Skocz do zawartości
dymy

Brisbane - Czyli Wszystko O X2 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Obnizenie napięcia z domyślnego 1.3V do 1.0V dla przykładu - daje jakieś wymierne korzyści ? Sądze ze tylko będzie mniejsze rozproszenie ciepła.

 

Edit.

Zastanawiające. W biosie nie mage wybrać mniejszego niż 1.3V napiecia.

Edytowane przez SlashBeast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem 22 strony i juz mi sie nie chce, wszystko o X2 3600, mam 4000+ X2 + freyzjer, cienki zasilacz (i-box 400W), ustawiony na 242x10,5=2541 bylo wiecej, ale temp w spoczynku jest ok 34-40 stopni w "normalne" dni, stres dociaga do 60 (musialem zmienic alert na 70 w biosie) napiecie 1,35V niech mi ktos powie do jakich temp moge nim dobic (mniej wiecej, bo wiem ze sztuka sztuce nie rowna) i czy napiecie jakiego "nie warto" przekroczyc to 1,4V ? (65nm dla bri)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4000+ kręci się tak samo jak 3600+ - różnią się tylko mnożnikiem. Wymień ten zasilacz jak najszybciej na chociażby którąś Deltę za ~50zł, bo możesz szybko się pozbawić reszty sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pracje na codzien 322x9 1.525V (everest pokazuje 1.55) na AC

temperatury w spoczynku okolo 25`C w stresie 45`C

te Twoje 40`C w spoczynku troche niepokojace .. sprawdz pasete i docisk radiatora ...

podawalem na mojego brisa nawet 1.7V (333x9) na pare godzin orthosa i dzialal stabilnie bez zadnego dymu ... wiec mysle ze napieciowo mozna szalec , byle temperatura byla w miare niska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu uwarzałbym.

Te temp. są zaniżone mocno u Ciebie, aż tak dobrego chlodzenia to nie masz :P

 

Ewidentnie widac ze o jakies 10 stopni conajmniej

 

niczym chlodzenie wodne :>

Edytowane przez DeyWies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

temperatury w spoczynku okolo 25`C w stresie 45`C

hehe spoko temp :-P , mój kumpel nie kręcił jeszcze w ogóle swojego brisbane a w idle wg everesta ma ma 47-48C, chlodzenie box :-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj pracje na codzien 322x9 1.525V (everest pokazuje 1.55) na AC

temperatury w spoczynku okolo 25`C w stresie 45`C

:blink: Łał, dobry jesteś... Mój chodzi tak jak mam w sigu przez parę tygodni bez zwiechy, a gram dużo, więc testuję stabilność na bieżąco. Chociaż szkoda, że nie chce się podkręcić do tych 3 giga... Ale proc na poważniejsze testy jeszcze czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... tak katujecie te procesory tak wysokimi napieciami. testowałem 4 proce AMD w 65nm i każdy z nich miał taką przypadłość, że najlepsze wyniki osiągąłem przy około 1,425-1,475V. Dalsze zwiekszanie napiecia tylko pogarszało potencjał. Pokombunujcie - może niepotrzebnie katujecie proce wysokimi napięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Hm... tak katujecie te procesory tak wysokimi napieciami. testowałem 4 proce AMD w 65nm i każdy z nich miał taką przypadłość, że najlepsze wyniki osiągąłem przy około 1,425-1,475V. Dalsze zwiekszanie napiecia tylko pogarszało potencjał. Pokombunujcie - może niepotrzebnie katujecie proce wysokimi napięciami

 

Dokladnie.. :wink: Tez tak mialem przy napiecu 1,5 procek juz sie nie skalowal. Dlatego też walczcie o jak najnizsza temp (ciezko teraz bedzie :P) a ~1,45V w zupelnosci wystarczy do przyzwoitego wyniku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ~1,45V w zupelnosci wystarczy do przyzwoitego wyniku ;]

Co zresztą widać po twoim i moim sigu :lol: .Oczywiście "przyzwoity" to sprawa dyskusyjna ale przy Brisbane z jego mulastym L2 jednak zegar trzeba ganiać...Osobiście przesadziłem z pamięciami wcześniej(2.4V bios) ,a teraz chodzą na niższym V i ciaśniej na dodatek(ale timmingi już nic nowego nie wniosły w osiągi -przyrosty mieszczą się w granicach błędu pomiaru).Proc mój natomiast papu lubi choć o temperatury/niskie napięcie walczyłem dość dzielnie mimo WC :cry: .Pewnie jak pisał MILANS znajdzie sie jednak kilka sztuk ,które można na dietę lekką zaordynować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Nie posluzylem sie moim sigiem jako przyklad :) Chcialem tylko uswiadomic ze duze obnizenie temperatury daje naprawde niespodziewane wyniki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do napiecia ... na kazdym innym chodzi niestabilnie ...

dopiero jak dam 1.525 w biosie to dziala ok ... is tabilnosc sprawdzona calonocnym orhtosem ... przy napieiu 1.4-1.5 wywalalo bledy ...

 

co do temperatury .. wiem ze jest przeklamana .. ale jednak jak zmacam radiator to jest poprostu zimny ... wiec napewno ma mniej niz temperatura ciala .. a w stresie jest delikatnie cieply , wiec raczej nie ma wiecej jak te 40 pare stopni ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo niepokoi ta temperatura, paste nakladalem juz 4 razy (Arctic silver 5) o roznych grubosciach... Oprocz Arctic Freezera 64 Pro mam 8cm wyciag za nim na tyle, wiec wedlug mnie ciezko o mocne zbicie temperatury, chyba ze to wina zasilacza ktory jest mizernej firmy i bedzie zapewne kolejnym elementem do wymiany (moze fakt ze ma tylko wentylator na tyle, a nie jak te nowe w srodku duzy tez pogarsza odczyty) czas pokaze, poki co na minusie i wakacje ida (zastanawialem sie nad Amacrox WARRIOR AX450-PNF - ale chcialbym w przyszlosci zmienic grafe na 8800 - wiem ze nie ten dzial, wiec jak cos to prosze o priv czy dobry pomysl zakupu - mysle ze nikomu ten dodatek o zasilce nie zaszkodzi w tym temacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posluzylem sie moim sigiem jako przyklad :) Chcialem tylko uswiadomic ze duze obnizenie temperatury daje naprawde niespodziewane wyniki ;]

Przykład - mój brisbane ;) Przy temperaturzeokoło 5-10 stopni liczył superpi 1M przy 3325Mhz a spi 32M przy ~3250MHz. Orthosa nie zapuszczałem bo bym musiał całą noc lodu dorzucać.. zresztą zaczęła woda sie skraplac w sockecie i musiałem przerwac zabawę (ale może niedługo bedą poprawki ;) )

 

Sprzedałem swojego Brsisbane w cenie hurtowej ;) na szczescie nowym włascicielem jest kumpel mieszkajacy nieopodal.

 

[ot]

Ten amacrox bardzo fajny jest. Cichy, dośc mocny - wg mnie dobrze daje sobie rade

[/ot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Czy ktoś ostatnio kupował brisbane i może powiedzieć jak wyniki OC?

Tak tak, bardzo ładnie chodzi :) teraz od godziny testuję 2710 MHz przy 1,375 V (udało się z niższym napieciem :D ) i mam nadzieje że jak memki wytrzymają, to 2,8 - 2,9 GHz będzie (i tyle będzie mnie satysfakcionować). Jak uzyskam stabilny wynik, dam screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, bardzo ładnie chodzi :) teraz od godziny testuję 2710 MHz przy 1,375 V (udało się z niższym napieciem :D ) i mam nadzieje że jak memki wytrzymają, to 2,8 - 2,9 GHz będzie (i tyle będzie mnie satysfakcionować). Jak uzyskam stabilny wynik, dam screena.

Pamiętasz oznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętasz oznaczenia?

Gdzie to ja miałem pudełko... Z359633D7001, dodam że już 2h Orthos na 2710 MHz leci :D myślę, że jest spora szansa na full stable :D Edit: post-124915-1184945231_thumb.jpg Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicolass zjedz z tempami tak do 20-25* w stresie to zobaczysz ze te twoje 2710mhz zrobi ci przy 1,30-1,32v na brisbane tempy daja bardzo duzo! sam sie o tym przekonałem bo na AC64pro 2,7ghz robi mi przy 1,30v tempy 40-55*(cos pasta nie teges) a jak zjade do 20-25* 2,7ghz robi mi przy 1,25v wiec chłopaki lodówki do akcji eheh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

szpara to ile V dawales max ? Czyzby kolejny przyklad z nie skalowaniem ? Idz z kompem pod lodowke czy cus. Bedzie 3ghz [;

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicolass zjedz z tempami tak do 20-25* w stresie

Nie da rady. nawet najlepsze chłodzenie tradycyjne, zarówno AC jak i WC będzie dawało temperaturę co najwyżej taką jak otoczenia, ale to tylko teoretycznie, bo w praktyce nawet najpotężniejsze chłodzenie nie zagwarantuje identycznej temo proca z otoczeniem.

ta to zobaczysz ze te twoje 2710mhz zrobi ci przy 1,30-1,32v na brisbane tempy daja bardzo duzo!

Wiem, że temperatura jest ważna - ale bez przesady - nie będę wydawał kasy na chłodzenie freonem, szczytem dla mnie będzie zakup freezerka

sam sie o tym przekonałem bo na AC64pro 2,7ghz robi mi przy 1,30v tempy 40-55*(cos pasta nie teges) a jak zjade do 20-25* 2,7ghz robi mi przy 1,25v wiec chłopaki lodówki do akcji eheh.

Komputer jest do używania, ja nie jestem tym od bicia rekordów, tylko zwykłym userem, dlatego lodówkę rezerwuję dla piwa :D a jak przyjedzie kasa do mnie, to kupie freezerka i będzie OK :D, a i spytać się miałem, ty te 20*C to bierzesz powietrze z zamrażalnika czy jak? Bo trudno uzyskać takie tempy, chyba że czujniki kłamią znowu :P co jest wysoce prawdopodobne - już paru osobom cuda pokazywało ( a moje rdzenie mają 40*C mniej niż procesor - oba :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompa wrzucam do chłodni :lol2: i mam ok. 20* w stresie ale na codzien jade na 2,7ghz 1,3v +frezerek i wystarcza mi. takty w moim sigu sa z frezerkiem robione, jak bedzie czas to kompa wrzucam w chłodnie i marzy sie mi 3,1ghz stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpara to ile V dawales max ? Czyzby kolejny przyklad z nie skalowaniem ? Idz z kompem pod lodowke czy cus. Bedzie 3ghz [;

Do 1.525v dawalem... albo sie windows nie bootowal... albo w ogole nie uruchamial... a szkoda... mam as5 i freezera 64... i nie mam molziowsci dania go do lodewczki... pelna od browarow :)

 

PSU delta 400w... moze to jej wina ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...