Skocz do zawartości
cavarr

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda tylko ze 99% tv po HDMI przymuje tylko 720p lub 1080p, więc to bzdury o lepszej jakości po ustawieniu 1366x768 w Xboxie. Wtedy przeskalowanie następuje 2x - 720p--->768p--->720p

Może czegoś nie rozumiem, ale ja gdy podłącze X po HDMI do TV nie mam do wyboru ustawień typu .....x..... mam tylko 1080p i w dół, a 1080p to właśnie full HD i widzę dużą różnicę na korzyść HDMI jeżeli chodzi o większe wyświetlacze, a dźwięk mam podłączony do wzmacniacza cinchami, elite, na końcu słuchawki, bo nie wyobrażam sobie wytrawnego gracza grającego w innej opcji, to moje zdanie oczywiście. Gra nie polega tylko na tym co widać ale w dużej mierze na tym co słychać i czasmi trzeba reagować natychmiast aby nie przegrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to forum jest dla miłośników PC a nie fanboyów konsol oj grubo się myliłem.

Tak to forum miłośników PC, lecz trafiłeś do tematu o konsolach więc czego oczekujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie rozumiem, ale ja gdy podłącze X po HDMI do TV nie mam do wyboru ustawień typu .....x..... mam tylko 1080p i w dół, a 1080p to właśnie full HD i widzę dużą różnicę na korzyść HDMI jeżeli chodzi o większe wyświetlacze, a dźwięk mam podłączony do wzmacniacza cinchami, elite, na końcu słuchawki, bo nie wyobrażam sobie wytrawnego gracza grającego w innej opcji, to moje zdanie oczywiście. Gra nie polega tylko na tym co widać ale w dużej mierze na tym co słychać i czasmi trzeba reagować natychmiast aby nie przegrać.

Ja mam 5.1 po HDMI czyli nie jestem pro? :( ;)

 

Co do HDMI vs component to chyba juz zostalo powiedziane nie raz, ze HDMI to takie polaczenie componenta (kolory) z ostroscia (VGA). Dla mnie najlepszy obraz, roznica na korzysc HDMI jest widoczna aczkolwiek nie jakos drastycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pamiętacie, ale HDMI jarali się wszyscy nie dlatego, że ma przewagę w jakości obrazu względem componenta(bo to mit)

Więc sam w domu sprawdzałeś ? Jakoś u mnie na Samsungu jak już gdzieś tu wcześniej pisałem widać różnicę i to znaczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to forum jest dla miłośników PC a nie fanboyów konsol oj grubo się myliłem.

Nie wiem co to za określenie "fanboyów", ale domyślam się iż chodzi o miłośników konsol, czy tak? Myślę, że to forum raczej jest dla ludzi a czy Ty kolego jesteś miłośnikiem PC czy Fiatów 126p to nie moja sprawa. Sądzę, że trzeba czytać teksty ze zrozumieniem, więc FANATYK GIER MA W [gluteus maximus] JAKA TO GRAFA itd. Czy to do Ciebie dociera?, bo sądzę, że raczej nie.

 

Ja mam 5.1 po HDMI czyli nie jestem pro? :( ;)

Napisałem, że to moje zdanie, są różne gusta, ale grać wolę z słuchawkami a słuchać muzy to 2+1, oglądać fim 5+1 jeżeli ta opcja jest dostępna oczywiście.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sam w domu sprawdzałeś ? Jakoś u mnie na Samsungu jak już gdzieś tu wcześniej pisałem widać różnicę i to znaczną.

A czytałeś mojego posta? na Samsungu który przyjmuje rozdziałki komputerowe. Tak sprawdzałem, na sprzęcie z podpisu nie ma różnicy(podobnie jak na Sony, Sharpie, Panasonicu i innych które nie przyjmują innych rozdziałek po HDMI). Być może na wyświetlaczach >46 cali będzie różnica.

A i faktycznie component jest analogowy, przepraszam.

 

 

PS. A to już przez słuchawki dźwięku w DTSie nie mozna słuchać? Rzeczywiście Chinche są bardzo pro :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jest różnica na korzyść HDMI, ale może faktycznie widoczna dopiero od pewnej wielkości ekranu. A co do audio- dla mnie liczy się tylko 5.1, słuchawki przy moim casualowym podejściu do grania byłyby pomyłką.

 

Trancefan = kolejna reinkarnacja mreko? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko ze 99% tv po HDMI przymuje tylko 720p lub 1080p, więc to bzdury o lepszej jakości po ustawieniu 1366x768 w Xboxie. Wtedy przeskalowanie następuje 2x - 720p--->768p--->720p

 

Component to też złącze cyfrowe, mozna po nim wyświetlić 1080p. Różnica między nim a HDMI moze być, ale bardzo nieduża - a już napewno nie warta kupna nowego kabla. Jeśli posiadasz tv HdReady inny niż Samsunga(one przymują wszystkie rozdziałki po HDMI) to najlepszym wyjściem będzie podłączenie przez VGA.

LG też przyjmują. Do tej pory wszystkie Xy podłączone do LCD Hdready, które widziałem grały w 768p. Kabel HDMI kosztuje grosze, a może Ty kupujesz takie za 250 zł? No i ten cyfrowy compnent :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może na wyświetlaczach >46 cali będzie różnica.

A i faktycznie component jest analogowy, przepraszam.

 

 

PS. A to już przez słuchawki dźwięku w DTSie nie mozna słuchać? Rzeczywiście Chinche są bardzo pro :blink:

Tutaj wlasnie chodzi glownie o wieksze wyswietlacze. Na 26 i 32 zabkow moze nie bedzie az tak widac, ale na 80" moze sie to "bardziej" rzucic w oczy. Inna sprawa, ze BARDZO wiele zalezy od ustawien (lacznie z praktyczna eliminacja schodkow) takze spor o HDMI i component powinien tez brac pod uwage ustawienia obrazu. Pomija sie rowniez inna bardzo istotna IMO kwestia: dlugosc kabli. Przy HDMI mozna miec 10-15m i nic sie nie bedzie dzialo, przy componencie o takiej dlugosci to musi juz byc konkretnej jakosci kabelek zeby nie bylo przykrej niespodzianki. No i w koncu: HDMI transportuje rownie dzwiek, component to tylko wizja. Przy projektorze testowalem juz oba kabelki i HDMI wygrywa, teraz kupilem plazme wiec jak dorwe jakis dobry component (bo tym wlasnie podepne do ampli) to moge porownac obraz z X i wtedy dam znac.

 

BTW. DTS na słuchawkach? No prosze was ;) tylko nie mowcie, ze to na serio.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę żadnej różnicy między componentem a hdmi podłączonym do toshiby chyba z serii Z 42". Obraz jest praktycznie taki sam. Niestety mam 2 hdmi tylko i są już zajęte przez inne urządzenia. Może przy większym ekranie będzie różnica ale podejrzewam, że to kwestia telewizora. Niestety mój amplituner jest starej daty i nie posiada hdmi.. pora zmian.. może sobie kupie na święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, CHŁOPY, nie sprzeczajmy się, jak to mówią "racja jest zawsze po środku". Jak się nie ma co sie lubi to się lubi co sie ma. A z słuchawkami nie mam zamiaru wymyślać gdyż służą mi jedynie do grania i nie jest mi potrzebny bóg wie jakiej jakości dźwięk. Mam soniacze bezprzewodowe i jest mi z nimi dobrze.

 

A wracając do spraw związanych z X-360

Jak myślicie czy to normalne czy jakiś feler konsoli a może długo nie pociągnie. Elite kupiona w sierpniu, po wyłączeniu od nowości na ekranie pojawia się jasna obwódka ekranu, jaka szeroka to trudno powiedzieć zależy jaki kto ma ekran, u góry - z prawej strony - i u dołu, czyli poziomy pasek, pionowy i poziomy, i nie istotne czy włącze i wyłącze czy gram dosyć długo. Gware mam jak by coś, po prostu ciekawe co to jest.

 

draak, no widzę, że skatowałeś sporo gier a Twój awatar jest super a te PeKaEsy to już bomba

Edytowane przez wujekz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zrobiła się niemała dyskusja...

Szukam jak najtaniej, widzę Arcade z HDMI bez HDD(bez tego przeżyję). Są jakieś różnice między Premium a Arcade?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2571548

 

i teraz co wybierasz za lenistwo? Procenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak, no widzę, że skatowałeś sporo gier a Twój awatar jest super a te PeKaEsy to już bomba

WTF? :blink:

 

Jacek, mnie żona też męczy o Lips i pewnie, jak tylko będę w jakimś saturnie to kupię (i będzie się kurzyć w salonie podobnie, jak GH III po 2 tygodniach- ach te kobiety... ;))- u Ciebie też to zakup sprokurowany przez lepszą połówkę?

 

A propos achos w tej "grze"- http://www.xbox360achievements.org/forum/f...play.php?f=1158

 

@poniżej- dostałeś procenty za to, że stwierdziłeś, że na hdmi jest lepszy obraz? A jeśli chcesz być tu traktowany poważnie, to po co zaczepki w stylu cytowanej przeze mnie w tym poście? Ogarnij się wuja, bo debiut masz słabiutki.

 

Uwierz, ja wiem co to pekasy. Odebrałem twój komentarz jako złośliwą ironię, jeśli było inaczej to nie ma problemu.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zrobiła się niemała dyskusja...

Szukam jak najtaniej, widzę Arcade z HDMI bez HDD(bez tego przeżyję). Są jakieś różnice między Premium a Arcade?

A ja Go (kolege) wezmę w obrone, bo większość z was jest, jak by tu ująć, zadufana w sobie. Ja też dostałem procenty wypowiadając się na temat połączenia HDMI, że grafa jest lepsza ale zostałem uznany za tłamsiciela, no jak przecież component jest lepszy a jak już to równy, no nic było minęło.

Odsyłasz kolegę do pierwszej strony i słusznie, niech poczyta, nauka i wiadomości nie bolą, ale tam nie jest napisane o instalacji gier na HDD, wiem stary post.

 

Więc kolego według mnie to dołóż te pare groszy i kup premium z HDD, bo uszy Ci spuchną albo rodzinie jak będziesz grał z napędu, nie wspomnę już o instalacji dodatkowych map do gier. Wiedz, że teraz można instalować gry na HDD, jak chcesz więcej info to google.

Acha nie mam zamiaru nikogo obrażać ani być alfą o omegą.

 

draak - popatrz tu, duże baki to PeKaEsy

 

PeKaEsy.bmp

Edytowane przez wujekz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WTF? :blink:

 

Jacek, mnie żona też męczy o Lips i pewnie, jak tylko będę w jakimś saturnie to kupię (i będzie się kurzyć w salonie podobnie, jak GH III po 2 tygodniach- ach te kobiety... ;))- u Ciebie też to zakup sprokurowany przez lepszą połówkę?

Heh a co powiesz na to ze na święta kobieta sobie życzy jakieś 10K MS Points?:> Żeby kupić gry takie jakie ona lubi + dodatki. Ja wolał bym chyba już chyba gitarę do kolekcji gier.

BTW zauważyłeś ze jesteśmy tutaj zarejestrowani aż 6 lat? ale ten czas jestem zdziwiony.

 

BTW dostaliście maila z ultima.pl?

Witamy,

 

1.Ogromna ilość zamówień, które spłynęły w weekend na promocję, powoduje, że na początku tego tygodnia możemy zrealizować ok. 2% zamówień obejmujących te gry.

2.Niezrealizowane w dniu dzisiejszym zamówienia, będą wysłane pod koniec tygodnia. Jeśli nie chcą Państwo czekać, prosimy o maila na adres ultima@ultima.pl, jednak nie będzie można zamówić ponownie tych gier w tak dobrych cenach.

3.Osoby, które zamówiły po kilka-kilkadziesiąt sztuk z przykrością informujemy, że zmuszeni jesteśmy do pomniejszenia zamówień na 1 sztukę z każdego tytułu. Chcemy, aby gry otrzymali absolutnie wszyscy, którzy złożyli zamówienia, dlatego podjęliśmy takową decyzję. Jeśli płacili Państwo w takim przypadku przelewem, lub kartą kredytową, prosimy spodziewać się od nas telefonu w celu wspólnego rozwiązania problemu.

4. Osoby, które zamawiały na odbiór własny proszone są o oczekiwanie na maila zapraszającego po odbiór zamówionych gier

5. Uprzedzamy, że w tym obwitującym w zamówienia okresie, mogą wystąpić znaczne utrudnienia w komunikacji telefonicznej z nami; sugerujemy kontakt mailowy!

Przepraszamy za wszelkie niedogodności - mamy nadzieję, że doskonałe ceny na zakończoną właśnie promocję przekonają Państwa do oczekiwania na towar.

Pozdrawiamy,

ULTiMA.PL

 

ja chce moje dead space :wink:

Edytowane przez Przemol^N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 1. 2%? Wow, to ile tych zamówień do nich spłynęło? >10.000? Bo te 200 szt. chyba z początkiem tygodnia są w stanie wysłać (i tyle pewnie mieli na magazynie). Tak czy inaczej, świetny wynik i znak, że nasz rynek normalnieje (ja kupiłem niestety DS wcześniej, ale i wtedy cena była bardzo dobra, ok 160PLN).

 

PS. Też się ostatnio dziwiłem, że to już 6 lat zleciało- jesteśmy forumowymi seniorami, ale nie ma co rozpaczać, tylko wypić piwko z tego tytułu (co niniejszym czynię ;) ).

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW dostaliście maila z ultima.pl?

Ta, ja tez. Lyknalem sobie Mirror's Edge i wlasnie Lips - typ przez telefon mi powiedzial, ze mam czekac na maila, bo chce odebrac osobiscie, ale czy wyrobia sie przed weekendem to nie byl w stanie stwierdzic. Ogolnie fajne promo - 100 zeta za nowki gry? A co do Lips to przeczytalem gdzies jakas recke i stwierdzilem, ze tego wlasnie brakuje mi na posiadowki ze znajomymi. Poza tym ciekawi mnie jak wyglada ta opcja z dodawaniem wlasnych mp3, bo jesli daje rade to... ;) Jedyna wada jak na razie: brak polskich piosenek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiteOn został złamany programowo, będzie go można przerobić poprzez wgranie nowego firmware.

 

http://forums.xbox-scene.com/index.php?sho...668499&st=0

 

I co wy na to?, wierzyć czy nie?, a może chodzi tylko o zczytanie kodu procesora?

Edytowane przez wujekz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze na chwilę do kwestii różnic obrazowych między kablem compo a hdmi. Nie wiem czy na TV to widać ale na moim monitorze, podłączenie przez analog (component + VGA) powoduje lekkie widzialne przy dobrym wpatrzeniu śnieżenie. Na hdmi obraz jest ultra clear. Kiedyś widziałem również porównanie jakości obrazu i hdmi jest NIECO ostrzejszy ale nie każdy musi to zauważyć. Mnie osobiście ostrość pomiędzy compo a hdmi nie robiła kolosalnej różnicy nie pozwalającej komfortowo grać, niemniej obecnie korzystam z hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dragonlore

WTF? :blink:

 

Uwierz, ja wiem co to pekasy. Odebrałem twój komentarz jako złośliwą ironię, jeśli było inaczej to nie ma problemu.

przeciez zartowal ;) ..aaaa i przed Swietami powinienes byc bardziej otwarty na ludzkie uczucia i potrzeby...ten tego- przy okazji swiat ..pozycz ze 100.000 baniek :razz:

 

 

Wracając jeszcze na chwilę do kwestii różnic obrazowych między kablem compo a hdmi. Nie wiem czy na TV to widać ale na moim monitorze, podłączenie przez analog (component + VGA) powoduje lekkie widzialne przy dobrym wpatrzeniu śnieżenie. Na hdmi obraz jest ultra clear. Kiedyś widziałem również porównanie jakości obrazu i hdmi jest NIECO ostrzejszy ale nie każdy musi to zauważyć. Mnie osobiście ostrość pomiędzy compo a hdmi nie robiła kolosalnej różnicy nie pozwalającej komfortowo grać, niemniej obecnie korzystam z hdmi.

uwazam ze hdmi ma jedyna zalete w postaci dzwieku,bo przy mniejszych formatach tv praktycznie nie widac roznicy,a ta ktora widac mozna spokojnie olac,ogolnie zaczyna mnie to bawic ze ludzie zaczynaja sobie podcinac zyly bo ich obraz jest "lepszejszy" od "mojszego" :lol2:

a Ci ktorzy zadaja ciagle te same pytania nalezy odsylac do sklepu zeby na wlasne galy wybrali co im pasuje

 

 

Jeżeli Ciebie to nie interesuje to po co się odzywasz?

:lol2: :wink: 2 nerwusy Edytowane przez dragonlore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo to interesuje? poza złodziejami?

Chociażby mnie, dzięki czemu moge sprzedać konsole znacznie drożej niż kupiłem, bo to benQ a nie lite-on ;)

Ja też jestem na wielu punktach przewrażliwiony, no ale ile już można ciągnąć ciągle to samo... PEACE!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, właśnie stałem się posiadaczem arcade'a.

Mam takie pytanko: posiadam dysk 200gb toshiba SATA 2,5 cala. Czy się nada ?

Gdzie znajde obudowe do dysku X360 i dlaczego w FAQ jest napisane że tylko WD, a w filmie z linku gostek ma dysk Seagate ??? Pozdro

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...