Skocz do zawartości
JMKS

16m Low Clock Challenge (3ghz, 3,5ghz)

Rekomendowane odpowiedzi

TO JAKIE WKONCU BEDA KATEGORIE DLA P4??

imo:

5ghz to duzo za duzo. 4.5ghz to tez sporo. 4ghz brzmi okay, ale jak dla mnie to powinno byc tylko po jednej kategori do kazdego typu prockow - po co sie rozdrabniac.

 

c2d: 3ghz,

p4: 3.5ghz,

amd: 2,5ghz,

 

tyle powinny zrobic kazde proce, a i rozdrobnienia nie bedzie za duzego, ewentualnie jak juz maja byc po dwie to wszedzie +0.5ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku P4 3,5 GHz to za mało... gdyż są procki fabrycznie wyżej taktowane :wink:

 

Ja bym proponował następujące "niestandardowe", gdyż to mają być LOW CLOCK

 

czyli:

 

K7 -> 2,4 GHz

K8 -> 2,8 GHz

P4 -> 4 GHz

C2D -> 3,2 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku P4 3,5 GHz to za mało... gdyż są procki fabrycznie wyżej taktowane :wink:

Ja bym proponował następujące "niestandardowe", gdyż to mają być LOW CLOCK

czyli:

K7 -> 2,4 GHz

K8 -> 2,8 GHz

P4 -> 4 GHz

C2D -> 3,2 GHz

k7 myślę ze mało kto sie bawi aktualnie.... a ściganie się z nikim to tak trochę bez sensu.

 

imo 4 ghz dla netbursta to za dużo - bo to jest LOW clock, a sporo procków nie zrobi 4ghz do 16M na AC, a na pewno jest ich więcej niż procków które fabrycznie mają więcej niż 3,5g

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

nie no bez jaj, dawajmy okrągłe... jak low clock to dla K7 raczej coś koło 2.2 :razz: ale jak napisał kszonek - mało kto się bawi...

 

dla K8 2.5 oraz 3.0 to IMO optymalnie ;)

 

dla P4 3.5 plus 4.0 można zrobić, co za problem? :?: skoro nie wszystkie robią te 4.0 to akurat będzie też kategoria niżej, a Ci z wyższej mogą przecież być w obu :P

 

C2D 3.0 i 3.5 też są ok, argumentacja jak wyżej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 3GHz dla K8 to nie jest low clock

 

3 i 3,5 GHz dla cd2 jest imo najstosowniejsze

 

Co do K7 - czemu miało by jej nie być? Ciągle dużo osób na tym jedzie, poza tym wielu z nas trzyma takie zabytkowe pamiątki ;P Ludzie się nie bawią w SPi bo nie chce im się konkurować z k8 i c2d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 GHz fakt nie każdy p4 zrobi... ale nie każdy K8 zrobi 3 ghz, ba 2,8 ghz a nawet 2,5 ghz... zawsze trafiają się perełki i padaki... musimy stworzyć pewien kompromis

Dlatego beda po dwie kategorie

 

c2d 3,0 i 3,5

P4 3,5 i 4,0

Amd 2,5 i 3,0

 

Chyba najrozsadniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele powyżej 3.5 GHz+ , 660/661/670/671/Prescott 3,73 GHz EE/ PD 960/XE 955/965... więc jednak to parę procków :lol:

 

Netburst musi dostać kategorie 4 GHz. Jak na Netbursta jest to w sam raz... szczególnie w erze Preslerów/Cedar millów etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modele powyżej 3.5 GHz+ , 660/661/670/671/Prescott 3,73 GHz EE/ PD 960/XE 955/965... więc jednak to parę procków :lol:

nie wazne ile jest takich prockow, wazne ile jest ich na forum w rekach ludzi co kreca - odpowiedz prosta: tyle co nic. Zbytnie rozdrabnianie sie na kategorie jest bez sensu, lepiej zeby robic jeden wynik i go dopracowac, niz scigac sie jednoczesnie na 4 fronty.

 

mysle ze dla c2d niech juz zostana 3 / 3.5, dla amd 2.5 / 3, ale dla p4/d niech bedzie tylko 3.5, bo tych prockow juz malawo jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Intel Inne - ile jest modeli fabrycznie taktowanych 3,5+ ??

Z kolei 4GHz to na mój gust nieco dużo jak na intel inne ... a więcej jak jedna kategoria dla tej grupy to chyba przesada

Zostawiając 3,5GHz mamy bezpośrednie porównanie różnych generacji proców Intela między sobą

A64 ma celowo kategorię 3GHz - żeby bezpośrednio można było porównać z Intelem C2D 3GHz

problem jest taki,ze np celki mają wysokie mnożniki i bez o/c albo niskim nawet dzielniki pamięci nie są dostępne

<_<

 

dla wielu p4 0.90 , a tym bardziej 0.65 to nie problem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla P4 Proponuje dac to 4,0 Ghz... bo na 3,5 Ghz to nie mozna sie nawet z pamieciami pobawic :( :mur:

 

problem jest taki,ze np celki mają wysokie mnożniki i bez o/c albo niskim nawet dzielniki pamięci nie są dostępne

<_<

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że się obijam :P Kategopria AMD do 2.5GHz ;)

?. 13'42.579 - hary - S64 2600+ @ 2500.6MHz, DFI nF4x Infinity, Winbond BH @ 277.8MHz 2-2-2-5 (single) | SCREEN

Dołączona grafika

 

Memki na takich taktach już ciężko chodziły i musiałem im alphy poluzować, ehhh :P

 

Z wyniku można by urwac jeszcze sekundke-dwie jakby jednak spróbować podciągnąć alphy, ale nie testowałem dokładnie które można by poprawić bo ostatnio jakoś tak mam opory przed dłuższym trzymaniem kompa z +3.83V@+3.3V ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele Northwoodów 1,30nm chodziło na te 4 GHz do SPI... Prescott praktycznie każdy jest stabilny na co dzień (nawet C0) na 3,8 - 4 GHz, Większość PD Smithfield zrobi te 4 GHz do SPI, Presler i Cedar Mill każdy :lol: Netbustów na 4 GHz jest więcej niż K8 na 3 GHz...

 

Kategoria 3,5 może zostać, ale musi być dodana minimum 4 GHz, a najlepiej 4,5 ghz (dla 65 nm to ZADEN problem), sam mam PD 915 chodzącą na codzień 4,5 GHz na AC...

 

Więc kszonek twoje wywody nie sprawdzają się w tym przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Dobra dobra trochę K7 wyszło z tematu, może jakieś ogłoszenie na stosownym subforum? :gitarzysta: Jak będzie odzew to 2-2.2 (nie wiem co lepiej) by się dało i jazda B) :gitarzysta2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra trochę K7 wyszło z tematu, może jakieś ogłoszenie na stosownym subforum? :gitarzysta: Jak będzie odzew to 2-2.2 (nie wiem co lepiej) by się dało i jazda B) :gitarzysta2:

 

ale to jak, mowisz ze K7 sie w 3GHz bawi rozumiem?:D

 

http://rybamcz.boo.pl/zdjecia/bench/1800+/2900.PNG

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kategoria 2,5GHz K8:

 

Przyznam,że Opka tak(2,5GHz) nie kręciłem :lol2: ,cóż ten ranking mnie zmobilizował :rolleyes:

Winda 32 bitowa i rzekłbym nie pierwszej świeżości. :) Myślę że na WinXP64b jest do nadrobienia ok 4-5sek.

Wynik na razie wystarcza do 1miejsca,więc nie będę przeinstalowywał. :oops:

Do rzeczy,wyniki: :wink:

 

1. 13'08.469 - Ricci - Opteron 150 (10x250), DFI LP nF4 Ultra-D, mem @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR) | SCREEN

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam. :wink:

 

Edit:

Powiem Wam,że z dużą sympatią patrzę na CPU-Z okienko procka w kolorze zielonym,jakoś sympatycznie wspominam OC na AMD. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele Northwoodów 1,30nm chodziło na te 4 GHz do SPI... Prescott praktycznie każdy jest stabilny na co dzień (nawet C0) na 3,8 - 4 GHz, Większość PD Smithfield zrobi te 4 GHz do SPI, Presler i Cedar Mill każdy :lol: Netbustów na 4 GHz jest więcej niż K8 na 3 GHz...

 

Kategoria 3,5 może zostać, ale musi być dodana minimum 4 GHz, a najlepiej 4,5 ghz (dla 65 nm to ZADEN problem), sam mam PD 915 chodzącą na codzień 4,5 GHz na AC...

 

Więc kszonek twoje wywody nie sprawdzają się w tym przypadku...

sam mialem pd 915 ktore ledwo robilo 3ghz do pi na ac (max 4400 na wc) i d820 ktory nie robil 4ghz do pi - 3.5 sie jakos dalo.

 

Prawda jest taka ze malo osob ma nb i bez sensu jest robienie trzech kategori do tej 'klasy'. Pamietajmy ze to jest LOW CLOCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K7 można odpuścić

 

Można zrobić kategorie:

 

Intel Inne

 

Intel Netburst i będzie po problemie...

 

@ Kszonek widocznie trafiłeś na padaki...

 

Tak jak ja w kategorii K8 -> przerzuciłem przez łapki parę procków (żadne selekty) i żaden nie zrobił mi 3 GHz SPI (wiem, że potworne padaki, ale taka prawda). Statystycznie 90% inteli od prescotta zrobi 4 GHz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucz sie lepiej do matury :lol2: ,1miejsce w 3GHz nie wystarczy?,a tak swoja drogą wynik na 3GHz bardzo ładny :)

do poprawienia jeszcze, optymalizacje wingrozy wtedy byly na poziomie przedszkola :blink: btw. liczba PI chyba jest jakos powiazana z matma, podczepie to pod ostre przygotowania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Bym coś z tym zrobił, tylko jakoś kumpla nie moge namówić na modowanie mobasa :P

Musisz użyć mocniejszych argumentów :26: :blurp:

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek:

???. 13'28.922 -WormBoy - Athlon3000+ (8x312), DFI LP Ultra-D, 2x512MB Winbond BH5 @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR) | SCREEN

 

Chyba za bardzo wina przyciąłem bo clockgen nie chciał odpalić :mur:

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, dobrze ze jeszcze nie zapomnialem jak to sie robi :D

 

1. 12'55.016 - ryba - Athlon64 3700+ (8x312), DFI LP nF4 Ultra-D, mem @ 250MHz 2-2-2-5 (dual DDR)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...