tym walcze

No to walcz, większa konkurencja nigdy nie zaszkodzi :-P

 

Ja natomiast spędziłem urocze popołudnie nad książką i paczkami. Tymczasem komp mielił sobie 3,14 i wymielił...

12'45.719 - LordFury - P4 631, P5W64 WS PRO, mem @ 444MHz 4-4-4-13 (dual DDR2) | SCREEN - autopoprawka dwa posty niżej :D

...z pozdowieniami dla wujaszków i innych B-)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategorie takie, że większość forum może się załapać a ściga się z 15 osób. Sesje, matury czy jakie inne licho przeszkadza ??

Tak jak napisał ktoś wyżej-brak reklamy!

 

Jak by parę osób wrzuciło w sygnaturki/mod przykleił by ogłoszenie w każdym dziale/itp. to coś by z tego było, a tak o...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał ktoś wyżej-brak reklamy!

 

Jak by parę osób wrzuciło w sygnaturki/mod przykleił by ogłoszenie w każdym dziale/itp. to coś by z tego było, a tak o...

Idąc za światłym przykładem kolegi powyżej, też dodałem :wink:

 

=============================================

 

EDIT:

 

Mój ostateczny wynik poniżej:

 

12'42.813 - LordFury - P4 631, P5W64 WS PRO, mem @ 444MHz 4-4-4-13 (dual DDR2) | SCREEN

 

Dołączona grafika

 

Na obecnym systemie już niewiele więcej wymyślę... Moooże jakieś pół sekundy na alphach by się znalazło czy inny drobiazg w rejestrze. Ale to raczej wszystko (chyba, że ktoś oczywiście jakieś wypaśne tricki udostępni :D).

 

Jutro cały dzień prawie zawalony, a potem wyjeżdżam na blisko 3 tygodnie, więc siłą rzeczy nie będzie jak wyniku poprawić - dopiero po powrocie. Więc Sector kombinuj, żebym miał co robić w maju :lol2:. Z takim ramem nie powinienneś mieć problemu. Pozdr.

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesje, matury czy jakie inne licho przeszkadza ??

Wszystko naraz :P.

A prawda jest taka że te konkurencje są jednak dość "wyspecjalizowane" (mówię o C2D, reszty nie znam zbytnio) - bez 500 na strapie bądź 4:5 >420 się nie podejdzie, a niczego z tych rzeczy niemodowana P5B-Dlx nie zrobi raczej...

W sumie to chyba te 3,5GHz (albo blisko) niedługo zrobię. Na porządne 3GHz to jest za ciepło (choć... jutro chyba będzie zimniej, bo dziś to koło 490 mi się płyta kończyła ;), trzeba będzie sprawdzić), tak widzę że bardzo blisko Yotomeczka jestem (zakładając dobicie do 3GHz oczywiście), choć wygląda że minimalnie za ;).

Do pierwszych dwóch miejsc to mogę startować na Quadzie z E6320 minimum, tzn. oczywiście substytutem tego drugiego może być cokolwiek z 4MB cache i bez ścianki <500, więc to się powinno kiedyś załatwić ;).

A aktualnie to mi brakuje pamięci robiących 1300 i wyżej, bo na 4:5 mi płyta nie pozwala a na 2:3 - RAM (i to dość znacznie, ostatnim w miarę osiągalnym dla moich, niezłych w sumie GR PRO, jest 1100 4-4-4-4, niekoniecznie w 16/32, a na 5-5-5 niedużo lepiej).

 

Edit: "6. 7'14.109 - JMKS - E6400 (6x495), Asus QuadGT" - no takiej nie znałem :P, albo w jedną albo w drugą (aktualnie Commando). Ale OK, nie musisz poprawiać, z nowszym wynikiem się za jednym zamachem sprawę niedługo załatwi ;).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc za światłym przykładem kolegi powyżej, też dodałem :wink:

 

=============================================

 

EDIT:

 

Mój ostateczny wynik poniżej:

 

12'42.813 - LordFury - P4 631, P5W64 WS PRO, mem @ 444MHz 4-4-4-13 (dual DDR2) | SCREEN

 

Jutro cały dzień prawie zawalony, a potem wyjeżdżam na blisko 3 tygodnie, więc siłą rzeczy nie będzie jak wyniku poprawić - dopiero po powrocie. Więc Sector kombinuj, żebym miał co robić w maju :lol2:. Z takim ramem nie powinienneś mieć problemu. Pozdr.

Sie wie... ale dzis ja nie moge... bo praca itp. :)... ale moze jutro :)...

 

Wynik godny pozazdroszczenia bo poprzedni moglem pobic, a ten... Hmmm musze pomalu tweaki odpalac :)...

 

pozdrowienia i milego wyjazdu :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 2 dni temu czy jakoś tak jeden wynik był :P

 

BTW czy HDD ma wpływ na wydajność SuperPi? bo mam Seagate'a U10 10gb i może na nim bym winde postawił ;)

Jakbyś miał Raptora 10k/min 36Gb to by się opłacało, choc pewnie różnica w okolicach 1 sec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że bardzo blisko Yotomeczka jestem (zakładając dobicie do 3GHz oczywiście), choć wygląda że minimalnie za ;).

Dołączona grafika

4. 7'09.515 - JMKS - E6400 (6x500), Asus RoG Commando (i965P C2), mem @ 500MHz 4-4-4-4 (dual DDR2) |SCREEN

Prorok, czy co? :lol: Nie, po prostu umiem liczyć :). Opcjonalnie mi się trochę nie chciało nad tym siedzieć i czekać aż "rozkład normalny" będzie łaskawszy ;). Choć system mam taki że jak mi CW "wyrobi" powiedzmy 0,060s do tyłu w "Initial value", to właściwie tyle straty do końca zostanie (porównując wyniki na tych samych ustawieniach oczywiście).

Wydaje mi się że troszkę system mam rozwalony, bo go do 3D próbowałem przystosować (GF6600, nie byle co w końcu :P), a na instalki teraz nie mam czasu.

A płyta się dziś baaaardzo dziwnie zachowywała, taki jej urok ;) - najpierw 1,95V @ NB i tak z 500-ką sobie niezbyt radziła. Później za którymś podejściem maksa, czyli 2,025V się udało (nie wiedzieć czemu jest wybredna i jak jest "ciepło" to się >1,95V nie bootuje...) - jakieś 506 1M ("test stabilności"), 504 PiFast (sobie postanowiłem poprawić, bo poprzedni był <4GHz), 507 1M => freez. I co dalej? Po raz kolejny 500-ki nie szło za cholerę zrobić :P. W końcu 500x7 na 1,85V @ NB wyrobiłem, a 500x6 na 1,925V - co boot to inny "humor", więc trochę nakombinowałem :).

 

 

2. 6'18.797 - JMKS - E6400 (7x500), Asus RoG Commando (i965P C2), mem @ 500MHz 4-4-4-4 (dual DDR2) |SCREEN

 

3,5GHz absolutnie planowo, tzn. pomiędzy, ewentualnie w oczekiwaniu na Quada i 4MB cache ;).

Dołączona grafika

 

I to tyle, póki jakoś systemu nie stweakuję ciekawiej, w każdym razie będę się starał :).

Edytowane przez JMKS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?. 13'09.875 - davvid - Athlon64 3000+ (9x278), DFI LP nF4 SLI-D, mem @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR) | SCREEN

 

System codzienny, mocny zasyfiony, więc coś do urwania jeszcze jest.

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zapoznać E6700 z asusem bo do tej pory nie mieli okazji. Współpraca na razie się układa jako tako. FSB 500 osiągnięte bez modów ale czasy kiepskie bo puszczone 1:1. Jak czas pozwoli to spróbuję 2:3 z fsb 428.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?. 13'09.875 - davvid - Athlon64 3000+ (9x278), DFI LP nF4 SLI-D, mem @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR) | SCREEN

 

System codzienny, mocny zasyfiony, więc coś do urwania jeszcze jest.

Jak ty masz taki czas na zasyfinym OS'ie to mnie zaraz szlag jasny trafi.

 

http://img41.imagevenue.com/view.php?image...a_122_701lo.jpg

Znowu przekombinowałem z optymalką.. nosz ku...a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty masz taki czas na zasyfinym OS'ie to mnie zaraz szlag jasny trafi.

 

http://img41.imagevenue.com/view.php?image...a_122_701lo.jpg

Znowu przekombinowałem z optymalką.. nosz ku...a.

Roger that

Ja na 13,07 musiałem ostro się napracować nad systemem :?

I też coś przetrenowałem bo teraz czasy mam gorsze :mur:

Powalczę dziś jeszcze ,może coś na alfach urwę

 

A ten link jest na pewno ten co miał być? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roger that

Ja na 13,07 musiałem ostro się napracować nad systemem :?

I też coś przetrenowałem bo teraz czasy mam gorsze :mur:

Powalczę dziś jeszcze ,może coś na alfach urwę

 

A ten link jest na pewno ten co miał być? :)

A co z tym linkiem nie tak :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy masz chyba bardzo dobre

A mają być złe niby? ;) Chociaż ideał to nie jest, system jest trochę po przejściach, m.in. P5B-Dlx + kaskada + E6700, lekko mu to zamąciło ;). Ale widać że od Gemmy'ego odstaję, coś koło 4s wliczając cache - znaczy trzeba pracować dalej :).

(a jeszcze ten mniejszy cache :D )

No ja mam nadzieję, gdybym przy równym cache przegrywał z "gorszym chipsetem" (nigdy nie wiadomo, jeszcze niedawno był "lepszy" niby... ;)) to by dobrze nie było, przynajmniej z mojej perspektywy patrząc :).

Z Quadem to pewnie po liftingu systemu nie powalczę, chyba że to Madness nagle się totalnym ekspertem od tweakowania systemu stał i stąd takie bardzo fajne wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pb5-dlx mnie dzisiaj zaskoczył i poszło SPi 16M na 6x500MHz

W sensie po boocie na 400? Na 1,65V (niemodowane znaczy) to by było coś. Bo samo 500x6 to moje oba Asusy na 1,25V na NB (najniższym) stabilne robiły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że bootowałem na 500, bez modów chciałbym tyle pojechać ale idzie tylko do ok 470MHz, napisałem że mnie płytka zaskoczyła bo zazwyczaj jak przekraczałem próg 490MHz fsb to system zaliczał freeza, a dzisiaj po prostu wstała na tych taktach.

 

Z tą płytą jest coś nie tak, przez 3 dni świąt odmówiła posłuszeństwa, kilka dni później pomyślałem że ją sprawdzę jeszcze ten któryś z kolei raz zanim odstawię ją do serwisu a ona normalnie odpaliła :blink:

 

Boję się robić mody bo zaraz sama padnie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JMKS - ekspertem a tymbardziej totalnym to zapewne nie. Bawię się w to któryś rok z rzędu więc chcąc niechcąc czegoś się musiałem nauczyć.

Podzespoły mam w miarę więc wynik jakiś musi być. Nic nie ukrywam i nie stosuję jakichś magicznych sztuczek.

BTW - co z tym E6700 co skan dawałeś na PCL ? Bo cały czas myślałem że jego zasadzisz na Commando.

Nawet się specjalnie na P5B z moim E6700 przeniosłem ;)

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...