Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Moje temperatury były podane w idle, ale obecnie jest 31 stopni - pasta termo przewodząca musi "dojść do siebie" ;).

 

I kurna... CoreTemp mi nie działa przez tą mobo :/

A może nie przez mobo, ale przez co innego?

U mnie 0.94 nie wykrywa procesora poprawnie i podaje temperatury: 1 stopień i 2 stopnie.

 

0.95 wywala system (kernel panic i błąd krytyczny systemu).

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te tempy nie ma co patrzeć bo pokazuje je kompletnie niemiarodajnie nie ma to jak sprawdzanie łapką heeh, u mnie rano jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa mam tempy ujemne LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszedłem do sklepu po proca i kupiłem 3600 X2 na rdzeniu Brisbane.Włączyłem kompa,potem CPU-Z i patrzę a tu windsor i Technologia wykonania 90 nm, CMOS, Cu, SOI.Włączyłem też everesta i pisze to samo,więc sięgnełem po pudełku a na nim pisze ADO3600IAA5DD więc ostatecznie potwierdzone że to nie to co chciałem.

I teraz mam pytanie czy wymieniać na brisbane czy zostawić to co jest.HELP!!!

 

EDIT:sorki mój błąd.Spisałem numer brisbane żeby w sklepie wiedzieć co powiedzieć i przez pomyłkę go przepisałem.Oznaczenie na moim procku to-AD03600IAA4CU.Jeszcze raz SORKI. :oops: :oops: :oops:

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTBG

 

Sprawdź jaka jest częstotliwość. Bris mają mnożniki połównkowe, czyli częstotliwości 1900,2100,itd. Windsory 2000,2200,itd

Mnożnik x10 i 2000mhz.Byłem w sklepie i jutro ma być brisbane.Się zobaczy co zamówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojj do 3ghz juz potrzebuje 1,45v na stabilna prace

Wiec Kapsko mi sie trafilo ;-(

Co ci się trafiło? :lol: Zobacz ile mój potrzebuje :lol: .Sąsiadka jęczy ,że jak Orthosa puszczam to jej pralka staje i program wywala :rolleyes:

Są takie( i to niemało -nie kązdy zresztą trafia na forum no nie?) ,że niezbyt te 3 chcą kręcić nawet na 1.7 więc nie narzekaj na napięcie póki co.A poza tym go pomęcz dłużej -nie jestem ortodoksyjny ale te 4h to faktycznie must sein w Orthosie.Może pójdzie na tym 1.45 dalej?Oby...

A tak przy okazji to mój też ma 1.25V def.Z temperaturą jak pisałeś ,że w BIOS prawdziwa tez bym uważał -prawdopodobna to właściwe słowo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie trzymam go na Orthosie, do 23 napweno bedzie komp chodzil (no chyba ze sie wywali wczesniej)

 

troche sie zmartwilem bo jak widzialem wyniki 1,3v i 3ghz to szczena opada ... i jakis niedosyt pozostaje

 

ale trudno sie mowi

 

pocieszam sie faktem ze na sempronie do 2930mhz potrzebowalem 1,675v ;-)

 

temperatury natomiast to jest jeden wielki walek ...

istnieje jakis program co dobrze to bedzie odczytywal (poza biosem) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom :-)

a co mi tam lubie cisze :lol:

otworzylem jedynie bok budy

 

ale nie mam pojecia jaka jest rzeczywista temp procesora

Radiator infinity jest dosc cieply ma moze z 40 stopni

 

w speed fanie temp1 pokazuje 48 stopni

a core waha sie od 0 do 12 stopni

 

przeczuwam ze procek ma moze z 50 stopni

Strasznie Dali CIAŁA z tym odczytem temp ... ;(

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom :)

a co mi tam lubie cisze :lol:

otworzylem jedynie bok budy

I respect za to B-)

 

Ja sam mam ochote sobie taki radiatorek sprawić.. :lol2:

 

Strasznie Dali CIAŁA z tym odczytem temp ... ;(

Lipa z tym straszna.. Może Merlin by co poradzi.. Jakaś drobna ingerencja w bioski :-P :-P :-P

Tak jak to było za czasów NF7.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

ojj do 3ghz juz potrzebuje 1,45v na stabilna prace

Wiec Kapsko mi sie trafilo ;-(

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wyskocz na moje 1,65V @ 3ghz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam mam ochote sobie taki radiatorek sprawić.. :lol2:

Lipa z tym straszna.. Może Merlin by co poradzi.. Jakaś drobna ingerencja w bioski :-P :-P :-P

Tak jak to było za czasów NF7.. :wink:

Powiem szczerze z czego jak z czego ale z Radiatora i obudowy jestem dumny, nie mialem nigdy do czynienia z bardziej wydajnym AC niz to Infinity (a troche chlodzen sie juz przewinelo przez rece) Kazdemu Polecam ten Radiator Jest DOSKONALY

 

Merlin i NF7, to dobre czasy byly :wink:

Co do temperatur to chyba jednak nie jest tak zle ... Core podaje glupoty to fakt

ale w SpeedFanie Temp1 i Temp2 (rdzen 1,rdzen2) wydaja sie byc prawdziwe 49 i 52 stopnie

 

radiator juz jest bardzo cieply

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Wyskocz na moje 1,65V @ 3ghz :lol:

jak bede mial wiecej czasu Zapodam takie napiecie, ciekawe czy cos mu to da ;D (ale to juz nie na passive bo przy takim napieciu to bedzie maly kaloryfer -spawarka :lol2: )

 

To Twój brisbane jeszcze żyje? blink.gif laugh.gif

a co mu tam ;-) padnie to odda i wymienia mu na nowy B-)

NO RISK NO FUN

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

To Twój brisbane jeszcze żyje? :blink: :lol2:

A czemu by nie ? Siedzi pod wc takze przegrzanie mu niegrozi. Przeszlo juz przez niego nawet 1,8V ale wtedy juz sie proc nie skalowal.

a co mu tam ;-) padnie to odda i wymienia mu na nowy B-)

NO RISK NO FUN

No a jak B-) Dostane pewnie jakiegos niskovoltażowego i zrobie sobie 3,1-3,2ghz na codzien :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe to że mój Brisbane na mojej płycie (sig) może być od razu podkręcony:D do 2050Mhz, bo o ile wiem to 3600 mają standardowo 1900Mhz. Sprawdzałem już kilkoma programami(Everest, Cpu-z, SIW). A i zaznaczam że w biosie nic nie było grzebane:D Sam się podkręcił czy co:D:D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie martwię sie ale lepiej się upewnić co i jak:D, ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu tegoż procka:) A i mam pytanie czy da mi jakąś znaczącą poprawę wydajności jak podkręce tego procka do powiedzmy 2,4, więcej nie chce bo mam słabą mobo i wyższego kręcenia może nie wytrzymać:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie martwię sie ale lepiej się upewnić co i jak:D, ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu tegoż procka:) A i mam pytanie czy da mi jakąś znaczącą poprawę wydajności jak podkręce tego procka do powiedzmy 2,4, więcej nie chce bo mam słabą mobo i wyższego kręcenia może nie wytrzymać:D

2,7 GHz bym próbował osiągnąć na defautowym vcore, nic złego się stać nie może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę (pewnie było już o tym pisane, ale porostu nie mam czasu czytać wszystko).

 

Jak odróżnić po oznaczeniach czy to windsor czy brisbane ??

Napiszcie proszę, bo nie chcę żeby mnie nacieli w sklepie.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic na niej takowego nie pisze:P, a wiem o tym bo procka kupiłem tydzień temu. Jest aby naklejka 3600+, EE 65W. Trzeba patrzeć na górną naklejke tam jest numer seryjny ja mam taki(AD036000DDBOX) i napewno to jest brisbane:D

 

 

Edit

 

Łoj sorki ale jednak pisze :D na takiej małej naklejeczce z boku:D tam gdzie jest kod kreskowy

Edytowane przez B3niu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...