Skocz do zawartości
pmp

#pimp Water Striker - Stage 1

Rekomendowane odpowiedzi

pmp naprawdę złożyłeś ładne WC

Hehe, no na razie to trudno powiedzieć czy ładne. Estetykę to będzie można ocenić jak pokaże zdjęcie całego działającego układu. Jak na razie to widze bloki pozakładane i to tyle.

Klocków to zazdroszczę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne klocki :)

Czekam na zdjecie gotowego pracujacego ukladu ;)

Dziękuje.

Ale to jest zdjęcie pracującego układu :) Stage 1 :) Stage 2 - będą kolejne foty w swoim czasie, wtedy będzie można uznać to za komplecik :)

Hehe, no na razie to trudno powiedzieć czy ładne. Estetykę to będzie można ocenić jak pokaże zdjęcie całego działającego układu. Jak na razie to widze bloki pozakładane i to tyle.

I na tym etapie nie będzie już nic więcej, bo nie ma to większego znaczenia dla mnie w perspektywie następnych 2 tygodni.

Bardzo niepodobają mi się te biale węze - zakoloruj jakoś ciecz i wrzuć uv ;)

No chyba skorzystam z tego pomysłu, i będzie zielonkawo ;)

W układzie masz jakiś rezerwuar ułatwiający odpowietrzanie? Jak w ogóle odpowietrzałeś układ? I jak długo? Trząsłeś chłodnicą? ;>

Jako pompka pracuje EHEIM 1048 z rezerwuarem Innovatek. Jak odpowietrzałem ?

Kilka godzin rezik stał otwarty, pukałem w bloczki, macałem wężyki, nie dalej jak godzinę temu trząsłem chłodnicą na boki w każdym kierunku bo zauważyłem że jest ciepła tylko w 1/3, no i odkąd potrząsłem - jest tylko gorzej :(

 

Chwilowo odpoczywam od tego, ale bąble powietrza mam i nie chcą się pozbyć :(

No i temp mi się popsuły.

Przed zabiegiem wytrząsywania temp. wody 45 IDLE, 58-59 STRESS (CPU), teraz nawet nie wiem ale ciepła bo przez bąble mam wrażenie że obieg stanął :(

 

post-2322-1175885664_thumb.jpg

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako pompka pracuje EHEIM 1048 z rezerwuarem Innovatek. Jak odpowietrzałem ?

Kilka godzin rezik stał otwarty, pukałem w bloczki, macałem wężyki, nie dalej jak godzinę temu trząsłem chłodnicą na boki w każdym kierunku bo zauważyłem że jest ciepła tylko w 1/3, no i odkąd potrząsłem - jest tylko gorzej :(

 

Chwilowo odpoczywam od tego, ale bąble powietrza mam i nie chcą się pozbyć :(

No i temp mi się popsuły.

Przed zabiegiem wytrząsywania temp. wody 45 IDLE, 58-59 STRESS (CPU), teraz nawet nie wiem ale ciepła bo przez bąble mam wrażenie że obieg stanął :(

Wyłącz kompa i z samą włączoną pompką potrząsaj komponentami ;)

 

Skoto są takie jazdy to znaczy, że układ jest zapowietrzony. A gdy Eheim złapie powietrza to trzeszczy koszmarnie :?

 

Woda ma 45 st. C? :blink:

 

A możesz opisać w jaki sposób napełniałeś układ na samym początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałem rez. włączyłem pompkę i sukcesywnie dolewałem wody, jak zaczęło być wesoło to zacząłem podnosić chłodnicę aż woda znów zaczęła wpływać, i tak robiłem do momentu kiedy już nic więcej wypić nie chciało - a wypiło około 1L (nalewałem z butelki 1,5L).

 

Na końcu zostawiłem rez otwarty, i choć nie widziałem żadnego przepływu wody, to napewno było OK bo temp CPU była OK - w momencie kiedy wyłączyłem pompkę - od razu leciało w górę.

 

Teraz znowu jest coś nie bardzo, bo połowa chłodnicy mocno ciepła a druga połówka zimna, potrząsanie powoduje że woda staje/zwalnia bo temp. lecą ostro do góry i tak do momentu restartu pompki.

 

Zauważyłem również, że wąż Innovateka po podgrzaniu wody do 75 stopni co mi się przydarzyło, zrobił się mleczno-biały :banana: (na szczęście tylko odcinek od pompki do chłodnicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka nie wyrabia ??

Trzeba dobrze przeprowadzic zasysanie wody do ukladu... Eheim 1048 sobie sam z tyloma wezami i 7 blokami pewnie nie poradzi tak jak to robil to sprawnie u mnie z 3.

Babelki powietrza w wezach po 2-3 dniach znikna same ale z chlodnicy tak latwo powietrze nie ucieknie - trzeba wspomagac trzesac, obracajac nia i wlaczajac i wylaczajac pompke kilka razy pod rzad (taki "zryw" przy wlaczaniu).

Moim zdaniem ten Eheim 1048 moze nie jest idealna pompka do takiego ukladu ale w dobrze zalanym i odpowietrzonym ukladzi powinien dawac w miare rade :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalałem rez. włączyłem pompkę i sukcesywnie dolewałem wody, jak zaczęło być wesoło to zacząłem podnosić chłodnicę aż woda znów zaczęła wpływać, i tak robiłem do momentu kiedy już nic więcej wypić nie chciało - a wypiło około 1L (nalewałem z butelki 1,5L).

 

Na końcu zostawiłem rez otwarty, i choć nie widziałem żadnego przepływu wody, to napewno było OK bo temp CPU była OK - w momencie kiedy wyłączyłem pompkę - od razu leciało w górę.

 

Teraz znowu jest coś nie bardzo, bo połowa chłodnicy mocno ciepła a druga połówka zimna, potrząsanie powoduje że woda staje/zwalnia bo temp. lecą ostro do góry i tak do momentu restartu pompki.

 

Zauważyłem również, że wąż Innovateka po podgrzaniu wody do 75 stopni co mi się przydarzyło, zrobił się mleczno-biały :banana: (na szczęście tylko odcinek od pompki do chłodnicy).

Serio woda ma 75 st. C :?: :?: No to Eheima zabiłeś .... ;)

 

A możesz pokazać zdjęcia ze sposobem umieszczenia chłodnicy?

 

Spróbuj zrobić tak, że nalewasz maksymalnie dużo wody do układu a nie tylko do reza. Np. odkręcając wąż przy chłodnicy (musi być wtedy najwyżej) i przy pomocy lejka nalewasz. Ja w tym celu zrobiłem coś takiego:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

odkręcam korek, lejek w łapę i jaaaazdaaaaa ..... :D

 

Bo Eheim jak złapie powietrza ...... błeeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp, zainteresuj się Laingiem DDC - ostatnie partie z cooling.pl pracują już bardzo kulturalnie, a jak pisał AndyN mogą pracować w wyższych temperaturach niż Eheimy. U Ciebie ciężko będzie o chłodną wodę, zwłaszcza w lecie. No i zawsze można dokupić rezik / top z pleksy.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walki z odpowietrzaniem zakończone sukcesem (za radą zalałem osobno chłodnicę, osobno układ i skręciłem razem) choć wcześniej stracił bym palca gdybym się z kimś założył, że jednak powietrza nie było - ale być musiało, bo woda stała.

 

Nocne wygrzewanie układu również zakończone i poniżej wyniki pomiarów temperatury tej wersji mojego układu, oraz fotka gratis :)

Konkluzję mam taką - jedna chłodnica 3x120 z cichymi wentylatorami wystarczy do stabilnej pracy 24/7 z przyzwoitym OC Kentsfielda i kart ustawionych (BIOS) wyżej niż referencyjnie (650/1000).

Oczywiście temperatury nie powalają - ale z drugiej strony nawet na bardzo przyzwoitym AC które miałem wcześniej (TT BT+ papst 1500 rpm) temperatura CPU w stresie w ciagu kilku sekund leciała o 10 stopni w górę, tu różnica w ciągu tych 10 sekund to 15 stopni, być może przez wysoką temperaturę wody, być może przez sam bloczek KTC PQ-Plus. Ale w kwestii CPU - mnie to nie dziwi, może w wolnej chwili zedytuje posta z SP2004 uruchomionymi na dwóch rdzeniach.

 

Być może ten sam układ działałby lepiej z inną pompką niż ta które obecnie ledwo zipie (zresztą od nowości była jakaś dziwna, bo nie burczy/pryka tylko we wiaderku z wodą), ale odsłona druga układu chłodzenia będzie napędzana przez pompkę Laing Ecocirc D5-38/850 N . Ale to za 2 tygodnie.

 

Temperaturki CPU - stress

Dołączona grafika

Temperaturki CPU - idle

Dołączona grafika

Temperaturka wody - stress

Dołączona grafika

Temperaturka wody - idle

Dołączona grafika

 

No i bling bling, ah te cygańskie LEDy B-)

Dołączona grafika

 

Pierwszego posta wyedytowałem, bo poprzednio temperaturę CPU zmierzyłem na niewygrzanej wodzie, co było zupełnie pozbawione sensu.

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Troche spore te temperatury.. Spróbuj nałożyć CLP i dobrze przykrecić blok bo może odpowiedniego styku nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam o rez po zmianie na Lainga D5. Chyba że planujesz rez od Eheima podłączyć do tego Lainga :P

Miałem na myśli nie rez. od Eheima (swoją drogą nie rozumiem dlaczego jest prawie nie przeźroczysty - przecież ułatwiłoby to nadzorowanie czy jakiś syfek się nie zbiera itd.) tylko 2567125[/snapback]

Troche spore te temperatury.. Spróbuj nałożyć CLP i dobrze przykrecić blok bo może odpowiedniego styku nie ma :/

Widzę grupa zaleca czynność podstawową :)

Blok jest dobrze przykręcony na 101%, pastę na CLP zmienię przy okazji drugiej odsłony - ale narazie jest Zalman który jest naprawdę nie tak dużo gorszy, ale fakt 4-5 stopni powinno się jeszcze zbić.

Zresztą wejście do BIOSu przy wyłączonej pompce powoduje koszmarne nagrzanie się CPU oraz BLOKU który pięknie i bardzo szybko zbiera ciepło aż do 90 stopni bo później, a trwa to 15 sekund, zadziała zabezpieczenie - cyk i cicho głucho.

 

A tu temperaturki przy taktowaniu domyślnym (bo te wcześniej - 300x11 @ 1.4V), C1 wyłączone.

Dołączona grafika

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Oj nie radziłbym wyłaczać pompki.. Bo już przy tej temp to węże sie robią gumowe i można cosik uwalić temperatury wtedy rosną bardzo szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada ulozenie chlodnicy :?: Sprobuj pokazac cala bude - bedzie latwiej moze pomoc zoptymalizowac uklad :)

 

Ja dzis pierwsze przymiarki robilem ze swoim nowym WC (co prawda tylko 5 a nie 7 blokow) ale nie jest to latwe i chyba na razie nie znalazlem dobrego ulozenia :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp masz dobre jak na jeden loop z QX'em + 2 x G80, bo tych [ciach!]lek nie licze.

Czego sie spodziewacie ? 60-70C w stresie :lol:

Ja ? Ja szczerze mówiąc spodziewałem się, że nie będzie to dawało rady :-) Po obczytaniu wyników z podobnych konfiguracji, jestem zadowolony mając na uwadzę marny flow. Na następne 2 tygodnie wystarczy.

Co do tych pierdółek - to SB+NB też są niezłymi piekarnikami w wydaniu nV, ale zostawienie pasywnego chłodzenia i zrobienie układu na CPU/GPU jest bezsensu, bo SB/NB przegrzeje się w kwadrans bez podmuchu w okolice gniazda LGA, więc w obiegu być muszą.

 

A czego się koledzy spodziewali - no jak widać po postach - niskich temp.

 

niestety na tym konfigu i marnej 3x120 to i tak OK

400W do rozproszenia (minimum) jeszcze jedna 3x120 i bedzie znośnie

PA120.3 marna ? to ja nie wiem jaka 3x120 jest fajniejsza ? Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pmp Ty ;)

 

Dobre masz temp i nie masz co zbytnio kombinowac, bo nie wyczarujesz nic nowego ;]

 

3x120

 

Na taki konfig ? Jak dla mnie ciut za malo. Wiem jak sie grzeja GTX'y + MCP + SPP i QX, wiec niestety, ale ta chlodniczka to za malo dla tego zestawu.

 

Ja bym to jakos rozbil na dwa loopy.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...